Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 255 woda w oleju, pytanie

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Wajcha17

Wajcha17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 18:13

MF 255 woda w oleju, pytanie Witam czy w MF 255 jest możliwość aby do oleju dostałą się woda przez pompę wodną ?? Tak mi powiedziano jak rozmawiałem przez telefon z pewnym fachowcem i chciał bym się upewnić na forum czy jest to możliwe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 255 woda w oleju, pytanie Dzisiaj, 15:47
  •  

#2 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 22 sierpień 2011 - 18:43

MF 255 woda w oleju, pytanie Paaaanie kolego, moja odpowiedź jest oczywista, czyli proste, że pompa wodna nie ma nic do tego, u nas taka sytuacja miała miejsce-albo wygoniłeś uszczelkę pod głowicą albo puściły Ci korki które są w bloku, dwie typowe dla tych silników usterki, które niestety ale sie zdarzają;)
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#3 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 18:50

MF 255 woda w oleju, pytanie Jest to możliwe, jeżeli wyżarło Ci pokrywę rozrządu pod pompą wody, ja miałem taką usterkę. Odkręć pompę i sprawdź czy masz wżery, jeśli tak to ona jest do wymiany, nowa pokrywa kosztuje około 100 zł.

#4 Share SKORPION1

SKORPION1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna oraz nowinki w rolnictwie

Napisany 22 sierpień 2011 - 18:52

MF 255 woda w oleju, pytanie Ja bym postawił na uszczelkę pod głowicą na 99% , a pompa wody to nie ma nic wspólnego

#5 Share Michal797

Michal797

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa

Napisany 22 sierpień 2011 - 18:56

MF 255 woda w oleju, pytanie U mnie kiedyś też tak było to pękła tuleja i nie obyło się bez generalki ale to jest jedna chyba najgorsza z możliwości która u ciebie się stać nie musiała

#6 Share Wajcha17

Wajcha17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 19:00

MF 255 woda w oleju, pytanie A jak to te korki w bloku to nie orientuje się ktoś jakie przybliżone koszta naprawy ?? Uszczelka to na 100% nie jest bo już głowica została zdjęta i uszczelka była ok.

#7 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 22 sierpień 2011 - 19:03

MF 255 woda w oleju, pytanie Ale teraz uszczelkę musisz i tak wymienić, kosztów Ci nie podam bo jakiś czas temu to było i wtedy właśnie od razu silnik robiliśmy, bo po ośmiu tysiącach mtg remont był wymagany;)
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#8 Share Wajcha17

Wajcha17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 19:11

MF 255 woda w oleju, pytanie a gdzie te korki w bloku są zlokalizowane ?? Przed chwilą zalałem blok prze kanały wodne wodą i woda wylewa się przez korek spustu oleju, co to może być ??

#9 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 19:13

MF 255 woda w oleju, pytanie A tego Ci już nie powiem bo ja sie z tym nie bawiłem, ale db mechanik a nie jakiś znachor zlokalizuje Ci to po tym co Ci powiedziałem

#10 Share Wajcha17

Wajcha17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 19:22

MF 255 woda w oleju, pytanie Dzięki za pomoc i pozdrawiam ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share adamjd6100

adamjd6100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo piłka nożna (Juventus Turyn)

Napisany 22 sierpień 2011 - 20:10

MF 255 woda w oleju, pytanie Witam jeżeli poszedł ci ten korek co wygląda jak kapsel to niestety nie obejdzie się bez rozpoławiania ciągnika gdyż jest on zlokalizowany zaraz od strony kabiny w bloku i go innym sposobem nie wymienisz koszt tej zabawy jest śmieszny coś około 5 zł płaciłem dwa lata temu bardzo długo z ojcem szukaliśmy tej przyczyny. Przy okazji możesz sobie wymienić tarcze na sprzęgle jak już to będziesz robił.
Pozdro.

#12 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 20:39

MF 255 woda w oleju, pytanie Po pierwsze, to nie trzeba go rozpoławiać, po dwa, skąd wiesz że tarcze w nim są do wymiany? Po co sobie koszty naganiać?

#13 Share karolek12

karolek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 20:49

MF 255 woda w oleju, pytanie [quote name='grzegorz508' timestamp='1314035403' post='775319']
Jest to możliwe, jeżeli wyżarło Ci pokrywę rozrządu pod pompą wody, ja miałem taką usterkę. Odkręć pompę i sprawdź czy masz wżery, jeśli tak to ona jest do wymiany, nowa pokrywa kosztuje około 100 zł.
[/quZrob tak jak pisze kolega odkrec pompe wody i zobacz czy ci dziury nie wyzarło

#14 Share Kyristo

Kyristo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 21:01

MF 255 woda w oleju, pytanie Bardzo możliwe że przeżarło dziurę w deklu. U mnie jak ojciec kiedyś jeżdził na wodzie też zrobiły się porządne wżery, ale jeszcze nie na wylot to założyłem grubą uszczelę i trzyma.

#15 Share adamjd6100

adamjd6100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo piłka nożna (Juventus Turyn)

Napisany 22 sierpień 2011 - 21:06

MF 255 woda w oleju, pytanie Jeśli nie zauważył żeby coś się działo z tymi co są na boku to zostaje już tylko jeden chyba że nalezy do ludzi co tylko wleją paliwo i jada w pole i nie zwraca uwagi na ciągnik. A o tarczach mówiłem w sensie że jakby już były lekko zużyte ale jeszcze by sie nadawały do jezdzenia to lepiej je wymienić chyba teraz przy okazji jak już jest ciągnik rozebrany niż po roku lub może dwa nie wiem jaki tam jest przebieg w tym ciągniku znowu go rozbierać i ciągnik stoi te wda dni w garażu.
Pozdro.

A po drugie specu to na bank jest to tylko ten możliwy bo przecież gdyby rdza załatwiła te
korki co są z boku to jakby ci woda szła do miski ??? raczej lało by się na ciągnik co?? A wiec zostaje tylko jeden kapsel..

Edytowany przez adamjd6100, 23 sierpień 2011 - 11:03.

#16 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 23 sierpień 2011 - 11:45

MF 255 woda w oleju, pytanie U mnie przyczyną dostania się wody do oleju były pęknięcia komór w głowicy, głowica niby po regeneracji, ale dopiero wymiana na nową rozwiązała problem, więc jeśli wymiana korków nie pomoże, sprawdź głowicę ;)

#17 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 23 sierpień 2011 - 18:24

MF 255 woda w oleju, pytanie @kris14 jeżeli głowice albo uszczelke naruszy to niestety ale płyn od razu do oleju idzie, a co do adama-specem nie jestem i za niego sie nie uważam ale takich rad ja Twoje to ze świecą szukać;] Pozdrawiam;]

#18 Share Wiceroj

Wiceroj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 25 sierpień 2011 - 07:27

MF 255 woda w oleju, pytanie Wmienilem uszczelke pod glowico i glowice po regeneraci wsadzilem iteraz dziwny odglos z filtra powietrza slychac w mf 255 czy ktos wie jaka jest wada prosze o pomoc

#19 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 25 sierpień 2011 - 16:50

MF 255 woda w oleju, pytanie Mooże to czas już go wyczyścić;) albo wymienić wkład xP a tak poważnie to nie wiem, przedmuch jakiś może mieć, stąd to wynika, jak z mocą, z paleniem, jakieś objawy dziwne ma jeszcze?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 25 sierpień 2011 - 17:41

MF 255 woda w oleju, pytanie Niewłaściwa regulacja zaworów albo regeneracja-bubel.