Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pronar czy Belarus

132 odpowiedzi na ten temat

#41 Share MarcinBelarus

MarcinBelarus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja. <br /><br />Zapraszam wszystkich uzytkowników z okolic Włocławka, torunia, Brodnicy i okolic na prv ! ;)

Napisany 07 luty 2007 - 22:00

Pronar czy Belarus Podnośnik na dwóch tłokach udźwig 4,5 tony. Bardzo dużo ma bajerów naprawdę. Konkretniej mogę opisać na GG jak ktoś zainteresowany GG: 9990509

Cena samego ciągnika około 90tys, tur 6(3sekcje, joy) :huh:
Technika Rolnicza! (.pl)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pronar czy Belarus Dzisiaj, 02:26
  •  

#42 Share zetor6441

zetor6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 06 marzec 2007 - 23:08

Pronar czy Belarus ja wolę pronara od mtz

#43 Share MarcinBelarus

MarcinBelarus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja. <br /><br />Zapraszam wszystkich uzytkowników z okolic Włocławka, torunia, Brodnicy i okolic na prv ! ;)

Napisany 08 marzec 2007 - 14:33

Pronar czy Belarus Pronar jest składany w polsce... Większość myśli ze Pronar to inaczej Belarus... Nie prawda ! :|
Technika Rolnicza! (.pl)

#44 Share zielony

zielony

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 22 marzec 2007 - 20:09

Pronar czy Belarus slyszeliscie może o nowym wynalazku fabryki z Narwi?? nowy model Zefir ma 85 KM i chiński silnik a reszta pronarowska... koszt to 72tys. PLN netto. niech mnie ktoś zadziwi i powie ze ma to cudo... ;)

#45 Share pronar5135

pronar5135

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 26 marzec 2007 - 07:05

Pronar czy Belarus Ten Zefir to jest P8 tyle ze ze zmienioną maskę i trochę kabinę, a czy od razu silnik ;)
I chyba cię nikt nie zadziwi ;)
nie mam za wiele czasu na forum ale jak znajduje to już z fociami .

#46 Share zielony

zielony

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 26 marzec 2007 - 09:17

Pronar czy Belarus w zefirze jednostka napędowa jest na bank chińska... tu przychodzą gotowe silniki i montują je do pronaroskiej reszty... bylem w fabryce i ogladalem to cos , wygląda i pracuje bardzo ladnie ale jak się będzie sprawował w polu to nikt tego nie wie bo to zupełnie nowy ciągnik ...

#47 Share pronar5135

pronar5135

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 26 marzec 2007 - 12:33

Pronar czy Belarus aha ;) nie wiedziałem
nie mam za wiele czasu na forum ale jak znajduje to już z fociami .

#48 Share kamil555

kamil555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 09 listopad 2007 - 19:17

Pronar czy Belarus Witam. Ja na twoim miejscu brał bym belarusa...!

#49 Share mtz55

mtz55

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 09 listopad 2007 - 21:58

Pronar czy Belarus mozna dokupić do nowego belarusa klime gdzieś w Polsce bo widziałem takie ale tylko z Niemiec
konkretnie o model 1025 euro 2

#50 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 09 listopad 2007 - 23:44

Pronar czy Belarus http://www.birawit.pl/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 06 grudzień 2007 - 16:13

Pronar czy Belarus moje zdanie jest takie jak chcesz cos co wygląda dość nowocześnie to kup PRONARA a jak chcesz robola do pola to kup sobie białorusa a przecież ciągnik nowy nie powinien wyglądać jak te starsze modele np. pronara z daleka poznać że to nowe jest a z białorusów to dawno takie produkują np.82TS
FENDT PoweR i nie ma mocnych !

#52 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 grudzień 2007 - 17:04

Pronar czy Belarus Moje zdanie jest takie, że jeżeli belarus 820.3 most carraro synchronizowana skrzynia chydraulika bosh kosztował w plastiku 80 kilka tysi już nie licząc gwarancji to pronara 82sa można było kupić za niecałe 100 tysi czyli różnica w cenie nie większa niż 15 tyś a może i jeszcze mniejsza różnica, więc brał bym pronara, no ale po nowym roku jak będzie można rejestrować tylko euro 2 to jednak różnica w cenie pomiędzy pronarem a belarusem jest już duża i to około 30 tyś (może nawet więcej nie uwzgledniając rabatów na pronary) więc wybór chyba prosty, bo za tą przestarzałą technike i archaiczną skrzynie biegów to płacić 120 tys sobie nie wyobrażam

#53 Share miko

miko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 06 grudzień 2007 - 19:18

Pronar czy Belarus Ja wolałbym pronara. Są u mnie 3 letni pronar i 2 letni Belarus i po rozmowie z właścicielami, chyba wnioskuję, że lepszy jest pronar, choć są tam jakieś drobne wycieki :) Po chwili obcowania z obydwoma wydaję mi się że pronar jest bardziej cichy w kabinie, a Belarus miał już trochę awarii co uniemożliwiały prace aczkolwiek nie zbyt kosztowne ale zawsze to strata czasu :rolleyes: W Belarusie odrzuciło mnie to, że po roku przepalił się tłumik-wiem, że to drobnostka ale daje trochę do myślenia. Oby inne elementy były trwalsze, a może akurat temu gościowi trafił się zły model.
Nie chciałem tą wypowiedzią urazić posiadaczy belarusa ;)

#54 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 grudzień 2007 - 19:24

Pronar czy Belarus

Ja wolałbym pronara. Są u mnie 3 letni pronar i 2 letni Belarus i po rozmowie z właścicielami, chyba wnioskuję, że lepszy jest pronar, choć są tam jakieś drobne wycieki :) Po chwili obcowania z obydwoma wydaję mi się że pronar jest bardziej cichy w kabinie, a Belarus miał już trochę awarii co uniemożliwiały prace aczkolwiek nie zbyt kosztowne ale zawsze to strata czasu :rolleyes: W Belarusie odrzuciło mnie to, że po roku przepalił się tłumik-wiem, że to drobnostka ale daje trochę do myślenia. Oby inne elementy były trwalsze, a może akurat temu gościowi trafił się zły model.
Nie chciałem tą wypowiedzią urazić posiadaczy belarusa ;)

Tłumik to nie wszystko ojciec w nowej c330 zmieniał co roku tłumiki nawet częściej a w mf 255 16 lat chodził i do dzisiaj spawany chodzi w c330 20 lta wytrzymuje wiec jak to świadczyło by o mf 255>? :) , to jakie awarie byly w tym belarusie, ale za pronara II to bym nie dał tyle kasy nawet ile wołają za niego po upuście bo poza fajną kabiną to dalej stary jumz z tą samą skrzynią i całą resztą

ps ma ktoś na forum wogóle pronara 2 poza jednym 6cio garowym?

#55 Share miko

miko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 06 grudzień 2007 - 19:29

Pronar czy Belarus W belarusie na pewno chodziło o coś z podnośnikiem,ten właściciel wydał chyba na to z 200 zł, ale ja nie znam się na tych sprawach i nie pamiętam dokładnie. Obrotomierz się popsuł, i coś w elektryce, i paliwo schodziło chyba z przewodów tak jak w zetorach czy coś w tym stylu, nie pamiętam bo ta rozmowa była na początku wakacji :rolleyes:

#56 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 06 grudzień 2007 - 22:55

Pronar czy Belarus

Moje zdanie jest takie, że jeżeli belarus 820.3 most carraro synchronizowana skrzynia chydraulika bosh kosztował w plastiku 80 kilka tysi już nie licząc gwarancji to pronara 82sa można było kupić za niecałe 100 tysi czyli różnica w cenie nie większa niż 15 tyś a może i jeszcze mniejsza różnica, więc brał bym pronara, no ale po nowym roku jak będzie można rejestrować tylko euro 2 to jednak różnica w cenie pomiędzy pronarem a belarusem jest już duża i to około 30 tyś (może nawet więcej nie uwzgledniając rabatów na pronary) więc wybór chyba prosty, bo za tą przestarzałą technike i archaiczną skrzynie biegów to płacić 120 tys sobie nie wyobrażam

wiesz ale ja zauważyłem że ciągnik bardziej hu**wy to ma most carraro
FENDT PoweR i nie ma mocnych !

#57 Share maciek411

maciek411

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 10 grudzień 2007 - 19:45

Pronar czy Belarus widze ze wiekszosc tu nie ma racji i sie kompletnie nie zna moze znacie jakies bajki ale ja mam mtz 80 rocznik czyli 27 lat i do tej pory ma ponad 10 tys mtg silnik ma niedotykany w zaden sposob poza wtryskiwaczami poprostu uwazam ze te silniki sa udane i nie do zajechania przy normalnym uzytkowaniu jak do tej pory raz byla robiona skrzynia 4 lata temu tylko temu bo wybijalo czasami wsteczny bylo robione raz sprzeglo i tyle i mtz jak sie dba to nie ma mowy o wyciekach ale jak patrze jak niektrzy robia jakikolwiek remont i np przy spolawianiu partacze bo inaczej nie mozna mowic nawet nie wytra oleju a juz daja silikon.Ludzie u was nic nie bedzie chodzic nazeacie na mtzty czy nowe belarusy a kolega ma i pronara 82tsa i belarusa 130km i pronarem w ciagu 2 lat nakrecil prawie 2 tys mtg i nic sie nie dzieje a w belarusie przez rok zrobil ponad 1 tys mtg i tez bez awarii.A i ma 18 mies gwarancji na belarusa.Powiem tak niektorym z was to najlepiej dac c 360 i jesli tam sie skrzynia nie psuje czy jest mocny silnik to jestem swiety bo ten ciagnik to ani nie ma dostatecznego momentu obrotowego ani nic.W 60-tce juz nie wspomne o wyjacych zwolnicach i wiecznych zgrzytach a to jest tak zachwalany ursus w czym ona jest taka dobra?? w tym ze ciagnie z baka jak mtz 80?? w mtzcie przy prasie mozna zejsc do 6l na mtg a przy orce z plugiem 4x30 spalanie siega zaledwie 8 litrow.wiec jak nie macie pojecia sie nie wypowiadajcie bo jak to sie mowi o mtz to sa woly do ciezkiej pracy tylko kwestia odpowiedniego dociazenia.

#58 Share miko

miko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 11 grudzień 2007 - 15:24

Pronar czy Belarus Stare MTZ napewno, są nie do zajechania, ale to nie jest to co dzisiejszy pronar i belarus. 20 lat temu nie zwracało się uwagi na rzeczy, które dziś są absolutnym minimum. Nikt nie narzekał na traktory, tylko się cieszył, że wogóle go ma. Stare MTZ pomimo wycieków i problemów z podnośnikami W NIEKTóRYCH, są jak najbardziej godne polecenia, ale dzisiejsze pronary i belarusy to nie licząc fotonów itp. najniższa klasa ciągnikowa.

#59 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 11 grudzień 2007 - 15:32

Pronar czy Belarus

Stare MTZ napewno, są nie do zajechania, ale to nie jest to co dzisiejszy pronar i belarus. 20 lat temu nie zwracało się uwagi na rzeczy, które dziś są absolutnym minimum. Nikt nie narzekał na traktory, tylko się cieszył, że wogóle go ma. Stare MTZ pomimo wycieków i problemów z podnośnikami W NIEKTóRYCH, są jak najbardziej godne polecenia, ale dzisiejsze pronary i belarusy to nie licząc fotonów itp. najniższa klasa ciągnikowa.

Fotonów itp. czyli co co to jest to itp? Kiedyś i dzisiaj ludzie zwracali uwage na szczegóły, mtz/belarus kiedyś już odstawał technicznie a teraz to nawet nie ma o czym wspominać, na wyposarzeniu do belarusa można zamówić przystawke na pas transmisyjny do maszyny do młucenia czy śrutownika :) , nowy zetor to już troche przestarzała konstrukcja (zdanie dielerów więc się nie czepiajcie), a konstrukcja belarusa jest właściwie nie zmieniana od chyba 48r? :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share andrzej87

andrzej87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 11 grudzień 2007 - 16:33