Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cebula

2113 odpowiedzi na ten temat

#1941 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów

Napisany 17 styczeń 2017 - 19:51

Cebula

Ja bym chciał zobaczyć te wasze '''jakosci'''' cebuli z pryzmy haha ona nadaje sie tylko na obieralnie a jeśli ktoś sądzi inaczej znaczy że nie ma pojecia o cebuli. Myslisz kolego że nie mam gdzie sie pozbyć cebuli? to jestes w błedzie moi koledzy którzy debiutowali w produkcji odwiezli do zakładu na 7gr za kg i jeszcze potracili im na brud ja aktualnie wspolpracuje juz kilka lat z moim odbiorca i otrzymuje 43gr za kg oczywiscie towarek sie musi '''swiecic''' pakowany w worki 15kg i przygotowany na palecie. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cebula Dzisiaj, 17:40
  •  

#1942 Share micgal39533

micgal39533

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 17 styczeń 2017 - 19:55

Cebula

ziomalek0

i za 43 gr chce Ci się tak robić. To ja wolę wpuścić na maszynę posypać worki po 30 kg i sprzedać po 30gr ale się nie męczyć ;p

#1943 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów

Napisany 17 styczeń 2017 - 20:03

Cebula

Jak nie chcesz sie meczyc to zasiej żyto najlepiej populacyjne bo nie wymaga nakładu. przeciez ja też obcinarka jade a nie nożykiem :) ale przygotowuje nie tylko cebule ale i również inne warzywa i wszystko musi być super naszykowane a nie tylko odpier...... fuszerke i pozbyc sie towaru za kazde pieniadze.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1944 Share micgal39533

micgal39533

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 17 styczeń 2017 - 20:12

Cebula

wiesz ja tam wolę czosnek od cebulki ;) z tego chociaż zawsze jest kasa ;) 

#1945 Share Kamil1996

Kamil1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Sport

Napisany 17 styczeń 2017 - 21:03

Cebula

A co ty myślisz że ktoś będzie cebule na markety trzymał parę miesięcy pod folią? Sam sobie odpowiedziałeś że nie. A poza tym 34 grosze za cebulę z pryzmy to wyjdzie to samo bez pracy bo ładowarką załadują i spokój a ty zwozisz dmuchasz i Bóg wie co jeszcze, potem mówisz że obcinarka, worek podejrzewam że jakiś pracownik to też są koszty a śmieszy mnie mówienie że jak się chce nie napracować to mamy siać żyto, to nie patrzy się na pracę tylko na to ile zostaje a jak ma zostać tyle samo to po co się narabiać? A jak trzymają na polu pod folią cebule to hiszpańskie w większości bo do marca chyba nikt na dworzu nie trzyma tylko do końca grudnia a one dadzą Ci większy plon przy tej samej agrotechnice jak te twoje ze świecącą łuską rijsburgery. A najlepsze jest to że Twoi koledzy sprzedawali w to samo miejsce za 7 groszy gdzie Ci z kontraktem po 30 i wtedy się dziwisz że chłodnie się dorabiają jak to oni zrobili z siebie baranów bo najpierw się myśli gdzie sprzeda a potem sieje.. Nauczkę mają więc po tym roku i zmniejszą zasiewy albo zrezygnują lub chociaż część będą kontraktować. A ty zamiast się cieszyć że masz po 43 grosze to mówisz że mamy siać więcej i będziemy chociaż na kontraktach szału nie będzie więc daje na wolnorynkową a niech się dzieje co ma dziać. :D

#1946 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów

Napisany 17 styczeń 2017 - 21:20

Cebula

Siejcie ile tylko możecie dla przemysłu oni już bedą wiedzieć co z wami zrobić haha. Tylko różnica jest kolego taka że ci którzy robili kilkanascie lat dla przemysłu również mysle o porze teraz nie tylko o cebuli to ich juz dawno nie ma w tym biznesie bo własnie kochane przetwórnie wykonczyly ich totalnie a ja nie chwalac sie prosperuje dosc dobrze i bez grosza długu. Ale masz racje roboty mam dużo więcej :)

#1947 Share Kamil1996

Kamil1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów

Napisany 17 styczeń 2017 - 21:41

Cebula

A my robiliśmy kiedyś kilka hektarów to była obierana za 35 groszy z czego ludzie za samo obranie brali 15 groszy i jeszcze nie płacili więc wiem jak to jest... Ale chociaż się jej pozbywaliśmy co roku a jakoś płacili po czasie. A reszta wyrzucała. Teraz wezmą w wolnorynkowej a kiedyś co do kilograma i reszta w pole chyba że ruskie brali ale to też trzeba było mieć znajomość. Ale ja wychodzę z założenia że jak się nie opłaca to się tego nie robi chociaż zawsze daję 2 szansę. Tak było z cebulą, tak było z ziemniakami chociaż po 25 złotych za worek jak szły to nie narzekałem, teraz pora na przestanie sadzenia brokułu ale znowu obieranie cebuli jest opłacalne choć pracochłonne i zwiększam ale jak znowu będzie lipa to przestanę i poszukam czegoś nowego. Tylko czasem szkoda się rozstać bo maszyny są... No i druga kwestia że teraz żeby mieć pracowników trzeba mieć cały rok pracę a w zimę jedynie cebula jest bo do innych warzyw to kilka osób góra... :) A przetwórnie są zależne od nas a my od nich bo w promieniu 100 km to jest ich z 10 i biorą 95% warzyw z naszej okolicy a reszta jest na giełdy chociaż to też już pada. :unsure: No i każdy by chciał robić za duże pieniądze na woreczki albo na skrzynki inne warzywa na markety i inne hurtownie ale tak się nie da bo nie ma nawet gdzie. B)

#1948 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 823 postów

Napisany 17 styczeń 2017 - 21:44

Cebula

ziomalek0

Ciekawe po ile sprzedawałeś jak koledzy debiutanci sprzedawali po 7 groszy? Jeśli wogóle mogłęś sprzedać cokolwiek w tym okresie. Co może czujesz, że jesteś lepszy bo masz kawałek przechowalni i "potrafisz" zapakować cebule do worka i położyć na palecie? Gratuluje, normalnie mistrzostwo świata.

Jakbyś był taki sprytny to prościej, szybciej, taniej i łatwiej w tym roku było by Ci kupić cebule z wolnego rynku, a na swoim polu zrobić dobre zmianowanie.

Propo kontraktów - pierwszy raz w zeszłym roku miałem okazje podpisać tylko patrząc na zapisy trochę było trudno zobowiązać się co do ilości i kalibrażu... zresztą cena trzydziestu paru groszy też nie powala. W tym roku na szkoleniach sugerują uprawiać pod odbiorcę tylko, że to nie takie proste a ceny w kontraktach już nie są tak atrakcyjne jak rok temu.

Znajomy obiera cebulę i to co mu się nie nadaje - wg niego najgorszy szajs o kalibrażu poniżej 4 cm zbiera osobno i workuje. Jak ktoś sie trafi to sprzedaje po 6 zł worek 15 kg i tak już od września. Na koniec roku podliczył nazbierało prawie 5 ton tzn. ponad tona na miesiąc.

#1949 Share Kamil1996

Kamil1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów

Napisany 17 styczeń 2017 - 22:04

Cebula

Dokładnie. W tym roku ceny były wysokie na białą i na łuskę bo była cena rok wcześniej w tym roku na białą będzie o 18-20 groszy niższa więc w łusce też musi spaść. Co do kalibrażu to jaka urośnie taką biorą bynajmniej w Dąbrowie. Mnie to wkurza bo idzie sam szajs oni się tłumaczą że przyjedzie lepsza i że nic nie poradzą ale i tak to biorą a jak nie urośnie to szukają z wolnego rynku. Problemem może być ilość bo w sumie nigdy nie wiadomo jak to urośnie. No i dla mnie 30 groszy jest cena odpowiednia przy tym plonie który miałem gdybym miał robić w łusce i tej technologii, gorzej jak bym deszczował i dawał lepszą ochronę a miał ten sam plon. Sąsiad przez 2 miesiące kilograma nie sprzedał jak była po 5-7 groszy więc był zastój to prawda..

#1950 Share bartekd91

bartekd91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 18 styczeń 2017 - 10:51

Cebula Wg mnie zeby byla jaka kolwiek oplacalnosc zeby komuś ladnie naszykować cebulkę to jest minimum 66groszy kg. I zeby cos zostali. Tylko jak komuś się opłaca jak sprzedaje po 10groszy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1951 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 823 postów

Napisany 18 styczeń 2017 - 16:58

Cebula

Chyba dwa lata temu byłem na szkoleniu Hazery i był specjalista z Nowej Zelandi - podawał kalkulacjie i cene którą satysfakcjonuje Nowozelandzkich producentów. Było to 0,25 zł/kg w dowolnym porcie na świecie. Czyli cena wyprodukowania, załadunku i np. transportu z Nowej Zeladni do portu w Roterdamie... Wyliczone dla średniorocznego plonu 50 t/ha. Facet twierdził, że w tej cenie (lub wyższej) producenci chcą kontraktować cebulę. Tak wygląda to przez pryzmat rolnictwa gdzie nie ma dopłat, średnia wielkość gospodarstwa to ponad 300 ha, a średnia plantacja cebuli to rzkomo ponad 100 ha. Ja podpisał bym umowę po 0,4 zł/kg z gwarancją. równomiernego odobioru od połowy sierpnia do grudnia np. po 100 t/miesiąc. Niestety nieznalazłem nikogo kto by chciał zakontraktować na takich wrunkach.

Niektórzy liczą 100 ton hiszpana po 10 groszy i też się mieszczą w kosztach. Tylko w rzeczywistości nawet z hiszpana 100 ton rok w rok nie idzie uzyskać.

#1952 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów

Napisany 18 styczeń 2017 - 19:24

Cebula

wojtas nie wiem z czym masz problem jak oni sprzedawali po 7gr to ja miałem i tak cene 45gr na worek tylko moj odbiorca liczy sie z tym ze gdy w zimie bedzie nawet - 30 stopni i 2 metry śniegu to towar bedzie gotowy na ustalony termin bo dla niego nie jest sztuka handlowac w dniu lub miesiac po zbiorach tylko przez caly pozbiorczy sezon takze handluje z nim na zasadzie wspolpracy a jesli pytasz dlaczego nie kupilem z wolnego rynku towaru i nie sprzedałem dalej to odpowiadam Ci że po pierwsze nie jestem handlarzem tylko producentem a po drugie i mysle ze najwazniejsze to jest to ze nie mieliscie panowie cebuli w super jakosci tylko przykry towar dla przemyslu ktory nie liczy sie na rynku hurtowym.

#1953 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 823 postów

Napisany 18 styczeń 2017 - 20:51

Cebula

Pewnie mój problem polega na tym że pojmuje dlaczego Twoi debiutanci odwozili towar po 7 groszy, zresztą nie tylko Oni i nawet w niższych cenach.

Tak na pewno masz racje w kwesti jakości cebuli jeśli na dzień dzisiejszy mam oferty na 0,35 zł luz na Tirze za moją cebule, a potencjalny nabywcy doskanale wiedzą dlaczego czekam ze sprzedażą - jak co roku zresztą.

Jeśli o coś Ciebie pytam to tylko o to dlaczego jesteś taki arogancki, gdy większość z Nas ma problem sprzedać cebule po godziwej cenie.

#1954 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów

Napisany 18 styczeń 2017 - 21:09

Cebula

Kolego nie jestem arogancki poprostu mam swoje zdanie. Ale naprawde gdybysmy usiedli przy piwku napewno bysmy sie dogadali i sie juz tak nie stresuj. A jeśli chodzi o problem ze sprzedaża to poprostu taki sezon i walka producentów o jaka kolwiek odstawe za jak to oni mówia ''' co łaska ''''. Ludzie którzy sa w cebuli rok lub dwa niszcza caly rynek swoja bezmyslnoscia a handlarz wykorzystuje to i taki jest temat

#1955 Share Kamil1996

Kamil1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów

Napisany 18 styczeń 2017 - 21:26

Cebula

Ale mamy wolny rynek, nikt nie każe Tobie siać cebulę skoro za mało zarabiasz i zacząć się zajmować czymś bardziej dochodowym. Sam wiesz że z rzepaku czy zboża nie zostaje dużo to jak zarobi na cebuli 3 tysiące to jest wniebowzięty a dla nas to mało a oni myślą żeby siać pół gospodarki rok później bo się dorobią. A jak nie ma cebuli to przyznaj się że ty też wykorzystujesz tego handlarza tylko że ty raz na 5 lat a on pozostałe 4 :D

#1956 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów

Napisany 18 styczeń 2017 - 21:45

Cebula

kolego tylko chciej zauwazyc ze ja nie narzekam ja nie mam problemu z towarem a tym bardziej z cena jaka otrzymuje tak jest w warzywnictwie ogolnie teraz na porze ciagne handlarza ile moge i wszystko sie wyrowna a w kolejnym sezonie zarobi sie na innej roslinie i jest ok

#1957 Share DziadZdziadaPradziada

DziadZdziadaPradziada

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 20 styczeń 2017 - 15:36

Cebula

Panowie a jak u Was wygląda cebula zimowa? Dużo zasiane? Z dymki czy siewu? U mnie było parę nocy po -23 przy gruncie więc chyba przemarzła bo praktycznie bez śniegu.

#1958 Share thefarmer

thefarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 22 styczeń 2017 - 10:22

Cebula

ja mam zimówkę z siewu przed mrozami sczypior miał 15-20 cm długści i zgrubienia wielkości szyjki od ołówka i wieksze, największy mróz jaki był u nas to ok -15 st przy gruncie bez sniegu wiec tez sie obawiam, aczkolwiek narazie wszystko jest skute przez mróz wiec cieżko cokolwiek stwierdzić :)

#1959 Share Zibo123123

Zibo123123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 05 luty 2017 - 20:09

Cebula

trzeba czekac na wiosnę ona wrzystko pokarzę co jeszcze zostalo .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1960 Share pawele89

pawele89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 07 luty 2017 - 22:02

Cebula Witam. Jak u Was panowie wygląda struktura zasiewów na przyszły sezon?