Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy próbowaliście pracować na stałe i jednocześnie prowadzić gospodarstwo ?

34 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wwewwe

wwewwe

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:Wrestling
    Perkusja
    Rolnictwo
    Ptaki

Napisany 23 sierpień 2011 - 17:30

czy próbowaliście pracować na stałe i jednocześnie prowadzić gospodarstwo ? czy próbowaliście to robić ?
kto wam pomagał jeśli tak ?
a może całkowicie poświęciliście się rolnictwu ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy próbowaliście pracować na stałe i jednocześnie prowadzić gospodarstwo ? Dzisiaj, 17:41
  •  

#2 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 24 sierpień 2011 - 10:16

czy próbowaliście pracować na stałe i jednocześnie prowadzić gospodarstwo ? Zależy co się produkuje w gospodarstwie, ile ma ha, gdzie się pracuje. W mniejszych gospodarstwach z produkcją zbóż dodatkowa praca to żaden problem a wręcz plus ze wzgledu na stałe źródło gotówki choćby na takzwane życie.

#3 Share MarekUA

MarekUA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 17:52

czy próbowaliście pracować na stałe i jednocześnie prowadzić gospodarstwo ? Wiem że może to śmieszne pytanie ale od kilku tygodni mam problem a wiedz tak "Prowadze gospodarstwo od 3 lat powiedzmy.Najgorsze jest to że gdy przychodzi zima to nie mam co robic na gospodarstwie i bardzo sie nudze..( nie prowadze żadnego chowu zwierząt) Mam teraz propozycje pracy w straży granicznej i nie wiem co zrobic tam bym zarabiał ok 2400zł na miesiac. Jednak jest mała szansa ze pracował bym blisko domu (chociaz jest taka możliwosc) . bym miał prace Cały Rok i jakieś tam nazwijmy pieniądze w tej straży granicznej. A kontrargument kto mi te hektary przypilnuje? Moge dac komus w dzierżawe - troche żal. Nie wiem co wybrac.. Prace w straży granicznej czy prace na wsi to i to lubie, z drugiej strony za mundurem panny sznurem... Ale hektarów też żal bo dużo pracy włożyłem Dodany obrazek Dodany obrazek

Edytowany przez MarekUA, 05 marzec 2012 - 16:40.

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
czy próbowaliście pracować na stałe i jednocześnie prowadzić gospodarstwo ? Dzisiaj, 17:41
  •  

#4 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 06 listopad 2011 - 19:36

czy próbowaliście pracować na stałe i jednocześnie prowadzić gospodarstwo ? Mój tata pracuje i zajmuje sie gospodarstwem. Mama z dziadkiem zajmują sie bydłem a ja z tata wieczorami i w weekendy polem i dajemy rade ;)
Case <3

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 listopad 2011 - 19:49

czy próbowaliście pracować na stałe i jednocześnie prowadzić gospodarstwo ? zalezy dużo od samych perspektyw.sam pracuje na 35 ha i o stałej pracy musze zapomnieć. ma okres zniw wolnego nie dostane a to szczyt sezonu urlopowego.

#6 Share MarekUA

MarekUA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 21:55

czy próbowaliście pracować na stałe i jednocześnie prowadzić gospodarstwo ? Jestem kawaleram - pewnie jako żołnierzowi SG było by łatwiej znalzc małżonke :blink: raczej nie sądze żeby ktoś robił na moim polu wiemy jak to jest Pańskie oko konia tuczy...jeśli chodzi o zarobki to na wsi wiecej bym zarabiał chociaz to zalezy jak sie inwestuje.. ale pozostaje długiii okres zimy może zabrac sie za hodowle jakąs... ;/
"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 listopad 2011 - 22:12

czy próbowaliście pracować na stałe i jednocześnie prowadzić gospodarstwo ? w mial bys lepiej. mundurowi biedy nie maja a tu nic pewnego nie ma a o przyszlej emeryturze wole nie mysles. predzej renty doczekam.jedyne co mi sie na 100% oplaca to uslugi.w rolnictwie co raz lepiej nie bedzie a jak masz mozliwosc pracy dla panstwa to o jego wyplacalnosc sie nie musisz martwic

#8 Share MarekUA

MarekUA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 22:29

czy próbowaliście pracować na stałe i jednocześnie prowadzić gospodarstwo ? Masz racje ale za 2500 zł na ręke cięzko utrzymac sie (nie licze dopłat do własnej ziemi - bo to nic pewnego w przyszłosci może nie być dopłat) a postawic dom za 300 tyś zł o rodzine utrzymac z tej pensji cięzko tak mi sie wydaje a na gospodarce zawsze jest jakas perspektywa nastawienia sie na coś chociaz nie ma nic pewnego.

#9 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 12:18

czy próbowaliście pracować na stałe i jednocześnie prowadzić gospodarstwo ? Ja Ci kolego proponuję hodować kilka byczków na zabicie codziennego czasu:) Albo jakieś usługi świadczyć i masz zajęcie jak ta lala :lol:

#10 Share MarekUA

MarekUA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 20:33

czy próbowaliście pracować na stałe i jednocześnie prowadzić gospodarstwo ? wiesz kolego pisałem prace inż z hodowli bydła mięsnego to trafiłes w samo sedno ;) ;) myślałem też i o tym.... Dużo moich znajomych namawiają mnie żebym rzucił hektary;/ aja nie wiem kogo słuchac tzn co bedzie dla mnie lepszym rozwiązaniem czego nie bede puźniej żałowac :unsure:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Darkos795

Darkos795

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 22:45

czy próbowaliście pracować na stałe i jednocześnie prowadzić gospodarstwo ? Pomyśl w ten sposób,że po minimalnej wysłudze lat SG,czyli 15 latach dostajesz 40% uposażenia.Masz wtedy niecałe
40 lat,emeryturę która nie pozwoli Ci zginąć z głodu,i możesz uprawiać ziemię którą przez te lata wydzierżawiałeś.
Pozdrawiam.

#12 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 10:22

czy próbowaliście pracować na stałe i jednocześnie prowadzić gospodarstwo ? tylko po tych 15 latach może już nie być wcześniejszej emerytury i tu robią się schody. Ja na twoim miejscu bym został na gosp. Pieniążki na pewno lepsze jak w SG byś zarobił. Jesteś sobie panem i władcą i nie jesteś uzależniony od nikogo.

#13 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 08 listopad 2011 - 18:06

czy próbowaliście pracować na stałe i jednocześnie prowadzić gospodarstwo ? Jeżeli podpisał umowę że przechodzi na emeryturę po 15 latach służby to przechodzi po 15 latach , nawet jeśli zmienią się przepisy :)

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#14 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 18:17

czy próbowaliście pracować na stałe i jednocześnie prowadzić gospodarstwo ? kolego umowę mogą mu napisać tak samo na 10 lat i nie przedłużyć tak samo w wojsku jest więc jak Ci nie przedłużą zostajesz z niczym i tak jak bys nigdy tych 10 lat nie przepracował

#15 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 18:18

czy próbowaliście pracować na stałe i jednocześnie prowadzić gospodarstwo ? Praca w mundurówce ? Czemu nie. Jak wydzierżawisz komuś te 60 ha np po 1500 zł za ha (tak niektórzy płacą z tego co się zorientowałem na forum) to masz 90 tys rocznie. Dodatkowo jeszcze pensja :)
Poza tym już zaczynają majstrować przy KRUSie i moim zdaniem jest to kwestia czasu jak go zniosą, więc lepiej jak ZUS Ci płaci państwo, nawet jak będziesz chciał po godz prowadzić gospodarstwo.

Edytowany przez maniek33, 08 listopad 2011 - 18:32.

#16 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 08 listopad 2011 - 18:29

czy próbowaliście pracować na stałe i jednocześnie prowadzić gospodarstwo ? @maniek33 nie bądź takim optymistą...
większość takich mundurówek pracuje 24/48 więc spokojnie będziesz miał czas obrobić swoje hektary jeżeli oczywiście będziesz pracował w sensownej odległości od domu...
Ja np pracuje

zastanawia mnie tylko jak można mieć propozycje pracy w straży granicznej??? może jest nabór z tym się zgodze ale w to że z marszu Ci proponują taką pracę to nie chce mi się wierzyć a wiem co mówie :rolleyes:
kończyłeś szkołę oficerską?

Edytowany przez Pietras892, 08 listopad 2011 - 18:35.

#17 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 824 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 08 listopad 2011 - 18:33

czy próbowaliście pracować na stałe i jednocześnie prowadzić gospodarstwo ? Witam. Nie z wyboru, ale od 8 lat jednocześnie pracuję i prowadzę gospodarstwo. W tej chwili ok 25 ha. Początkowo przez pierwsze 5 lat było 22 ha, 20 macior i około 150 tuczników. Było ciężko, ale pracowałem w systemie 4 -zmianowym co mi dużo pomagało (większość świąt i niedziel w pracy ale więcej wolnego w normalne dni) Potem musiałem pracować na 1 zmianę 8-16. Było już trudniej. Po wypadku, gdzie leczyłem się 10 miesięcy zrezygnowałem zupełnie ze świń. Obecnie pracuję dalej na 1 zmianę i obsiewam 25 ha zbożem, burakami i ostatnio rzepakiem. Praca głównie popołudniami i wieczorami ale jako że to lubię to daję radę. Wszysko dopilnowane i świetne wyniki produkcji. Dalej brak czasu na wszysko ale jakoś to leci. Dochody z pracy i gospodarstwa się uzupełniają i finansowo nie jest źle. Dużym plusem jest to, że urlop mogę brać w zasadzie zawsze gdy jest potrzebny, zarówno do prac w gospodarstwie jak i na wyjazd wakacyjny, na który odkąd zaprzestałem świń mogę sobie co roku pozwolić. generalnie nie jest najgorzej:)
Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

#18 Share MarekUA

MarekUA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 18:41

czy próbowaliście pracować na stałe i jednocześnie prowadzić gospodarstwo ? Widzicie nie tylko ja mam dylemat. Wbrew pozorom to jest trudna sprawa oczywiscie tez chciałbym nie stracic na żadnym rozwiązaniu... Tak samo jak służba w mundurówce trwa teraz 20 lat rocznie bym zarabiał ok 25 tyś na ręke... Przez ten czas można na gospodarce sie dorobic.. Ale sami wiecie że tutaj nic pewnego. rolnictwie e bywa RÓŻNIE czasami rok konczy sie na kredytach a czasami z dużym plusem... :mellow: Wydaje mi sie ze nie można jasno perspektywy określic chociaż od zawsze rolnik był uważany za najbiedniejszego w społeczenstwie... A bywa że sprzęt na podwórku wart kilka-set tyśiecy złotych.. Nie można niestety przewidziec przyszłosci :huh: :huh: "Cóż zrobić jak czort karty rozdaje"? :mellow: :mellow: :mellow: :mellow:
Dodam że praca niekoniecznie pozwoliła by mi na uprawę ziemi gdyż mógłbym pełnic służbe daleko od domu, ale moze i to dało by sie zrobic żeby blisko domu pełnic służbe... ale wiemy jak pogoda jest nie przewidywalna i czasami jest jeden lub dwa dni pogody żeby coś zrobic w polu i zdązyć

Edytowany przez MarekUA, 08 listopad 2011 - 18:47.

#19 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 08 listopad 2011 - 18:46

czy próbowaliście pracować na stałe i jednocześnie prowadzić gospodarstwo ?

kolego umowę mogą mu napisać tak samo na 10 lat i nie przedłużyć tak samo w wojsku jest więc jak Ci nie przedłużą zostajesz z niczym i tak jak bys nigdy tych 10 lat nie przepracował

Wiesz co nie wiem jak jest naprawdę bo nie pracuję w mundurówce ale rozmawiałem z sąsiadem który jest klawiszem (również prowadzi gospodarstwo coś ponad 20ha) i gdy się go zapytałem czy przejdzie na emeryturę po 15 latach czy później to mi mówił że po 15 latach a ci którzy są teraz zatrudniani mają w umowie że po 25 latach przechodzą . Więc nie wiem jak to jest .

Edytowany przez razor275, 08 listopad 2011 - 18:47.

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 08 listopad 2011 - 18:52

czy próbowaliście pracować na stałe i jednocześnie prowadzić gospodarstwo ? koledzy w wojsku wyrzucają po 10 latach ale tylko jeżeli nie awansujesz 10 lat w st.szeregowego i wylot

jeżeli nawet do tego dojdzie to te 10 lat masz do emerytury.