Skocz do zawartości

Zdjęcie

[C-360] Jak bezpiecznie pospawać zbiornik paliwa

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share check

check

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 19 sierpień 2011 - 20:46

[C-360] Jak bezpiecznie pospawać zbiornik paliwa Witam.
Oberwał mi się zbiornik przy kraniku,do dyspozycji mam Mig-Maga.Jak bezpiecznie pospawać taki zbiornik paliwa,czy ktoś z Was próbował?

Edytowany przez check, 19 sierpień 2011 - 20:47.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[C-360] Jak bezpiecznie pospawać zbiornik paliwa Dzisiaj, 06:12
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 sierpień 2011 - 20:55

[C-360] Jak bezpiecznie pospawać zbiornik paliwa Jeszcze życie jest mi miłe :lol: :lol: :lol:

#3 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3428 postów

Napisany 19 sierpień 2011 - 20:56

[C-360] Jak bezpiecznie pospawać zbiornik paliwa dla wlasnego bezpieczenstwa oddaj go do jakiegos zakladu
ew. klej

Polska B

#4 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 19 sierpień 2011 - 21:00

[C-360] Jak bezpiecznie pospawać zbiornik paliwa Nie lepiej lutować zawsze to temp mniejsza?

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 sierpień 2011 - 21:02

[C-360] Jak bezpiecznie pospawać zbiornik paliwa Lutowanie prędzej czy później puści , kiedyś już to przerabiałem.

#6 Share grala13

grala13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo

Napisany 19 sierpień 2011 - 21:14

[C-360] Jak bezpiecznie pospawać zbiornik paliwa ja spawałem zwykłą elektrodą,ale na pewno lepiej mig mag,

#7 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 19 sierpień 2011 - 21:21

[C-360] Jak bezpiecznie pospawać zbiornik paliwa ja spawałem migomatem dwa zbiorniki, od 914 a drugi pomocniczy od zetora 12245 i nic się nie stało, nic do środka nie wlewałem ani go nie przewietrzałem, olej napędowy to nie benzyna
ostatnio wypalałem dziury i spawałem zbiornik LPG z samochodu, tylko leżał w garażu z pół roku z odkręconym zaworem, zrobiłem z niego piaskarkę
garaż cały i ja żyję :rolleyes:
p.s. zbiornik od komarka też kiedyś pospawałem ale go wietrzyłem

Edytowany przez prometeusz, 19 sierpień 2011 - 21:23.

#8 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 19 sierpień 2011 - 21:24

[C-360] Jak bezpiecznie pospawać zbiornik paliwa Ja jak spawałem zbiornik w ciągniku (MF) to go wyjąłem, przelałem 2 razy wodą dokładnie wypłukałem, potem nalałem pełen wody, i zacząłem spawać. :-)
Migomatem rzecz jasna. :-)

#9 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 19 sierpień 2011 - 21:40

[C-360] Jak bezpiecznie pospawać zbiornik paliwa dokładnie ropa to nie benzyna nie jest tak wybuchowa wiec tak jak ktoś pisał wyżej przelać dla bez\pieczeństwa kilka razy wodą i nie powinno nic isę stać wodę możne zostawić w zbiorniku dla całkowitego bezpieczeństwa ale nie bedzie to konieczne
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#10 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 19 sierpień 2011 - 21:47

[C-360] Jak bezpiecznie pospawać zbiornik paliwa spuść z zbiornika ropę i powinno być wszystko dobrze

Edytowany przez Klepk995, 20 sierpień 2011 - 22:12.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 sierpień 2011 - 21:57

[C-360] Jak bezpiecznie pospawać zbiornik paliwa CO ROPA NIE JEST GROŹNA chyba przy zapałce ale nie przy temp. spawania

#12 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 19 sierpień 2011 - 22:13

[C-360] Jak bezpiecznie pospawać zbiornik paliwa Opary ropy nie są tak łatwopalne i ciężko żeby zapaliły się od iskry czy rozgrzanego metalu, poza tym w baku nie ma ich za wiele. Spawałem i da się ale na pewno lepiej dmuchać na zimne. Wystarszy wietrzyć w czasie spawania lub chociaż cząściowo zalać wodą żeby zmniejszyć powierzchnie nagrzaną i wnętrze zbiornika. Migomat leprzy do tego bo blacha cienka poza tym niewprawiony spawacz nie będzie miał problemu ze zgorzeliną i paleniem dziur.
KPK Kumurun Team

#13 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 sierpień 2011 - 22:25

[C-360] Jak bezpiecznie pospawać zbiornik paliwa Wiesz ja wolę nie ryzykować ażeby mi coś urwało :P bo potem musiał bym napisać - od dzisiaj mówcie do mnie kochana :lol: :lol:

#14 Share mirekkiller2

mirekkiller2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 19 sierpień 2011 - 22:37

[C-360] Jak bezpiecznie pospawać zbiornik paliwa przy spawzniu zbiorników na paliwo najlepiej napełnic je spalinami z silnika np kawałek grobego węża i ciągnik z odpalonym silnikiem i spawiemy Sprawdzone!

#15 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 19 sierpień 2011 - 22:38

[C-360] Jak bezpiecznie pospawać zbiornik paliwa Panowie jest stary dobry sposób do spawania baków butli itp. znany odkąd powstały tzn. wypełnienie baku wodą tj. pisał seweryn ,a butli co2-dwutlenkiem wegla , i spawa sie bez obaw, po spawaniu baku jedynie wylać wode i przepłukać paliwem nie zardzewieje za krótki kontakt z wodą po za tym ścianki baku są tłuste po paliwie i nie przywiera do nich woda,
kilka lat temu był taki przypadek w moim województwie że facet przeciął beczke po benzynie szlifierką kątową, huk wybuchu był słyszany w promieniu 15km a po facecie, beczce, i drewnianej szopce zbierano kawałki w promieniu kilkuset metrów....
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#16 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 20 sierpień 2011 - 07:24

[C-360] Jak bezpiecznie pospawać zbiornik paliwa Jak mi sąsiad spawał bak w c360 to przepłukał wodą zostawił tam z 5l i spawał tyle że on miedzią spawał.

#17 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 20 sierpień 2011 - 07:55

[C-360] Jak bezpiecznie pospawać zbiornik paliwa Kolego, oddaj lepiej bak do specjalisty. Nie ma co ryzykować, bo naprawdę może stać się nieszczęście przy odrobinie nieuwagi. Jeżeli drogo wyjdzie to pamietaj, że za 290 zł mozna miec nowy.
W rolnictwie siła!!! :)

#18 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 20 sierpień 2011 - 08:05

[C-360] Jak bezpiecznie pospawać zbiornik paliwa No pooch ma troche racji. Zależy w którum miejscu jest pospawany lubi skubany pęknąć na nowo koło spawu. Spaw mocny i sztrywny a reszta baku wibruje. W każdym razie spawanie jest dopuszczelne i nawet gdzieś miałem książke w której było napisane jak to robić bezpiecznie. Znajde to wstawie.
KPK Kumurun Team

#19 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 sierpień 2011 - 16:20

[C-360] Jak bezpiecznie pospawać zbiornik paliwa Opary nie są groźne... Mój sąsiad orał i chciał w nocy zobaczyć, ile jest paliwa. Przyświecił sobie zapałka wlew. Opary zapaliły się z odległości 15 cm. prawie pół roku w szpitalu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 26 sierpień 2011 - 17:11

[C-360] Jak bezpiecznie pospawać zbiornik paliwa Pare lat zimą chciałem wyczyścić pustą beczke od ropy.Podpaliłem pod nią garstke słomy,by roztopić syf na dnie.Huk był taki że pół
wsi słyszało.Opary ropy są bardzo wybuchowe,sam sie o tym przekonałem.Mądry polak po szkodzie.Lepiej sie uczyć na błędach obcych.