SUZI

Cebula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Cebula
toop1985    0

kupie cebule nawet 10 ton raz w tygodniu prosze odbieram osobiscie proszezainteresowanych o przysłanie ofert na adres toop1985@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

to iiepsko bo są rejony gdzie po 80 chodzi byle była cebula


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Ja swoją zimową cebulę zaorałem wczoraj.... Na rzecz zwiększenia "areału" czosnku. Po siewie były ulewne deszcze i niestety ledwo 10% wzeszło. Ale i również powiem wam szczerze że mam właśnie siewnik "szczoteczkowy" ale jakoś sianie mi nim nie idzie. tzn siew drobnych nasion. Jeszcze ogórki buraki itp to jako tako. ale Cebula marchew, koper to wielki problem zbyt duże przerwy robi to i w dodatku kilka nasion na raz nie mogę go zbytnio wyregulować. Moze jakieś wskazówki?. Wiosną muszę nim posiać cebule marchew i koper. Na samą myśl aż mnie mierzi....


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulamondeo    4

a ja dzis swoja ratowalem.....kristanol,siarcz magnezu tytanit mediator. zobaczymy co sie bedzie dzialo,gorzej juz chyba byc nie moze...

 

mozesz mieszac z wypelniaczem nasiona.ja tak robilem w zeszlym roku w zimowce,nawet tak sobie wyszlo. ale niema to jak punkt. jakie miales odmiany ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Czyli nie polecanie tego siewnika do siewu warzyw? Bo widziałem jak ludzie kombinują do ciągnika robią z 4 takich siewników lub wiecej. Odmianę jedna miałem. Ale juz zapomniałem jaka;/


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

ja w tym roku mam pierwszy raz cebule ozimą ale z sadzenie nie z siewu bo na siew było za sucho i nic pewni by nie wzeszło a tą co posadziłem to widzę że już powybijała z ziemi tylko mam pytanie wie ktoś jaka duża powinna być przed zimą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulamondeo    4

sa dwa terminy sadzenia. pierwszy polowa wrzesnia,wtedy cebula przed zima powinna wyksztalcic 3-4liscie wlasciwe drugi termin to listopad i wtedy nic nie wypuszcza na powierzchnie tylko sie ukorzenia. a ja zasialem mimo suszy...i na dobra sprawe dop teraz rosnac zaczela,ale to juz po ptakach...o miesiac za pozno. ale przewiduja ze zimy ma w tym roku nie byc takiej strasznej to sobie postoi na polu do wiosny.....sie okaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2005    5

Mam kilka worków big-bag z cebulą kaliber do 3,5. Możecie mi doradzić co z tym zrobić? Mam białą i czerwoną.

 

 

Może ktoś podesłać foto jak ma zamontowaną przystawkę do cebuli przy grimie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

moje niektóre mają 2 a niektóre 3 listki, odmiana, Agra, Elody i kurcze nie umiem se przypomnieć, biała jakaś...

 

myśle właśnie o czymś dolistnym ale czy może to aby coś da?? :/

 

taka mała powierzchnia liścia, że może być słabo.

 

wczoraj dałem pół dawki Stompu i Agilu, bo troche sie zaczyna zachwaszczać ;/


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulamondeo    4

biala to elody,jesli dobrze pamietam. a kiedy siana???na jakim stanowisku. jeden z gosci co sieje duzo cebuli ale wiosennej twierdzi ze po zastosowaniu lancetu w zbozu ,nie powinno sie siac cebuli...na ulotce chyba nic o tym niema

 

masz jakies wieksze doswiadczenie w zimowce???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

roczne doświadczenie :P

 

tak wiem, ale jeszcze inna mam białą: HIELO , nie stosowałem lancetu...

 

siana jak dobrze pamiętam 22 sierpnia

 

myśle że spóźniłęm sie pare dni, ale nie miałem siewnika jeszcze :/


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytam powiecie mi jaka najlepsza odmiana cebuli nazwa nasion siana na wiosnę. Uprawiałem po 10 ary cebuli.Doradzcie mi ze swego doświadczenia jak jest najbardziej plena i żeby nie wykręcał gęby żeby była łagodna. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

dostane gdzieś teraz Bromotril lub Emblem??

 

Co do tego drugiego to już od roku niby nie ma pozwolenia na stosowanie, ale Bromotril wciąż można stosować tylko że u Mnie nigdzie go teraz nie ma :/

 

 

Jeśli tego nie idzie dostać to czego teraz użyć na zimówke?? największy problem mam z samosiewami rzepaku :/

Edytowano przez piotr2691

Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulamondeo    4

z tego co wiem nie osiagalne...chyba ze jakies stare zapasy ktos ma. na rzepak to ciezko cos dac,a goal nie radzi sobie? najlepiej motykologia:) ja mam problem z samosiewka pszenicy na jednym kawalku...cebula za mala zeby agilem potraktowac a pszenica w najlepsze sie krzewi.....a na drugim kawalku gorczyca teraz sie wziela grom wie skad jej tyle jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

z tego co wiem nie osiagalne...chyba ze jakies stare zapasy ktos ma. na rzepak to ciezko cos dac,a goal nie radzi sobie? najlepiej motykologia:) ja mam problem z samosiewka pszenicy na jednym kawalku...cebula za mala zeby agilem potraktowac a pszenica w najlepsze sie krzewi.....a na drugim kawalku gorczyca teraz sie wziela grom wie skad jej tyle jeszcze...

 

 

a tam sie pszenicą martwisz, podrośnie cebula to Agil da rade.

 

Jeszcze Goal'u nie mogłem dać, za mała była. byleby tylko sie pogoda trzymała i troche wiatr odpuścił to jak podskoczy w przyszłym tyg. to przejade.


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez belarusek
      Czy może ktoś z was przeprowadzał takie badanie gdzie i ile kosztowało? O takie badanie poprosił jeden z moich odbiorców bo będą mieć kontrolę sanepidu.
    • Przez Cbe1508
      Witam . Koledzy pomóżcie:) gdzie moge kupić symulator wzrostu o nazie KELPAK niech ktos poda jakiegos linka albo cos . Chciałbym zastosowac go na cebuli ozimej Szukałem i nic nie moge znajść
    • Przez weasprox
      Witam
      Mam pytanie czy ktoś z Was stosował, stosuje Pyramin w cebuli dymce ? Jeżeli to w jakiej dawce ?
      Ps. Jeśli temat w złym dziale prosze o przeniesienie ( jest to mój pierwszy temat)
      Z góry dzięki
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


    • Przez Lowca131
      Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj