Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy próbowaliście pracować na stałe i jednocześnie prowadzić gospodarstwo ?

34 odpowiedzi na ten temat

#21 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 18:54

czy próbowaliście pracować na stałe i jednocześnie prowadzić gospodarstwo ? MarekUA Sprzęt to nie wszystko. Jak zastawisz te swoje ha w banku to w ciągu trzech miesięcy będziesz miał kupe maszyn :) . Nie ma co się oszukiwać, w gosp zawsze coś można poprawić, ulepszyć, zmienić - ciągła inwestycja lub jak ktoś woli "modernizacja". Każdy robi to co lubi. Zresztą, powinieneś to wiedzieć mając tyle ziemi :)

Edytowany przez maniek33, 08 listopad 2011 - 18:55.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy próbowaliście pracować na stałe i jednocześnie prowadzić gospodarstwo ? Dzisiaj, 04:35
  •  

#22 Share MarekUA

MarekUA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 19:07

czy próbowaliście pracować na stałe i jednocześnie prowadzić gospodarstwo ? Wiem żę nigdy nie bedzie idealnie żeby móc "spijać śmietankę" zawsze bedzie cos do poprawienia, dla mnie gospodarka istniała od zawsze... To potrafie robic... Nie zawsze jest tak idealnie i żeby coś miec na pewno cieżej trzeba pracować.. A niżeli na państwowej pensji!!! Ale człowiek licze że czegoś sie dorobi i ktoś po nim przejmie jego pracę.. Akurat może tak nie być.. Możę dla mnie te pieniądze są małę bo tyle co bym zarabiał wydaje na saletrę... ALe wiemy jak duże są koszta i czasami trzeba dobrze kręcic głową żeby wyjsc na swoje.. Ale zarabiał bym kasę w mundurówce i miał bym z głowy martwienie sie o hektary... chociaż cięzko było by mi sie odzwyczaic od pracy na ziemi bo to robiłem od zawsze :unsure: :unsure: :unsure: :unsure: I Ta rolnicza dola jest mi dobrze znana... ale znajomi radzą isc do straży żę niby mniej zmartwien i czysta kasa.. a ja mówie - rozwój żaden..
"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

#23 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 08 listopad 2011 - 19:20

czy próbowaliście pracować na stałe i jednocześnie prowadzić gospodarstwo ? tylko najpierw trzeba się tam dostać... szansa rozwoju też jest, abyś tylko chciał

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
czy próbowaliście pracować na stałe i jednocześnie prowadzić gospodarstwo ? Dzisiaj, 04:35
  •  

#24 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 19:28

czy próbowaliście pracować na stałe i jednocześnie prowadzić gospodarstwo ? Skoro nie sprzedajesz gosp. to co za problem? Jak Ci się nie spodoba w mundrówce to zawsze możesz wrócić :) . Ja bym spróbował

#25 Share MarekUA

MarekUA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 19:39

czy próbowaliście pracować na stałe i jednocześnie prowadzić gospodarstwo ? mi zostało podjąc decyzje isc albo zrezygnowac. Ale wiecie jak to jest pozasiewane wszystko i co oddac komuś darmo?? Bo najperw musze przez rok isc do szkółki dla funkcionarjuszy a kto przypilnuje interesu jak nalezy . :mellow: :mellow:
"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj

#26 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 19:49

czy próbowaliście pracować na stałe i jednocześnie prowadzić gospodarstwo ? Ja zawsze biorę urlop w sierpniu i wrześniu. Jak sam nie daję rady to biorę kogoś sezonowo do pomocy - 70ha.

#27 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 09 listopad 2011 - 19:52

czy próbowaliście pracować na stałe i jednocześnie prowadzić gospodarstwo ? Sama nie wiem jak to tam jest- trudna decyzja.
Ale mój znajomy ma 60-70 ha i do tego pracuje.
Tylko że ma samą pr. roślinną, w polu bardzo dużo robią mu inni(np.mój brat co roku w połowie obrania jego gospodarkę, orka, nie raz sianie, kombajn też zawsze jakiś mega wypozycza więc 2-3 dni i po zniwach)
Jest kieroonikiem w pewnej firmie więc jest plus że ma trochę łatwiej- ale każdy dzień urlopu wykorzystuje na pracę na roli, wolna chwila po południu też często gospodarka.
Ale jak widać można :)

Więc jak miałbys parcę blisko to czemu by nie.
Tylko pytanie czy w razie żniw, siania i najważniejszych prac w polu będzie miał kto pomóc??

#28 Share MarekUA

MarekUA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 09 listopad 2011 - 22:08

czy próbowaliście pracować na stałe i jednocześnie prowadzić gospodarstwo ? Z pomocą jest o wiele trudniej.. Praca może być nawet 500km od domu, a na początek na pewno rok, dwa nie bede mógł pracowac blisko domu . Szkoda mi gospodarki rzucic, co roku cos modernizowałem przez 3 lata cos sie zrobiło. Ale z drugiej strony jak pomyślę ze znowu całą zimę bede sie nudził to az mnie coś nosi. Mam tydzien na podjecie decyzji.. na dzień dzisiejszy raczej... Zostaje..

Edytowany przez MarekUA, 05 marzec 2012 - 16:42.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share michal009

michal009

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Sadownictwo, Fotografia

Napisany 10 listopad 2011 - 08:10

czy próbowaliście pracować na stałe i jednocześnie prowadzić gospodarstwo ? Oczywiście decyzja należy do Ciebie. Mam bardzo mały areał, bo 4 własne i 3 dzierżaw. Pracuję 7-15 a z urlopem jest różnie. Żniwa zrobiłem w jeden dzień, a gryka poległa w niedzielę(ciężko było się dopchać do dobrego Bizona). Dużo robię popołudniami i w sobotę.
Pracuję zawodowo, co pozwala mieć kontakt z ludźmi i rozwijać się. Z tak małego gospodarstwa nie utrzymałbym się na pewno. Więc w moim przypadku nie było wyboru. Teraz mam prawie 1, 5 ha porzeczki i ciągle się rozwijam. Jak 3 lata temu przejąłem gospodarstwo to miało 2 ha. Jest nie łatwo. Jak mam coś robić ciągnikiem to często robię już przy światłach, a i czasami się nawet już po ciemku zaczyna. Na pewno pracując i zajmując się polem jednocześnie przydatne jest przewymiarowanie maszyn. Jak miałem 2 ha to C-330 była fajna, ale już teraz przydało by się coś większego. A, na takim areale nie zamierzam poprzestać.
Decyzja należy do Ciebie. Musisz sobie odpowiedzieć jak bardzo ci będzie brakować roli i czy masz na tyle rentowne gospodarstwo, aby bez przeszkód przetrwać nawet mimo nie korzystnego roku.
Pochwal się za tydzień, co wybrałeś.

#30 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 10 listopad 2011 - 17:40

czy próbowaliście pracować na stałe i jednocześnie prowadzić gospodarstwo ? nie bądź frajer pizgnij tą gospodarkę i idż do tej roboty, możliwość awansu jest, prestiż, zarobki całkiem nie najgorsze jak na początek a z czasem może być lepiej no i wiadomo państwowa robota czyli pensja zawsze na czas itd, itd taka okazja może się nie trafić

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#31 Share MarekUA

MarekUA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 22:55

czy próbowaliście pracować na stałe i jednocześnie prowadzić gospodarstwo ? Zdania są podzielone nie tylko na forum AF. Moi znajomi tak samo mi radzą rzuć przestań "ryć w polu" itp., nieliczni mówią że na gospodarce wiecej zarobie (też tak uważam) ale trzeba wiecej sie napracować (chyba). Kiedyś na państwowym był miód 15 lat i emeryturka. Teraz jest 20 lat i myśle że pan Tusk będzie dążył żeby ukrucić troche wszystkim mundurowym. Juz kolega operator koparki zarabia 3500zł/msc. Cały czas sie zastanawiam gdybym miał żonę/narzeczoną łatwiej było podjąc decyzje ;)

#32 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 23:20

czy próbowaliście pracować na stałe i jednocześnie prowadzić gospodarstwo ? To zależy tylko od Ciebie. Ja bym potraktował tą pracę jak przygodę - poznasz nowych ludzi, inne otoczenie, inny sposób życia. To jest tak jak ze studiowaniem, niektórzy twierdzą, że na wieś to nie jest potrzebne :) , lecz mówią tak to tylko Ci, którzy na nich nie byli... . Ja zamierzam wrócić na wieś na emeryture - teraz zwiedzam dalsze otoczenie od mojej wioski :) . Kasa to nie wszystko. Poza tym jak dobrze pomyślisz to z tej ziemi wyciągniesz więcej niż inni będąc ciągle na miejscu. A co do pensji (piszesz o koparce) to jakby mi dawali 10 tys na msc to i tak nie chciałbym być np górnikiem - super przyjemna praca :) . To jest mój punkt widzenia - Trafnego wyboru!

#33 Share mateusz779

mateusz779

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 19:57

czy próbowaliście pracować na stałe i jednocześnie prowadzić gospodarstwo ? Kolego MarekUa, decyzja należy jak najbardziej do ciebie, jednak będąc na twoim miejscu zostawiłby gospodarkę i poszedł do mundurówki, tam masz pewne pieniądze, nie martwisz się o pogodę, zasiewy itp. Dogadaj się z bratem, daj mu gospodarstwo w użytkowanie, ewentualnie zostaw sobie z 3 ha dla zabawy. Skończy ci się umowa, czy osiągniesz wiek emerytalny, wracasz do rolnictwa skoro to lubisz. Ja na twoim miejscu dowiedziałbym się gdzie można trafić po szkółce. Jeżeli blisko domu to dalej można się bawić w ziemi, jeżeli dalej to trzeba szukać rozwiązania, może takiego ja ci podałem, może innego. Powodzenia życzę.

#34 Share MarekUA

MarekUA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 15 listopad 2011 - 22:08

czy próbowaliście pracować na stałe i jednocześnie prowadzić gospodarstwo ? Decyzja podjęta

Edytowany przez MarekUA, 20 luty 2012 - 10:31.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#35 Share Darkos795

Darkos795

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 16 listopad 2011 - 23:47

czy próbowaliście pracować na stałe i jednocześnie prowadzić gospodarstwo ? Gratuluję męskiej decyzji.A zimą to w garażu zawsze jest coś do podłubania na spokojnie :rolleyes: