SUZI

Cebula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Cebula
Ronin    0

Witam :lol: Ja to trochę z innej branży ale pokrewnej. Sprzedaję na zachód runo leśne. Ostatnio wśród moich odbiorców powstał temat cebuli ( obranej ). Myślę że można spróbować pociągnąć temat. ( najwyżej nic nie wyjdzie ) Czy moglibyście mi pomóc i podpowiedzieć jaka odmiana cebuli jest najlepsza oraz na co zwracać uwagę przy zakupie żeby nie wtopić kasy. Z góry dzięki za pomoc. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Jesli chodzi ci o cebule do obierania to podobno najlepsza jest odmiana '' Sterling'' (czy jakoś tak) kolega zawsze sieje ta odmiane do obierania i sobie zachwala :lol:


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvu    0

Jak do przechowania np na kozłach to ja mam polanowską. A ci co mówią że cebulka jest nie opłacalna to się z nich moge wyśmiać

ja w sumie nie mam za duzo bo 3-4 ha rocznie.

Najpierw ozima>dymkapod agrylem>jara>dymka>siedmiolatka

folia>gumka i tak po 3 lub 10 szt.

Ale to trzeba być ugadanym z hurtownią bo sie wstaje o 4.00 rano rwie wiąze pakuje i o 9.00 jest w Tesco


ROLNICTWO TO WARSZTAT PRACY POD GOŁYM NIEBEM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil9161    0

Ja co roku sieje ok 20ha. Raczej tak przez ostatnie 5 lat bo wczesniej to ojciec sial max 5 a teraz zwiekszylismy areał. Cebula to opalcalny interes, jak nie ma ceny to nie ma ale juz jak cena jest to sie zarabia na niej duzo kasy. Ja sieje siewnikiem KVERNELAND punktowy. Bardzo dobry siewnik. Teraz bede musial zmienic bo ten ma juz 12 latek i juz sie troszke wysłużyl. Pozdro dla wszystkich cebularzy... <_<


CASE 5140 MAXXUM 1995r
CASE 845XL 1993r
Ursus C330 1991r
Ursus C330 1984r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

U mnie bardzo dobrze przezimowała na pewno jakis tam % wymarzł ale w porównaniu z zeszłym rokiem wygląda obiecująco.


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

U mnie na cebulkę poszedł już nawóz i oprysk na chwasty pryskałem panidą. Jest jakaś różnica między stompem a panida ?


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja pryskm INDOFIL-em tez dobry srodek- 2,5 kg/ha no i oczywiscie 500-700 litrów wody, na ha to wychodzi ok.58 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Na rynkach hurtowych cena to ok 50-60gr/kg.Z tego co widzę to jest duże zapotrzebowanie.


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Czy ktoś mógłby mi opisać jak wygląda siew/sadzenie cebuli (ja jestem w tym temacie zielony, a chciałbym się zająć jej uprawą)

1. Cebule siejecie (nasiona) czy dymki sadzicie???

2. Czy taka sadzarka może być http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B31040

3. A jeżeli siewnik to jaki punktowy???

4. Jak się kształtują ceny nasion/dymek???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Co do cebuli z dymki to nie pomogę.

Ja cebule sieje ok. 2ha.

Ziarno zazwyczaj Armstrong ok. 400zl/kg

Mniej wiecej 3kg na hektar

Siewnik mam punktowy Gaspardo V20


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

Ceny około 0,90 zł/ kg hurt 4-5 ton a jak u was?

na jesień byłą nawet po 3 złote za worek 15 kg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

Czy ktoś mógłby mi opisać jak wygląda siew/sadzenie cebuli (ja jestem w tym temacie zielony, a chciałbym się zająć jej uprawą)

1. Cebule siejecie (nasiona) czy dymki sadzicie???

2. Czy taka sadzarka może być http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B31040

3. A jeżeli siewnik to jaki punktowy???

4. Jak się kształtują ceny nasion/dymek???

 

dopero co pytałeś o kapuste hehe... widze że "ostro" wchodzisz w temat warzyw hehe... i to w te co w tym roku mają dobrą cene hehe... powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Nom planujemy zacząć z warzywami... Zarazie się rozglądam "co i jak" przede wszystkim uprawa...bo póki co to nie miałem z tym styczności :blink: ...

 

A co dalej to czas pokaże :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

chłopie weż przede wszystkim pod uwagę fakt że w uprawie warzyw typu cebula kapucha itp prawie normą jest to żę po takim roku jak ten czyli w miare dobrych cenach to następny prawie w 90% będzie dupny a może 2-3 następne, taki temat... Więc w to albo wchodzisz i robisz parę lat to samo (co daje większe prawdopodobieństwo że trafisz w lepsze ceny cho 1+2 razy) albo sobie daj spokoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

chłopie weż przede wszystkim pod uwagę fakt że w uprawie warzyw typu cebula kapucha itp prawie normą jest to żę po takim roku jak ten czyli w miare dobrych cenach to następny prawie w 90% będzie dupny a może 2-3 następne, taki temat... Więc w to albo wchodzisz i robisz parę lat to samo (co daje większe prawdopodobieństwo że trafisz w lepsze ceny cho 1+2 razy) albo sobie daj spokoj

a do tego jeszcze jak chcesz miec tego pare czy parenascie ha, to proporcjonalnie tyle samo ludzi do pracy.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Było tak parę lar temu. Pewnego roku cebula było ponad 30gr a na drugi rok była 4gr i nikt nie chciał wziąć. Cześć wtedy sprzedałem po tej śmiesznej cenie, a 50 ton wywiozłem na "gnój" i zmniejszyłem siew z 4ha na 1.8ha.


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Głównie to myślałem nad marchwią... Zmechanizowany zbiór (nawet 3 osoby sobie poradzą) ;) a to że ceny tak "skaczą" to oczywiste, jak już, to byśmy podpisywali umowę z góry na następny rok(z gwarantowaną ceną) :P W tym roku mieliśmy ofertę coś ok 20gr/kg marchwi :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez belarusek
      Czy może ktoś z was przeprowadzał takie badanie gdzie i ile kosztowało? O takie badanie poprosił jeden z moich odbiorców bo będą mieć kontrolę sanepidu.
    • Przez Cbe1508
      Witam . Koledzy pomóżcie:) gdzie moge kupić symulator wzrostu o nazie KELPAK niech ktos poda jakiegos linka albo cos . Chciałbym zastosowac go na cebuli ozimej Szukałem i nic nie moge znajść
    • Przez weasprox
      Witam
      Mam pytanie czy ktoś z Was stosował, stosuje Pyramin w cebuli dymce ? Jeżeli to w jakiej dawce ?
      Ps. Jeśli temat w złym dziale prosze o przeniesienie ( jest to mój pierwszy temat)
      Z góry dzięki
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


    • Przez Lowca131
      Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj