SUZI

Cebula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marcin509    1

Ja robię tak:

-zbiór zboża

-prasowanie i zbiór słomy

-orka najlepiej z wałem cambela, ja nie mam takiej możliwości więc wałuję później wałem pierścieniowym

-uprawa jak pod siew normalnej cebuli

-siew

 

Trochę się późno zabrałeś za to bo trzeba by ją wysiać przed 20 sierpnia, ale jak się sprężysz to dasz radę zależy jaką masz pogodę. Co do odmian to ja sieję amigo elody i wolf. Środki takie jak na zwykłą cebulę, na wiosnę można dać asahi jak sucho jest i nie chce rosnąć i najlepiej czymś podlewać jak jest możliwość. Uprawa jest ryzykowna i pracochłonna więc lepiej się rozejrzyj za jakimś zbytem zanim coś zasiejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

sprzedam tam gdzie kartofle :P

 

chciałbym jutro siać... mam pomysł, zeby skibe zrobić a potem glebogryzarą przejechać i zasiać, Co Ty na to ;>

 

kiedy to prysnąć jakbym jutro zasiał?? bo na czarną ziemię bym chciał...

 

a co do pogody, to słońce świeci, wczoraj popadało...

 

 

jaki nawóz dajesz??

 

a i ile na hektar nasion potrzeba?? ile kilo, czy jak to sie liczy??

Edytowano przez piotr2691

Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz48    3

Witam!

W jakich rozstawach rzędów siejecie cebule, 135 czy 150 cm? Ja aktualnie sieje na 135cm 4 podwójne rzędy i zastanawia się nad zmianą rozstawu na 150cm.

Jak wtedy się sieje, też 4 podwójne rzędy tylko szerzej czy 5 podwójnych rzędów? Ktoś z Was ma doświadczenie w tej kwestii i może porównać plony z obu tych metod siewu?

 

PS. Mam zamiar jeszcze w tym tygodniu zasiać ozimą cebule a tu jeszcze zboże na tym polu stoi :(

 

@piotr2691 Ja mam zamiar orać od razu po zbiorze słomy i posiać trochę Amofoski (300kg/ha) na orkę,po tym zaraz agregat i siew 2,7-3 jednostki na 1ha. 1-3 dni po siewie pryskam Stomp'em a później w razie potrzeby Roundap na 3 dni przed wschodami.

Edytowano przez Lukasz48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

Ja mogę odpowiedzieć do co do szerokości to na 150 sieje się 5x2 wiecej rzedów na polu niż przy 4x2 gdyż zmniejsza się liczba przejazdów.

 

Pare dni mineło i cena również. Jak u was cena. Ja zamierzam torche dymki wypchnąć z pola, pytałem się dziś o cene, Na przyszły poniedziałek zaproponowano mi 65+vat za obieraną. Cena troche słaba mam nadzieje że z tych poźniejszych będzie cena nieco lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepik190    4

Witam.

Mam pytanie do kolegów , czy cebule na szczypior mogę jeszcze teraz wysiać.Czy by jeszcze urosła,a jeśli tak to jaką odmianę polecacie.

Pozdrawiam

Wysiew na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buki5    0

Witam.Jak tam kopiecie już cebulkę i jak myslicie w jakiej cenie ona będzie do sprzedania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

W mojej okolicy juz wiekszosc wykopana,a nawet juz czesc zebrana. Co do ceny to trudno przewidziec,na dzien dzisiejszy cena za luz to 0,25-0,27zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

Małopolskie Proszowice worek 15kg 6zł


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

panowie mam pytanie ?Chodzi o cebule z siewu. Mam zamiark kopać cebule ale cały szczypior jeszcze na niej stoi gdzieś nie gdzieś jest żółty i się poległ. Czy ciąć szczypior i kopać czy wykopać i pozwolić aby cebula ściągneła soki z szczypioru i doschła na redlinach.

 

ps. przed zwaleniem na hale i bedzie przepuszczona przez obcinarkę wiec to co nie odpadnie nauralnie zostanie usunięte mechanicznie.

 

I jaka u was cena cebulki

Edytowano przez 90daniel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz48    3

Wydaje mi się że lepiej będzie ściąć szczypior przed kopaniem. Taka cebula szczybciej doschnie na polu a z dużo ilością szczypiory będzie długo schła na rzędach.

U nas w Kujawsko-Pomorskim 25 gr za luz prosto z pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokosowy    0

panowie mam pytanie ?Chodzi o cebule z siewu. Mam zamiark kopać cebule ale cały szczypior jeszcze na niej stoi gdzieś nie gdzieś jest żółty i się poległ. Czy ciąć szczypior i kopać czy wykopać i pozwolić aby cebula ściągneła soki z szczypioru i doschła na redlinach.

 

 

na kombajnie suchy i tak odpadnie no i zresztą będziesz obcinał. a jak zostawisz to naciągnie do główki sok ze szczypioru i masa się zwiększy(kilkanaście-kilkadziesiąt gramów na sztuce)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin509    1

Sadzi ktoś z Was może dymkę? Bo mam plan posadzić w przyszłym roku ok 0.6ha i chciałbym do sadzenia częściowo wykorzystać drobną cebulę z tego roku, mam zebrane jakieś 300kg cebulek 10-20mm, odmiana benito i armstrong, cebula nie była fazorowana. Wie ktoś czy się nada do sadzenia i jak ją do tego przygotować? I jeszcze jaki jest koszt materiału do nasadzenia 1 ha, w jakim zagęszczeniu to sadzić, jak i kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

Tak nada się tylko troche mało może jej być. Ilość dymki potrzebnej na obsadzenie 1 ha zależy od jej średnicy oraz obsady roślin i może się wahać od 300 do 2000 kg. Dymki o średnicy 11-15 mm potrzeba około 800-1200 kg/ha.

Edytowano przez 90daniel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin509    1

Dzięki, właśnie dlatego część chcę obsadzić tym co mam a resztę kupić.

 

Jeszcze dwa pytania odnośnie dymki: jak sadzić tj. głębokość gęstość, ogólnie jakieś wskazówki jak posadzić żeby było dobrze i jak najlepiej przechować cebulki, czytałem że można przechować w temperaturze ok 20 stopni oraz około 0, planuję rozłożyć cienką warstwę na paletach w miejscu gdzie do wysadzenia powinno być ok 20 stopni z lekkimi odchyleniami, będzie dobrze?

Edytowano przez marcin509

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

Co do temperatury to Ci nie umiem odpowiedzieć bo wole osobiście kupić.Masz gotowe sadzarki do dymki na rynku jednach z nich jest krukowiak . No chyba że chcesz się pobawić to samemu możesz zrobić nic trudnego. 5 lub 6 rzedów na zagonie w odległości około 30 cm a w rzedach od 5-8 cm wysadzasz. Co do głębokośći to około 3-5 cm

 

buki5

Gdzie i kto tak płaci ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin509    1

A jest jakaś różnica jak się sadzi główką do góry czy wkłada jak leci? Bo jak widziałem tanie sadzarki do dymki to raczej wsypują cebulę do ziemi w odpowiednich miejscach więc pewnie większość cebulek leży na boku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

<_<

Edytowano przez makary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin509    1

A na jaką głębokość najlepiej posadzić? Tym razem pewnie i tak posadzę ręcznie bo nie będę inwestował w sadzarkę w pierwszym sezonie, a zależy mi na ładnych i wyrównanych cebulach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

jak tam wasze zasiane cebule?? Moja na etapie tworzenia trzeciego listka :P:)

 

takie pytanie mam, czy wy zaprawiacie ziarna cebuli??


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

mam pytanko czy w pozostałych woj też nie chcą skupować cebuli ? U nas dużo przetwórni i chłodni nie skupuje cebuli.

 

 

ps szukam odbiorcy na cebulkę w ilości na dzień dzisiejszy 25 t w późniejszym jeszcze 50t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeepslaw1    1

Zacznijmy od tego,z jakiego woj. jesteś... ? Cebule od 0.20gr do 0.30gr bez problemu idzie sprzedać. Dobry towar zawsze się sprzedaje .. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez belarusek
      Czy może ktoś z was przeprowadzał takie badanie gdzie i ile kosztowało? O takie badanie poprosił jeden z moich odbiorców bo będą mieć kontrolę sanepidu.
    • Przez Cbe1508
      Witam . Koledzy pomóżcie:) gdzie moge kupić symulator wzrostu o nazie KELPAK niech ktos poda jakiegos linka albo cos . Chciałbym zastosowac go na cebuli ozimej Szukałem i nic nie moge znajść
    • Przez weasprox
      Witam
      Mam pytanie czy ktoś z Was stosował, stosuje Pyramin w cebuli dymce ? Jeżeli to w jakiej dawce ?
      Ps. Jeśli temat w złym dziale prosze o przeniesienie ( jest to mój pierwszy temat)
      Z góry dzięki
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


    • Przez Lowca131
      Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj