Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt 818 Vario... nie chce ruszyć

63 odpowiedzi na ten temat

#41 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 19:52

Fendt 818 Vario... nie chce ruszyć a uważasz że jego post nie jest złośliwy, zresztą nie tylko ten ?

Z obsługi fili Korbanka w Tarnowie Podgórnym jestem w 100% zadowolony bez przymusu i ze by nie było nie jest to moja rodzina. Może i mam paru znajomych, kiedyś tam pracowałem - praktyki, ale nie miało to wpływu na przebieg serwisu. Teksty typu że jak będę milczał o awarii to będę miał zniżkę są chamskie i prostackie, tak uważam i mam prawo by to napisać,
jak chce niech się cieszy z cudzego nieszczęścia, nie życzę mu tego co mnie spotkało, nie jestem tego typu osobą, pzdr

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt 818 Vario... nie chce ruszyć Dzisiaj, 10:41
  •  

#42 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 sierpień 2011 - 19:58

Fendt 818 Vario... nie chce ruszyć Źle to odebrałeś...nie denerwuj się. Piszę poważnie o takim zachowaniu, o dzwonieniu i utajnianiu awarii.

PS. Szybko naprawili Ci Fendt'a 5 dni :blink: ? W rekordowo szybkim tępie

#43 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 20:05

Fendt 818 Vario... nie chce ruszyć OK, może przesadziłem, może w końcu przestaniemy sobie docinać ? ;)

co do naprawy to przebiegła nadzwyczaj szybko... być może dlatego że jestem w połowie siewu rzepaku i poprosiłem o expres.... hehe... chyba się udało, jutro siejemy dalej :D

#44 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 sierpień 2011 - 20:08

Fendt 818 Vario... nie chce ruszyć Ja Ci nie docinałem wcale. Fakt z dzwonieniem Korbanków jest coraz bardziej głośniejszy.

Jak mozesz to przeslij mi na priv dane i tel. Twojego serwisu. W razie awarii będę wiedział gdzie sie zgłosic, bo moje liliputy z serwisu nie mają pojecia o tych ciagnikach.

#45 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 26 sierpień 2011 - 20:10

Fendt 818 Vario... nie chce ruszyć Chłopaki wyluzujcie. Hubert z twoich postów można wywnioskować że naśmiewasz się z Barabusa. Nie każdego stać na jazdę JD 6830 i Fendtem 927 oraz innymi z wysokiej pułki. Po przesiadce z Ursusa to jest jak orać koniem a poczciwym capkiem. Ty zdążyłeś się już przyzwyczaić do wyższego standardu, a inni jeszcze nie. Taka jest różnica i wyluzujcie już z tym.

#46 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 sierpień 2011 - 20:15

Fendt 818 Vario... nie chce ruszyć K**wa!! globus....pokaż mi zdanie gdzie sie naśmiewam!?

Ty wyluzuj bo z Barabusem sobie wyjasnilismy że złośliwości nie było w mojej wypowiedzi.

#47 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 26 sierpień 2011 - 20:23

Fendt 818 Vario... nie chce ruszyć Koniec tematu o tym. Jak sobie wyjaśniliście to luz na jajach :D

#48 Share Pirell

Pirell

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 27 sierpień 2011 - 07:13

Fendt 818 Vario... nie chce ruszyć Dzwonienie to niezły pomysł na utrzymanie mitu o niezawodności tych ciągników. A tak naprawdę to wiele im brakuje do tych z końca lat 90 które bez problemu robiły 20 tys mth. Teraz każda firma ma specjalne działy nie tylko w rolnictwie ale i w całej motoryzacji które odpowiadają za planowanie usterek. Takie ciągniki gdy dojeżdża do 7-10 tys mth to najlepiej jest sprzedać i kupić nowy. Fakt komfort jazdy jest fenomenalny ale coś za coś.

#49 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 27 sierpień 2011 - 17:55

Fendt 818 Vario... nie chce ruszyć Myśle, że nikt od Korbanków wydzwaniać nie musi. Fendt na polskiej wsi jeszcze długo długo będzie miał opinie tego naj naj. Bez zbędnej propagandy i tuszowania usterek.

#50 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 03 wrzesień 2011 - 09:25

Fendt 818 Vario... nie chce ruszyć

Dzwonienie to niezły pomysł na utrzymanie mitu o niezawodności tych ciągników. A tak naprawdę to wiele im brakuje do tych z końca lat 90 które bez problemu robiły 20 tys mth. Teraz każda firma ma specjalne działy nie tylko w rolnictwie ale i w całej motoryzacji które odpowiadają za planowanie usterek. Takie ciągniki gdy dojeżdża do 7-10 tys mth to najlepiej jest sprzedać i kupić nowy. Fakt komfort jazdy jest fenomenalny ale coś za coś.

cofnij sie kilka postow wstecz i zobaczysz ze awaria byla spowodowana przez UZYTKOWNIKA. Przy odpowienim uzytkowaniu te ciagniki pochodza do 20tys h

co do samego postu nalezy bic brawa dla Barabusa ze chcial ujawnic to na forum, podobnie zreszta jak wszystkie posty Huberta. Dzieki takim osobom mozna miec caly obraz o marce.

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 04 wrzesień 2011 - 11:46

Fendt 818 Vario... nie chce ruszyć A co tu jest do ukrywania? ja tylko nie rozumiem zachwalania maszyny którą dopiero co kupiliśmy, jest super ekstra a potem wpadka, wiadomo to tylko maszyna. Skrzynia bezstopniowa w Fendzie i JD to najbardziej zawodny podzespół, fakt sposób użytkowania tylko przyspieszy awarię ale zdarzają się w ciągnikach które ledwo 2, 3 czy 4 tys przekroczyły i były prawidłowo użytkowane.

#52 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 wrzesień 2011 - 13:44

Fendt 818 Vario... nie chce ruszyć Niestety wzrost zaawansowania konstrukcji, nie idzie w parze z ich bezawaryjnością. Im więcej bajerów ma ciągnik tym potencjalnie wyższe są koszty jego ewentualnej naprawy.

#53 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 10 wrzesień 2011 - 08:20

Fendt 818 Vario... nie chce ruszyć witam ponownie, pisze bo mam zapytanie,
Wczoraj przyszła faktura VAT za naprawę ciągnika, wszystko by było OK, gdyby nie niemiły fakt że na fakturze pojawiła się kwota o której nie było mowy, a mianowicie do liczono 12 tyś zł netto kaucji... już tłumacze o co chodzi. Na fakturze pisze że kaucja zostanie zwrócona po stwierdzeniu przez firmę Fendt że skrzynia nadaje się do naprawy ! Dziwne jest to ze fakturę otrzymałem 14 dni po odebraniu ciągnika, dziwne jest to że o niczym takim nikt mnie nie poinformował w trakcie naprawy i wymiany skrzyni.

W poniedziałek będę dzwonił do nich i niech robią korektę bo nie mam zamiaru płacić za coś o czym nie było mowy, po miłej i ekspresowej obsłudze przychodzi chwila prawdy na temat serwisu Korbanka ;[

#54 Share SLAWEK1987

SLAWEK1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, jazda, różne przeróbki

Napisany 10 wrzesień 2011 - 08:52

Fendt 818 Vario... nie chce ruszyć nie mam fendta, ale czytam temat od początku. mi się wydaje że cena jaką ci wcześniej podali to była pod warunkiem że tamtą uda im się im zregenerować i komuś ponownie sprzedać. czyli zwrócą ci kasę jak uda im się zarobić na twojej skrzyni.
KPK Komurun Team

#55 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 10 wrzesień 2011 - 09:53

Fendt 818 Vario... nie chce ruszyć nikt o takim fakcie mnie nie powiadomił, tym samym nie obchodzi mnie to czy oni zarobią na mnie więcej czy mniej, to nie mój problem, zasady naprawy były jasno znane, podpisałem protokół odbioru naprawionej maszyny, na którym było wszystko wyszczególnione, co i za ile i czekałem cierpliwie na fakturę a tu nagle zonk...

wydaje mi się że moja skrzynia pojechała do Niemiec i się okazało ze regeneracja jej jest zbyt kosztowna (dlatego tak długo czekałem na fakturę - 2 tyg.), a Korbanek nie wiedząc co zrobić z tym fantem postanowił doliczyć mi kaucje za skrzynię do faktury - niby zwrotną po pomyślnej diagnozie- ... ale tak czy siak wiedza już pewnie że nic z tego nie będzie i powiedzą mi za tydzień że kasa przepada... oj tak to ja się nie dam zrobić ;)

#56 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 10 wrzesień 2011 - 11:52

Fendt 818 Vario... nie chce ruszyć Tylko jak się nie bedzie nadawać to niech Ci ją oddadzą. Widzę wszyscy (może są wyjątki) robią takie przewały w naprawach, podobną sytuację miałem w Volvo, chcą stare części bo inaczej doliczają ileś tam jak chce się je zabrać. No ale kaucji nie chcieli jak u Ciebie.
co do faktury hmm u mnie zaraz chcieli kasę. Ale podejrzewam że dłużej współpracujesz z Korbankiem niż ja z Volvo, więc z tego faktura na przelew

#57 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 10 wrzesień 2011 - 12:00

Fendt 818 Vario... nie chce ruszyć mi się wydaje że jest tak jak myślę, okazało się ze skrzynia jest zbyt uszkodzona na naprawę i teraz Korbanek nie wie co z tym fantem zrobić i próbuje mnie obciążyć czymś o czym mnie nie poinformował, umowa była inna i nie zamierzam ustępować, chodzi tu o nie bagatela 15 tyś zł brutto

skrzynia miała kosztować 28.000zł netto..., mam podpisany przez Korbankowo wydruk z odbioru ze spisem czynności i części jakie użyto do naprawy z cenami łącznie z roboczogodzinami pracowników na którym jest cena za skrzynie 28.000zł netto, a nie jak na fakturze 40.000zł netto, to jest chamstwo i nie zamierzam tak tego zostawić ;[

#58 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 10 wrzesień 2011 - 14:43

Fendt 818 Vario... nie chce ruszyć Jesli masz protokol naprawy, dokument odbioru itp to sprawe masz wygrana, ciekaw jestem tylko jak Ci to uzasadnia ta kwote

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#59 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 10 wrzesień 2011 - 17:29

Fendt 818 Vario... nie chce ruszyć Nie pozostaje nic innego jak w poniedziałek z rana udac się do radcy prawnego z tymi papierami. On poda ci przepisy na podstawie jakich możesz ewentualnie się odwoływać. A najlepiej niech osobiście napisze pismo do korbankowa lub do nich zadzwoni. Z prawnikiem będa inaczej gadać niż ze zwykłym człowiekiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 23 wrzesień 2011 - 22:29

Fendt 818 Vario... nie chce ruszyć Barabus jak tam twoja sprawa jeśli moge spytać?