men0410

Duża ilość areału względem mocy ciągników.

Polecane posty

men0410    0

Ja znam takiego gościa co ma ponad 200ha (albo nawet 250 bo co chwila dokupuje nowe kawałki). On to obrabia 2x "szustki" (nie jestem pewien co do modelu ale obie ma z przodkiem) i c360. Ale cyrk to się dopiero zacznie, słuchajcie: w tej chwili dopiero zaczyna żniwa bo skończył rzepak. A wiecie co jest najśmieszniejsze? Ma jeden kombajn: Bizon z056 i cały rok trzyma go na dworze. Ten człowiek jest śmieszny. Zadłużenie jego gospodarstwo liczone jest w milionach, ale gdy tylko ktoś ogłasza sprzedaż gruntu to odraz leci to kupić :D . Ojciec mówi że my zbierzemy więcej zboża z 25ha niż on z 200. Pamiętajcie: nie liczy się ilość ha tylko jakość zbiorów.

Święta prawda .Ja słyszałem o jakimś gościu (z 50 km mieszka ode mnie)co na 400 ha ma 3x1634 i 4512.Je go przygoda z rolnictwem zaczęła się w 90 latach.I od tamtej pory co roku kupuje ziemie (w tym roku ok. 30)i mówią że jego zadłużenie to ponad 3 miliony. :blink: .A żniwa to on zaczął już w połowie lipca i niedawno i skończył w połowie sierpnia(ma jakiegoś JD)Znajomy mówił że sobie jakoś radzą z czasem bo już pół zaorali ale gorzej z pieniędzmi. :unsure:


Ursus 1224, Ursus 1014, Ursus 914, Zetor 7211 i Ursus c360 na 150 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki2104    0

Koledzy ja na 30ha posiadam c-330 c-360 7211 i szesc lat temu kupilismy nowego 7340 myslalem nad dokupieniem nowego ciagnika ale to nie ma sesu bo uzywane wszystkie na raz sa tylko przy robieniu sianokiszonki raz w roku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

jakby to 30 obrabiał to nie wiem czy wszystko zaorałby w ciągu roku, a co dopiero siewy, żniwa itp :lol: :lol: :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mój sąsiad na 10 ha. łąk ma Zetora Forterre 11441 i traclift 260, Władimirca t-25 i T-40. A Frotka nówka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

Ja kupowałem przyczepę od takiego gościa to ma 17 ha (1,2 klasa ziemi) i obrabia steyer 115 KM i new holland z silnikiem od zetora


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
men0410    0

ja znam gościa co ma 1000 ha i brabia to trzydziestką co jeden to lepszy hehe

Gdyby miał i 1934 to by się nie wyrobił.U nas w okolicy dla ludzi na 15 ha to 30stka za mała. :lol:

Edytowano przez men0410

Ursus 1224, Ursus 1014, Ursus 914, Zetor 7211 i Ursus c360 na 150 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

1000 ha, licząc że hektar orałby średnio w 2,5 godziny, to wychodzi 2500 godzin, co daje ponad 100 dni pracy bezprzerwy, a wiec by wyszło że samo oranie by mu zajmowało minimum 4 miesiące. Powodzenia :D

Ja osobićie mam na 20 ha MFa 3085 (100 KM) i Ursusa 914 (80 KM), ale słomę zbieramy nimi z ponad 200 ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler1982    2

U mnie 80ha i wszystko obrabiane farmtrakiem 70 4wd.....nie ma ornego tylko tuz-y.... i daje rade bez problemu:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie na af jest pare takich użytkowników, którzy do niedawna lub jeszcze uprawiaję sporoa ilość ziemi niedużymi ciągnikami. Jedna osoba się spytała dlaczego nie kupi nic nowego- a on wole odremontować chlewnie. Można mieć nowoczesne maszyny, a porzadku w polu nie będzie.

 

U mnie w okolicy jest sporo ,,warzywniaków'' także nieduże gospodarstwa mają po 5-6 ciągników.

Jest też facet, który urawia jakieś troche ponad 200 ha i ma na to lamborghini racing 190 i byl jeszcze nh 80 km- ale od wiosny go nie widziałem- może sprzedał? No i jeszcze ładowarke jd i to obkosi małym dominatorem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

U mnie 48ha w tym 9 ha porzeczki czarnej i jest zetor 7211 z 86 r. z przebiegiem 14 tys mth, mtz 320 a oraz c-330 do jazdy po podwórku.

Jakoś dajmy rade, ale, że pracuję też poza rolnictwem i prowadzimy też działalność gosp. to czasu czasem brakuje.

 

Aha. zetor lata z pługiem 4x35cm:) a ziemia to od 3 do 6 klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

JA w tamtym roku miałem 1224, MTZ 82 starego i MF 255 i z wyrobieniem nie było żadnego problemu. W tym roku mam Case MX 150, NH T 5060 105 mk i dalej MF 255 i sobie leże i czekam na robotę.

Pola mam teraz 95 ha robię sam i tylko kombajnistę wynajmuję.

Ale też znam takich co mają trochę ha i nie mogą się wyrobić choć mają sprzęt.

Tylko że w przeważnie pole jadą po 14 godzinie i często w niedziele i nawet nocami robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki2104    0

JA w tamtym roku miałem 1224, MTZ 82 starego i MF 255 i z wyrobieniem nie było żadnego problemu. W tym roku mam Case MX 150, NH T 5060 105 mk i dalej MF 255 i sobie leże i czekam na robotę.

Pola mam teraz 95 ha robię sam i tylko kombajnistę wynajmuję.

Ale też znam takich co mają trochę ha i nie mogą się wyrobić choć mają sprzęt.

Tylko że w przeważnie pole jadą po 14 godzinie i często w niedziele i nawet nocami robią.

I z tym sie zgodze ze nabiora sprzetu i sie nie mogą wyrobic u nas jest taki gosc ktory wzioł fenda 412 vario valtre a98 ladowarke jcb i kombajn fenda (wszystko nowe) do tego posiada jeszcze mtz i c360 i kiedys robil kolo mnie na polu to spal w traktoze i dopiero nad ranem dokonczyl dzialke.Po co sprzety jak nie ma komu nimi pracowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Ile ten gość ma hektarów? Bardziej odpowiednim stwierdzeniem jest: nabiorą hektarów i nie mogą się wyrobić. U mnie znajomy ma 70ha i dopiero skończył 3ha ziemniaków kopać a pole nie ruszone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ice2006    4

ja mam 100 ha i obrabiam to wszystko zetorem 8011 z 76 roku a 60 z 87 stoi bo sie szybko męczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

ja obrabiam swoje 15 ha i 4 ha dzierżawy dwoma ciagnikami zetor 5011 oraz MF 3060 od niedawna zmieniłem go na Massey ferguson 3085 bo był za słaby i stwierdzam że jeszcze przydał by się 3 ciągnik z napędem,więc to kwestia podejścia gospodarza w jaki sprzęt inwestuje .U mnie ciągniki nie stoją tylko cały czas pracują także dla mnie np oranie 15 ha c-360 byłoby nie opłacalne tak jak co po niektórzy to robia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

Dla niektórych najważniejsza jest wygoda i szybkość wykonania prac, a drugiemu wystarczy poczciwa 60 , bo w dłuższym czasie ale i tak wykona prace na polu, a trzeci ceni sobie to co pierwszy lecz niema kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

ja mam 100 ha i obrabiam to wszystko zetorem 8011 z 76 roku a 60 z 87 stoi bo sie szybko męczy

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
men0410    0

Kiedyś facet nabrał hektarów , chyba ze 200 i 1224 nie stygł.Niedawno kupił jakiegoś 200konnego JD , dobrał 100 ha i dalej traktor nie stygnie. :lol: To jest głupota , lepiej mieć 100 i obrabiać 200konnym niż 200 i obrabiać 100konnym.


Ursus 1224, Ursus 1014, Ursus 914, Zetor 7211 i Ursus c360 na 150 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

To nie jest głupota tylko ekonomia.Ciągnik musi cały czas jeździć, żeby się zwrócił B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

SZYMANOX. chwileczke kolego. nie zapominaj ze im wiecej traktorów tym wieksze zamieszanie wiecej mozliwosci uszkodzenie i jednoczesnie wiecej ciagników do utrzymania. ja mam zetora forterre 11441 oraz john deere'a 6100 i obrabiam 76 ha swobodnie. znam goscia ktory mieszka nie daleko mnie i ma dwa lamborgini jeden 135koni drugi 80 koni i obrabia ponad 100 ha. kazdy dobry rolnik nie przeinwestowywuje swojego gospodarstwa tylko dąży do jak najmniejszej ilosci sprzety niezbednego w jego gospodarstwie. znam tez i tak co na 40 ha maja 5 ciagników i ciagle mowia ze kasy nie maja. a ja im tłumacze ze robia na maszyny ktore kupuja niewiadomo po co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
men0410    0

SZYMANOX. chwileczke kolego. nie zapominaj ze im wiecej traktorów tym wieksze zamieszanie wiecej mozliwosci uszkodzenie i jednoczesnie wiecej ciagników do utrzymania. ja mam zetora forterre 11441 oraz john deere'a 6100 i obrabiam 76 ha swobodnie. znam goscia ktory mieszka nie daleko mnie i ma dwa lamborgini jeden 135koni drugi 80 koni i obrabia ponad 100 ha. kazdy dobry rolnik nie przeinwestowywuje swojego gospodarstwa tylko dąży do jak najmniejszej ilosci sprzety niezbednego w jego gospodarstwie. znam tez i tak co na 40 ha maja 5 ciagników i ciagle mowia ze kasy nie maja. a ja im tłumacze ze robia na maszyny ktore kupuja niewiadomo po co

Oczywiste,moim zdaniem np. na 100ha wystarczy 200-250km łącznie w ciągnikach. :mellow:

Ja w tej chwili mam 16,12,80 i 2x60 na 150ha i powiem że bez 12 i 60 by się obyło ale chociaż nie trzeba się po nocach tłuc po polu.

Edytowano przez men0410

Ursus 1224, Ursus 1014, Ursus 914, Zetor 7211 i Ursus c360 na 150 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj