Skocz do zawartości

Zdjęcie

grzanie oleju w skrzyni zetor 7245

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krajo78

krajo78

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 20 sierpień 2011 - 20:10

grzanie oleju w skrzyni zetor 7245 Witam
mam problem w zetorze 7245 bardzo grzeje mi olej w skrzyni podczas pracy z maszynami
pompa jest nowa, smok do pompy wyczyszczony, po przepracowaniu z agregatem ścierniskowym około 3 godzin olej jest na tyle ciepły że skrzynia trochę parzy i podnoośnik nie poodnosi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
grzanie oleju w skrzyni zetor 7245 Dzisiaj, 05:07
  •  

#2 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 20 sierpień 2011 - 21:33

grzanie oleju w skrzyni zetor 7245 To normalne ze sie grzeje. Ten olej nie ma chlodnicy wiec zawsze sie bedzie grzal. U mnie przy plugu rowniez po kilku godzinach skrzynia parzyla, to normalne.
Niepodnoszenie moze miec kilka powodow:
-kiepska pompa
-kiepski olej (robi sie za rzadki i "przepuszcza" sie)
-zuzyte/rozregulowane zawory bezpieczenstwa (przepuszczaja olej)
-zuzyte/uszkodzone uszczelnienia na tloczysku (przez pompa faktycznie podnosi, ale olej z tloka na tyle szybko ucieka ze masz wrazenie ze nie podnosi)
-przepuszcza rozdzielacz
-za malo oleju

Ja bym najpierw sprawdzil uszczelnienia tloczyska. Jesli gruber jest ciezki, a jest jak na ten ciagnik to bedzie problem z podniesieniem.
Powiedz mi jeszcze, czy jak na rozgrzanym chcesz podniesc (a nie podnosi), to slychac pompe ze podaje olej?
Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

#3 Share 650elx

650elx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 20 sierpień 2011 - 21:42

grzanie oleju w skrzyni zetor 7245 przypomniał o zmianie oleju

#4 Share traktorzystaJakub7211

traktorzystaJakub7211

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanik

Napisany 20 sierpień 2011 - 22:50

grzanie oleju w skrzyni zetor 7245 mozliwe jest tez to że jakis tryb się spie®dolił i przez tarcia sie olej rozgrzewa
Renault 110.54 ;D Ursus C-360 ;)

"Renowkie jest Bogiem jazda Nałogiem oranje Zabawą ropa Podstawą "

#5 Share krajo78

krajo78

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 21 sierpień 2011 - 06:42

mozliwe jest tez to że jakis tryb się spie®dolił i przez tarcia sie olej rozgrzewa

cylindrer i tłok nowy, siłownik pomocniczy robiony rok temu, olej wymieniony jesienią,
Nawet jeśli siłownik podniesie powolutku na rozgrzanym oleju to trzyma bardzo dobrze, po zostawieniu podniesionym na noc wcale nie opadł
Wiem że takie rozgrzewanie oleju do takich temperatur nie jest normalne bo jeśli aż parzy skrzynia to napweno coś jest nie tak
a pompa założona jest nowa czeska.
agregat ścieniskowy owszem trochę waży ,ale chyba nie jest zabyt ciężki, bo normalnie na wolnych obrotach podnosi go elegancko (1,8 m lemken z wałem)

#6 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 21 sierpień 2011 - 07:01

mozliwe jest tez to że jakis tryb się spie®dolił i przez tarcia sie olej rozgrzewa

To raczej nie możliwe, bo u mnie w 7211 od nowości sie grzeje, po ponad 3godzinach pracy w żwysz, przy pługu czy agregacie.
Nic sie nie dzieje, grzeje sie ale nic nie przecieka. Podnośnik podnosi jak podnosił zimny. Więc może olej ktoś nie taki wlał do skrzyni.. Dodany obrazek

#7 Share krajo78

krajo78

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 21 sierpień 2011 - 10:05

To raczej nie możliwe, bo u mnie w 7211 od nowości sie grzeje, po ponad 3godzinach pracy w żwysz, przy pługu czy agregacie.
Nic sie nie dzieje, grzeje sie ale nic nie przecieka. Podnośnik podnosi jak podnosił zimny. Więc może olej ktoś nie taki wlał do skrzyni.. Dodany obrazek

i tak się grzeje że aż parzy?

#8 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 21 sierpień 2011 - 11:52

grzanie oleju w skrzyni zetor 7245 Ta, ja nie mam zalozonej srodkowej podlogi zeby miec dostep do bezpiecznikow na wypadek zakleszczki to w robocie w srodku masz saune, pomaga przewiew i otwarty dach ;)
A Ty jesli masz pelna podloge to tym bardziej, nie ma jak sie ochlodzic, bo cieplo ucieka zawsze do gory, a do gory masz pierzynkę z wygluszenia i podlogi.

przemrolnik - jestem pelen podziwu jesli na prawde na goracym podnosi Ci tak jak na zimnym :P

#9 Share krajo78

krajo78

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 21 sierpień 2011 - 15:04

Ta, ja nie mam zalozonej srodkowej podlogi zeby miec dostep do bezpiecznikow na wypadek zakleszczki to w robocie w srodku masz saune, pomaga przewiew i otwarty dach ;)
A Ty jesli masz pelna podloge to tym bardziej, nie ma jak sie ochlodzic, bo cieplo ucieka zawsze do gory, a do gory masz pierzynkę z wygluszenia i podlogi.

przemrolnik - jestem pelen podziwu jesli na prawde na goracym podnosi Ci tak jak na zimnym :P

Ja nie mam środkowej podłogi a pokrywa parzy. Na moje oko temperatura nie jest niższa niż silnika. Poza tym wcześniej owszem skrzynia była ciepła bo to naturalne , ale nie parząca

#10 Share camael

camael

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 21 sierpień 2011 - 15:14

grzanie oleju w skrzyni zetor 7245 Może tak musi być? Budowa podnośnika w ursusie c360 i w zetorze 5211 tak bardzo się nie różni. Wydajność pompy olejowej w c360 to ok 20 litrów a w 5211 to ok 30 litrów. Jak orze c360 z pługiem obracanym 2x40 to po pół ha już nie podnosi bo olej zagotowany a zetorek podnosi ładnie tyle że strasznie parzy skrzynia biegów. Może rozwiązanie to założenie oddzielnej ,niezależnej hydrauliki?

Edytowany przez camael, 21 sierpień 2011 - 16:37.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 21 sierpień 2011 - 16:24

grzanie oleju w skrzyni zetor 7245 Kolego camael, w zetorze pompa ma wydajnosc ok 30-35 litrow/min.

#12 Share camael

camael

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 21 sierpień 2011 - 16:45

grzanie oleju w skrzyni zetor 7245 Sorry. Już poprawiłem. Na paragonie jak kupowałem pompę było napisane że wydajność to 32l. na minutę B).

Edytowany przez camael, 21 sierpień 2011 - 16:49.

#13 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 21 sierpień 2011 - 18:29

grzanie oleju w skrzyni zetor 7245 a nie da się poprostu założyć dodatkowej chłodnicy oleju?
Coś takiego jak jest w większych zetorach?
Można by do tego użyć nówki chłodnicy od belaruska lub bizona. Pytanie czy idzie się gdzieś wpiąć aby olej był przepychany przez chłodnicę.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#14 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 21 sierpień 2011 - 18:44

grzanie oleju w skrzyni zetor 7245 Można wykorzystać wyprowadzone przewody od zewnętrznego filtra dokładnego oczyszczania oleju , olej przepływa chyba tam pod ciśnieniem

#15 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 sierpień 2011 - 18:45

Może tak musi być? Budowa podnośnika w ursusie c360 i w zetorze 5211 tak bardzo się nie różni. Wydajność pompy olejowej w c360 to ok 20 litrów a w 5211 to ok 30 litrów. Jak orze c360 z pługiem obracanym 2x40 to po pół ha już nie podnosi bo olej zagotowany a zetorek podnosi ładnie tyle że strasznie parzy skrzynia biegów. Może rozwiązanie to założenie oddzielnej ,niezależnej hydrauliki?

Nie przesadzaj 60-tka cały dzień może chodzić w pługu i co najwyżej skrzynia będzie dobrze ciepła ale nie żeby się olej gotował :lol:

#16 Share camael

camael

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 21 sierpień 2011 - 19:01

grzanie oleju w skrzyni zetor 7245 MAT912nie bież dosłownie że olej się gotował :lol: . Poprostu był już na tyle rozgrzany i rzadki że podnośnik nie chciał podnosic. Na początku orka ładnie szła a po godzinie już lipa <_< .

#17 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 sierpień 2011 - 19:26

grzanie oleju w skrzyni zetor 7245 Mogą być w środku jakieś przecieki. ;)

#18 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 21 sierpień 2011 - 20:26

grzanie oleju w skrzyni zetor 7245 Ja miałem podobny problem w 1224 który nie miał chłodnicy oleju. Założyłem chłodnicę taką jak w bizonie tylko że pojedynczą i po problemie. Więc radzę pokombinować i założyć chodnice z czegoś.

#19 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 21 sierpień 2011 - 21:10

grzanie oleju w skrzyni zetor 7245 to nie jest normalne aby sie grzał tak bardzo wiadomo temperature bedzie miał ale nie aż tak wielką w swoim mam wydajność pompy 50l i moge cały dzień jeździć i też nic się nie dzieje może gdzieś źle się zazębia tryb i daje takie objawy w top agrar raz było jak założył facet chłodnice do 5245 przed chłodnicą od wody olej podciągnął wężami ale z kąd to nie wiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 22 sierpień 2011 - 06:53

grzanie oleju w skrzyni zetor 7245 No że aż parzy, to przegięcie. Ale jest b. ciepły, jak na przykład porobiłem ostatnio w pługu 7godzin, to po 3 już złapał temperature skrzyni b.ciepłą ale potem już nie szedł w góre, i nie grzał sie. Nic nigdzie nie leci, tak miał od nowego. Dodany obrazek Jeśli tobie sie tak grzeje, to proponuję zamontować chłodnicę oleju