antonio86

-poszły obie igłyz-224/1

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
antonio86    39

Wiatam!

Dzisiaj sprasowałm ok 3 ha siana i zostały mi 3 wałki i nagle trach!

Wygląda to tak jakby tłok je pozginał jedna pękła , a druga się mocno zgieła.

Czy to mozliwe ,żeby zapłon przeskoczył na równym kawałku i cienkim wałku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

zakładaj nowe igły. Załóż śrubę na bezpieczniku i w pole. Czasem coś się dostanie w słomie i igły zablokuje i czasami się wygną. Miałem tak w tym roku. Po 10min od wjazdu na pole jechałem do domu z nagiętymi igłami. Jedną wyprostowałem a drugą miałem nową. Złożyłem prasę i pojechałem prasować dalej.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

o jaką śróbe na bezpieczniku ci chodzi?

pierwszy raz grzebie przy igłach a prase mam 3 lata-poprzedni właściciel nie używal smaru a co nie musiało sie obracać to zaspawywał ;[ -no ale dzieki temu prase kupiłem za grosze.

Jutro burze zapowaidają , a mi zostało siano na wałkach ;[ ;[

Edytowano przez antonio86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

Miałem taką prasę od nowości, sprzedana 5 lat temu. Prasa użytkowana była bardzo intensywnie, igły fabryczne... ale już u znajomych to był często problem o którym piszesz. Sąsiedzi wymieniali igły co roku w swoich prasach co mnie szokowało, a ich też dziwiło jak zobaczyli u mnie fabryczne igły z nienaruszoną farbą na śrubach trzymających. Podejrzewam że: coś mogło być w sianie, igły mogły być niewłąściwie zamontowane, śruby mocujące mogły sie poluzować i mogły w cos uderzyc, bądz jeszcze jedna możliwość, w momencie gdy igły weszły w kostke to tłok miał posów, co by świadczyło o złej regulacji prasy. Zakładaj nowe iglice i w pole! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

srube zabezpieczajaca masz na tym drazku napedzajacym

sruba m6 o twardosci 8.8


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

i co założy igły i co zapłon przestawiony i znowu będzie musiał nowe. Musisz sprawdzic jak się zgrywa prasa. Igły mają wychodzić kawałek za tymi dolnymi ząbkami na tłoku chyba 6 cm to było w każdym bądź razie jeżeli ząbki tłoka te kliny nadjadą nad igły to one powinny sie ruszyć B) No nie umiem tego fachowiej i prościej wytłumaczyć. I od razu sprawdź bezpiecznik na ciegle igieł. W sumie od samego ścięcia bezpiecznika nie powinno ich złamać ja kilkadziesiąt metrów jechałem to tylko wychodziły jakieś kupki zamiast snopków. Bo to działa tylko w jednym kierunku. Po ścięciu bezpieczników one nie podejdą do aparatu bo cięgło sie rozsunie ale cofnąć je cofnie gdyż cięgło bardziej się schować nie może w zewnetrznej połówce i nie ma szans aby zostały w komorze gdy tłok poda porcję masy


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

bezpiecznik nie puścił!

Dzisiaj kupiłem igłe (jedną miałem w zapasie) i niedośc , ze dłuższa to jeszcze krzywa! -własnie pojechali wymienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Igły powinno się kupować parami tak aby obie były jak najbardziej do siebie podobne. Poza tym możesz je nagiąć jeśli jest taka potrzeba.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

kto powiedział że parami. I tak każda jest klepana aby sztuka i nie są robione partiami po 2. Jak był kryzys to jechałem żeliwna i blaszana zadnej różnicy B)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jeśli są jednakowo gięte to tak. Ale właśnie ze względu na to ze mogą być różnice miedzy igłami w sklepie jak kupujesz to dobierasz dwie jak najbardziej zbliżone do siebie. Gdyby wszystkie były idealnie jednakowe nie było by tego problemu.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarciu11    21

od siebie dodam tylko że nie ma mozliwości aby tłok walną w igły w tłoku masz takie rowki w które te igły wchozą sprawdz czy masz wszystkie te zęby dobijające w tłoku i ogólnie aby prasowany materiał się nie cofał. jęzeli sprzęgło sprawne to mogło być coś w sianie lekko je skręciło i uderzyły w stół. po każej wymianie powinienes sprawzić na sucho czy te poł księżyce nie wadzą o igły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casexl    0

U mnie wujek ostatnio ugioł igłe jechał na pole i nie zmieścił sie na mostku, prasa spadła na beton tak, że te pod osłony igłami pogieło. Ale udało mu się ją uratować kowal wyprostował !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

od siebie dodam tylko że nie ma mozliwości aby tłok walną w igły w tłoku masz takie rowki w które te igły wchozą sprawdz czy masz wszystkie te zęby dobijające w tłoku i ogólnie aby prasowany materiał się nie cofał. jęzeli sprzęgło sprawne to mogło być coś w sianie lekko je skręciło i uderzyły w stół. po każej wymianie powinienes sprawzić na sucho czy te poł księżyce nie wadzą o igły

 

I co dadzą te rowki jeżeli igły wyjdą za szybko? Tłok pchnie prasowana mase prosto w igły B)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarciu11    21

masz racje ale wytłumacz mi teraz jak igły mogą wejść za szybko?? musiało by nie być synchronizacji albo sprzęgło ich nie wyciągnęło.nie chce się mądrować ale wymieniałem u siebie juz nie raz i nigy ale to nigdy nie było nic przestawione.. i sądze że u wielu uzytkowników równierz gdyz jak sami piszą zakładają igły i jadą dalej..

Edytowano przez jarciu11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

u mnie dwa razy igły się skrzywiły i zawsze wina leżała w tym http://www.farmexpert.pl/tarcza_krzywkowa_prasa_kostka_sipma_produkt2792.aspx

http://www.farmexpert.pl/sworzen_rolki_prasa_kostka_sipma_produkt7853.aspx jedno i drugie się wytarło i mimo że wszystkie znaki pasowały to igły zachowywały sie dziwnie startowały normalnie tylko zatrzymywały sie na dłuższą chwile w komorze prasowania a tam materiał prasowany robił z nich kokardki.ta tarcze mozna napawać i będzie jeszcze chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Bo zawsze jest to wina tych 2 elementów i jeszcze tej małej rolki co współpracuje z tym swożniem, tam nie może być luzu, jeżeli zaczyna lekko szarpać tarczą krzywkową to znaczy że na gwołt swożnie na dźwigniach i rolka do wywalenia, oraz prożek na tarczy krzywkowej musi być z kantem jak jest pół okrągły to też złamie igły, bardzo ważne też są sprężyny włącznika te na zapadkach z prawej strony aparatów dolna musi być dłuższa o 3 zwoje najlepiej mieć je nowe , jeżeli wam się urwały i wsadziliście inne to wina sprężyn , a zapadki i dźwignie proste i nie wytarte jak inaczej to wymiana, a słoma nie ma nic do łamania igieł , jeżeli jest wszystko dobrze ustawione to można zieloną słome prasować i nic sie nie stanie


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarciu11    21

tak tylko u mnie przez wszystkie lata uzytkowania nie przeskoczył łańcuch powoując zgiecie igieł wiem bo zawsze sprawzałem po wymianie.tak się utarło że o igły złamane pewnie łańcuch przeskoczył tłok też ich nigy nie dotknie co innego materiał pchany przez tłok..dokładnie tak jak bodytempelton napisał . i dokładnie zawsze igły łamałem w sianie.. może to śmieszne ale od kąd z tyłu jak belka wychozi są takie blachy zapobiegajace cofaniu. dospawałem do nich takie pościnane rurki cos ala kły aby sie jeszcze mniej cofał materiał. od tej pory mam spokój ale zawsze przed sezonem zaglądam do sprzęgła.. nie ma się co sprzeczać to polska maszyna i predzej czy pózniej igły i tak się złamią :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

No takmogą być i takie przyczyny ja tą tarcz krzywkową wymieniłem już. Ale zawsze to samo się dzieje tłok a raczej materiał pchany przez tłok je łamie tylko. Tylko z drugiej strony blaszanych nie połamie B)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ursusczesio jezeli ci łamie igły materiał pchany przez tłok to na 100% źle ustawiony łańcuch-rozrząd, chyba że ci cofa materiał do tyłu, ale jeżeli wszystko jest dobrze nie ma prawa


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

no to ja wiem tylko tutaj mówie że taka przyczyna może być bo ktos się pytał jak moze tłok uszkodzić igły. Bezpośrednio nie ale pośrednio tak :D


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj