Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cebula

1914 odpowiedzi na ten temat

#1861 Share Krzysiek9603

Krzysiek9603

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 04 wrzesień 2016 - 13:50

Cebula Witam. Mam pytanie czy ktoś z forumowiczów sprzedaje cebulę obraną na giełdzie na Broniszach ? Jak jest ze sprzedażą ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cebula Dzisiaj, 20:54
  •  

#1862 Share LUKASZ82mtz

LUKASZ82mtz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 20:47

Cebula

sadzcie wiecej  to bedzie lepiej

#1863 Share DziadZdziadaPradziada

DziadZdziadaPradziada

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 20:54

Cebula

sadzcie wiecej  to bedzie lepiej

Tak jest! dwa sezony cebula miała przyzwoitą cenę to podziałało niektórym na wyobraźnię jaki to zarobek na cebuli! Cała zimę już z się na tym forum dopytywali jakie odmiany ,nawozy, opryski ile zasianie ile kopanie i posiali amatorzy! Myśleli że jak rok temu było prawie 1zł/kg to choćby po 0,50 było to kupi John Deere'a w tym roku! A tu d*p.a! Nasiali hiszpanek, zwalili na pryzmy i sie modlą o kupca , a jak się trafi to po 0,10gr/kg! Bardzo dobrze im choć spier.. cały rynek cebuli tym którzy siedzą w tym od lat jak np.ja! Choć ja sprzedaję kalibrowaną,marketową w łusce po 0,40zł/kg netto w bb firmie z którą handluję od wielu lat

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1864 Share bartekd91

bartekd91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 08 wrzesień 2016 - 07:25

Cebula I dobrze ze masz punkt, któremu ja odwieziesz. Taki rok jakos się przeżyje, ja od paru lat gospodarze, kawałek sieję tego, mniej więcej zawze tyle samo.

#1865 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 08 wrzesień 2016 - 12:46

Cebula

No własnie,problem ze skoczkami w tym roku. Ja juz nie bede miał litosci na usługach,maks cena za usługe siania.

#1866 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 08 wrzesień 2016 - 14:49

Cebula Ile bierzesz za ha zasiania i jakim siewnikiem usługę wykonujesz

#1867 Share jjacekk4

jjacekk4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 08 wrzesień 2016 - 18:55

Cebula

e tam pierdzielicie że to skoczki bo cebula tania a powiedz co jest drogie marchew po 30 groszy, pietruszka po 50 groszy czy kapusta po 20 groszy itd. Rok jest urodzajny. Prawda jest taka że unia dała brało się sprzętu tyle że podwórko za małe, budowało się przechowalnie i teraz trzeba to wykorzystać, Kiedyś siało się 4-5 ha warzyw i żyło się dobrze teraz sieje się po 20-30 bo jest sprzęt i są efekty. Trzeba się teraz w kościele modlić o susze i nieurodzaj bo lepiej już nie będzie, 

#1868 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 08 wrzesień 2016 - 20:06

Cebula Dokładnie popieram kolegę wyżej kiedyś 4.5 h warzyw i dużo więcej zostawalo niż teraz przy 30 ha i maszyny kupywalo się za swoje bo żadne dopłaty czy kredyty się nie chodziło do porównania miałem pod wluknine 0'5h warzyw i obawiam się ze z tego kawałka lepiej wezme niż z 2,5 ha cebuli 1,3 ha pietruszki i 1 ha pora a warzyw juz nie chcą brać wszystkie chłodnie zawalony cebulę obecnie sprzedaje po 0,75 gr na biało śmiech ;/ i powtaza co zawioze ze jeszcze miesiąc i nie będzie brał

#1869 Share waldemaros

waldemaros

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 08 wrzesień 2016 - 20:22

Cebula To samo z papryką chłodnie i obieralnie zawalone a jak wozilem wiśnie to każdy mówił jak zacznie się papryka to do mnie pierwszego to samo cebulę a co do marchwi to embargo podzialalo na mozgi I maja 20gr

#1870 Share jjacekk4

jjacekk4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 08 wrzesień 2016 - 20:51

Cebula

To dopisze jeszcze że dziś rumun załadował piękną cebule po 3zł za worek 10kg na Rybitwach od chłopa co trzecią dobę siedział na giełdzie. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1871 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 09 wrzesień 2016 - 10:38

Cebula Ja na giełdach siedzę tylko z wczesnymi warzywami ale kumpel mówił ze niema nic ani kupującego ani sprzedającego Pustkowie ponac

#1872 Share Kamil1996

Kamil1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 270 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Sport

Napisany 09 wrzesień 2016 - 14:51

Cebula

Ja mam 50 ton na sierpnia zakontraktowane i ciekawe kto weźmie drugie tyle co urosło. A pytaliśmy się jeszcze ile daje z hektara i że 2 hektary chcemy to nam 50 ton zapisali teraz zły jestem bo mogłem dać więcej ale kto to wiedział jak ta cebula urośnie  ;[

#1873 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 09 wrzesień 2016 - 15:22

Cebula Na kontrakt ile ci płacą za obrona? U nas nie chcą kontaktować cebuli ani innych warzyw

#1874 Share Kamil1996

Kamil1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 270 postów

Napisany 09 wrzesień 2016 - 20:41

Cebula

Więcej jak z wolnego :) Mam też umowę w drugiej chłodni ale na listopada. A szkoda bo teraz kopię na bieżąco i obieramy. Ale 4 dobre dni i po limicie. Żeby z wolnego chociaż skupili to by dobrze było bo na drugą bym kupił za grosze i obrał.

#1875 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 09 wrzesień 2016 - 20:58

Cebula

Kolejny cwaniak siw znalazł!!! Tanio kupic i drogo na kontrakt sprzedac. Gdyby to robił handlarz to rozumiem ale rolnik  drugiego rolnika?! Szanujmy sie sami i to bedzie duzy plus.Panowie i Panie szanujmy sie i cwaniaków olewajmy.

#1876 Share Kamil1996

Kamil1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 270 postów

Napisany 09 wrzesień 2016 - 21:58

Cebula

W zimę podpisałem umowę na 2 hektary i tyle zasiałem. Ale odstawiałem cebulę obieraną do innej bo tam miałem mieć pierwotnie umowę. I się teraz okazało że mam też w tej drugiej. A poza tym ja nikomu do portfela nie patrzę. A czy pomyślałbyś że mógłbym mieć problem gdyby były ceny jak w 2015 a ja bym musiał kontrakt oddać bo ktoś zrobił mi umowę i przez pół roku leżała w biurze schowana nawet nie podpisana akurat raz mi się tak trafiło to co poradzę. Nie oddam chyba innemu. Pomogę chociaż komuś znajomemu bo kupię w łusce i obiorę chociaż część. Zawsze będą mieli mniejszy problem :)

#1877 Share Plagrafi

Plagrafi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 09 wrzesień 2016 - 23:33

Cebula

nie widze w tym cwaniactwa, udalo mu sie i juz, czemu ma nie skorzystac?

Znajomy kontraktuje co roku 1000ton i sieje 20 ha w tamtym roku stracil to w tym zakonraktowal a nie zasial nawet hektara i sobie odbije.

Nikt nikomu nie zabronil kontraktowac.

Teraz nie ma popytu a hiszpanki jeszcze w polu ciekawie...

#1878 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 10 wrzesień 2016 - 06:17

Cebula

Piszac pomoge chcesz za grosze kupic?To sie nazywa pomoc!hehehe Skoro rolnicy sami sie nie szanuja to kto nas bedzie szanował? Ja nie mowie zebys nie zarobił ale nie pisz o pomocy jak za grosze chcesz kupic,najlepiej nic nie pisz na ten temat.

#1879 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 10 wrzesień 2016 - 06:59

Cebula U nas nie ma firm co kontraktuja bo jak by były to bym kontaktował ile ludzi obiera cebulę w 4 dni. 50 ton cebuli rozwozisz im czy na miejsce przychodzą panowie potrzebuje na przyszły rok hiszpanke żeby ją wykopal w połowie lipca albo początek ze względu ze na tym przełomie mam pełno osób do obierania, czy barbaro się nada bo okres wegetacji 110 dni ktoś ją miał jak porównuje się do innych hiszpanek, kiedy zaczynacie siać hiszpanki bo ja w tym roku zasialem 14 kwietnia i było strasznie zimno po wschodach na przyszły rok planuje zasiac 1 kwietnia, druga sprawa mam siewniki 4 x2 ale szczotkowy i jest sens siać nim czy lepiej zasiac punktowym 3x2 a jak wypaliła yellow speed spania bo ktoś wiosna pisał że ja sial

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1880 Share Kamil1996

Kamil1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 270 postów

Napisany 10 wrzesień 2016 - 07:21

Cebula

Ja miałem Barbaro to od połowy sierpnia obierałem ale od początku na pewno sierpnia by się u mnie nadała w tym roku zależy od kawałka pola. Ja słyszałem jak mi pewien pan mówił jak ludzie na kontraktacjach zarabiali buraczka. Podobno 800 tysięcy gościu zarobił na samym buraczku. Oczywiście za rok wtopił ale pieniądze nie wyobrażalne jak na kogoś kto pokopcował warzywa i bez nakładów na wyprodukowanie tyle zarobił.

4 tony na dzień jak wszyscy są to na spokojnie pęknie a obieram w dni kiedy nie mam różyczkowania ale co najmniej 2 muszą być bo z 4 tonami nie opłaci się jechać. Niby nie dużo ale mało też nie. Hiszpana tyle robią bo duży. Ale u mnie jakoś tak im łatwo ta łuska schodzi. Palcami obieram te cebule na momencie. Znowu byłem u znajomego kiedyś to 5 minut skrobałem ją bo nie chciała zejść a ludzie są tacy że grubiej ściągają wtedy bo to akord.

A poza tym lepiej kupić od kogoś za grosze niż mają zostać z cebulą bo znam takich co cebula nawet przy takich cenach prawie wypłynęła bo wiecznie na cenę czekać nie będzie.

Edytowany przez Kamil1996, 10 wrzesień 2016 - 07:39.