Skocz do zawartości

Zdjęcie

SGGW - Warszawa.

80 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 18 wrzesień 2011 - 14:13

SGGW - Warszawa. Teraz jestem na stażu w Gospodarstwie Nasienno Rolnym w Chodowie. Mam jedną ofertę pracy, ale napiszę o niej dopiero jak podpiszę umowę. Nie wysyłałem dużo CV bo akurat trafiła się propozycja. Jeden z moich klegów pracuje jako przedstawiciel pod Warszawą i sprzedaje głównie Grimme. O co dokładnie chodzi Ci z indeksem? Jeśli o oceny to różne od 3 do 5 :P.
Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
SGGW - Warszawa. Dzisiaj, 03:10
  •  

#22 Share Kuba1993

Kuba1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ogrodnictwo, motoryzacja

Napisany 18 wrzesień 2011 - 18:00

SGGW - Warszawa. Chodowie? Tym Chodowie przy Siedlcach?
tak, chodzi mi o oceny, słyszałem, że niektórzy pracodawcy chcą zerknąc w indeks i dlatego się pytam.

#23 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 19 wrzesień 2011 - 07:33

SGGW - Warszawa. Z ilością godzin praktyk to pewnie wszystko zależy od wydziału lub nawet kierunku.
Ja na ekonomii miałem cały 4 semestr przeznaczony na praktyki, które podzielone były na część instytucjonalną (ja siedziałem przez miesiąc w centrali ARiMR w Warszawie) oraz rolniczą (jeden miesiąc u taty oraz załatwiłem sobie 3 miesiące w Anglii).
Potem robiło się prezentację z tego czego się nauczyłeś wszędzie i dostawało się 5 :).
Oczywiście dziennik praktyk musiał być prowadzony (ta..;)) oraz dla gospodarstwa w Polsce trzeba było ułożyć PGU (Plan Gospodarczego Urządzenia).

Kapmus tak... fajny był..

#24 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 19 wrzesień 2011 - 16:07

SGGW - Warszawa. @Kuba1993 w Chodowie w województwie wielkopolskim powiat kolski. Oceny różne. Pracodawcy zaglądają w suplement do dyplomu, który zawiera wszystkie oceny ale chyba bez 2 ;p

MichuFarmer

#25 Share henes

henes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanizacja.

Napisany 04 luty 2012 - 11:01

SGGW - Warszawa. Ja skończyłem SGGW w1982r. z wynikiem bdb i miałem zostać na uczelni jako pracownik naukowy.Miłość sprawiła,że jednak wybrałem wieś i razem z żoną przejeliśmy gospodarstwo jej rodziców,które prowadzimy do dzisiaj.Po latach pracy przekonaliśmy się,że była to zła decyzja.

#26 Share matus951

matus951

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 26 luty 2012 - 10:30

SGGW - Warszawa. Witam Panowie i Panie :D
W przyszłym roku planuję się wybrać na zaoczne rolnicze.
Jak tam wygląda sprawa dostania się? Biorą jak leci czy trzeba coś umieć :D W LO jadę spokojnie na 3(Biola,Gegra). Polecacie coś dodatkowego zdać oprócz maty, polaka i obcego? Chciałbym zdawać właśnie geografie, bo leży mi ten przedmiot i go lubię, tylko jeszcze nie wiem czy rozszerzoną czy podstawową :)
A na studia chciałbym iść się czegoś nauczyć a nie tylko dla papierka :D

#27 Share Biebrzak

Biebrzak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Ekologiczny system gospodarowania.

Napisany 26 luty 2012 - 11:08

SGGW - Warszawa. Witam,
Ukończyłem właśnie studia - rolnictwo zaoczne inżynierskie zaocznie na kierunku rolnictwo na SGGW.
Przyjmują po kolei wszystkich bo chętnych niedużo, ale jak chcesz z lepszym wynikiem to próbuj zdawać rozszerzone języki i to co jest punktowane na tym kierunku(chyba matematyka i biologia).
Ostatnio wprowadzili stua E-rolnictwo, prowadzone częściowo przez internet, zaleta to tylko kilka zjazdów mniej (3 lub 4), materiały na platwormie internetowej. Co do nauki w tym systemie to mi jakoś lepiej się studiowało starym systemem zaocznym, nie musisz robić tych wykładów na platwormie, czytać z komputera tylko masz notatki, no i część zaliczeń opiera się o testy na platwormie co nie jest czasem banalne.
Obecnie robie magisterskie w tym toku studiów, to myślę że korzyści jest niewiele, a czasu trzeba dużo poświęcić samemu na naukę w domu.
Co do praktyk na rolnictwie to odbyć trzeba 4 tyg w urzędach związanych z rolnictwem, 4 tyg praktyki roślinnej w gospodarstwie, 2 tyg zwierzęcej praktyki w gospodarstwie.
Jeśli chcesz się czegoś nauczyć to masz szansę jeśli interesuje Cię to i pracujesz w gospodarstwie lub w czymś związanym z rolnictwem. Wiedzy praktycznej to tam niewiele się nauczysz, ale za to szerzej zobaczysz co to rolnictwo. Bo prawdę mówiąc pojęcie większości ludzi o tym czym jest rolnictwo jest żadne. Ja prowadzę gospodarstwo sam, także z rzeczy praktycznych to niewiele się dowiedziałem.
Jesli chcesz po tych studiach szukać pracy to tylko w gospodarstwie rolniczym albo ODR, ARiMR ARR lub w firmach związanych z rolnictwem. Pozatym ciężko.
Także dobrze się zastanów nad tym kierunkiem bo świata po ukończeniu to nie zwiedzisz :)
To jest kierunek dla pasjonatów, bo prawdę mówiąc zdobycie tego "papierka" nie jest takie proste jak np. marketing czy podobne, są ciężkie przedmioty i trzeba się czasem pouczyć.
Pozdrawiam

"KPK Kumurun Team"

#28 Share matus951

matus951

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 26 luty 2012 - 13:38

SGGW - Warszawa. Dzięki za twoją opinię ;)
Bardzo możliwe że będę przejmował w przyszłości gospodarstwo 30ha po wujku, nie z przymusu tylku z szczerych chęci i pasji, bo bardzo lubię prace w gospodarstwie. Co prawda na codzień mieszkam w mieście ale wychowałem się na wsi (nie na gospodarstwie) i chciałbym tam wrócić ale wiadomo jakie teraz czasy są, dlatego chciałbym iść na studia i do tego także pracować w tym kierunku + prowadzić gospodarstwo. Chciałbym zrezygnować z hodowli a w zamian wydzierżawić lub kupić do tego parę hektarów, i poprostu plony sprzedawać. Wtedy miałbym czas na prace poza gospodarstwem, bo wiadomo że najwięcej pracy odpada(hodowla), a zawsze z dodatkowej pracy kasa na inwestycje jest. Dzięki studiom myśle że dowiem się trochę teori na temat prowadzenia gospodarstwa, upraw itd. A może do gospodarstwa uda mi się jakiś własny interes dochodowy otworzyć zamiast pracować gdzieś w mieście. ;)

#29 Share kapi123

kapi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 26 luty 2012 - 18:15

SGGW - Warszawa. A ty chcesz z Lublińca do Warszawy jeździć? trochę daleko :blink:

#30 Share matus951

matus951

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 26 luty 2012 - 19:38

SGGW - Warszawa. No fakt, blisko nie jest, ale myślę że dam radę ;)
Chyba że gdzieś bliżej bym się dostał na podobny kierunek: wrocław/kraków/poznań :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 27 luty 2012 - 08:41

SGGW - Warszawa. Koledzy składał ktoś dyplom w arimr z racji uzupełnienia wykształcenia ??
Czy trzeba umawiać się z osoba prowadzącą wniosek czy też na kancelarię się składa??
wschodni koniec mazowsza.

#32 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 27 luty 2012 - 17:11

SGGW - Warszawa. Czy jest na AF ktoś kto kończył podyplomowe studia na SGGW Ekonomike rolnictwa? Jeśli tak to prosił bym o kontakt :)

#33 Share KrzysiekKielce

KrzysiekKielce

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 19:07

SGGW - Warszawa. Ktoś może kończył Studia Podyplomowe w zakresie Rolnictwo? Jakie są Wasze opinie?

