Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gotujący się olej hydrauliczny pronar 1221a

40 odpowiedzi na ten temat

#1 Share piotrek28

piotrek28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 24 sierpień 2011 - 20:47

Gotujący się olej hydrauliczny pronar 1221a Witam! Koledzy potrzebuję pomocy mam problem ze swoim Pronarem 1221a. Cała sytuacja wygląda tak. Kupiłem pług unia Grudziądz 5 skibowy z zabezpieczeniami sprężynowymi i po podpięci do ciągnika po zoraniu 1 ha zagotował się olej hydrauliczny. W ciągniku wymieniłem : zawór ciśnieniowy, rozdzielacz, pompę hydrauliczną nic nie pomogło nadal temperatura oleju oscylowała w granicach temperatury we frytkownicy. Po zagrzaniu się oleju ciągnik przestawał opuszczać pług. Przy pracy w turze nic się nie dzieje. Po rozmowie z mechanikiem zostałem pouczony że ten model Pronara nie może pracować z włączoną regulacją siłową. Po wyłączeniu regulacji siłowej olej nie gotował się. Nie mogę się pogodzić z tym że mam prowadzić orkę bez regulacji siłowej proszę was koledzy o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu, co może być przyczyną powstawania tak wysokiej temperatury przy pracy na regulacji siłowej i jak ten problem rozwiązać. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Gotujący się olej hydrauliczny pronar 1221a Dzisiaj, 06:12
  •  

#2 Share ziomal89

ziomal89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 24 sierpień 2011 - 21:08

Gotujący się olej hydrauliczny pronar 1221a Moje subiektywne zdaniejest takie że albo pług albo wyrób pługopodobny z unii. ciężki nie zawsze prosty i niepotrzebnie obciążający ciągnik.

Następna sprawa jest tak że można by spróbować osłabić działanie regulacji siłowej tylko pytanie jaki masz podnośnik mechaniczny czy ehr

#3 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 24 sierpień 2011 - 21:26

Gotujący się olej hydrauliczny pronar 1221a tam za przeproszeniem pierdolenie że nie wolno używać regulacji siłowej... to było trzeba się zapytać od czego jest, w swoim 1025 orzę i jest bez problemu

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#4 Share JEDREK

JEDREK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo wkoncu młody farmer:)
    A pasja i hobby maszyny rolnicze.

Napisany 24 sierpień 2011 - 21:58

Gotujący się olej hydrauliczny pronar 1221a kolego to czesty problem pronara zmien olej w ukladzie chydauliczym na lepszej klasy zapytaj sie np kolegi ralala jest w galeri jego pronar 1025 mial podobne problemy. akolega nich nie pier... glupot ze plug stawia duzy opor bo co ma opor do ukladu chydraulicznego???? <_<
ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

#5 Share zenas

zenas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:Moje zdanie to "DOGMAT" nie dyskutuje!

Napisany 24 sierpień 2011 - 22:01

Gotujący się olej hydrauliczny pronar 1221a :( no to teraz koledzy widzicie do czego może doprowadzić tak prozaiczny przypadek, dotyczy to wszystkich marek i zamiast posiedzieć sobie z ziomkiem na piwku martwisz się o pierdołę, kup sobie starszy traktor to będziesz lał w niego tylko ropę i czyścił filtry a nie pilnował tem. ol. w skrzyni. Ale powodzenia :D
Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

#6 Share damian23199

damian23199

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,wszystko o belarusie

Napisany 24 sierpień 2011 - 22:10

Gotujący się olej hydrauliczny pronar 1221a u mnie jest podobny problem musisz go zalac superolem chodzi o dydraulike a jak to nie pomoze to pod siedzeniem jest taki zawor i trzeba go wkrecic o 2 obroty o powinno pomoc

#7 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 24 sierpień 2011 - 22:26

Gotujący się olej hydrauliczny pronar 1221a hydraulika w pronarze powinna byc zalana olejem silnikowym tak pisze w specyfikacji ciagnika a jak nie pomoze to probowac zamontowac chlodnice oleju hydraulicznego
z wlasnego doswiadczenia wiem ze olej np u mnie osiaga wysokie temp w porownaniu np do c 330 ktora pracuje z turem lub c 360 i jest wszystko w porzadku
kolego zenas nie w skrzyni poniewaz pronar ma oddzielny zbiornik na olej hydrauliczny

Edytowany przez Uziu92, 24 sierpień 2011 - 22:29.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#8 Share redek

redek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 25 sierpień 2011 - 07:57

Gotujący się olej hydrauliczny pronar 1221a u mnie pomogło założenie chłodnicy oleju hydraulicznego i dodatkowego zbiornika na olej

#9 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 25 sierpień 2011 - 10:23

Gotujący się olej hydrauliczny pronar 1221a zapodaj fotki, jaka chłodnica jaki zbiornik, jak to podłączyłeś.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#10 Share redek

redek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 25 sierpień 2011 - 10:45

Gotujący się olej hydrauliczny pronar 1221a zbiornik można dokupić w Pronarze, razem ze wszystkimi wężami i uchwytami potrzebnymi do montażu, a chłodnicę zrobiłem z miedzianych rurek od centralnego ogrzewania i już kilka lat działa.Jakieś zdjęcia spróbuję póżniej zrobić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 25 sierpień 2011 - 10:55

Gotujący się olej hydrauliczny pronar 1221a głównie interesuje mnie podłączenie bo chłodnicę można spokojnie dokupić, węże też ale gdzie to popodpinać i rozmieścić.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#12 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, komputery
    KPK kumurun team

Napisany 25 sierpień 2011 - 20:09

Gotujący się olej hydrauliczny pronar 1221a Chłodanica od ursusa wystarczy, podłączyć pod powrót z rozdzielacza, a zamontować spokojnie można z przodu, przed chłodnicą wody ( przynajmniej u mnie seria z mokrym filtrem powietrza i bateriami pod schodkami).

#13 Share xxpiotrek111

xxpiotrek111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 11:01

Gotujący się olej hydrauliczny pronar 1221a u mnie się gotuje przy zaoraniu 2 ha. 4-skibowym pługiem unii grudziądz TUR z zabezpieczniem resorowym non-stop z pronara mechanicy mówią żeby założyć chłodnice od C-385 i problem z głowy to nie wina pługa bo mi się też gotuje przy 3-metrowym agregacie uprawowo-siewnym ani oleju, bo mi się gotowało na gwarancji na oleju z fabryki

#14 Share walus90

walus90

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 19:39

Gotujący się olej hydrauliczny pronar 1221a Kolego damian23199 u mnie w 82A też się grzeje strasznie olej hydrauliczny. Czy każdego pronara można zalać superolem? W instrukcji pisze że ma to być olej hydrauliczny LH36 (o ile się nie mylę). Superol pomoże?

#15 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
    KPK kumurun team

Napisany 26 sierpień 2011 - 19:59

Gotujący się olej hydrauliczny pronar 1221a superol to głupi wymysł wschodnich inżynierów, zalać hydraulikę olejem hl i to napewno pomoże.

#16 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 26 sierpień 2011 - 20:06

Gotujący się olej hydrauliczny pronar 1221a kolego kris ale olej silnikowy jest bardziej wytrzymaly na wysokie temp. od oleju hydraulicznego a po za tym to nie jest glupi wymysl ale jak nie znasz budowy mtz to raczej tego nie bedziesz wiedzial

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#17 Share JEDREK

JEDREK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo wkoncu młody farmer:)
    A pasja i hobby maszyny rolnicze.

Napisany 26 sierpień 2011 - 20:21

Gotujący się olej hydrauliczny pronar 1221a @Uziu92 lepiej zalac hydraulike olejem hl 46 ja mam taki w komajnie i jest to hydrostat czyli obciazenie duze i olej sie nie gotuje ale kazdy niech robi jak uwaza ;) chodz mim zdaniem zalanie ukladu superolem to glupota zaczep potem jakas przyczepe czy agregat to bedzie ciekawie :D

Edytowany przez JEDREK, 30 sierpień 2011 - 23:03.

ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

#18 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 20:37

Gotujący się olej hydrauliczny pronar 1221a wiem ze olej hydrauliczny to hydrauliczny ale ze tak powiem mtz ze wzgledow bezpieczenstwa musi byc zalany olejem silnikowym z takiego powodu ze pompa hydrauliczna jest bezposrednio przy silniku i w razie zniszczenia uszczelniacza miedzy zbiornikiem oleju hydraulicznego a komora silnika oleje sie natychmiast mieszaja mianowicie silnikowy z hydraulicznym a jak zapewne kazdy wie co sie po takim czyms dzieje z olejem ( robi sie maslo albo piana) i silnikiem i mysle ze posiadacze mtz i pronar wiedza o co mi chodzi ale co do grzania oleju chlodnica powinna zalatwic sprawe niewazne jakim olejem uklad jest zalany

#19 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
    KPK kumurun team

Napisany 26 sierpień 2011 - 21:18

Gotujący się olej hydrauliczny pronar 1221a @uziu rozumiem Cię, ale pronary po 2005 roku zalewano już hl32. Poza tym przy dużym obciażeniu hydrauliki zarówno superol jak i hydrauliczny się zagotuje, jednak hydrauliczny mimo wysokiej temperatury nie zrobi się wodnisty i hydraulika będzie mogła normalnie pracować :) oczywiście bez przesady, ale o wiele lepiej niż na superolu:) już ten temat przerabiałem ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share redek

redek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 21:38

Gotujący się olej hydrauliczny pronar 1221a @uziu nie pamiętam, jak jest w innych mtz-ach, ale w 1221 po wywaleniu uszczelniacza na pompie olej hydrauliczny nie idzie do silnika, tylko do skrzyni biegów, więc zalewanie hydrauliki superolem nie ma żadnego sensu, obecnie zalecenie fabryczne mówią o HL 36, ja mam zalane HL bodajże 68, znacznie mniejsza ilość wycieków z hydrauliki, a ciągnik robi tylko latem, więc nie ma problemu, że olej jest za gęsty

Edytowany przez redek, 26 sierpień 2011 - 21:41.

Dodaj odpowiedź