Skocz do zawartości

Zdjęcie

Władymirec T 25 TUR

177 odpowiedzi na ten temat

#141 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 15:48

Władymirec T 25 TUR dzięki kolego :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Władymirec T 25 TUR Dzisiaj, 11:43
  •  

#142 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 11:29

Władymirec T 25 TUR i ja się podpinam pod prośbę koloegi.

#143 Share celmer5

celmer5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:Ogólnie Gospodarką

Napisany 20 grudzień 2011 - 21:53

Władymirec T 25 TUR Ja mam T25 z turem już 2 lata i sie sprawuje dobrze słoma,siano unosi bez problemu obornik też tylko soanokiszonke ledewo ledwo j atam nieunosze a pare razy brałem.
Pozdro :D

#144 Share LOST

LOST

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oczywiście i wszystkie jego odmiany

Napisany 21 grudzień 2011 - 18:19

Władymirec T 25 TUR Władek bije na głowę wszystkie inne ciągniki z jego grupy, do największych zalet przemawiających za założeniem tura do t-25 to: rewers, mocna hydraulika. A co do porównywania t-25 i c-360 słyszałem, że jednak dużo lepszy jest rusek.
KPK Kumurun Team - Główny Sekretarz

#145 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 21 grudzień 2011 - 18:22

Władymirec T 25 TUR Bez obrazy ale 360 na pewno sobie lepiej poradzi choć bo ma obciążniki na tylnych kołach i mocniejszą hydraulikę.

#146 Share jarekstryszawa

jarekstryszawa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Zainteresowania:http://jarekstryszawa.w.interia.pl

Napisany 21 grudzień 2011 - 21:32

Władymirec T 25 TUR Ja mam pytanie trochę z innej beczki: jak działa taki rozdzielacz http://allegro.pl/jo...1990737929.html ?

Sprzedawca nie bardzo potrafi wyjaśnić w jaki sposób podpiąć i jak działa trzecia sekcja. Do guzika dochodzą dwa kable, twierdzi on, że po wciśnięciu guzika elektrozawór przełącza raz w jedną, raz w drugą stronę. Nie bardzo w to wierzę, bo czy jest faktycznie jest jakieś przełożenie ruchów dźwigni na elektrykę?
Czy taka sekcja nada się do sterowania siłownikiem pługa do śniegu- tzn. ustawiana pługa w prawo i lewo?

#147 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 21 grudzień 2011 - 22:01

Władymirec T 25 TUR No nie wiem czy będzie w c-360 mocniejsza hydraulika gdy założy się tę wydajniejszą pompę do władka trzeba by było poczytać o danych tej i tej.
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#148 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 25 grudzień 2011 - 11:14

Władymirec T 25 TUR Piotruniu25,do władka też można założyć założyć obciążniki w tylne koła,ja ostatnio to zrobiłem,do tego oczywiście
balast.Hydraulikę t25 ma szybko działającą,zapraszam do mnie,zobaczysz jak tur śmiga na władku.Sąsiad niedawno założył tura
do c 360,wolno mu bardzo działa w porównaniu do mojego

#149 Share jarekstryszawa

jarekstryszawa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Zainteresowania:http://jarekstryszawa.w.interia.pl

Napisany 25 grudzień 2011 - 17:05

Władymirec T 25 TUR Już to rozkminiłem: to jest po prostu układ dwóch zaworów sterowanych cewką. Od jednej sekcji rozdzielacza dwa węże wchodzą na wejście, i są dwie pary wyjść. Po włączeniu cewki przełącza się wyjścia i ruchem joystika danej sekcji steruje się siłownikiem. Do pługa się nada, ale chciałem jeszcze to wykorzystać do pracy wyciągarki hydraulicznej i tu zonk- cewka nie może długo pracować.

#150 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Garaż
    Rolnictwo

Napisany 25 styczeń 2012 - 22:46

Władymirec T 25 TUR Szkoda, że mocowanie nie jest jakoś jeszcze do skrzyni i tylnego mostu jakoś jak dla mnie samo do silnika i do przedniego zaczepu wydaje się ryzykowne i ciekawe czy są przypadki pęknięcia kadłubu władka? Co ma masaywniejszy przód władek czy c-330 tak np. patrząc pod względem tura który więcej wytrzyma
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 23:08

Władymirec T 25 TUR Rusek ma półrame,sądzę że więcej wytrzyma niż C330.Trzeba pamiętać o dokręcaniu śrub i nie przesadzaniu z
nadmiernym obciążaniem i jazdą po dziurach z pełną łyżką

#152 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Garaż
    Rolnictwo

Napisany 26 styczeń 2012 - 10:44

Władymirec T 25 TUR Tak do 100 kg na dłuższe odcinki jazdy a 250 na krótkie powinien wytrzymać ale zakładać tura o udźwigu 500 kg to ryzykowne ale widzę są tacy co zakładają i co najlepsze władek chodzi i nic mu nie jest :) Może to prawda, że odlewali je z kadłubów czołgów :)

#153 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 10:50

Władymirec T 25 TUR W bloku komunistycznym każda fabryka ciągników miała być w razie wojny w błyskawicznym trybie przestawiona na produkcję czołgów
którymi mieli zalać Europę Zachodnią.Ursus też.

#154 Share argoz

argoz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 21:05

Władymirec T 25 TUR Zakładanie tura na t25 jest jak najbardziej sensowne (mowa o mniejszym gospodarstwie). Sam mam takiego ruska i jestem bardzo zadowolony.Główną zaletą takiego zestawu jest małe spalanie i rewers. Ja mam założone wspomaganie co bardzo ułatwia prace z turem i prawie cały czas mam założony ciężar bo ma za lekki tył. Jest to małych rozmiarów ciągnik więc łatwo się nim manewruje np w stodole czy w lesie. Wydajnośc hydrauliki u mnie w t25 jest porunywalna do c 360. Bele kiszonki 130 podnosi bez problemu, tylko zęby się wyginają czasami. Rozrzutnik obornika załaduje w 7-10minut, z pryzmy do 12 za godzinę.

#155 Share ford7710

ford7710

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 27 luty 2012 - 14:11

Władymirec T 25 TUR Mam władka z turem parę lat chcę założyć teraz do niego pług do śniegu ale czytam trochę forum i piszecie często że do tura to nie za bardzo?

Dlaczego do tura we władku nie mogę założyć co się może stać? Przecież siłowniki są jednostronnego działania i jak dam na położenie pływające to tur będzie się poddawał na nieruwnościach a dodatkowo będę mógł wyżej podnieść spych i pchnąć zaspę na przykład. Może ktoś napisze czy są jakieś skutki uboczne tego. Nie musiał bym dorabiać całej ramy do władka i ciężko było by mi to podpiąc mając tura a tak bym tylko lemiesz zakładał i jazda. Prosze o pomoc :)

#156 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 27 luty 2012 - 15:04

Władymirec T 25 TUR Będziesz miał ciężko wbić pług w ubity śnieg a poza tym konstrukcja tura jest raczej delikatna i nieprzystosowana do tego że
większość obciążenia będzie po jednej stronie ramy.Może to doprowadzić do odkształceń i pęknięć.

#157 Share argoz

argoz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 27 luty 2012 - 16:06

Władymirec T 25 TUR Mam zrobiony spych tzw strzałka metalowy i jest to moj jedyny sposób odśnieżania. Moim zdaniem każdy ciągnik można uszkodzic czepiając na tur spych. Ja jak założe łańcuchy i ciężar to przednie koła w górze ale jedzie, no i już sam fakt że przod podrywa o czymś świadczy, jak nie da się jechac drogą bo za dużo śniegu to jadę polem i jak są zamarźnięte grudy to tylko szarpie na boki i trzeba unosic spych kilka centymetrów nad ziemią, bo w tedy to nie koła nadają kierunek jazdy ale ukształtowanie terenu.
Najbardziej można chyba uszkodzic tur i ciągnik gdy centralnie przy dużej prędkości uderzymy w przeszkodę np karpę co pod śniegiem nie widac, tu wpływ ma masa ciągnika, czym wieksza masa tym wieksza siła uderzenia i większe skutki.
Ja swoje drogi znam i wiem na co uważac,najgorzej jest na począdku sezonu śnieżnego potem wszystkie nierówności na drodze są zasypane ujeżdżonym śniegiem i można śmigac bez obaw.
Mój tur i ciągnik jak narazie bardzo nie ucierpieli z powodu odśnieżania, no i niech tak zostanie. Jeżdżę takim zeztawem już 14 lat.
Wcześniej miałem drewniany spych na tur, jego zaletą były deski które się wyginały(amortyzowały) pod obciążeniem a nawet potrafiły się złamac(deski nie szkoda bo jak by pękła obudowa sprzęgła to byłby problem)
Na obecną chwilę dla siebie nie widzę lepszego rozwiązania, rozwaga i troche praktyki i problem śniegu( do 80cm) rozwiązany :)

#158 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Garaż
    Rolnictwo

Napisany 28 luty 2012 - 20:05

Władymirec T 25 TUR Tutaj może to nie władek ale tur praktycznie taki sam jak władki mają nawet mu idzie to odgartywanie

#159 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 29 luty 2012 - 12:49

Władymirec T 25 TUR U mnie w okolicy są ludzie którzy zawodowo odśnieżają drogi. Ostatnio widziałem patent, który bardzo mi się spodobał. Spychacz był zamontowany na turze, a tur na C-360 :). Spychacz miał zrobione coś w rodzaju sprzęgła przeciążeniowego, czyli potrafił się złożyć (wychylić pod siebie) po zahaczeniu o przeszkodę np. krawężnik. Za łyżką spychacza widziałem zamontowane dwie dość duże sprężyny. Ale moim zdaniem można zastosować sprzegło przeciążeniowe np. od starej kosiarki rotacyjnej czy listwowej (OSA) i problem z łamaniem sprzętu czyli ciągnika i tura znika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 29 luty 2012 - 17:22

Władymirec T 25 TUR Mając założonego tura to czy słupki nie przesadzają przy wyjmowaniu akumulatorów?