SUZI

Cebula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Cebula
chemik112    1

tez go używam ale jak ostatnio kropilem kapustę pozna to jjak patrzyłem to mało co kropel jest na roślinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiss    6

A nie wydaje ci się że ilość kropel na liściu to sprawa wyboru rozpylacza , ciśnienia roboczego i ilości cieczy na ha a nie zwilżacza który ma spowodować właśnie -rozpłynięcie tej kropli czyli lepsze pokrycie liścia , poprawić wchłanialność i utrzymać substancję na liściu przy niesprzyjających warunkach pogodowych ? Wypróbuj silwet gold . 

Edytowano przez adiss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chemik112    1

możliwe ze masz rację ja korzystam z rozpylaczy niebieskich a wydatek wody w tym przypadku wyszedł mi 300 l//ha a kropilem na robaka.
przepraszam wydatek wody był 400 l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiss    6

400l kapusta ok na cebule dla niektórych środków nawet za mało  jadę 400 ale na czerwonych podwójnych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Panowie, jak to wyglada z waszego doświadczenia, czy głownia która moze pochodzić z zarażonego materiału siewnego jest do pokonania środkami chemicznymi?

Kiedys stosowałem Topsin, ale efekt był znikomy

 

Czy zauważyliście już moze wciosnastki na siewce? Jakie macie doświadczenia ze środkami ?

Ja spróbuje mix petroidu (Cyperkill Max) + jakiś fosforoorganik.(Dursban) Ciekaw jestem czy faktycznie dodanie cukru da pożądany efekt

Na forum ktoś wypowiadał się że Actara załatwiła sprawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

u mnie nie widac jeszcze wciornastka

 

actara nie dziala a cukier moze troche polepsza dzialanie ale tylko zastosowany dzien wczesniej w bardzo malej ilosci wody na ha 

 

Edytowano przez Plagrafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

@plagrafi

 

Mysle ze jakbyc poszedł ze szkiełkiem to kilka szt. na pewno sie znajdzie. Ale to jeszcze nie ten moment

Dlaczego dzień wcześniej? Zadaniem słodzika jest moim zdaniem "ograniczenie ruchowe" robaczków coby za szybko nie pochowały sie w szczypior i środek lepiej je potraktował?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

Raczej ma je to wywabic dlatego wczesniej i dlateo mala ilosc wody zeby cukier dostal sie tylko do miejsc gdzie najlepiej dotrze srodek

Edytowano przez Plagrafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukjohn97    9

Z moich doświadczeń i moich znajomych w moim regionie na wciornastka działa nam tylko Actara. nic innego nie chce działać. wszyscy u nas prysakmy i mamy efekt taki jaki chcemy i bez wciornastkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Panowie co polecacie z mikro czy ktoś stosował kristaleaf foto u mnie poszło na razie kristanol zielony i jutro siarczan magnezu podzielcie się info czy są lepsze odżywki niż z firmy yara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiss    6

Zajrzyj do tematu - nawożenie dolistne - kilkadziesiąt stron i każdy swoje chwali . Są tacy co stawiają na Yara nieźle też wychodzi doctor green .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1113    0

witam

Panowie mam duży problem. Cebula dymka zimowa załamuje już szczypior lecz po wykopaniu jednej zauważyłem że zaczyna gnić i pleśnieć od piętki. Była pryskana 3 razy na grzyba i robaka. Niewiem co teraz mam z tym zrobić bo pryskac to juz raczej za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Panowie,

czy zastosowanie pogłównie nawozów NPK (z przewagą P i K) w postaci np. Polifoski ma sens? Z rozpuszczeniem nie ma problemu tylko czy cebula zdąży wykorzystać PK tak potrzebne do robienia główek?

Co stosujecie z PK pogłównie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W tym stadium raczej już tylko nawożenie dolistne.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Panowie ile saletry walicie na ha u mnie wyszło 250 kg na ha w 2 dawkach i mam pytanie do profesjonalistów co zrobić z ziemią która chyba jest wypalona do około piękna cebula a przychodzi moment nic niema wschody całe pole równe było a w 2 tygodniach zapadła się cebula nawożenie te same z góry mowie ze żadne robactwo czy wycierniostek nie jest. Glebę mam 2lat przed plon była przenica wapno i 2rok przed cebula poszedł obornik 30t na ha myślę że brakuje tu jakiś składników dużo tego niema ale strasznie mnie te wypaleniski drażni aha dodam że ziemia 3b podłoże raczej piaskowe

Panowie ile saletry walicie na ha u mnie wyszło 250 kg na ha w 2 dawkach i mam pytanie do profesjonalistów co zrobić z ziemią która chyba jest wypalona do około piękna cebula a przychodzi moment nic niema wschody całe pole równe było a w 2 tygodniach zapadła się cebula nawożenie te same z góry mowie ze żadne robactwo czy wycierniostek nie jest. Glebę mam 2lat przed plon była przenica wapno i 2rok przed cebula poszedł obornik 30t na ha myślę że brakuje tu jakiś składników dużo tego niema ale strasznie mnie te wypaleniski drażni aha dodam że ziemia 3b podłoże raczej piaskowepost-109584-0-16675500-1466413744_thumb.jpgpost-109584-0-04755000-1466413828_thumb.jpg

Edytowano przez laryy123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Jeśli na polu widać place to przeważnie jest kwestia odczynu gleby.

Zrób analizę najlepiej metodą ogrodniczą z części pola gdzie wszystko jest OK i drugą z tych kiepskich placy - wrzuć wyniki na af

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Robiłem przed siewem to było w granicach 6 pH jak na dobrym i taksamo na tych placach ale wapno się rozkłada w ciągu 3 lat to pójdę dziś zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Faktycznie zrobiłem obecnie próbkę kwasomierzem i na tych placach 4 pH a nawet mniej na dobrej to granicach 7 może 6'5 co za wapno polecacie bo widocznie kreda z polcalc nie dała rady bo pierwszym roku poszła 1 tona na ha i przed siewem poszło z 200 kg na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez belarusek
      Czy może ktoś z was przeprowadzał takie badanie gdzie i ile kosztowało? O takie badanie poprosił jeden z moich odbiorców bo będą mieć kontrolę sanepidu.
    • Przez Cbe1508
      Witam . Koledzy pomóżcie:) gdzie moge kupić symulator wzrostu o nazie KELPAK niech ktos poda jakiegos linka albo cos . Chciałbym zastosowac go na cebuli ozimej Szukałem i nic nie moge znajść
    • Przez weasprox
      Witam
      Mam pytanie czy ktoś z Was stosował, stosuje Pyramin w cebuli dymce ? Jeżeli to w jakiej dawce ?
      Ps. Jeśli temat w złym dziale prosze o przeniesienie ( jest to mój pierwszy temat)
      Z góry dzięki
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


    • Przez Lowca131
      Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj