Skocz do zawartości

Zdjęcie

FENDT czy JOHN DEERE

93 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Bartek

Bartek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 16:54

FENDT czy JOHN DEERE

Ja tez bym wzial jd 6630 w full opcji najlepiej sam mam 6620 ale se a teraz wzial bym napewno premium i jeszcze pare dodatkowych bajerow.a co do mocy to 150 km bo mocy nigdy za wiele.120 to wcale nie jest duzo zalezy jeszcze jakie masz ziemie.

Masz rację gumis45 co do mocy, w moich okolicach można zapomnieć, że 130 KM bez problemu da radę z obrotówką 4x50. Tyle KM będzie "puchnęło" przy takim plugu.

stawiam na JD super maszynki komfort poprostu limuzynka ;) sprawdzone i nie bedzie z nim problemów.co do NH to tm140 nie produkują bo teraz jest seria Txxxx (nie znam numerkow poszczegolnych serii) i tez by sie mozna zastanowic ale i tak obstawiam jelonka:)

Bez problemu można kupić jeszcze TM'a 120-155, bo następca, czyli T7000 zaczyna się od 167 KM (T7030), a TM nadal jest. Z nowszych modeli NH zbliżonej mocy do mniejszych TMów oferuje modele serii T6000 oraz T7500, z tym, że ten ostatni jest następcą TVT.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
FENDT czy JOHN DEERE Dzisiaj, 16:02
  •  

#22 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 05 grudzień 2007 - 08:34

FENDT czy JOHN DEERE też bym wolał FENDT'a ale warto pomyśleć jak stoją cenowo i nie tylko PRONAR'y te nowe :rolleyes:
FENDT PoweR i nie ma mocnych !

#23 Share Rafael

Rafael

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 07 grudzień 2007 - 21:04

FENDT czy JOHN DEERE FENDT Gmbh !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#24 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 grudzień 2007 - 21:10

FENDT czy JOHN DEERE

FENDT Gmbh !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A wiesz przynajmniej co napisałeś ?

#25 Share Konrad531

Konrad531

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 14:11

FENDT czy JOHN DEERE weż FENDTA jest moze troche droższy ale jakosc lepsza i no malo pali a john Deere pala calkiem sporo no i Fendt ci dluzej wytrzyma bo to niezawodna machina

#26 Share deutzfahr

deutzfahr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 14:28

FENDT czy JOHN DEERE Jak masz kase to niezastanawiałbym się tylko brałbym Fendta. A jeśli myślisz o czymś tańszym to ja bym wziął deutz fahra, bo to jest podobny ciągnik, tylko ma inną skrzynie biegów i fendt ma troche więcej elektroniki.

#27 Share Adam1515

Adam1515

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja maszyny rolnicze itp

Napisany 02 marzec 2008 - 14:34

FENDT czy JOHN DEERE zdecydowanie JD mozna by duzo tu polenizowac kabina komfortowa dobrze wywazony ciagnik bdb uciag mocny silnik , wytrzymala maszyna elegacka a odnosnie fenda tez mozna cos o nim powiedziec to samo co o JD ale fendt jest malo komfortowy nie wygodny ten joystick nie lezy w dłoni

#28 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 marzec 2008 - 14:38

FENDT czy JOHN DEERE Do czego to doszło, żeby Fendt nie był komfortowy...
Cały temat chyba jest już nieaktualny.

#29 Share Adam1515

Adam1515

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 14:41

FENDT czy JOHN DEERE no nie jest kolego JD jest bardziej komfortowy niewygodne streowanie jest fendem

#30 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 marzec 2008 - 14:43

FENDT czy JOHN DEERE Niestety nie, ale Fendt ma większy komfort od John Deera. Więcej bajerów i mniej wyciszona kabina.... ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Adam1515

Adam1515

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 14:53

FENDT czy JOHN DEERE kolego tym mniej bajerow tym lepiej nie ma co sie psuć fend ma dobra skrzynie biegow jest w fendzie sama sobie dobiera predkosc do ciezaru pracy czesto jest tak ze jede bieg za wyskoki lub za niski a on sobie reguluje w JD jakos tam jest ułożenie spiralowe kol zebatych aby ciszej chodziły i zeby byl wyduszony czas eksploatacji.
4 zakresy biegów, każdy z 4 biegami przełączanymi pod obciążeniem,4 biegi przełączane pod obciążeniem: lewostronny rewers z pozycją neutralną przednia os ma zalacznom elektro hydraulicznie za pomaca sprzegla chlodzonym olejem wielotarczowy.
Plus jest jeszcze 4 zawory na cylinder co daje wysokie sprezenie dostarczaniu paliwa co zapewnia przy roznych obciazeniach sapilizacje spalania itp ja wybieram JD zdeydowanie jest prostszy w obsłudze
ciekawe jaki system rozrzadu jest sohc czy dohc..........

#32 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 20:02

FENDT czy JOHN DEERE Przecież w John Deerze skrzynia Auto Powr też ma bezstopniowe przełożenia jak Vario w Fendzie ;)

A czy na pewno Fendt ma lepszą skrzynię i mniej skomplikowaną ;)

#33 Share MF2007

MF2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze, a szczególnie przekładnie zmiany biegów

Napisany 02 marzec 2008 - 21:49

FENDT czy JOHN DEERE Adam1515

Do wszystkiego sie można przyzwyczaić więc nie sądzę żeby Fendt był trudniejszy w obsłudze. Według mnie jest łatwiejszy w obsłudze od JD ponieważ wszystkie najważniejsze funkcje masz w joysticku i nie musisz odrywać od niego ręki.
Ja bym wybrał Fendta ponieważ jest jednak lepszy od JD. Nie chce mi sie pisać dlaczego bo już wiele razy o tym pisałem.

Ja bym sie tez zastanowił też nad Valtr-ą, MF-em i Claas-em.

#34 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 marzec 2008 - 22:10

FENDT czy JOHN DEERE

A czy na pewno Fendt ma lepszą skrzynię i mniej skomplikowaną ;)

Vario to pierwsza bezstopniowa skrzynia na rynku. Jest wytrzymała a jej obsługa odbywa się za pomocą 1 dźwigni, przez cały dzień nie trzeba używać sprzęgła ani hamulców. Jak dla mnie nic lepszego nie wymyślono, nie wiem jak wygląda obsługa AP ale nie może być łatwiejsza, bo prościej już się nie da ;) .

#35 Share Igor03

Igor03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 22:26

FENDT czy JOHN DEERE fendt ze skrzynia vario to super maszynka !!!!!!!! tylko ta cena !!!! MASAKRA !!!! jesli masz tyle kasy to bierz !!!! ;)

#36 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 10:50

FENDT czy JOHN DEERE

Vario to pierwsza bezstopniowa skrzynia na rynku. Jest wytrzymała a jej obsługa odbywa się za pomocą 1 dźwigni, przez cały dzień nie trzeba używać sprzęgła ani hamulców. Jak dla mnie nic lepszego nie wymyślono, nie wiem jak wygląda obsługa AP ale nie może być łatwiejsza, bo prościej już się nie da ;) .

W JD też obsługuje się jedną dźwignią.

W niedalekim PGR-rze mają Fendta 926 Vario, rok temu kupowali 2 nowe bysiory i zdecydowali się na JD -2 sztuki 8330. Ciekawe dlaczego nie wybrali Fendta?

#37 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 11:02

FENDT czy JOHN DEERE ja to jak bym mial sporo kasy to bez zastanowienia wybral bym fendta jak dla mnie jest duzo lepszy od jd tylko ta cena ..... ;)
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#38 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 11:28

FENDT czy JOHN DEERE

ja to jak bym mial sporo kasy to bez zastanowienia wybral bym fendta jak dla mnie jest duzo lepszy od jd tylko ta cena ..... ;)

No dobra-widzę żeś znawca-to powiedz dlaczego Fendt jest od JD lepszy-prosiłbym o niestreszczanie się i odpowiedź taką 5-6 zdaniową co najmniej ;)

#39 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 14:27

FENDT czy JOHN DEERE

i co z tego że pierwsza? Auto Powr w wykonianiu JD to tez bardzo dobra skrzynia równie prosta w obsłudze jak VARIO i nie ma sie tutaj co sprzeczać ze AP nie dorasta do pięt vario bo tak nie jest.i nie mowcie ze jestem fanatykiem JD bo nie jestem i nie uważam fendta za syf bo to tez świetna maszyna ale troche droga a nawet zbyt droga. i popre tutaj @jaro jesli sie juz mowi ze jakas marka jest naj naj to trzeba to uzasadnić...

Niestety nie, ale Fendt ma większy komfort od John Deera. Więcej bajerów i mniej wyciszona kabina.... ;)

mniej wyciszona? czyli w fendtcie jest głosniej przynajmniej tak wynika z twojej wypowiedzi :)

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 marzec 2008 - 16:30

FENDT czy JOHN DEERE A czy ja napisałem, że AP jest gorsze??? Napisałem o obsłudze i to uzasadniłem, więc nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Twoje uzasadnienie co do Fendta jest za to bardzo ciekawe, skoro JD w takim samym wyposażeniu kosztuje tyle co Fendt, może więc JD też jest zbyt drogi?

Dodaj odpowiedź