Skocz do zawartości

Zdjęcie

jakie macie sposoby żeby krowy wychodziły lepiej na łańcuchu na pastwisko ?

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wwewwe

wwewwe

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:Wrestling
    Perkusja
    Rolnictwo
    Ptaki

Napisany 20 sierpień 2011 - 17:49

jakie macie sposoby żeby krowy wychodziły lepiej na łańcuchu na pastwisko ? Ja mam taki sposób że jak jałówka jest jeszcze młoda i trzeba ją wyprowadzić to zakładam jej łańcuch na rogi bardzo ciasno po tygodniu wrzyna jej sie pod rogi i już jest z nią spokój jak się krowi weżnie łańcuch pod rogi to wtedy najlepiej idzie na pole

a wyjakie jeszcze znacie sposoby ?

Edytowany przez wwewwe, 20 sierpień 2011 - 17:51.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jakie macie sposoby żeby krowy wychodziły lepiej na łańcuchu na pastwisko ? Dzisiaj, 19:51
  •  

#2 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 20 sierpień 2011 - 18:09

jakie macie sposoby żeby krowy wychodziły lepiej na łańcuchu na pastwisko ? A Ty jesteś zdrowy psychicznie ?? :)

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#3 Share hubcio224

hubcio224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 20 sierpień 2011 - 18:17

jakie macie sposoby żeby krowy wychodziły lepiej na łańcuchu na pastwisko ? u mnie jak łańcuch się wrzyna to sie zakłada szlołch i w szlołch łancuch i na rogi żeby nie wrastało... :blink:
Moje ciągniki: Mtz 80 +tur , T-25, John Deere 935
..........................................................................
I inne : New Holland,Bomet,Sip,Agromet,Z-001,N226/1,Amazone,Jarmet,stanrol,itp
................................................................................

#4 Share FanUrsusa

FanUrsusa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 20 sierpień 2011 - 18:23

jakie macie sposoby żeby krowy wychodziły lepiej na łańcuchu na pastwisko ? Jemu pewnie nie chodzi o to co myśli razor275 , ja robię tak że krowie na rogi zakładam łańcuch w szlaufie . Krowa ma dosyć krótko łańcuch od głowy do nogi , i krowa sama się przyzwyczaja . Pod rogami się trochę zetrze ale to ma pozytywne skutki bo na tam skóra robi się twarda i krowa może chodzić na samym łańcuchu .

#5 Share damianbizon

damianbizon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko co z nim związane

Napisany 20 sierpień 2011 - 18:39

jakie macie sposoby żeby krowy wychodziły lepiej na łańcuchu na pastwisko ? ja czekam z jałówkami aż im rogi wyrosną i wtedy łańcuszek na rogi im zakładam (ale nie tak żeby im sie wrzynał) i na pole. Dodatkowo na szyje zakładam im nakarcznik taki długi żeby w razie ataku "dziczenia" jałówki sobie na niego stanie i się uspokaja. A krowy to są nauczone i chodzą bez problemu. :)
Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

#6 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Zainteresowania:wszystko, co wiąże się z pracą w gospodarstwie, a w wolnej chwili muzyka i majsterkowanie

Napisany 20 sierpień 2011 - 19:06

jakie macie sposoby żeby krowy wychodziły lepiej na łańcuchu na pastwisko ?

A Ty jesteś zdrowy psychicznie ?? :)

to było swietne:)
Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

#7 Share ziuta5636

ziuta5636

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 20 sierpień 2011 - 19:38

jakie macie sposoby żeby krowy wychodziły lepiej na łańcuchu na pastwisko ? po ch*ja ma jej się wrzynać trochę siły i dobry łańcuch dobry pal i tak sie nie urwie pocieka troche a nie odrazu żeby sobie rogi kaleczyła wwewwe idiota z ciebie i głąb

Nie przeginaj! 10% na ochłonięcie

Edytowany przez milanreal1, 21 sierpień 2011 - 20:40.

#8 Share szczepanursus

szczepanursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 20 sierpień 2011 - 19:46

jakie macie sposoby żeby krowy wychodziły lepiej na łańcuchu na pastwisko ? ja sie dolączam a jak ze stajni wyprowadzacie byki które nie są nauczone chodzic po pastwiskach chodzi mi nie na pastwisko tylko na tira takie na 600 - 800kg

Zainwestuj w słownik

Edytowany przez milanreal1, 21 sierpień 2011 - 20:41.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jakie macie sposoby żeby krowy wychodziły lepiej na łańcuchu na pastwisko ? Dzisiaj, 19:51
  •  

#9 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 20 sierpień 2011 - 20:26

jakie macie sposoby żeby krowy wychodziły lepiej na łańcuchu na pastwisko ? słyszałem że kiedyś dawali wino do picia i byki były spokojne (nie próbowałem tego) ogólnie handlarze mają do tego dryg bądź człowieka do tego. ogólnie linka na rogi i ryj i wio na wagę a później na tira :D

#10 Share szczepanursus

szczepanursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 20 sierpień 2011 - 20:29

jakie macie sposoby żeby krowy wychodziły lepiej na łańcuchu na pastwisko ? a ty jak je wyprowadzasz?

Edytowany przez milanreal1, 21 sierpień 2011 - 20:41.
cytowanie poprzedniego posta

#11 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 20 sierpień 2011 - 20:44

jakie macie sposoby żeby krowy wychodziły lepiej na łańcuchu na pastwisko ? Ja słyszałem o gościu co kupił krowę na rynku no patrzy doi pierwszy dzień drugi spokojna nie kopie ,ale ogląda jej rogi patrzy drut na ścisło w rogach siedzi :o mówi co za h** jej to zrobił ściągnął jej ten drut podchodzi na dojenie wieczorne jak mu nie zapi*****i to się chłop aż w szpitalu znalazł :lol: także jest to jakiś tam niehumanitarny sposób ,ale zawsze czego nie popieram>

#12 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1892 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 18:37

jakie macie sposoby żeby krowy wychodziły lepiej na łańcuchu na pastwisko ? no jak by tak niektórym kontrola zajrzała i by zobaczyli takie rzeczy to pożegnać się z hodowlą od ręki można. ja kupowałem kantary te z pasków to musiałem co jakiś czas przekładać jak widziałem że już sierść wytarło kawałek dalej aż w końcu było dobrze. nicy to nowe i takie super a jak dla mnie to zły materiał jest do tego używany

#13 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 21 październik 2011 - 18:35

jakie macie sposoby żeby krowy wychodziły lepiej na łańcuchu na pastwisko ? Ja zawsze zakładam łańcuch na szyje i tylko doczepiam nasapnik (łańcuch znajdujący się pod oczami i nad nozdrzami) i jest spokój tylko młodym jałówką to trzeba założyć w szopie i tak z godzinę niech postoją i niech się przyzwyczają, a potem jest spokój, a jak się szarpie to pociagnąć za łańcuch i uspakaja się. Wydaje mi się ze na rogach ma większą siłę. A co do kantarów to owszem są dobre, ale niektóre szybko się przecierają.

Edytowany przez Mati10, 21 październik 2011 - 18:37.

#14 Share piotrus907

piotrus907

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 21 październik 2011 - 19:31

jakie macie sposoby żeby krowy wychodziły lepiej na łańcuchu na pastwisko ? na rogach nie zawsze jest dobrze ja kiedyś kupiłem krowe od takiego dziadka ładna duza krowa dziadek mówił że nie wygania bo za stary nie chce mu się no i w domu żeby się przyuczyła do pastwiska i pastucha to na łańcuchu za rogi ją wyprowadziłem a ona naciągała łańcuch zażucała go sobie pomiędzy te 2 kości gdzie ogon, naprężała łańcuch i opuszczała głowe na dół a kołek ładnie wychodził... i poszła na wieś... na szyje potem wiązałem i już tak nie kombinowała

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share cichy26

cichy26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 00:21

jakie macie sposoby żeby krowy wychodziły lepiej na łańcuchu na pastwisko ? a w mojej okolicy już nikt krów nie wyprowadza