Skocz do zawartości

Zdjęcie

[C-360] Jak bezpiecznie pospawać zbiornik paliwa

25 odpowiedzi na ten temat

#21 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 18:37

[C-360] Jak bezpiecznie pospawać zbiornik paliwa To panowie wyżej macie nauczkę i pokute za bezmyślność, dobrze że piszecie takie rzeczy to kilka osób przynajmniej to przeczyta i pomyśli zanim coś zrobi
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[C-360] Jak bezpiecznie pospawać zbiornik paliwa Dzisiaj, 02:55
  •  

#22 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 19:57

[C-360] Jak bezpiecznie pospawać zbiornik paliwa Są grozne ale w zimnym zbiorniku nie ma ich za wiele. Jeden i drugi przypadek wybuchy miał miejsce przy podgrzanym paliwie lub zbiorniku i otwartym ogniy. Tak czy siak do jakiego kolwiek paliwa trzeba podchodzić z respektem, przy robocie myśleć i mieć przynajmniej minimum pojęcia i wyobrazni.

Edytowany przez seweryn20, 26 sierpień 2011 - 20:14.

KPK Kumurun Team

#23 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 20:25

[C-360] Jak bezpiecznie pospawać zbiornik paliwa dawno temu spawałem gazami takie rzeczy-mosiądz,stal,czym chcesz-bezpieczne zajęcie,spawanie jak każde inne-tylko przygotowanie odmienne-zalane wodą-zostawić możliwie jak najmniej przestrzeni przy miejscu spawania,no i kanister czy zbiornik nie może być zamknięty.przed zalaniem wodą dobrze wypłukany od resztek paliwa,bo to paliwo(resztki)będzie właśnie przy miejscu spawania.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 sierpień 2011 - 22:14

[C-360] Jak bezpiecznie pospawać zbiornik paliwa A. Jeszcze dowód na to że opary ON zapalą się od iskry. Jak mój tata był w szpitalu (bo podczas szlifowania przypadkowo uderzył metalem w tarczę. kamień szlifierski pękł i rozwalił mu szczękę czy żuchwę (to na dole, mniejsza z tym) to na sali obok leżał gość, który chciał przeciąć starą zakręconą beczkę po ropie. po tym jak tarcza przecięła blachę beczka wybuchła i gościu jeszcze pożył dwa tygodnie. Taki mam tekst w książce:
Zbiornik należy do spawania specjalnie przygotować, ponieważ nawet po opróżnieniu znajdują się w nim silnie wybuchowe pary. Przygotowanie zbiornika polega na kilkakrotnym wypłukaniu go gorącą wodą z dodatkiem sody żrącej oraz napełnieniu go wodą i takim ustawieniu, aby miejsce naprawiane znajdowało się nad poziomem wody. Należny tak dobrać położenie zbiornika, aby objętość nie wypełniona woda była jak najmniejsza. To powinno wyglądać tak, z tym że zamiast korka zakręcanego powinien być korek gumowy lekko osadzony.

spawanie

#25 Share Tanco96

Tanco96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

KPK Kumurun Team

Napisany 26 sierpień 2011 - 23:23

[C-360] Jak bezpiecznie pospawać zbiornik paliwa no to co tutaj czytam to do wypadków w gospodarstwie się nadaje :/ może to nie ma wiele wspólnego z tematem ale z takimi rzeczami trzeba uważać mój wujek spawał kiedyś tłumik od WSK-i to położył go na ziemię przycisnął nogą dotkną elektrodą to tłumik zareagował jak fajerwerki znalazł się jakieś 10 m dalej wbity we wrota od stodoły stary lepiej go zalutuj my w c 330 też lutowaliśmy kilka lat temu i trzyma do tej pory :D

Edytowany przez Tanco96, 26 sierpień 2011 - 23:26.

Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 27 sierpień 2011 - 07:33

[C-360] Jak bezpiecznie pospawać zbiornik paliwa We wcześniejszej pracy spawałem i lutowałem palnikiem na propan zbiorniki. Skoro pisze na forum to chyba ręce jeszcze mam. Jak się do roboty przygotujesz jak trzeba to nie ma prawa się nic stać. Jeżeli ktoś nie wie jak za to zabrać się bezpiecznie niech tego nie robi a zleci komyś kto ma o tym pojęcie. Według mnie temat wyczerpany.
KPK Kumurun Team