#34 Share RolnikMat

RolnikMat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 20 maj 2012 - 19:26

SGGW - Warszawa. Czy ktoś może jest na kierunku: zarządzanie i inżynieria produkcji ?
Jeśli tak to proszę o informacje jak z dostaniem, jaką trzeba mieć maturę, ogólnie co najważniejsze;)

#35 Share Jarpo16x

Jarpo16x

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 07:39

SGGW - Warszawa. Mało osób coś tutaj się wypowiada, ale sądzę ,że chętni tutaj są. Jeżeli ktoś z was się wybiera na sggw, (dzienne, zaoczne) to proszę o kontakt na pw lub email perejropl@hotmail.com, dobrze jest się poznać.Ja idę na rolnictwo

#36 Share agrotechnicZ165

agrotechnicZ165

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:Zetor Fan, Modele.

Napisany 11 lipiec 2012 - 17:15

SGGW - Warszawa. Jak to jest panowie z tym WIP, czy to jest opłacalne i jakie są po tym perspektywy?
Ha traktor, Akkor Zetor!

Zetor Team

#37 Share 6340zetor7441

6340zetor7441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 12 lipiec 2012 - 16:37

SGGW - Warszawa. Koledzy, mam dylemat TRiL Na SGGW Czy TRiL na UWM w Olsztynie, byłbym wdzięczny za wyrażenie swoich opinii na ten temat. ;))

#38 Share LukaszBONQ

LukaszBONQ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, sport

Napisany 15 lipiec 2012 - 19:50

SGGW - Warszawa.

Jak to jest panowie z tym WIP, czy to jest opłacalne i jakie są po tym perspektywy?

Sprawa wygląda tak: ciężko nie jest, nauki umiarkowanie (tril, teo) albo wcale (zip). Ale też po studiach nieciekawie. Ja osobiście rok temu skończyłem zip, ale że mam własne gospodarstwo (5000 tuczników rocznie w cyklu otwartym) to o pracę się nie martwię. Ale jak widzę kumpli z akademika jak nie mogą sobie pracy znaleźć to dramat. To było 5 lat picia i zabawy w akademiku (Eden rulez;), ale potem przychodzi szara rzeczywistość. Jak masz możliwość omijaj zip - tril bardziej ambitny choć mniej popularny (w tym roku nawet nie było wystarczająco dużo chętnych na utworzenie studiów magisterskich i inżynierzy po trilu szli na zip). Ogólnie z kadry może klika osób ma pojęcie czego uczy. Ja wspominam studia świetnie, ale jak już mówiłem poszedłem tam dla relaksu, robić mam co i gdzie. Nie jest to wydział którego dyplom w ręku da Ci pracę pewną, potrzebne będą znajomości albo szczęście. Jeśli jeszcze o coś chcesz zapytać to wal śmiało. Pozdrawiam

Edytowany przez LukaszBONQ, 15 lipiec 2012 - 19:51.

#39 Share agrotechnicZ165

agrotechnicZ165

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:Zetor Fan, Modele.

Napisany 16 lipiec 2012 - 13:03

SGGW - Warszawa. Jak na razie to się głównie chcę zorientować na co iść bo po biol-chemie ma się dosyć spory wybór.

Bo rozumiem że po ZIL to raczej trzeba by szukać pracy w jakimś przedsiębiorstwie. Natomiast po TRIL jest się (przynajmniej teoretycznie) specjalistą od maszyn.
Ha traktor, Akkor Zetor!

Zetor Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 16 lipiec 2012 - 14:57

SGGW - Warszawa. Jak napisał LukaszBONQ. WIP = Wydział Intensywnego Picia ;) Ja jestem to TRiLu skończyłem w zeszłym roku, mi się udało znaleźć pracę w zawodzie. Jeżeli chciałbyś konstruować maszyny to tylko politechnika. TRiL i ZIP to kierunki o wszystkim i o niczym. Każdego przedmiotu po semestrze czyli takie tylko "liźnięcie" tematu. EDEN rulez ;)
Trzeba sobie odpowiedzieć co chce się w życiu robić i wtedy wybierać kierunek.

MichuFarmer