SUZI

Cebula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Cebula zimowa
Gość   
Gość

Na bandurze pisze ze w dawkach dzielonych to właśnie druga dawka 1l w fazie 2 liści cebuli. A ty mówisz że przypali. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

potwierdzam, bandur to k@restwo na cebulę daj pół litra i obserwuj jak się sytuacja rozwinie najwyżej powtórzysz zabieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Akurat bandur jest przypadkiem, gdzie w żadnym razie nie wolno stosować go zgodnie z etykietą. Zadzwoń do jakiegoś przedstawiciela bayera i zapytaj. Moim zdaniem 0,5l to max.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

0,5 to max. 3 zabiegi po0,5l, ja kiedys 0,3 x3 + pendimentalina  i bylo czysto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie szkodzi jak dałem 1.25l bezpośrednio po siewie, i teraz tak z 3 razy po około 0.4 l co 10 dni? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor10    1

Panowie mam pytanie na cebulę dymkę co teraz rozsiać saletrę czy może mocznik. Z góry dziękuję za odpowiedź. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to czym pryskać jak chwasty uciekają? Najwięcej komosy , jest już spora nawet 5-7cm.  Wczoraj poszedł goal 75ml lontrel 60ml na hektar. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Letagran, basagran, emblem, pyramin, starane, criptic, wing, tak na szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zibo123123    9

Witam mam pytanie cebula z siewu ozimego nie robi głòwek ma grube dudy co to może być za przyczyna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Stosował ktoś lentagram na cebulę mniejsza niż 3 liście? Mam nie równa cebulę jedna ma już 3 liście a w drugiej dopiero wychodzi 2 liść. A komosy dużo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

tak ja jechałem tydzień temu 0,01 goal 480 sc + 0,3 kg lentagranu / ha małe zielsko dostało w d*pę ale większe przeżyło dziś próbuję 0,5 emblemu/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja chciałem solo. 1.6kg na hektar. I właśnie się zastanawiam czy nie przypali cebuli takiej 1-2 liście właściwe. I czy tu też trzeba czekać parę dni żeby cebula dostała woskowiny jak w przypadku goala czy można po deszczu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
10 godzin temu, michal_xs napisał:

Ja chciałem solo. 1.6kg na hektar. I właśnie się zastanawiam czy nie przypali cebuli takiej 1-2 liście właściwe. I czy tu też trzeba czekać parę dni żeby cebula dostała woskowiny jak w przypadku goala czy można po deszczu 

Tak z ciekawości, pierwszy rok masz cebulę? To nie pszenica, że walisz max. co jest w etykiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Ojciec sieje ja 20 lat ale od 2 lat gdy skończyłem szkole chce mu podpowiadać w opryskach bo często musiał pylic ale jeżeli chodzi o plon to zawsze potrafił wychodowac ładny towar. W tym roku przez wschchody nierówne ciężko dostosować opryski żeby tej późniejszej nie spalić . I wyskoczyło bardzo dużo komosy. Poszedł goal 75ml +50ml lontrel w piątek( komosa przypalona ale zapewne niedługo odbije) i teraz zakupiliśmy lentagram. Ale czekam żeby ta cebula mniejsza osiągnęła 3 liście. To ile według ciebie dać lentagram żeby nie odczuła cebula? Dodam że komosa już co niektóra z 5 cm

Edytowano przez michal_xs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hmm to nawet nie połowa zalecanej dawki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marc    17

W cebuli trzeba pryskać często, ale małymi dawkami. Nie patrz na etykietę. 


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli jak pisze 1.5kg w fazie 3 liści to jak pojadę gdzieś około 0.5-0.7kg w fazie dwóch liści gdzie nie gdzie jeden to nie przypale tak cebuli? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez belarusek
      Czy może ktoś z was przeprowadzał takie badanie gdzie i ile kosztowało? O takie badanie poprosił jeden z moich odbiorców bo będą mieć kontrolę sanepidu.
    • Przez Cbe1508
      Witam . Koledzy pomóżcie:) gdzie moge kupić symulator wzrostu o nazie KELPAK niech ktos poda jakiegos linka albo cos . Chciałbym zastosowac go na cebuli ozimej Szukałem i nic nie moge znajść
    • Przez weasprox
      Witam
      Mam pytanie czy ktoś z Was stosował, stosuje Pyramin w cebuli dymce ? Jeżeli to w jakiej dawce ?
      Ps. Jeśli temat w złym dziale prosze o przeniesienie ( jest to mój pierwszy temat)
      Z góry dzięki
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


    • Przez Lowca131
      Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj