Skocz do zawartości

Zdjęcie

grzanie oleju w skrzyni zetor 7245

23 odpowiedzi na ten temat

#21 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 12:22

grzanie oleju w skrzyni zetor 7245 Chlodnica jest bardzo dobrym pomyslem, bo tak czy siak jak ciągasz wieksze maszyny to po kilku godzinach pracy jest problem z ich podniesieniem (zobacz sobie moj film na yt z plugiem, nie podnosi go do konca bo nie daje rady). Mialem tez chlodnice zakladac (nawet tu jest foto jak ktos zalozyl), ale zetek doczekal sie emerytury ;)
Podobno od opla omegi pasuje wymiarowo - popytaj na szrotach, za male pieniadze mozna kupic.
Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
grzanie oleju w skrzyni zetor 7245 Dzisiaj, 06:58
  •  

#22 Share krajo78

krajo78

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 12:35

Chlodnica jest bardzo dobrym pomyslem, bo tak czy siak jak ciągasz wieksze maszyny to po kilku godzinach pracy jest problem z ich podniesieniem (zobacz sobie moj film na yt z plugiem, nie podnosi go do konca bo nie daje rady). Mialem tez chlodnice zakladac (nawet tu jest foto jak ktos zalozyl), ale zetek doczekal sie emerytury ;)
Podobno od opla omegi pasuje wymiarowo - popytaj na szrotach, za male pieniadze mozna kupic.

Ciągnik kupiłem używany, instrukcji nie miałem, ale dziś poszukałem na necie i znalazłem.
Najprawdopodobniej miałem przestawione obroty na wałku z 540 na 1000. Instrukcja mówi że taka nastawa wałka przy powoduje nadmierne nagrzewanie oleju w skrzyni .Popołudniu jadę w pole i sprawdzę. o wynikach napiszę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 22:02

grzanie oleju w skrzyni zetor 7245 Jesli uzywka z zachodu to mogl miec obroty 540/1000 (miedzy dzwigienkami od reduktora i womu jest przelacznik obrotow), nasze tego zwykle nie mialy.
A jak dales obroty 1000 to faktycznie, pompa zapierniczala z podwójną szybkością, stąd na rozgrzanym ciągniku nie było problemów z podnoszeniem. Jednakże olej był dość mocno tłoczony co powodowalo jego mocne nagrzewanie.

Zeby tylko teraz sie nie okazalo, ze w polu pluga nie podniesie...
Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share krajo78

krajo78

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 23 sierpień 2011 - 06:39

Jesli uzywka z zachodu to mogl miec obroty 540/1000 (miedzy dzwigienkami od reduktora i womu jest przelacznik obrotow), nasze tego zwykle nie mialy.
A jak dales obroty 1000 to faktycznie, pompa zapierniczala z podwójną szybkością, stąd na rozgrzanym ciągniku nie było problemów z podnoszeniem. Jednakże olej był dość mocno tłoczony co powodowalo jego mocne nagrzewanie.

Zmniejszyłem obroty i wymieniłem olej - ten przegrzany zajeżdżał frytkami i wszystko cycuś

Jesli uzywka z zachodu to mogl miec obroty 540/1000 (miedzy dzwigienkami od reduktora i womu jest przelacznik obrotow), nasze tego zwykle nie mialy.