BARABUS

Fendt 818 Vario... nie chce ruszyć

Polecane posty

robertbara    75

A co tu jest do ukrywania? ja tylko nie rozumiem zachwalania maszyny którą dopiero co kupiliśmy, jest super ekstra a potem wpadka, wiadomo to tylko maszyna. Skrzynia bezstopniowa w Fendzie i JD to najbardziej zawodny podzespół, fakt sposób użytkowania tylko przyspieszy awarię ale zdarzają się w ciągnikach które ledwo 2, 3 czy 4 tys przekroczyły i były prawidłowo użytkowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Niestety wzrost zaawansowania konstrukcji, nie idzie w parze z ich bezawaryjnością. Im więcej bajerów ma ciągnik tym potencjalnie wyższe są koszty jego ewentualnej naprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

witam ponownie, pisze bo mam zapytanie,

Wczoraj przyszła faktura VAT za naprawę ciągnika, wszystko by było OK, gdyby nie niemiły fakt że na fakturze pojawiła się kwota o której nie było mowy, a mianowicie do liczono 12 tyś zł netto kaucji... już tłumacze o co chodzi. Na fakturze pisze że kaucja zostanie zwrócona po stwierdzeniu przez firmę Fendt że skrzynia nadaje się do naprawy ! Dziwne jest to ze fakturę otrzymałem 14 dni po odebraniu ciągnika, dziwne jest to że o niczym takim nikt mnie nie poinformował w trakcie naprawy i wymiany skrzyni.

 

W poniedziałek będę dzwonił do nich i niech robią korektę bo nie mam zamiaru płacić za coś o czym nie było mowy, po miłej i ekspresowej obsłudze przychodzi chwila prawdy na temat serwisu Korbanka ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLAWEK1987    2

nie mam fendta, ale czytam temat od początku. mi się wydaje że cena jaką ci wcześniej podali to była pod warunkiem że tamtą uda im się im zregenerować i komuś ponownie sprzedać. czyli zwrócą ci kasę jak uda im się zarobić na twojej skrzyni.


KPK Komurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

nikt o takim fakcie mnie nie powiadomił, tym samym nie obchodzi mnie to czy oni zarobią na mnie więcej czy mniej, to nie mój problem, zasady naprawy były jasno znane, podpisałem protokół odbioru naprawionej maszyny, na którym było wszystko wyszczególnione, co i za ile i czekałem cierpliwie na fakturę a tu nagle zonk...

 

wydaje mi się że moja skrzynia pojechała do Niemiec i się okazało ze regeneracja jej jest zbyt kosztowna (dlatego tak długo czekałem na fakturę - 2 tyg.), a Korbanek nie wiedząc co zrobić z tym fantem postanowił doliczyć mi kaucje za skrzynię do faktury - niby zwrotną po pomyślnej diagnozie- ... ale tak czy siak wiedza już pewnie że nic z tego nie będzie i powiedzą mi za tydzień że kasa przepada... oj tak to ja się nie dam zrobić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Tylko jak się nie bedzie nadawać to niech Ci ją oddadzą. Widzę wszyscy (może są wyjątki) robią takie przewały w naprawach, podobną sytuację miałem w Volvo, chcą stare części bo inaczej doliczają ileś tam jak chce się je zabrać. No ale kaucji nie chcieli jak u Ciebie.

co do faktury hmm u mnie zaraz chcieli kasę. Ale podejrzewam że dłużej współpracujesz z Korbankiem niż ja z Volvo, więc z tego faktura na przelew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

mi się wydaje że jest tak jak myślę, okazało się ze skrzynia jest zbyt uszkodzona na naprawę i teraz Korbanek nie wie co z tym fantem zrobić i próbuje mnie obciążyć czymś o czym mnie nie poinformował, umowa była inna i nie zamierzam ustępować, chodzi tu o nie bagatela 15 tyś zł brutto

 

skrzynia miała kosztować 28.000zł netto..., mam podpisany przez Korbankowo wydruk z odbioru ze spisem czynności i części jakie użyto do naprawy z cenami łącznie z roboczogodzinami pracowników na którym jest cena za skrzynie 28.000zł netto, a nie jak na fakturze 40.000zł netto, to jest chamstwo i nie zamierzam tak tego zostawić ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Jesli masz protokol naprawy, dokument odbioru itp to sprawe masz wygrana, ciekaw jestem tylko jak Ci to uzasadnia ta kwote


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie pozostaje nic innego jak w poniedziałek z rana udac się do radcy prawnego z tymi papierami. On poda ci przepisy na podstawie jakich możesz ewentualnie się odwoływać. A najlepiej niech osobiście napisze pismo do korbankowa lub do nich zadzwoni. Z prawnikiem będa inaczej gadać niż ze zwykłym człowiekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

witam, sprawa już załatwiona, rzekomo kaucja jest na tego typu podzespoły, szkoda ze mnie o tym nie poinformowali, w każdym razie na fakturze były dwa terminy płatności, kaucja była o 2 tyg. póżniej do płacenia, i między czasie zadzwonili do mnie i powiedzieli że juz nie musze jej wpłacać ponieważ skrzynia nadaje sie do naprawy :) świńskie to było ale na szczęście dobrze sie skończyło... bez zbędnych zgrzytów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam czytałem temat od początku,pozwólcie że również się wypowiem,ja pracuję w niemczech na traktorach marki fendt szef w tym roku zamienił starą 818 na nowiutkie 820,z tego względu że na swoim placu posiada tych naszym dość dużo to i serwis nas często odwiedza,pamiętam gdy przy 412 sam automatycznie włączał się przedni napęd a wyłączał się wow ten traktor miał już ponad 9tys mth serwisanci wgrywali system kasowali błędy aż na końcu wymienili wszystkie kable bo stwierdzili że są już stare i że to pewnie od tego wymienili również przednie złącza hydrauliczne twierdząc że ciekły ja zapytałem się szefa czy mogę je zabrać bo przydałyby mi się one a serwisant wtedy odpowiedział że on je zabiera ale nie powiedział dlaczego,gdy zapytałem się ile kosztuje wymiana tych wszystkich kabli powiedział śmiejąc się że 5tys euro ale pewnie żartował,co do przełączania z 1 zakresu na 2 zakres to szef nam powiedział że tylko i wyłącznie na postoju gdy z pola wyjeżdżam to mam przełączyć a gdy zapomniałem to mam się zatrzymać wcisnąć sprzęgło i dopiero wtedy ja osobiście czasami przełączałem przy małych prędkościach lecz myślę że gdybym miał taki traktor na własność to trzymałbym się tej żelaznej zasady którą mi szef przekazał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ClaasDominator
      Witam serdecznie mam taki problem Fendt 818 Vario w czasie pracy odcina czasmi TMS .Zaczelo sie od tego ze przyciskiem na pulpicie nie załaczalo TMSa  ale ale tym przyciskiem z pedalu jazdy bylo ok . teraz w czasie pracy calkowiecie odcieło tmsa . wyskoczył bład i taka wajcha narysowana. Prosze o jakies podpowiedzi .Uprzejmie z góry dziekuje i pozdrawiam
    • Przez stanrol
      Witam. Mam problem z ciągnikiem. Zapala się błąd 4.1.45 który mówi że jest uszkodzony czujnik obrotów zębnika stożkowego. Czujnik wymieniony na nowy tzn sam środek, obudowa została stara bo trzeba olej spuszczać. Niestety błąd dalej się wyświetla,  od razu po przekręceniu zapłonu wchodzi w tryb awaryjny i wyświetla błąd. Bezpieczniki przejrzane nawet te w środkowym słupku, wtyczka od czujnika rozebrana,kable przejrzane na tyle ile się dało.  Co może być przyczyną.
    • Przez JaskoDeere
      Od pewnego czasu zaczałem zmieniać swoją wiare w stronę innego odcienia zieleni i czerwonych felg. Z racji tego, ze potrzebuję ciągnika, ktory jest bezawaryjny komfortowy i mało pali postanowiliśmy zakupić Fendta 828 Vario TMS. Chciałbym zapytać na tym forum co o nim sadzicie, ile pali, jak jest z serwisem.
       
      Liczę na jakąś odpowiedź z waszej strony. Pozdrawiam J.D. B)
    • Przez nowyrolniks
      Witam,
      niedawno zakupiłem ciągnik Fendt Com 2 i mam problem. Nie mogę zaprogramować przycisków Go i End.
      Próbuję i próbuje ale nic mi nie wychodzi.
      Dlatego proszę Was o pomoc. Co i jak muszę zrobić żeby w końcu udało mi się je zaprogramować.
       
      Z góry dziękuję za każdą pomoc.
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Marcinppppp
      Witam chodzi mi o wyliczenie podkładek pomp i teraz tak .np.120.3-127+0.34=-6.36
      Numer EP, wysokość pompy i odchyłka...ale za duży wynik nie ma takiego w tabeli podkładki


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj