pasio

Psznica ozima oścista

Polecane posty

Gość aletes   
Gość aletes

Mewa jak sałata się zrobiła i wszystkim szczeny opadły...zobaczymy ile sypnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian
ostroga też ładna flage wywinela aż cieszy oczy😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

Na III oddała6,5t/ha przy średnim nawożeniu(na jesień NPK,wiosna-dwa x azot i wieloskładnik-odżywka-bez skracania(tu jednak zalecam skracać) i 2zabiegach fungi.

Edytowano przez aletes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580

Jakie środki na grzyba przy ostrodze najlepiej się sprawdzają , i terminy zastosowania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

T1 musi być dobry.

To bardzo wazny zabieg i nie wolno na nim oszczedzac.

Absolutne minimum, to cos w rodzaju 0,5l input plus 0,7 Mondatak  na choroby podstawy źdźbła) Albo najlepiej litr Inputa ( bez Mondataku), ale to juz robi sie drogo.

I do tego na mączniaka 0,13 Taliusa.

T2 i ewentualne T3 mozna juz po taniości, np t2 epoksykonazol (rubric/soprano 1l) a t3 1l jakiegoś tebukonazolu.

 

A terminy...to zalezy od roku, ale tak mocno pi razy oko 10-15 kwietnia/maja/czerwca odpowiednio dla t1/t2/t3.

Edytowano przez nunu85
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

Jak tam ostroga oddała? Bo teraz u mnie poszła prawie po całości...18go września  i już ją wiatr czesze :) ciekawe co to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

tes póki mróz i wiatr sie nie pojednają bez okrywy śnieżnej  nie ma co się obawiać o wymarznięcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

Tyle to wiem😎😋 Nawet powiem,że mnie ta odmiana pozytywnie zaskoczyła bo b.ładnie wzeszła na takim odcinku gliniastym gdzie inne odmiany polegały z kretesem... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian
U mnie ostroga wyszła z ziemi po tygodniu ale trafiłem na deszcz więc super a o wymarzanie bym się nie martwił mieszkam na wschodzie i w ostatnich latach temp spadały do -20 bez pokrywy i nawet jedna roślina nie padla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przem00    13

Czas pokaże tak naprawde ale też nigdy nie mialem z nią akurat wiekszych problemow z wymarzaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Czy Ostroga nadaje się do wczesnych siewów po pszenicy? Na cięższych stanowiskach zaplonuje podobnie jak odmiana klasyczna? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829
9 godzin temu, Jarecki21 napisał:

Czy Ostroga nadaje się do wczesnych siewów po pszenicy? Na cięższych stanowiskach zaplonuje podobnie jak odmiana klasyczna? 

Nadaje się ale nie zaplonuje tak wysoko jak wiele odmian nieościstych stąd jeśli nie musisz to raczej bez sensu, biorąc jeszcze pod uwagę zwykle trudności ze zbiorem/omłotem (późne dojrzewanie, zielona słoma).


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Z ościstych mam doświadczenie z RGT Sacramento i generalnie pozytywne. U mnie nie ma potencjału na wysokie plony (gleby, opady, zwierzyna). Jak średnia wychodzi ponad 6t jest OK. Jak pod 6,5 to już rekordy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIGAGRO    14

Zapraszamy do zakupu materiału siewnego zbóż ozimych, w tym pszenic ościstych. Aktualnie dostępne odmiany: Wilejka i RGT Sacramento. 


Zapraszamy na zakupy online 24/7 w e-sklepie www.big-agro.pl

Szeroka oferta - atrakcyjne ceny - szybkie i w większości darmowe dostawy w całej Polsce!

Zapraszamy do śledzenia większości naszych działań na Instagramie i Facebooku: MAZURSKI GOSPODARZ (Armand / ASZv3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35
Dnia 14.09.2020 o 21:19, dzikiWschód napisał:

Ja sieje ostroge ok 20 września i jestem zadowolony z plonów, lubelskie

Ile ziaren siejesz na ha i na jakiej klasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj