Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gotujący się olej hydrauliczny pronar 1221a

40 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 26 sierpień 2011 - 22:12

Gotujący się olej hydrauliczny pronar 1221a no to panowie zwracam honor ale ze w pronarach po 05 roku lali hydrauliczny to nie wiedzialem mozliwe ze zmienili cos w mocowaniu pompy ale ja pisalem na temat starszych modeli a jak jest w 1221 pronarze to nie wiem ale jezeli mowicie ze pomaga wymiana oleju na hydrauliczny to mozna zawsze sprobowac
kris a z ktorego roku ty masz pronara ? bo jezeli ty masz nowszego i w specyfikacji pisze tak to nie bede sie sprzeczal moj jest z 2004 i pisze zeby lac olej silnikowy taki sam jak do silnika i rozmawialem z mechanikiem czemu tak to sobie "ruskie na kacu" :D wymyslili to tez mi tak polecil albo przynajmniej podobny ale zeby zmiesznae sie nie wazyly bo mowi ze byly juz przypadki zmieszania olei bo ktos tam nalal hipolu i sie maslo zrobilo i silnik na panewce przylapal
podam tez inny przyklad moze troche nie na miejscu
kolega ma 3p z turem i poszedl mu uszczelniacz na walku wom i mu olej wyganialo dosc mocno a ze nie mial czasu naprawic to oleju dolewal i sie tak meczyl a ze hipol mu sie skonczyl szybko (banka 5l kosztuje cos kolo 60 zl ) to szkoda mu sie kasy zrobilo i mowi ze zaczol lac przepalony olej silnikowy i mowil ze lepiej mu dzwigal tur i mniej sie grzal i skrzynia byla bardziej chlodna ale ile w tym prawdy to nie wiem
a propo hipolu jaki jest hipol6 kazdy widzi jak woda doslownie sam w c 330 go mialem i jak dolozylem tura to po kilku godzinach pracy tur slabo chodzil skrzynia goraca olej jak woda wiec wymienilem na hipol 15 i jest troche lepiej a co do innych olei hudraulicznych to sie nie wypowiem poniewaz nie uzywam

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Gotujący się olej hydrauliczny pronar 1221a Dzisiaj, 20:16
  •  

#22 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 22:59

Gotujący się olej hydrauliczny pronar 1221a przecież w 82 też napęd pompy jest ze skrzyni biegów :blink: Nie moze póść do silnika olej. Ale dobry trop miałeś mianowicie pompa wspomagania B) i dotyczy to wersji z orbitrolem bo tam ciągnie ze zbiornika głównego. Jak jest serwo to nie ma obawy hydraulike hydraulicznym zalewamy a serwo silnikowym
Mój Wladimirec podbija świat

#23 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 27 sierpień 2011 - 05:58

Gotujący się olej hydrauliczny pronar 1221a Witam nie mam takiego ciągnika ale to chyba dość ciekawe maszyny i najważniejsze bez serwisowe mowa oczywiście o owych. Moim skromnym zdaniem czemu by nie nalać hydramotu obecnie agrifarmu 1030 nawet jak się pomiesza z silnikowym to nic się nie stanie a olej na pewno leprzy od wszystkich tu wymienionych. Moje pytanie jak mamy nalany superol do hydrauliki to jak kiprować przyczepy jak mamy jeszcze inne traktory a tam jest hipol.

#24 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 27 sierpień 2011 - 12:54

Gotujący się olej hydrauliczny pronar 1221a ja tak kiprowalem kilka razy i nic sie nie dzieje zlego ani w probarze piana sie nie robi ani w ursusach

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#25 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, komputery
    KPK kumurun team

Napisany 27 sierpień 2011 - 20:17

Gotujący się olej hydrauliczny pronar 1221a @uziu ja mam z lutego 2005 i jeszcze był superol, ale w biuletynie na stronie pronara są zmiany konstrukcyjne i jest opisane zastosowanie oleju HL32 zamiast superolu. Co do mocowania pompy główniej to fakt jest ze skrzyni, ale tutaj straszyli przeciekami z pompy do wspomagania zamontowanej przy bloku silnika.
@Leszek możliwe że masz super olej, ale widziałem pracę pronara z olejem superol f i mój HLP68 więc nie ma tutaj za bardzo o czym dyskutować... Odnośnie kiprowania i mieszania olejów to właśnie zaleta pronara z oddzielnym zbiornikiem, bo najwyżej się "zważy" wymiana i spokoj, ale te 25l bez chłodnicy to troszkę za mało do wydajnej pracy hydrauliką...

#26 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 27 sierpień 2011 - 21:38

Gotujący się olej hydrauliczny pronar 1221a dokładnie pompa do wspomagania stwarza potencjalne zagrozenie ale to w tych z orbitrolem jak masz serwo to w hydraulike lej jaki odpowiada nie ma obawy bo wspomagania pompa ciągnie z serwomechanizmu
Mój Wladimirec podbija świat

#27 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 21 listopad 2011 - 19:17

Gotujący się olej hydrauliczny pronar 1221a mam bardzo podobny problem z olejem mam belarusa 952 układ zalany olejem lh 46 i po zaoraniu 1-1.5 ha olej się gotuje i z tego co tu wyczytałem wymiana oleju czy części w traktorze nic nie da zostaje założyć chłodnice oleju

tak się składa ze mam w garazu chłodnice od ruskiego tą spirale tylko jak ją podłączyć ?

w ten gruby wąż co wychodzi od monoblocku i idzie do filrta hydrauliki?

#28 Share hendryk21

hendryk21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 21 listopad 2011 - 21:36

Gotujący się olej hydrauliczny pronar 1221a jak to robicie że wam się olej w hydraulice gotuje, już kilkanaście lat pracuję ciągnikami i nigdy nie miałem takiego przypadku, czy do tego trzeba mieć jakieś specjalne zdolności
KPK Kumurun Team

#29 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, komputery
    KPK kumurun team

Napisany 22 listopad 2011 - 21:50

Gotujący się olej hydrauliczny pronar 1221a Zapraszam do mnie :) jeśli masz układ zalany dobrym olejem hydraulicznym to godzinę wytrzyma, jeśli superolem pół godziny :)

#30 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 17:27

Gotujący się olej hydrauliczny pronar 1221a u mnie w 952,2 nie ma żadnego problemu z olejem a jest zalany superolem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share DOMINIK19995

DOMINIK19995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 13 styczeń 2012 - 21:17

Gotujący się olej hydrauliczny pronar 1221a Witam
Mam pronara 1025a i tak samo mi się olej gotuje ;[ ale tylko przy cięzkich maszynach takich jak np. pług obrotowy <_< . Olej jest superol. Czy mam go wymieni??

Edytowany przez DOMINIK19995, 13 styczeń 2012 - 21:20.

#32 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 21:46

Gotujący się olej hydrauliczny pronar 1221a ja myśle że to nie jest wina oleju tylko braku chłodnicy oleju hydraulicznego

#33 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 16:11

Gotujący się olej hydrauliczny pronar 1221a za pszeproszeniem dali d*py ze tej chlodnicy nie ma jak by byla to czy olej hydrauliczny czy silnikowy napewno by sie nie gotowal

#34 Share mirek18

mirek18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 17:03

Gotujący się olej hydrauliczny pronar 1221a Mi w Belarusie 952 olej gotuje się zaraz jak wyjadę na pole przy każdej maszynie.

#35 Share wielechl

wielechl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 22:43

Gotujący się olej hydrauliczny pronar 1221a niestety trzeba na własną rękę próbować jakoś zamontowac tą chłodnicę, bo u mnie w 1221 IIa olej hydrauliczny grzeje sie strasznie szczególnie w pługu obrotowym

#36 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 06 październik 2013 - 23:53

Gotujący się olej hydrauliczny pronar 1221a witam ja widze ze chyba jestem rekordzista w wymianie pomp hydraulicznych mam pronara 1221A z 2009roku i mam przejechane 750 mth w ciagniku po zakupie przy orce po 3 ha padla pompa hydrauliczna pozniej wymienialem pompy co roku lecz w tym roku wymioenilem pompe rozdzielacz glowny i tylny zalozylem chlodnice oleju i po 10 ha orki pompa znowu wysiadla i moze mi ktos powiedziec jakim codem ja zmienilem juz 6 pomp hydraulicznych gdzie podczepiajac te same maszyny do zetora proximy 100 plus nie mam problemu z podnoszeniem a tym zlomie zmieniam pompy co chwile

#37 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 09 październik 2013 - 10:35

Gotujący się olej hydrauliczny pronar 1221a Zalej hytran ultra. Też miałem ten problem w 1025

#38 Share Tomek1079

Tomek1079

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 09 październik 2013 - 20:43

Gotujący się olej hydrauliczny pronar 1221a U mnie jak gotował olej i padła pompa, to przyczyna była w zaworku w rozdzielaczu głównym. często się on przyblokowuje gdyż ma otwór chyba o średnicy 2mm, lub przyciera w obudowie. Sprawdź go. Uważaj przy wymianie by był taki sam grzybek gdyż to ma znaczenie. Umiejscowiony jest po lewej stronie rozdzielacza od dołu. A pompa ci nie wyje?

#39 Share andrzej-or

andrzej-or

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 01 listopad 2013 - 18:20

Gotujący się olej hydrauliczny pronar 1221a mi też olej wywala w 1025 a mam zalany superoll a do tego nie chce mi cięgna opuszczać muszę stawać by pług opuścił nie wiem z jakiego powodu ludzie pomocy wymieniłem filtr oleju i nic to samo czy mogę gdzieś to ustawić i dokładnie gdzie szukać jakiejś regulacji

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Tomek1079

Tomek1079

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 21:00

Gotujący się olej hydrauliczny pronar 1221a Masz zatkany reduktor pod siedzeniem. Tam też są malutkie otworki które się przytykają (kawałki oringów z rozdzielaczy i siłowników). Mówią że się go nie rozbiera. Ja swój rozebrałem, przeczyściłem i złożyłem i jest ok. Przy rozbieraniu uważaj na ustawienie zębatek do wałka który musisz wyjąc. Dobrze oznacz i pomorze.

Dodaj odpowiedź