Skocz do zawartości

Zdjęcie

FENDT czy JOHN DEERE

93 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Adam1515

Adam1515

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja maszyny rolnicze itp

Napisany 07 marzec 2008 - 17:12

FENDT czy JOHN DEERE [quote name='robertbara' post='161863' date='Mar 7 2008, 16:14 ']Nie no widać nie rozumie :huh:

PQP - to Power Quad Plus stopniowa skrzynia z 4 biegami pod obciążeniem
AQP - to Auto Quad Plus to samo co PQP tylko z funkcja auto
AP - to Auto Powr - bezstopniówka[/quote]
ale de***l przeciez ja to rozumiem ze wy jestescie ciemi jak ********** fendt nie ma takiego tryb a przekladnia to to samo przeciez wiem ze to jest i to nie jaest jaka sobie klijest zamawia to juz masz w zestawie cmoku

[quote name='Adam1515' post='161881' date='Mar 7 2008, 17:12 ']ale debil ze mnie szacuneczek kolego hahahahhahaaahha
ale to co podalem w nawiasie to podalem typy tej przekaldni czy trybu i to jest to samo co tryb:P:P:P:P:P:P:

troche kultury i nie pisz posta pod postem

Sorrki troche sie unioslem ja nie jestem wszech wiedzacy na temat tych grylli wiec dzieki ze mnie poprawiacie jak cos nie dokladnie cos wiem POZDRO (robertbara,brzozak2)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
FENDT czy JOHN DEERE Dzisiaj, 20:59
  •  

#62 Share Bartek995

Bartek995

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 07 marzec 2008 - 17:48

FENDT czy JOHN DEERE Fend Robi dobee ciągniki lecz Johne Deere - Kusi mniejsz ceną bez wyposarzniea! :huh:

#63 Share Adam1515

Adam1515

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 07 marzec 2008 - 17:51

FENDT czy JOHN DEERE wiesz kto ma to kupuje kazdy ma inne poglady kazdy kup to co na niego stac i bedzie mial kase na utrzymanie itp

#64 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 07 marzec 2008 - 19:24

FENDT czy JOHN DEERE

ale de***l przeciez ja to rozumiem ze wy jestescie ciemi jak ********** fendt nie ma takiego tryb a przekladnia to to samo przeciez wiem ze to jest i to nie jaest jaka sobie klijest zamawia to juz masz w zestawie cmoku

ale debil ze mnie szacuneczek kolego hahahahhahaaahha
ale to co podalem w nawiasie to podalem typy tej przekaldni czy trybu i to jest to samo co tryb:P:P:P:P:P:P:

Sorrki troche sie unioslem ja nie jestem wszech wiedzacy na temat tych grylli wiec dzieki ze mnie poprawiacie jak cos nie dokladnie cos wiem POZDRO (robertbara,brzozak2)

juz Ci raz zwracalem uwage, zebys nie pisal postow pod wplywem podniecenia!!!!!! nie wiem idz na spacer, spal fajka czy cokolwiek, zeby troche ochlonac.
wypowiedz jest nieczytelna, zawiera duza ilosc literowek i wyzwisk!!!!!!!! kierowanych pod m.in. moim adresem, wiec dla mnie jestes skonczony.
nadal nie przedstawiles zadnych konstruktywnych argumentow dotyczacych toczacej sie rozmowy, a na dodatek myslisz w systemie "zero-jedynkowym" jd-dobry, fendt-zly, sorry ale nigdzie tak nie ma.
i jeszcze chcesz nam wmowic jakies brednie o joystickach
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#65 Share MF2007

MF2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze, a szczególnie przekładnie zmiany biegów

Napisany 07 marzec 2008 - 19:31

FENDT czy JOHN DEERE mav
"Łatwo to sprawdzić bo Vario ma straty mocy o kilkadziesiąt % większe od S-matic w przedziale prędkości 1-15km/h"

Vario ma 84% sprawności więc ta S-matic ma pewnie 150% sprawności według Ciebie skoro "kilkadziesiąt % większe".
Ciekawe czemu Fendty są wybierane przez większość firm usługowych na zachodzie skoro są takie słabe i dlaczego mają większą wartość na rynku wtórnym(z tym samym wyposażeniem) niż JD skoro są niby gorsze?
Przedstaw jakieś testy albo dowody na to, że Vario ma większe straty niż S-matic lub AP.
W top agrar kiedyś testowali JD z AP i stwierdzili, że ma wyraźny wzrost strat przy 13km/h. Jeszcze sie nie spotkałem żeby ktoś miał takie pretensje do Vario w jakimkolwiek teście:)

#66 Share Adam1515

Adam1515

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 07 marzec 2008 - 19:43

FENDT czy JOHN DEERE ok zgadzam sie ale tez nie udawal wszech wiedzacego ale moje wypowiedzi byly uzasadnione

#67 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 07 marzec 2008 - 20:02

FENDT czy JOHN DEERE

mav
"Łatwo to sprawdzić bo Vario ma straty mocy o kilkadziesiąt % większe od S-matic w przedziale prędkości 1-15km/h"

Vario ma 84% sprawności więc ta S-matic ma pewnie 150% sprawności według Ciebie skoro "kilkadziesiąt % większe".
Ciekawe czemu Fendty są wybierane przez większość firm usługowych na zachodzie skoro są takie słabe i dlaczego mają większą wartość na rynku wtórnym(z tym samym wyposażeniem) niż JD skoro są niby gorsze?
Przedstaw jakieś testy albo dowody na to, że Vario ma większe straty niż S-matic lub AP.
W top agrar kiedyś testowali JD z AP i stwierdzili, że ma wyraźny wzrost strat przy 13km/h. Jeszcze sie nie spotkałem żeby ktoś miał takie pretensje do Vario w jakimkolwiek teście:)

No nie wytrzymam. Geniusze czytajcie ze zrozumieniem :huh: .
Trochę matematyki z podstawówki.
Jeżeli sprawnośc S-matic przyjmiemy na poziomie 88% a całkowite straty za 100%, a sprawność vario na poziomie 84%, to straty vario w stosunku do s-matic wzrosną o 33%, czyli o kilkadzieiąt %.
Wiedzy odnośnie przekładni i silników nie mam takiej jak @mav czy @brzozak, dlatego czytam ich posty i się wogóle nie odzywam, ale szlag mnie trafia jak ,,flachowcy" się wypowiadają a czytać ze zrozumieniem nie potrafią.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#68 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 08 marzec 2008 - 14:30

FENDT czy JOHN DEERE @Adam1515 ja nie podniecam się tym że dużo wiem o bezstopniówkach i innych skrzyniach bo według wiedzy @mav-a i @brzozaka to tak jakbym zerówkę skończył, ale staram się nie pisać nieprzemyślanych postów, czytam wypowiedzi innych, przeglądam foldery i cały czas się uczę. Jednak jak czytam niektóre posty Twojego autorstawa to mnie na prawdę nerwa bierze :angry:

Odzywki typu cmoku świadczą jedynie o Twojej kulturze osobistej :huh:

#69 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 08 marzec 2008 - 14:42

FENDT czy JOHN DEERE a ja tam wcale nie jestem zadowolony ze swojej wiedzy :huh:
mam zamiar ja zglebiac i drazyc temat, wszystkich ktorych obchodzi w jaki sposob cos sie odbywa, a nie przyjmuja, ze poprostu tak jest nie trzeba do tego namawiac :D szkoda tylko, ze fachowych materialow malo jest w jezyku polskim ;)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#70 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 08 marzec 2008 - 14:56

FENDT czy JOHN DEERE

No nie wytrzymam. Geniusze czytajcie ze zrozumieniem :huh: .
Trochę matematyki z podstawówki.
Jeżeli sprawnośc S-matic przyjmiemy na poziomie 88% a całkowite straty za 100%, a sprawność vario na poziomie 84%, to straty vario w stosunku do s-matic wzrosną o 33%, czyli o kilkadzieiąt %.
Wiedzy odnośnie przekładni i silników nie mam takiej jak @mav czy @brzozak, dlatego czytam ich posty i się wogóle nie odzywam, ale szlag mnie trafia jak ,,flachowcy" się wypowiadają a czytać ze zrozumieniem nie potrafią.

może to jakaś wyższa matematyka , ale ja nie pojmuje jakim sposobem wyszło Ci 33%...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Adam1515

Adam1515

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 08 marzec 2008 - 16:45

FENDT czy JOHN DEERE

@Adam1515 ja nie podniecam się tym że dużo wiem o bezstopniówkach i innych skrzyniach bo według wiedzy @mav-a i @brzozaka to tak jakbym zerówkę skończył, ale staram się nie pisać nieprzemyślanych postów, czytam wypowiedzi innych, przeglądam foldery i cały czas się uczę. Jednak jak czytam niektóre posty Twojego autorstawa to mnie na prawdę nerwa bierze :angry:

Odzywki typu cmoku świadczą jedynie o Twojej kulturze osobistej :huh:

ale udajesz wielkiego cwaniaka moja wiedza podłóg twojej to jest zero ale tez nie udawaj takiego kozaka bo znam osobe wiecej od ciebie wykształconą i starszą i twoja wiedza podłóg jego jest zerem ty masz 23 a ja 16 wiec do ciebie nie mam startu ale nie jedz mi caly czas po krawedzi za miast to robic to bys mnie czegos nauczul lub wytumaczyl cos w tym stylu kieruje tez to do brzozaka

#72 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 08 marzec 2008 - 16:48

FENDT czy JOHN DEERE jeszcze raz @Adam1515 cos przy cfaniakuje albo uzyje wyzwisk dostaje bana na 30dni

#73 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 08 marzec 2008 - 17:00

FENDT czy JOHN DEERE @Adam1515
Kolego nie spinaj sie tak, nikt Ci niczego nie wytłumaczy jak będziesz tu wyzywał ludzi od cwaniaków i debili. Przeczytałeś wszystkie posty Roberta że oceniasz jego wiedze na zero? Nie obchodzi mnie kogo znasz i ile ma lat, na forum reprezentujesz siebie a nie swoich znajomych, więc względem siebie oceniaj innych.

#74 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 08 marzec 2008 - 17:56

FENDT czy JOHN DEERE

a ja tam wcale nie jestem zadowolony ze swojej wiedzy :huh:
mam zamiar ja zglebiac i drazyc temat, wszystkich ktorych obchodzi w jaki sposob cos sie odbywa, a nie przyjmuja, ze poprostu tak jest nie trzeba do tego namawiac :) szkoda tylko, ze fachowych materialow malo jest w jezyku polskim :)

Takie zachowanie cechuje ludzi, którzy mają wiedze :) .
Bo tzw. ,,flachowcy" nie lubią dyskutowac i polemizować bo mają rację i już ;) :D .
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#75 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 08 marzec 2008 - 20:36

FENDT czy JOHN DEERE

a ja tam wcale nie jestem zadowolony ze swojej wiedzy :huh:
mam zamiar ja zglebiac i drazyc temat, wszystkich ktorych obchodzi w jaki sposob cos sie odbywa, a nie przyjmuja, ze poprostu tak jest nie trzeba do tego namawiac :) szkoda tylko, ze fachowych materialow malo jest w jezyku polskim ;)

No problem-mogę podesłać coś w jęz.niemieckim :D-a swoją drogą masz rację-faktycznie mało jest na temat skrzyń Vario-co ciekawe-Fendt dumnie ogłasza że skonstruował pierwszą bezstopniową skrzynię etc.-a w rzeczywistości człowiek który ową przekładnię skonstruował borykał się z olbrzymimi problemami aby firmę tym swoim wynalazkiem zainteresować ! - http://www.fendt.de/vario_getriebe.htm (niestety po niemiecku-ale polecam lekturkę )

#76 Share Adam1515

Adam1515

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 08 marzec 2008 - 21:40

FENDT czy JOHN DEERE

@Adam1515
Kolego nie spinaj sie tak, nikt Ci niczego nie wytłumaczy jak będziesz tu wyzywał ludzi od cwaniaków i debili. Przeczytałeś wszystkie posty Roberta że oceniasz jego wiedze na zero? Nie obchodzi mnie kogo znasz i ile ma lat, na forum reprezentujesz siebie a nie swoich znajomych, więc względem siebie oceniaj innych.

hmmmmmm....... inaczej tego nie mozna nazwac............................. jesli cos napisalem czego dokladnie nie wiedzialem to zaraz ktos wyskakiwal i zaczynam mnie obrazac w inny sposób (zastawnow co ty mowisz, ty chyba nie rozumiesz co ty wygadujesz)
i jak ty czlowiek moze byc spokojny.........???????????
ja moge traktowac ludzi powaznie ale niech mnie tez ktos szanuje forum jest po to żeby chyba wyrazac swoje opinie i czegos sie dowiedziec.

#77 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 08 marzec 2008 - 21:43

FENDT czy JOHN DEERE z tą przekładnią to jak sie czepiac szczegółow to nie fendt był pierwszy bo pierwsze konstrukcje byly dawno temu i polegały na przekazaniu mocy przez dwa koła ustawione do siebie prospadle i jedna sie przesuwała zmieniając przełozenie...ale niech im bedzie w ciagnikach byli pierwsi.jakby ktos biegle znał niemiecki to by mogł to przetlumaczyc i by sie wstawiło do naszej wiki ale nikt sie tu nie chwali taką umiejetnoscią :huh:
@adam1515 wyjechałes odrazu z debilami itp a nawet ludzie zdenerwowani potrafią wyrazic w cywilizowany sposob swoje emocje

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#78 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 08 marzec 2008 - 21:48

FENDT czy JOHN DEERE Z fendtem, nie jest aż tak złe z roku na rok coraz więcej ciągników sprzedaje , w roku ubiegłym w germanii nawet JD wyprzedził, chyba te jego Vario aż tak bardzo od JD nie odstaja

#79 Share artur21

artur21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 08 marzec 2008 - 23:48

FENDT czy JOHN DEERE

Z fendtem, nie jest aż tak złe z roku na rok coraz więcej ciągników sprzedaje , w roku ubiegłym w germanii nawet JD wyprzedził, chyba te jego Vario aż tak bardzo od JD nie odstaja

ojciec dzwonił do korbanka kilka dni temu i mu powiedziano ze fendt przyjmuje zamówienia na traktory do 10 marca bo potem już wyczerpią sie możliwości produkcyjne fabryki jeśli to prawda to fendt naprawdę w tym roku będzie miał dobra sprzedaż, ojciec zakupił rok temu fendta wiec raczej by go nie bajerowali

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 09 marzec 2008 - 00:35

FENDT czy JOHN DEERE

hmmmmmm....... inaczej tego nie mozna nazwac............................. jesli cos napisalem czego dokladnie nie wiedzialem to zaraz ktos wyskakiwal i zaczynam mnie obrazac w inny sposób (zastawnow co ty mowisz, ty chyba nie rozumiesz co ty wygadujesz)
i jak ty czlowiek moze byc spokojny.........???????????
ja moge traktowac ludzi powaznie ale niech mnie tez ktos szanuje forum jest po to żeby chyba wyrazac swoje opinie i czegos sie dowiedziec.

Nabierz troche dystansu a będzie dobrze. Kategorycznie unikaj wyzwisk. Temat Fendt vs JD jak zwykle jest burzliwy i wielu udzielają sie emocje :huh: A teraz trzymajmy sie tematu.

Dodaj odpowiedź