marcin_kost1

Palnik propan-butan

Polecane posty

Witam zapewne niektórzy z was stosowali palniki propan-butan do układania papy termozgrzewalnej czy innych rzeczy. Chciał bym sie dowiedzieć czy tego typu palnik potrzebuje reduktora przy butli, gdyż zakupiłem palnik w zestawie z wężem bez reduktora i nie wiem czy musze to dokupić.


. . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

ja mam do 11 bez reduktora i jakoś idzie wszystko ładnie, pięknie tylko u nas we wsi używa się tego do opalania prosiaka ;D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

opalanie świniaka, przygrzewania papy, rozpalanie dziwnych ognisk, rozgrzewanie przy spawaniu lub prostowaniu.

Butla 11kg gazu bez reduktora ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Przy turystycznych [3kg ]nie musi być ,ale przy dużych musi być !!! :)




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra a czym różni sie praca z użyciem reduktora i bez niego? bo kurde wskoczyłem w kilka miejs za tym reduktorem i nawet nie mają go w sklepach w mojej okolicy, i nie wiem czy fatygować sie i jechać dalej w poszukiwania

 

@SZYMANOX, @asharot dzięki za wyczerpujące uzasadnienie swojej wypowiedzi :)

Edytowano przez marcin_kost1

. . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Reduktor obniża ciśnienie. I zapewne chodzi w tym tylko o to by za duże ciśnienie nie szło na palnik waż itd. Ale myślę że nic sie nie stanie. W końcu testowane to wszystko jest na jeszcze raz takim ciśnieniu.


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

jesli dasz reduktor to bedziesz mial za male cisnienie

nawet na duzej butli bez reduktora

sprawdzone ;)


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Głównie to ze względów bezpieczeństwa.

Zdecydowana większość urządzeń do poprawnej pracy potrzebuje tylko ciśnienie 1bar,maksymalne dopuszczalne ciśnienie zawsze jest w instrukcji urządzenia zasilanego gazem.Ciśnienie jakie wychodzi z butli 11kg to około 10bar,w urządzeniu zasilanym gazem przy tak dużym ciśnieniu może ulec wydmuchaniu np:zawór do regulacji przepływu gazu albo zawór odcinający może nie odciąć tak dużego ciśnienia.Wyobraź sobię nagrzewnicę gazową taką 5kW umieszczoną w niewielkim garażu gdy naglę na palenisko poszło by 10bar gazu,

albo niech puści opaska założona niechlujnie na waż przy palniku przy 10barach.

 

jesli dasz reduktor to bedziesz mial za male cisnienie

nawet na duzej butli bez reduktora

sprawdzone ;)

Co robisz gazem że potrzebujesz tak duże ciśnienie? :blink:

Nawet do palenia blach 30mm wystarczy 0,8bar.

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochen    65

ale tu nie chodzi o polnik do palenia/spawania tylko polnik gazowy do układania papy termozgrzewalnej, w tym przypadku nie zakłada sie zadnedo reduktora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Koledze co założył temat nie chodzi o to ze potrzebuje tak duże ciśnienie tylko że nie może nigdzie dostać tego reduktora i pyta czy potrzebny:) Reszta widocznie stwierdziła ze im zbędny jest hehe


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@klejnus bardziej mi chodzi o to czy tak naprawde jest on potrzebny, bo jak nie to szkoda wydawać niepotrzebnie kasę. Ale z tego co tu wyczytałem to w zasadzie nie ma różnicy, bo najbardziej sie boje że butla mi wybuchnie ale to chyba mi nie grozi

 

@izydor6280 tak chodzi o taki palnik


. . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

A dlaczego ma Ci butle rozsadzić? Przecież będzie użytkował butle jako napęd a nie będziesz jej napełniał. Jedynie wąż może Ci puścić lub jakiś zawór rozwalić w palniku nic więcej. Chyba że będziesz użytkował butle tak jak ktoś wyżej napisał do nagrzewnicy lub kuchenki to wtedy ciśnienie może uszkodzić coś i będzie nieszczelność no i w rezultacie wielkie bum.


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

koleg okiedys ojciec zalozyl reduktor to ten palnik tlil sie jak swieczka


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za pomoc, ale jednak postanowiłem zakupić reduktor znalazłem niezła oferte na allegro i wcale tak dużo nie wyjdzie

zamówiłem taki reduktor

 

@izydor6280 twój ojciec pewnie zamontował taki reduktor że taki kiepski był ten płomień


. . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Jaki palnik polecacie, głównie do: podgrzewania ciągnika, rozmrażania rur, gięcia prętów i odkręcania śrub?

Coś podobnego do tego: http://allegro.pl/palnik-gazowy-do-lutowania-3-dysze-nowy-model-hit-i2119366321.html

czy tego: http://allegro.pl/uniwersalny-palnik-gazowy-do-opalania-3-dysze-f-va-i2096933032.html


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

nie wiem jak chcesz grzac ciagnik, ale do reszty zadan polecam cos w stylu tego wiekszego


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

aha, grzanie ciągnika mam na myśli podgrzewanie kolektorów powiertrznych i filtrów paliwa w zimę


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Do grzania ciągnika może być nawet ten mniejszy,ale do odkręcania śrub i wyginania prętów żaden z nich się nie nadaje.

Do takich rzeczy musi być palnik wspomagany tlenem.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Można wykonać palnik Rail'a który bez wspomagania tlenem nagrzeje do czerwoności, tylko bez podstawowych znajomości odnośnie palników nie polecam aby ktoś się za nią brał.

 


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

z tym palnikiem to chodzi mi głównie o to aby zastąpił tzw. kopciuch przy grzaniu ciągników, a reszte zastosowań, które wymieniłem, to dobrze by było żeby spełniał, te gięcie mogę sobie odpuścić.

Edytowano przez michal1993

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Do podgrzania silnika najlepsza jest opalarka elektryczna mniejsza możliwość zapłonu i uszkodzenia czegoś niż przy używaniu otwartego ognia .Ja przy zapalaniu ciągnika w zimie po prostu dmucham opalarką w przewód powietrza od filtra , same zalety, powietrze jest gorące i natlenione nie jak przy wiechciu gdzie tlen jest spalany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj