Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomieszane płyny w chłodnicy!!

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 19 sierpień 2011 - 22:37

Pomieszane płyny w chłodnicy!! Witam, chciałbym się dowiedzieć czym można skutecznie przepłukać chłodnice. Bo po skończonym remoncie wlałem płyn do chłodnicy, jednak było go za mało. Więc kupiłem płyn takiego samego koloru jaki był wcześniej(zielony). I teraz ku mojemu zdziwieniu zaszła jakaś reakcja, bo płyn zrobił się brązowy tak jak by woda zrobiła się zerdzewiała. Więc to wypuściłem nalałem wody i nadal kolor wody jest tak jakby zerdzewiały, płukałem tak już to może z 15 razy i nic. Nigdzie nie moge się doczytać jak można się tego pozbyć... Ciągnik potrzebny w polu a lipa...

A więc jak się pozbyć tej "brudnej" wody??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pomieszane płyny w chłodnicy!! Dzisiaj, 10:38
  •  

#2 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 20 sierpień 2011 - 06:01

Pomieszane płyny w chłodnicy!! kiedyś z mechanikiem dodawaliśmy proszku żeby się pozbyć tego koloru ale i taktrochę zostało.

#3 Share dominik1613

dominik1613

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 20 sierpień 2011 - 07:43

Pomieszane płyny w chłodnicy!! to jest pewnie rdza my też tak mieliśmy i mechanik nam powiedział żeby octu wlać zwykłego całą chłodnicę zalać nim i pomogło : )

#4 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 20 sierpień 2011 - 08:12

Pomieszane płyny w chłodnicy!! zgadzam się w 100% ocet będzie najlepszy

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6299 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 20 sierpień 2011 - 08:23

Pomieszane płyny w chłodnicy!!

Witam, chciałbym się dowiedzieć czym można skutecznie przepłukać chłodnice. Bo po skończonym remoncie wlałem płyn do chłodnicy, jednak było go za mało. Więc kupiłem płyn takiego samego koloru jaki był wcześniej(zielony). I teraz ku mojemu zdziwieniu zaszła jakaś reakcja, bo płyn zrobił się brązowy tak jak by woda zrobiła się zerdzewiała. Więc to wypuściłem nalałem wody i nadal kolor wody jest tak jakby zerdzewiały, płukałem tak już to może z 15 razy i nic. Nigdzie nie moge się doczytać jak można się tego pozbyć... Ciągnik potrzebny w polu a lipa...

A więc jak się pozbyć tej "brudnej" wody??

zostaw to.
Miałem tak, zalałem płynem - pojeździło się sezon, poszła pompa wody więc zalałem wodą, spuszczone petrygo odstawiłem do garażu.
Woda w chłodnicy miała już normalny kolor.
Petrygo po paru miesiącach w bańce miało rdzawy osad a kolor petrygo wrócił do normalnego.

Możesz też bawić się w ocet.
Ja tam olałem to i do czasu wymiany pompy wody jeździłem na wodzie.

Edytowany przez Nikita_Bennet, 20 sierpień 2011 - 08:24.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#6 Share jacek456788

jacek456788

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:dziewczyny a zwłąszcza moją kochaną dziewczynę Karolinę kocham cię skarbie ,uwielbiam mój samochód SUV Toyota RAV-4 , Rolnictwo nie w bardzo małym stopniu

Napisany 20 sierpień 2011 - 11:17

Pomieszane płyny w chłodnicy!! zalej chłodnice octem i weż go w pole na 2-godziny a potem przepłókaj wodą i zalej płynem powiinno pomóc u mnie w c-360-3p tak robiłem jak mi chłodnica kamieniem zaszła

#7 Share Mardzi55

Mardzi55

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 20 sierpień 2011 - 12:26

Pomieszane płyny w chłodnicy!! Są w sklepach środki do czyszczenia chłodnic. Zalewasz wode dodajesz srodek i musi sie rozgrzac pozadnie i po robocie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 20 sierpień 2011 - 20:25

Pomieszane płyny w chłodnicy!! z tym że koledzy to nie jest rdza ani nic z tych rzeczy. Uważam że to zaszła jakaś reakcja między dwoma różnymi płynami. Bo wczesniej płyn miał kolor zielony jak to normalny płyn. A po dolaniu innego zmienił na rdzawy kolor. A co do tego że do zakamienionej lać ocet to się zgodze bo to akurat pomaga. Ale czy w moim przypadku pomoże?? tego nie wiem.