Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas rollant 44 sznurek

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share raf21

raf21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu ....D i oczywiscie gospodarstwo

Napisany 21 sierpień 2011 - 08:28

Claas rollant 44 sznurek hej wie kos moze jak zrobic aby noz ucinał dalej zeby uciety sznurek był dłuzszy bo niekiedy sam musze schodzic i wrzucac go a mam wiązanie ekektryczne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas rollant 44 sznurek Dzisiaj, 08:22
  •  

#2 Share pawel675

pawel675

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 21 sierpień 2011 - 09:20

Claas rollant 44 sznurek Mam podobny problem w kiepskiej słomie :/ czasami wystarczy wiekszy bieg , a czasami czeba wyjsc i pociagnąć :D

#3 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 21 sierpień 2011 - 10:29

Claas rollant 44 sznurek Najlepiej w czasie włączenia sznurka zjechać aby pokos szedł po lewej stronie i powinno złapać B) Ale wychodzić też trzeba, czasami :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 21 sierpień 2011 - 14:20

Claas rollant 44 sznurek Osobiście mam tą prase ponad 10 lat i nigdy nie miałem problemów ze sznurkiem. W elektrycznym ustawiacie tak ramie żeby pracowało z 5cm od ucinacza (aby nie zaczepiało go) i nóż ma ucinać sznurek gdy ramie jest w pozycji max uniesienia. Jeżeli już to ustawicie to resztę robi się napinaczem sznurka na zbiorniku- ja u siebie podłożyłem pod łapkę kawałek słomki tak aby sznurek nie był luźny ani napięty

Edytowany przez macin87, 21 sierpień 2011 - 14:24.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 14:12

Claas rollant 44 sznurek Miałem to samo ;) Najpierw zrób sobie tak z tą rurą żeby była jak najdłuższa tzn masz 2 śrubki M6 luzujesz je i wyciągasz tą rurę tak żeby była jak najdłuższa dźwignia. I jak podajesz sznurek to musi być jak najbardziej wysunięta ta rura do bala i na słomie jak Ci nie chce ciągnąć sznurka to na zbiorniku sznurka masz taką jakby napinacz który ten sznurek ściska i w miejscu gdzie leci sznurek to po prostu wsadź 2 słomki obok sznurka żeby sznurek lżej wchodził do prasy ;)a na kiszonce to wyciągasz te 2 słomki i jedziesz dalej. I nie ciągnie sznurka bo sznurek jak i słoma są śliskie i dlatego musi być luźniejszy przy owijaniu słomy a przy kiszonce/sianie i tak Ci pociągnie ;)