Skocz do zawartości

Zdjęcie

-poszły obie igłyz-224/1

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 21 sierpień 2011 - 20:32

-poszły obie igłyz-224/1 Wiatam!
Dzisiaj sprasowałm ok 3 ha siana i zostały mi 3 wałki i nagle trach!
Wygląda to tak jakby tłok je pozginał jedna pękła , a druga się mocno zgieła.
Czy to mozliwe ,żeby zapłon przeskoczył na równym kawałku i cienkim wałku?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
-poszły obie igłyz-224/1 Dzisiaj, 15:55
  •  

#2 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 21 sierpień 2011 - 20:51

-poszły obie igłyz-224/1 zakładaj nowe igły. Załóż śrubę na bezpieczniku i w pole. Czasem coś się dostanie w słomie i igły zablokuje i czasami się wygną. Miałem tak w tym roku. Po 10min od wjazdu na pole jechałem do domu z nagiętymi igłami. Jedną wyprostowałem a drugą miałem nową. Złożyłem prasę i pojechałem prasować dalej.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#3 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 21 sierpień 2011 - 20:59

-poszły obie igłyz-224/1 o jaką śróbe na bezpieczniku ci chodzi?
pierwszy raz grzebie przy igłach a prase mam 3 lata-poprzedni właściciel nie używal smaru a co nie musiało sie obracać to zaspawywał ;[ -no ale dzieki temu prase kupiłem za grosze.
Jutro burze zapowaidają , a mi zostało siano na wałkach ;[ ;[

Edytowany przez antonio86, 21 sierpień 2011 - 21:00.

#4 Share marcinffff

marcinffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo

Napisany 21 sierpień 2011 - 21:23

-poszły obie igłyz-224/1 Miałem taką prasę od nowości, sprzedana 5 lat temu. Prasa użytkowana była bardzo intensywnie, igły fabryczne... ale już u znajomych to był często problem o którym piszesz. Sąsiedzi wymieniali igły co roku w swoich prasach co mnie szokowało, a ich też dziwiło jak zobaczyli u mnie fabryczne igły z nienaruszoną farbą na śrubach trzymających. Podejrzewam że: coś mogło być w sianie, igły mogły być niewłąściwie zamontowane, śruby mocujące mogły sie poluzować i mogły w cos uderzyc, bądz jeszcze jedna możliwość, w momencie gdy igły weszły w kostke to tłok miał posów, co by świadczyło o złej regulacji prasy. Zakładaj nowe iglice i w pole! :D

#5 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3426 postów

Napisany 21 sierpień 2011 - 21:35

-poszły obie igłyz-224/1 srube zabezpieczajaca masz na tym drazku napedzajacym
sruba m6 o twardosci 8.8

Polska B

#6 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 21 sierpień 2011 - 22:39

-poszły obie igłyz-224/1 i co założy igły i co zapłon przestawiony i znowu będzie musiał nowe. Musisz sprawdzic jak się zgrywa prasa. Igły mają wychodzić kawałek za tymi dolnymi ząbkami na tłoku chyba 6 cm to było w każdym bądź razie jeżeli ząbki tłoka te kliny nadjadą nad igły to one powinny sie ruszyć B) No nie umiem tego fachowiej i prościej wytłumaczyć. I od razu sprawdź bezpiecznik na ciegle igieł. W sumie od samego ścięcia bezpiecznika nie powinno ich złamać ja kilkadziesiąt metrów jechałem to tylko wychodziły jakieś kupki zamiast snopków. Bo to działa tylko w jednym kierunku. Po ścięciu bezpieczników one nie podejdą do aparatu bo cięgło sie rozsunie ale cofnąć je cofnie gdyż cięgło bardziej się schować nie może w zewnetrznej połówce i nie ma szans aby zostały w komorze gdy tłok poda porcję masy
Mój Wladimirec podbija świat

#7 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 07:36

-poszły obie igłyz-224/1 bezpiecznik nie puścił!
Dzisiaj kupiłem igłe (jedną miałem w zapasie) i niedośc , ze dłuższa to jeszcze krzywa! -własnie pojechali wymienić

#8 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 08:38

-poszły obie igłyz-224/1 Igły powinno się kupować parami tak aby obie były jak najbardziej do siebie podobne. Poza tym możesz je nagiąć jeśli jest taka potrzeba.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#9 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 12:13

-poszły obie igłyz-224/1 Wszystko juz ok!
udało sie zwieźć przed deszczem!

#10 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 13:08

-poszły obie igłyz-224/1 kto powiedział że parami. I tak każda jest klepana aby sztuka i nie są robione partiami po 2. Jak był kryzys to jechałem żeliwna i blaszana zadnej różnicy B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 15:56

-poszły obie igłyz-224/1 Jeśli są jednakowo gięte to tak. Ale właśnie ze względu na to ze mogą być różnice miedzy igłami w sklepie jak kupujesz to dobierasz dwie jak najbardziej zbliżone do siebie. Gdyby wszystkie były idealnie jednakowe nie było by tego problemu.

bullet_black.png

#12 Share jarciu11

jarciu11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 00:26

-poszły obie igłyz-224/1 od siebie dodam tylko że nie ma mozliwości aby tłok walną w igły w tłoku masz takie rowki w które te igły wchozą sprawdz czy masz wszystkie te zęby dobijające w tłoku i ogólnie aby prasowany materiał się nie cofał. jęzeli sprzęgło sprawne to mogło być coś w sianie lekko je skręciło i uderzyły w stół. po każej wymianie powinienes sprawzić na sucho czy te poł księżyce nie wadzą o igły

#13 Share casexl

casexl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja , Rolnictwo , Budownictwo , Technika!!!

Napisany 26 sierpień 2011 - 06:57

-poszły obie igłyz-224/1 U mnie wujek ostatnio ugioł igłe jechał na pole i nie zmieścił sie na mostku, prasa spadła na beton tak, że te pod osłony igłami pogieło. Ale udało mu się ją uratować kowal wyprostował !!!

#14 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 22:50

-poszły obie igłyz-224/1

od siebie dodam tylko że nie ma mozliwości aby tłok walną w igły w tłoku masz takie rowki w które te igły wchozą sprawdz czy masz wszystkie te zęby dobijające w tłoku i ogólnie aby prasowany materiał się nie cofał. jęzeli sprzęgło sprawne to mogło być coś w sianie lekko je skręciło i uderzyły w stół. po każej wymianie powinienes sprawzić na sucho czy te poł księżyce nie wadzą o igły

I co dadzą te rowki jeżeli igły wyjdą za szybko? Tłok pchnie prasowana mase prosto w igły B)

#15 Share jarciu11

jarciu11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 22:58

-poszły obie igłyz-224/1 masz racje ale wytłumacz mi teraz jak igły mogą wejść za szybko?? musiało by nie być synchronizacji albo sprzęgło ich nie wyciągnęło.nie chce się mądrować ale wymieniałem u siebie juz nie raz i nigy ale to nigdy nie było nic przestawione.. i sądze że u wielu uzytkowników równierz gdyz jak sami piszą zakładają igły i jadą dalej..

Edytowany przez jarciu11, 26 sierpień 2011 - 22:59.

#16 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 27 sierpień 2011 - 09:38

-poszły obie igłyz-224/1 Jak? Proste, przeskoczenie łańcucha o tym mówie od początku tematu :)

#17 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 27 sierpień 2011 - 22:18

-poszły obie igłyz-224/1 u mnie dwa razy igły się skrzywiły i zawsze wina leżała w tym http://www.farmexper...rodukt2792.aspx
http://www.farmexper...rodukt7853.aspx jedno i drugie się wytarło i mimo że wszystkie znaki pasowały to igły zachowywały sie dziwnie startowały normalnie tylko zatrzymywały sie na dłuższą chwile w komorze prasowania a tam materiał prasowany robił z nich kokardki.ta tarcze mozna napawać i będzie jeszcze chodzić.

#18 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 28 sierpień 2011 - 08:04

-poszły obie igłyz-224/1 Bo zawsze jest to wina tych 2 elementów i jeszcze tej małej rolki co współpracuje z tym swożniem, tam nie może być luzu, jeżeli zaczyna lekko szarpać tarczą krzywkową to znaczy że na gwołt swożnie na dźwigniach i rolka do wywalenia, oraz prożek na tarczy krzywkowej musi być z kantem jak jest pół okrągły to też złamie igły, bardzo ważne też są sprężyny włącznika te na zapadkach z prawej strony aparatów dolna musi być dłuższa o 3 zwoje najlepiej mieć je nowe , jeżeli wam się urwały i wsadziliście inne to wina sprężyn , a zapadki i dźwignie proste i nie wytarte jak inaczej to wymiana, a słoma nie ma nic do łamania igieł , jeżeli jest wszystko dobrze ustawione to można zieloną słome prasować i nic sie nie stanie
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#19 Share jarciu11

jarciu11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 28 sierpień 2011 - 10:09

-poszły obie igłyz-224/1 tak tylko u mnie przez wszystkie lata uzytkowania nie przeskoczył łańcuch powoując zgiecie igieł wiem bo zawsze sprawzałem po wymianie.tak się utarło że o igły złamane pewnie łańcuch przeskoczył tłok też ich nigy nie dotknie co innego materiał pchany przez tłok..dokładnie tak jak bodytempelton napisał . i dokładnie zawsze igły łamałem w sianie.. może to śmieszne ale od kąd z tyłu jak belka wychozi są takie blachy zapobiegajace cofaniu. dospawałem do nich takie pościnane rurki cos ala kły aby sie jeszcze mniej cofał materiał. od tej pory mam spokój ale zawsze przed sezonem zaglądam do sprzęgła.. nie ma się co sprzeczać to polska maszyna i predzej czy pózniej igły i tak się złamią :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 28 sierpień 2011 - 10:57

-poszły obie igłyz-224/1 No takmogą być i takie przyczyny ja tą tarcz krzywkową wymieniłem już. Ale zawsze to samo się dzieje tłok a raczej materiał pchany przez tłok je łamie tylko. Tylko z drugiej strony blaszanych nie połamie B)