SUZI

Cebula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
benek79    16

Robusta

Califfornia

co to za omiany cebuli?jestem jeszcze zielony w ty temacie,aha i czy mozna zasiuac cebule po burakach na 2 klasie gleby ?zaznaczam ze to pole jest wilgotne susza tam nie grozi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aiverson    0

witam:)

jestem zainteresowany cebulka, zamierzam zasadzic ok 10h i nie wiem jak to bedzie dalej wiec chce zasiegnac info od bardziej doswiadczonych, aktualnie zajmuje sie burakami.

mam kilka pytan:

1. gdzie to potem sprzedajecie? skupy?

2. jaka cena byla w ostatnim roku?

3. czym to zbieracie z pola?

4. jakie naklady musieliscie wydac(konkretnie chodzi mi o sadzonki nawoz opryski itp na 1 h) oczywiscie na waszych przykladach bo u kazdego jest troszke inaczej:P

5. macie podpisane jakies umowy z skupem ??

pozdrawiam was serdecznie, mam nadzieje ze ktos jednak udzieli mi dopowiedzi, z gory dziekuje bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yooo    53

ad1. szukam po ogłoszeniach mam juz kontaty z handlarzami co dawniej odemnie kupowali, ilosci tirowe

ad2. cena 30 gr ostatnio ponoc spadla na 25 gr

ad3. najpierw kopaczka elewatorowa 2 tyg na polu w wałach nastepnie anna z walem dociskowym

ad4. mysle ze dobre 6 tys/ha

ad5. nie

raz na pare lat trzeba liczyc sie z tym ze trzeba wywiesc na pole cale zbiory, potrzebna dosyc duza ilosc pracowników, plon 30-40 t choc w zeszlym roku bylo tragniczne 20 t/ha ale wiadomo susza była... pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adasiorek    5

a ja dzisiaj sobie kupilem cebulkie :

Efekt cena 62 zl za 0.5kg ( zobaczymy "szymon29" czy dobrze mi doradziles)

Irkie cena 68 zl za 0.5kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yooo    53

jak u was z cena za cebule? u mnie 23 gr za luz i 35 workowana.. sprzedajaecie czy czekacie dalej ? niektórzy w mojej okolicy jeszcze ani kg nie sprzedali..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

U mnie cena jest w granicach od 30-50gr/kg. Mi zostało jeszcze ok 1,5 tony i trzeba bedzie to wypchnąć jakos :P


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yooo    53

j ci sprzedam workowana po 40 to sprzedasz se po 50 co ty na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

heh :P Sam patrze sie tego pozbyć a ty chcesz zebym jeszcze kupił od ciebie :P:P . A jak u ciebie jest zapotrzebowaniew na cebulke??? sprzedajesz na giełdach czy na miejscu?


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yooo    53

sprzedaje pośrednika ale bardzo trudno sprzedac myslalem ze pojdzie w góre ale jesce gorzej idze w dół na goełde to juzwogole niejade tam moze sie sprzeda ze 100 kg i to za bezcenn ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

jak byłem ostatnio na gieldzie to sprzedałem po 30gr :P no bo moja cebulka nie jest za gruba ale nie jest zła :P a taka gruba ładna to 50gr :P miałem cos koło 1tony cebuli i jeszcze 1,5kapustki. kapusta raz dwa sprzedałem a z cebulką to sie troche nastałem :angry: :angry: i po 30 gr z trudem sprzedałem. W tym roku juz nie sieje cebuli


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yooo    53

Oj ja też chyba zmniejsze areał, wcale nie jest tak rózowo jak sie wydawało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

moze jak bede miał nawadnianie na polu to wruce do cebuli :P Zeby mieć lepszą wydajnóść. bo jak narazie to lipa :P plon mały i jeszcze cebula mała i dużo nie nadaje sie do sprzedarzy :angry:


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bond    0

ja sieje 8ha cebuli wiosennej i 6ha zimowej siewnikiem agrikola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Ja sieje w tym roku 1.5ha.Kiedys miałem 3.5 ha to był rok 2004 i cena taka ze nic nie poszło wszystko na pole jako nawoz :)

Mysle ze teraz bedzie lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaxiKing    0

ojj to był pamietny i tragiczny rok w uprawie cebuli :/ W tym roku nie było rozowo rowniez bo jak to sie ma do poprzedniego roku który był wymarzonym dla nas plantatorów :) fajnie byłoby gdyby taki rok jeszcze raz nastapił ale z tego co zauwazyłem to wielu ludzi zrezygnowało z hodowli swin a z czegos musza sie ci ludzie utrzymywac wiec napewnop wzrosnie ilosc hektarów uprawianej cebuli co nie prognozuje dobrze na przyszły rok ale nie ma co gdybac moze tak jest tylko u mnie :) teraz trzeba sie szykowac do siewu :) Ostatnio otrzymałem siew BILA w workach 25 kilowych i nie wiem ile wyszło mnie za kilo bo wszystko dopiero bedziemy regulowac jak odstawie cebulke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

W mojej okolicy raczej sie nie zwiekszy areł cebuli znaczaco,wielu doswiadczonych plantatorów siejacych cebule juz 15 lat i wiecej ma coraz wieksze problemy z grzybami i nie moga sobie z tym juz poradzic,teraz czas na nowych plantatorów takich jak ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yooo    53

heh gdyby tylko te choroby.. najwiekszy problem to znalesc pracownika bo samemu to hoia nie zdzialasz.. najgorzej z chwastami tu nie ma tak jak z ziemniaki czy burakami cebule jake ze nie ma silnie rozwinietego systemy nadziemnych czesci nie radzi sobie tak z konkurencja chwastów jak np buraki tzn nie zakrywa miedzyrzedzi... a i dziabac dziabka nie da za duzo ponieważ w tn sposób uszkadza sie sczypior i czasem wycina cale rosliny... poza tym cebula musi miec pogode przy zbiraniu nie tak jak inne uprawy okopowe tzn parenascie dni slonecznej pogody wygrzewa sie na wałach a pozniej zebrac to zeby akurat nei spadl deszcz i wszystko w diabli.. jest jeszcze troche innych kwesti w uprawie których nie bede omawial jak np przechowanie, sprzedaz itp... chcialbym tylko uświadomic tych wszzystkich którzy by chieli rozpoczac iz uprawa cebuli wymaga wiedzy i sily najemnej zeby sie ktoś pozniej nie rozczarował.. zycze kazdemu zeby mógł sprubowac tej uprawy jesli jest nia zainteesowany ale jak kolega wspomnial sa rozne lata jednego roku moze byc po 1zł a innego za bog zapłac nawet nie wezma.. prognozuje ze wiele osob moze rozpoczac w tm roku uprawe cebuli w swoich gospodarstwach a przyczyna tego moga byc obcinane limity buraczane, niska cena żywca itp.. wiec ja nie zwiekszam uprawy ale to tylko moje zdanie moze nowi plantatorzy bede liczyc na zyski rzedy kilkunastu tys z ha(tez kiedys tak myslalem) a ja powiem ze handlarze bede jeszcze bardziej liczyc pola obsiane cebula heh :) pozdro powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaxiKing    0

No włąsnie wszystko by było dobrze gdyby nie to ze rok taki a nastepny calkiem inny i szkoda ze ten sie kiepsko zapowiada :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelu    5

Moim zdaniem najlepszym rozwiazaniem byłaby kontraktacja z podana w umowie cena gwarantowana wtedy juz na wiosne lub w zimie byłoby wiadomo czy w tym roku opłaci sie siac cebule czy nie.

A tak swoja droga zna ktos moze Spółdzielnie Produkcyjna w Hopkiem ?? to chyba najwieksze gospodarstwo produkujace cebule na lubelszczyznie a co ciekawe cała plantacje ubieraja recznie maja tego tak na oko koło 300ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Ja sadze cebule ale to na niewielkim areale tzn 20a. to masz racje ludzie sie pytają za cebule ale co z tego jaka cena!!!


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

z ta cebula to róznie bywa :lol: Unas w juz zrezygnowalismy z uprawy cebuli jakies 2 lata temu. Powdem była bardzo słaba wydajonc no i cena :angry: . Pamietam ze w jednym roku cebula była w cenie i sie wzieło troche kasiorki a w nastepnym roklu ją sam wywiozłem na przyczepach w śmieci :) :angry:


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19
.

 

ten post wniosł do tematu tyle co moj :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez belarusek
      Czy może ktoś z was przeprowadzał takie badanie gdzie i ile kosztowało? O takie badanie poprosił jeden z moich odbiorców bo będą mieć kontrolę sanepidu.
    • Przez Cbe1508
      Witam . Koledzy pomóżcie:) gdzie moge kupić symulator wzrostu o nazie KELPAK niech ktos poda jakiegos linka albo cos . Chciałbym zastosowac go na cebuli ozimej Szukałem i nic nie moge znajść
    • Przez weasprox
      Witam
      Mam pytanie czy ktoś z Was stosował, stosuje Pyramin w cebuli dymce ? Jeżeli to w jakiej dawce ?
      Ps. Jeśli temat w złym dziale prosze o przeniesienie ( jest to mój pierwszy temat)
      Z góry dzięki
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


    • Przez Lowca131
      Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj