Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podnośnik 1224

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomek15h

tomek15h

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,
    motoryzacja ,
    mechanika,
    budowa maszyn

Napisany 27 wrzesień 2007 - 06:02

Podnośnik 1224 Mam problem z podnośnikiem w 12 mianowicie bardzo wolno podnosi,a czasami wcale nie rusza ,uzupełniłem olej i dalej problem istnieje-czasem jednak pracuje bez zarzutu,czy to wina zaworu pod pokrywą -może macie jakieś inne pomysły i doświadczenia jak rozwiązać ten problem??? Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podnośnik 1224 Dzisiaj, 12:14
  •  

#2 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 27 wrzesień 2007 - 12:22

Podnośnik 1224 mikro pompka,albo rozdzielacz się zacina,jak wolno podnosi to podłącz wywrotkę i sprawdź czy ją też tak będzie wolno podnosił.

#3 Share tomek15h

tomek15h

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów
    motoryzacja ,
    mechanika,
    budowa maszyn

Napisany 27 wrzesień 2007 - 13:07

Podnośnik 1224 Sprawdzałem to i jak podnośnik słabo podnosi to na hydraulikę zewntrzną też prawie wcale nie pcha oleju???

#4 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 27 wrzesień 2007 - 19:16

Podnośnik 1224 ja mialem mnostwo problemów z podnosnikiem w moim ursusie i powiem ci ze to nie jest takie proste,najlepiej wymontuj podnosnik i zawiez go do jakiejs firmyktora go sprawdzi i bedzie to najlepsze rozwiazanie.wymienisz to co trzeba i bedzie ok.przyczyn moze byc mnostwo.

#5 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 27 wrzesień 2007 - 20:37

Podnośnik 1224 wymień pompę,wygląda na to że się zapowietrza,pozdrawiam.

#6 Share tomek15h

tomek15h

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów
    motoryzacja ,
    mechanika,
    budowa maszyn

Napisany 02 październik 2007 - 19:55

Podnośnik 1224 Co wy na to panowie?Jak ciągnik stoi przodem z górki to hydraulika działa bez zarzutu,a jesli postawią go na równym terenie to praktycznie przestaje działać i nie jest to wina braku oleju poniewarz szabelka wskazuje górny stan.Wasze opinie???

#7 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 03 październik 2007 - 07:57

Podnośnik 1224 Można sprawdzić dla pewności filtr ssawny może ten nie przepuszcza oleju.
Można sprawdzić pompę bezpośrednio czy daje olej z pominięciem rozdzielacza podłączyć tam np. wywrotkę jak podniesie po uruchomieniu to pompa jest ok. Olej potem ostrożnie spuścisz do jakiegoś naczynia.

#8 Share mnich

mnich

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 03 październik 2007 - 12:26

Podnośnik 1224 Ja miałem ten sam problem z deutzem, dolałem oleju ale to niepomogło, przyczyną był duży paproch, który dostał sie do oleju i zablokował przepływ.

#9 Share tomek15h

tomek15h

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów
    motoryzacja ,
    mechanika,
    budowa maszyn

Napisany 05 październik 2007 - 10:47

Podnośnik 1224 Drodzy panowie,przyczyna została usunięta,Okazało się ze pompa wysiadła ,założyłem nową i wszystko chodzi ! Dzięki wielkie tym którzy zechcieli zabrać głos na forum,pomóc i podzielić się swoją wiedzą.AF to bardzo pomocny portal.Dzięki pozdrawiam ;)

#10 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 05 październik 2007 - 11:51

Podnośnik 1224 Chwali się że napisałeś nam co było przyczyną. Proponuje połączyć tematy podnosników w w/w serii ciągników ciężkich, bo to są identyczne konstrukcje i maja takie same usterki i problemy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Wojtek

Wojtek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 05 październik 2007 - 18:21

Podnośnik 1224 popieram ztsa, był by jeden temat i kazdy kto by mial problemy by pisał w jednym temacie a nie juz sa 3

#12 Share GangStaf

GangStaf

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 19:25

Podnośnik 1224 jaka moze byc przyczyna gdy podnosnik mi nie dziala przy traktorze nawet nie ma sily podniesc pluga o wadze 400kg... a kiper na przyczepe dziala bardzo dobrze bo az ciagnik przygasa wiedz pompa jest dobra. jaka jest przyczyna ze ramiona sie nie podnosza????...

#13 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 18:01

Podnośnik 1224 Może tłok jest nieszczelny (u nas beż uszczelnień podnosił ale opuszczał po zgaszeniu) rozdzielacz.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#14 Share GangStaf

GangStaf

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 18:29

Podnośnik 1224 a jezeli zawór bezpieczenstwa jest uszkodzony to moze nie podnosic ramion???

#15 Share krzeski

krzeski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Mechanika
    Informatyka
    Elektronika

Napisany 09 styczeń 2012 - 21:48

Podnośnik 1224 witam
mam problem w moim ursusku a mianowicie podnosnik nie jest tak dokladny jak kiedys albo podniesie za duzo albo za malo ciezko jest podczepiac nawet maszyny na tuza bo ciezko wyczuc kiedy podniesie a kiedy nie. jaka moze byc tego przyczyna?
a i jeszcze chyba nie dziala mi regulacja silowa. podczas orki musze sam regulowac wysokos pługa kiedy ciagnik ma ciężej. kiedys tez wszystko bylo ok sam sobie regulowal wysokosc. wydaje mi sie ze cos jest z miernikiem impulsow. moze jest zle wyregulowany. jak sie reguluje miernik impulsow? dodam ze 2 lata temu ojciec cos tam grzebal w podnosniku i od tamtego czasu mam takie dziwne objawy. podnosnik na cieplym i zimnym oleju trzyma nie opuszcza ma sile bez problemu podnosi ciezary.

#16 Share CIAPEK1981

CIAPEK1981

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 20:00

Podnośnik 1224

a jezeli zawór bezpieczenstwa jest uszkodzony to moze nie podnosic ramion???

Witam, zawór bezpieczeństwa jest to przeważnie gniazdo, kulka i sprężyna. Jeżeli coś się dostanie między gniazdo a kulke to masz ubytek oleju i ci nie podniesie, również sprężyna może stracić swoją siłę lub pęknąć. Ja miałem taki przypadek URSUS C-4011 był robiony szlif wału i założone nowe panewki. Założyłem też nową pompę oleju, po odpaleniu było małe ciśnienie. Po rozkręceniu zaworu bezpieczeństwa okazało się, że między gniazdo a kulkę dostał się wiór i był ubytek oleju. Ten wiór był chyba z tej nowej pompy oleju.
Pozdrawiam

witam
mam problem w moim ursusku a mianowicie podnosnik nie jest tak dokladny jak kiedys albo podniesie za duzo albo za malo ciezko jest podczepiac nawet maszyny na tuza bo ciezko wyczuc kiedy podniesie a kiedy nie. jaka moze byc tego przyczyna?
a i jeszcze chyba nie dziala mi regulacja silowa. podczas orki musze sam regulowac wysokos pługa kiedy ciagnik ma ciężej. kiedys tez wszystko bylo ok sam sobie regulowal wysokosc. wydaje mi sie ze cos jest z miernikiem impulsow. moze jest zle wyregulowany. jak sie reguluje miernik impulsow? dodam ze 2 lata temu ojciec cos tam grzebal w podnosniku i od tamtego czasu mam takie dziwne objawy. podnosnik na cieplym i zimnym oleju trzyma nie opuszcza ma sile bez problemu podnosi ciezary.

Kolego to na pewno jest coś z jakąś dźwigienką, albo się wyrobiła na jakimś sworzniu i się odgięła, albo rolka spadła. Co do miernika impulsów to jest pod tylnym mostem śruba (pod kątem) na klucz 40 czy jakoś tak, ale tam nie ma co się zepsuć, to napewno jest wina dźwigienek one są przeważnie wykonane z blachy o grubości 4-5 mm do nich przyspawane są wałeczki z rolką nieraz te spawy puszczają i później są takie numery. Ja miałem taką awarie w C-4011 a tam technologia wykonania tych dźwigienek jest taka sama.
Pozdrawiam

#17 Share krzeski

krzeski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
    Mechanika
    Informatyka
    Elektronika

Napisany 10 styczeń 2012 - 21:03

Podnośnik 1224 dzieki za odpowiedz jutro sprawdze.
co do miernika impulsow wytaje mi sie ze jest zle ustawiona sluba M10 na ramieniu. jak to sprawdzic? jest jakies okienko do weryfikacji tego?

#18 Share CIAPEK1981

CIAPEK1981

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 22:09

Podnośnik 1224

dzieki za odpowiedz jutro sprawdze.
co do miernika impulsow wytaje mi sie ze jest zle ustawiona sluba M10 na ramieniu. jak to sprawdzic? jest jakies okienko do weryfikacji tego?

Jest, ale żeby przez to okienko popatrzeć to musisz odkręcić blache nad podnośnikiem.
Następnie stojąc z tyłu ciągnika za lewym ramieniem w korpusie podnośnika jest śruba na klucz 32, 36, albo 40 odkręcasz to i tam powinno być widać śrube miernika impulsów i rolkę podnośnika. I chyba na oko określasz odległość od śruby do rolki bo tam troche mało miejsca jest. Samo patrzenie też sprawia dużo problemów bez lusterka sie nie obędzie. Ja podnośnik robiłem z 2 lata temu, mam pamięć dobrą ale krótką, więc nie wszystko co tu napisałem musi się zgadzać. Aha jeszcze jedno jeszcze są sprężyny miernika impulsów może któraś pękła, ale te sprężyny są wieczne i jeszcze o takim przypadku nie słyszałem.
Pozdrawiam

#19 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, komputery

Napisany 12 styczeń 2012 - 22:50

Podnośnik 1224 Kolego KRZESKI a może masz przestawioną tą dźwignię co jest od strony błotnika w podnośniku w kabinie, co się przestawia na regulację siłową chyba, u mnie jak jest ona na dole to podnośnik właśnie tak reaguje jak opisujesz to w swoim problemie, że jest mało regulacji podnoszenia.
Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share krzeski

krzeski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
    Mechanika
    Informatyka
    Elektronika

Napisany 12 styczeń 2012 - 23:15

Podnośnik 1224 cholercia wczoraj zlozylem caly ciagnik do kupy bo robilem remoncik skrzyni biegow. znowu bedzie trzeba wywalic podloge siedzenie i szybe. ale narazie to poczeka bo wziolem sie za remont c-360 a w kolejce stoja jeszcze 2 ferdki. jak bede mial czas to zobacze ten podnosnkik i napisze co bylo przyczyna tego dziwnego zachowania.
dzieki za odpowiedzi
pozdro