Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile pieniędzy na hodowlę bydła?

42 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 sierpień 2011 - 08:02

Na początek chcę zacząć od 6 szt. ,potem będę się rozwijał. tnz. powiększał areał, dokupywał maszyny itp.

Za co chcesz kupować te maszyny i ziemie? To co uchowasz nie starczy Ci na utrzymanie domu, a co dopiero zakup ziemi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile pieniędzy na hodowlę bydła? Dzisiaj, 07:55
  •  

#22 Share Janowiak

Janowiak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 28 sierpień 2011 - 10:59

Ile pieniędzy na hodowlę bydła? Ciapka to zostawię napewno. No chyba że go już zajeżdżę to sie cos innego kupi :D

Ale ja mam inną pracę. Więc dom utrzymam - chyba :P

#23 Share misiu21692

misiu21692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 28 sierpień 2011 - 11:10

Ile pieniędzy na hodowlę bydła? @Janowiak weź również pod uwagę jak jest z dostępnością ziemi w twoich rejonach i jaka cena

#24 Share Janowiak

Janowiak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 28 sierpień 2011 - 12:44

Ile pieniędzy na hodowlę bydła? Z tego co pytałem to wszyscy chcą oddać komuś w dzierżawę. Więc mogę skorzystać, a potem co najwyżej kupić.

#25 Share Paspartou

Paspartou

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 30 sierpień 2011 - 13:23

Ile pieniędzy na hodowlę bydła? Też mi chodzi taki pomysł po głowie tylko ja bym na tym tylko trochę dorobić to ile będzie wyciągnąć na każdym byku :unsure:

#26 Share Janowiak

Janowiak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 06:19

Ile pieniędzy na hodowlę bydła? Właśnie ile na 1 byku zarobić można? Tak, mniej - więcej :P

#27 Share PrawyiSprawiedliwy

PrawyiSprawiedliwy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 08:34

Ile pieniędzy na hodowlę bydła? Jedną złotówkę dziennie.

#28 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 18:27

Ile pieniędzy na hodowlę bydła? Jak ktoś blisko Ciebie ma sieczkarnię do kukurydzy i kosi na usługi to jeśli byś posiał np. 1ha kukurydzy to spokojnie byś wychował sporo więcej niż 6 byków. Co do rozwijania gospodarstwa to jeśli chcesz sięt ym zajmować a jest u Ciebie w okolicy ziemia do kupna/wydzierżawienia za nie wygórowaną cenę to ja bym zaryzykował i wziął kredyt na budowę obory i zakup ziemi, ewentualnie wcześniej przed budową obory wydzierżawił bym większą ilość ha na 10lat i jazda. Według mnie takie powolne rozwijanie się nie ma sensu bo zanim zarobisz na nowe maszyny to stare będą się psuć itp.

#29 Share Janowiak

Janowiak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 02 wrzesień 2011 - 07:20

Ile pieniędzy na hodowlę bydła? Kolega wyżej pomógł mi jednym postem, a inni w 10 nie mogą się wysłowić :D

Dzięki. A ile tego kredytu mniej więcej. U mnie jest wiele ziemi które czekają jak ktoś je wydzierżawi. Kredytu potrzebuję raczej tylko na oborę:P

Edytowany przez Janowiak, 02 wrzesień 2011 - 07:21.

#30 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 02 wrzesień 2011 - 12:01

Ile pieniędzy na hodowlę bydła? Koszt obory zależy od wielu czynników: sklepiona czy nie, dach ocieplany czy tylko np. eurofala, ruszta czy głęboka ściółka i wiele innych rzeczy. Przykładowo mogę Ci powiedzieć że obecnie znajomy buduje oborę na 45sztuk opasów, obora bez stropowa na rusztach to kosztorys ma na 180tys zł. Jak będziesz brać kredyt to możesz np. przez rok lub 2 spłacać same odsetki od kredytu bez spłacania rat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Janowiak

Janowiak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 08 wrzesień 2011 - 10:56

Ile pieniędzy na hodowlę bydła? Rozumiem, czyli koszt to w granicach 200 tyś. Myślałem że drożej :P

#32 Share tomaszek12

tomaszek12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo rozrywka

Napisany 11 wrzesień 2011 - 20:31

Ile pieniędzy na hodowlę bydła? Witam pomojemu nie pchaj się w chowanie 6 byczków.Masz za mało ziemi żeby chować więcej a jak nie sprzedaż min 12 byczków rocznie to raz że z tego nie wyżyjesz a po drugie to co gdzieś zarobisz też w nie wsadzisz.Także albo 24 albo wcale tak po mojemu.Ja u siebie policzyłem to jak mi się 1500zł zostanie z byczka to będzie bardzo dobrze.Więc widzisz przy 24 sztukach masz 1500zł miesięcznie to przy 6 sztukach masz niecałe 400 zł nie wiem czy warto za 400 bebrać się w tych gównach i być uwiązany przy domu 365 dni w roku.Byczki co prawda nie są pracochłonne ale dopiero opłacalne 36 sztuk tak mniej więcej,jak masz dobrą ziemię to opsiewaj pszenicą i lepiej na tym wyjdziesz

Edytowany przez tomaszek12, 11 wrzesień 2011 - 20:33.

#33 Share Janowiak

Janowiak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 13 wrzesień 2011 - 08:06

Ile pieniędzy na hodowlę bydła? Właśnie ziemię mam słabą i tereny podmokłe. Na łąki by były w sam raz. A tam gdzie sucho to bym co innego siał. Np kukurydzę itp. A jeśli chodzie o te 24 szt. to bym gdzieś upchnął, ale nie w jednej oborze. Połowa by była na miejscu a druga połowa oddalona o ok. 10km. Więc by było więcej roboty, ale ok. Jakoś pomyślimy. A jeśli chodzi o maszyny to zastanawiam się nad kupnem jakiegoś Forda np 5030 lub coś innego. Są w miarę tanie i podobają mi się. Co wy o nich myślicie? Miał by pracować oczywiście w dalszej przyszłości przy bykach, jako traktor główny przy ok 15 ha. (Tyle mam zamiar na początek wziąć dzierżawy) B)

#34 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 13 wrzesień 2011 - 09:37

Ile pieniędzy na hodowlę bydła? Najpierw załatw sobie ziemię potem kawałek większego sprzętu bo ciapek nie da rady. C 360 będzie najlepszy wg mnie a to ze względu na dostępność i cenę części oraz cenę samej maszyny. Zboża musisz posiać bo na samym sianie i kuku to Ci byk nie urośnie. Do tego budowa obory... jeśli na głębokiej ściółce to już możesz zacząć szukać słomy bo tyle tego idzie że szok ale koszt budowy obory tańszy. Jeśli ruszt to przygotuj się na duże koszta bo oprócz obory potrzeba wybudować zbiornik na gnojowicę i zakupić beczkowóz. Byczka na lasso w lesie nie złapiesz - potrzeba kasy na zakup cielaków. Trudno określić ile na byku zostaje na czysto: cielak+mleko w proszku+pasza+amortyzacja sprzętu+upadki w stadzie+weterynarz....

Najważniejsza sprawa: opłacalność. Zrób sobie symulację czy będziesz w stanie przetrwać kryzys na rynku wołowiny i nieurodzajny rok.

Jakiej klasy są u was ziemie?? Co ludzie sieją, czym się zajmują?? Masz jakąś szeroką dużą działkę? Bo jak budować to na takim miejscu żeby potem problemu z przejazdem maszyn itp nie było.

#35 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 13 wrzesień 2011 - 10:23

Ile pieniędzy na hodowlę bydła? Zdajesz sobie sprawę, że utrzymanie jednej sztuki z zakupem cielaka do momentu sprzedania to od 2500 w górę?
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#36 Share Janowiak

Janowiak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 30 wrzesień 2011 - 16:25

Ile pieniędzy na hodowlę bydła? Zdaję ale uważam że lepiej trzymać byki niż kilka świń, które w ogóle nie są opłacalne.

#37 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 30 wrzesień 2011 - 18:40

Ile pieniędzy na hodowlę bydła? Widzę że z moich okolic jesteś, skąd dokładnie? I gdzie jest tak dużo ziemi do wydzierżawienia?

#38 Share Janowiak

Janowiak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 01 październik 2011 - 14:07

Ile pieniędzy na hodowlę bydła? Ja to niedaleko ciebie, bo ty z godziszowa? Ja mam na kaweczynie trochę i w krzemieniu. W Krzemieniu to nikt już nie chce robić. Jak bym popytał to bym znalazł pare ha do dzierżawy.

#39 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 01 październik 2011 - 16:46

Ile pieniędzy na hodowlę bydła? Tak z Godziszowa. W tym roku w krzemieniu były problemy z wykoszeniem u niektórych bo za mokro i tez trochę słabe ziemie są tam B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 02 październik 2011 - 13:05

Ja to niedaleko ciebie, bo ty z godziszowa? Ja mam na kaweczynie trochę i w krzemieniu. W Krzemieniu to nikt już nie chce robić. Jak bym popytał to bym znalazł pare ha do dzierżawy.

ja znam kilka osób z tam tych stron i nie powiedział bym ze nie chcą robić
w którym miejscu masz na kawęczynie ?
red power