Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cebula

1914 odpowiedzi na ten temat

#1821 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 20 sierpień 2016 - 11:09

Cebula Jakim siewniki 6 rzadkow podwójnych będziesz sial wynajmujemy czy masz swój 3x2 czyli 3podwójne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cebula Dzisiaj, 15:40
  •  

#1822 Share Kamil1996

Kamil1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Sport

Napisany 21 sierpień 2016 - 08:45

Cebula

Nie porównuj plonów z osobami z kujaw bo tam mają takie ziemie że nie ma startu do nich a gdzie jeszcze deszczownia. A po swoim kawałku widzę jaka jest już kolosalna różnica między 3a a 4b. Chociażby we wschodach a wiecznie z herbicydem też nie będziesz czekał jak tutaj się wali chwast a tam dopiero się zaczyna przebijać cebulka.

#1823 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 21 sierpień 2016 - 09:50

Cebula To nie musisz mi mówić bo często gęsto jestem na Kujawach i ja takich plonów to bym niemal nawet przy paletach doświadczalnych na moich ziemiach u mnie są raczej mody co z 30 metrów jest glina cebula rośnie jak burak a następne 15 m jak orzechy jak mam najdłuższe pole 370 m to z pięć rodzaji gleby po cieszka glina do torfu i piasku strasznie to mię denerwuje jak jadę na Kujawy i widzę piękna marchew w jednym kawałku 30ha i idealna jak by ktoś ją namalował ;/

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Horti Tech już za nami zobacz »

•  

#1824 Share Kamil1996

Kamil1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 21 sierpień 2016 - 11:34

Cebula

U nas jest to samo. No ale średnie plony cebuli to jest 25 z hektara w Polsce więc nie jesteśmy najgorsi :) Tylko że ponosząc takie same koszty na nawożenie, siew ochronę roślin masz połowę plonów to jednak jest dołujące przy takich cenach jak w tym roku. :D

#1825 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 21 sierpień 2016 - 12:11

Cebula No niestety ten rok to jest ciekawy przeczytałem ze będzie coś takiego ale będzie też następny rok może będzie lepiej :)

#1826 Share Kamil1996

Kamil1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 21 sierpień 2016 - 12:25

Cebula

Na moje to każdy może taki być (jak na razie) :D

#1827 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 21 sierpień 2016 - 12:55

Cebula To co ty uprawiasz ze jesteś zadowolony ja zawsze nie miałem warzyw w końcu czerwca do polowy lipca tylko zostawiła mi pietruszka i cebula na jesień a ten rok to trochę mi pozostawało cenowo nie było zile bo udało 50%na markety pognac ale nadal połowa stoi w polu ;/

#1828 Share Plagrafi

Plagrafi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 21 sierpień 2016 - 12:55

Cebula

to jakie masz te koszty? Bo cebule mozna zrobic przy kosztach od 3 do 20 tysiecy na ha 

#1829 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 21 sierpień 2016 - 13:13

Cebula Ja w tym roku zamieściłem z 5'5 tys na ha kujawiaku oddaj chociaż 5ha swojej ziemi ;) jakie wy nakłady robicie na hektar cebuli??

#1830 Share Kamil1996

Kamil1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 21 sierpień 2016 - 15:44

Cebula

2000 to same nasiona przy tym zagęszczeniu co siane. 300 złotych siew. 2055złotych mnie wyniosły nawozy przedsiewnie i pogłównie na hektar oczywiście. Do tego ochrona herbicydowa, odżywki, fungicydy, na robaka też no i zaprawa . Koszty uprawy i zbioru to nie wiem ile mnie wyjdą bo kopie na bieżąco póki nie mam kapustnych. Mało to też nie jest bo trzeba ściąć szczypior wykopać zebrać pozwozić z pola. Ale na pewno to nie jest 5.5 tysiąca złotych jak u Ciebie. Po sezonie się podliczy dokładnie.

A ja jestem zadowolony bo pada i rośnie. A wszystko mam na przetwórstwo więc nie narzekam. Może za mniej się robi ale chociaż pewne pieniądze (prawie). ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1831 Share toorano

toorano

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 21 sierpień 2016 - 16:20

Cebula

jaki koszt usługi ścięcia szczypioru i kopania ?

#1832 Share Kamil1996

Kamil1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 21 sierpień 2016 - 16:22

Cebula

Akurat to robię samemu więc paliwo plus amortyzacje można doliczyć. A za ile usługowo kopią i ścinają to nie wiem.

#1833 Share Plagrafi

Plagrafi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 21 sierpień 2016 - 16:30

Cebula
Chodzilo mi tylko o to ze nie mozna powiedziec ze ma sie naklady takie, jak inni, bo jest tu zbyt wiele czynnikow ktore o tym decyduja i zbyt sporawe widelki,
Jak mowisz trzeba wszystko dokladnie policzyc, bo jak slysze takich co twierdza ze nawet jak cebula bedzie po 15 groszy to im sie bardziej oplaca niz pszenica to mi niedobrze (zazwyczaj tak krzycza ci co zasiali pierwszy raz)

U mnie koszty ponizej 10 tysiecy nie spadaja w tamtym roku kolo 14 wyszlo, w tym widzac szal troche sie ograniczalem i bedzie kolo 10.

Lary daruj takie komentarze (""kujawiaku oddaj chociaż 5ha swojej ziemi") bo siejesz cebule przystosowana do gorszych stanowisk, ktorej plon jestem w stanie uzyskac wiekszy na piachu niz rijnsburgera na 2 klasie

Kopanie 200 zl z obcinarka 300 u nas biora

Edytowany przez Plagrafi, 21 sierpień 2016 - 16:34.

#1834 Share Kamil1996

Kamil1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 21 sierpień 2016 - 16:42

Cebula

Tylko jak kopią usługowo  to przeważnie na 1.5 ja mam posiane na 1.2 i znajomy też tak miał posiane. To usługowo znajomemu kopał 1.5 metrową 1.2 to pełno ziemi na tej cebuli bo zagarnia już ziemie z poprzedniego kopania. I teraz popadało na to więc ja nie wiem jaka to będzie jakość.

Po za tym swoja to swoja bo kopiesz kiedy chcesz a tak mi odchodzą koszty zwożenia wszystkiego i rozładunku bo od razu idzie na obieranie.

#1835 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 21 sierpień 2016 - 17:47

Cebula plagrafi jakie odmiany cebuli siejesz ze na piachu ci lepiej odda niż rajzburgera na 2klasie ja kiedyś zasialem dawno temu na 3b podłoże piaskowe to urosła wielkość orzecha a też sprzedawca mówił ze była ona na słabe stanowiska nie pamiętam odmiany juz. Nie wiem jakie ty masz gleby ale macie na Kujawach lepsze niż nasze. Jakie nawożenie stosujecie pod cebulę u mnie połowa była complex i polifoski w dawce 400kg na ha ciężko co stwierdzić bo przekropny rok jest i oby dwa dobrze za dzialaly a ktoś sulfan sypie na cebulę???

#1836 Share kacpi123

kacpi123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:Męczyło mnie już ciągłe wychodzenie z pracy na papierosa i przebywanie wśród nieładnie pachnących znajomych. Chciałem rzucić palenie, więc zakupiłem reklamowany Niquitin. Zadziałał szybko i skutecznie. Dziś już nie palę!

Napisany 23 sierpień 2016 - 18:07

Cebula

ciekawa czy cebula bedzie mi się opłacać, zasięgnąłem tu pare wiadomości ale jeszcze troche poszukam

#1837 Share Kamil1996

Kamil1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 23 sierpień 2016 - 21:31

Cebula

Jeżeli uprawiasz zboża to w tym roku nawet odłogując byś chyba lepiej zrobił bo 3 tony pszenicy to śmiech na sali. A to jak ze wszystkim jest loteria.

#1838 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 24 sierpień 2016 - 09:23

Cebula Panowie za ile prosto z pola sprzedajecie cebulę??dziś zawozilem do koleś obrana i chwalił się ze po 0.15gr/kg kupił i pełno chętnych ma za ta cene. za obrana płacą u nas 0.87gr a u was jaka cena

#1839 Share Ogyy

Ogyy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 24 sierpień 2016 - 11:24

Cebula

Panowie, jak dosuszyć cebule? bo raczej samo lezakowanie na polu przez tydzień to jej nie wystarczy ;) (pierwszy raz sieje cebule xD)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1840 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 24 sierpień 2016 - 15:26