Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z koszeniem Fahr M900

22 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 09 sierpień 2012 - 21:43

Problem z koszeniem Fahr M900 A Ty nie masz Schumachera? Bo ja właśnie mam, ale kosa ma stalki z jednej strony nacięte, z drugiej strony płaskie, tak samo mam w zapasowej kosie, którą dostałem.

BTW. Kosa będzie chyba do wymiany, bo gdzieniegdzie na polu znajdują się pojedyncze dłuższe łodygi samej słomy nie ścięte.
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z koszeniem Fahr M900 Dzisiaj, 06:02
  •  

#22 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 10 sierpień 2012 - 08:22

Problem z koszeniem Fahr M900 Przekładnia jest Schumachera ( na pasek) ale bagnety i stalki jak w zwykłej. Znajomy w classie miał bagnety takie jakby z blachy które mocowane były do hedera z góry i z dołu tzn, nie tak jak zwykłe np w Bizonie tylko z dołu. Stalki miał z takimi dwoma wycięciami na środku i nacięte ząbki z góry i z dołu. Jeśli masz bagnety takie że ta szczelina na nożyk jest równa tzn na końcu i początku bagnetu taka sama a nie rozchodzi się ku górze to taki układ nożyków jak u ciebie ma sens. Jeśli natomiast masz standardowe bagnety takie że z przodu bagnetu jest mniejsza szczelina niż z tyłu to wg mnie lepiej aby nożyki były ząbkami do dołu. Ale jak dobrze Ci tnie to jest ok i nie zmieniaj:) Ja teraz mam bagnety ze stalką wymienną i kosi super. Kosiłem mały jęczmień tak ok 20 cm ( kłos pochylony do dołu ) i kosiło super, mogę przyśpieszyć nic nie pcha.

Marcin, już dowiedziałem się jak ma być z tymi stalkami. Tak jak masz czyli na przemian jedna do góry druga do dołu ząbkami to ma być przy typowych bagnetach przekładni Schumachera tj.:
http://www.sklep-gre...0b0f69e042dd662
Przy zwykłych bagnetach jak np. w Bizonie ma być normalnie czyli ząbkami do dołu.
Teraz kwestia jakie masz bagnety.
Widziałem u Ciebie na filmiku, masz typowe Schumachera wiec dlatego masz tak stalki na kosie. Ja miałem zwykłe bagnety.

Edytowany przez Marcin91, 20 sierpień 2012 - 22:10.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 20 sierpień 2012 - 22:13

Problem z koszeniem Fahr M900 Właśnie mam takie bagnety jak w linku. W te żniwa udało mi się nawet jednego połamać, całe szczęście dostałem 2 sztuki zapasowych, więc tylko wymieniłem i dalej kosiłem. Dzięki za info.
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer