maras

Władymirec T 25 TUR

Polecane posty

Waldekps2    2

No jakby sie jakaś używana trafiła w dobrym stanie i niedrogo to by było warto pszerabiać, ale nowa to już sie malo opłaci bo wspomaganie niewiele drożej by wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Witam mam zamiar zakupić tura na t25 ma być 2 sekcyjny z hydraulczną łyżką (Nie na linke) tylko nie wiem czy dało by rade np łyżke pod podnośik podłączyc a tura pod wywrot. Chce wiedzieć przed zakupem co da się zrobić ;) Żeby potem żadnych jaj nie było że tur mi działac nie będzie ;)

Chodzi mi o tego tura http://www.allegro.pl/item570502152_ladowa...wladimirec.html


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

jasne ze da sie to zrobic tylko wtedy nie bedzie ci dzialal podnosnik. chyba ze zastosujesz zawory odcinajace wtedy bedziesz mogl sterowac gdzie ma byc kierowany olej. wszystko da sie zrobic tylko trzeba bedzie pokombinowac

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie posta wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

W t25 Rozdzielacz ma dwie sekcje, tak że nie ma gdzie podpiąć jednego obwodu, trzeba zmienić rozdzielacz na trzy sekcyjny(są takie ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310
jasne ze da sie to zrobic tylko wtedy nie bedzie ci dzialal podnosnik. chyba ze zastosujesz zawory odcinajace wtedy bedziesz mogl sterowac gdzie ma byc kierowany olej. wszystko da sie zrobic tylko trzeba bedzie pokombinowac

 

Tura będe używał pare razy do roku i będe go ściągał jak nie będe go używał ;) Więc jak sie da tak że tura pod podnośnik a łych pod wywrot to tak też zrobie ;) tylko tak, do siłownika idą 2 węże ;) i który teraz będzie trzeba podpiąć pod tura czy oby dwa będzie trzeba ? ;) Czy do tura jeden wąąz a do siłownika 2 przyjdą?


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od podnoszenia i opuszczania masz siłowniki jednostronne, więc idzie jeden przewód który podepniesz do wywrotu w ciągniku. A sterowanie siłownikiem od lyżki podepniesz pod podnośnik, bo masz tam 2 przewody. I powinno działać.


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

No tak myśle bo tur opadać bedzie sam pod własnym ciężarem jak przyczepa a łyżke dam pod podnośnik i wszystko będzie działać ;) I wajchy też pod ręką w miare


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bongle    2

Mam tura przy T25 własnej konstrukcji imam zrobione tak:sterowanie turem podpięte pod podnośnik(a konkretnie pod dociążanie) sterowanie łyżką pod wolny rozdzielacz.Wadą tego rozwiązania jest brak dociążania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Zawsze można jeszcze opdkręcić na śrubach przy wieszakach i bedziesz miał wyżem i nie bezie wadzić o ziemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2
Mam tura przy T25 własnej konstrukcji imam zrobione tak:sterowanie turem podpięte pod podnośnik(a konkretnie pod dociążanie) sterowanie łyżką pod wolny rozdzielacz.Wadą tego rozwiązania jest brak dociążania.

@bongle a jak chcesz opuścić tura to jak ustawiasz dźwignie? Ustawisz na swobodne opadanie (dźwignia na max do siebie pociągnięta)? Czy jak? Ja u siebie jak bym tak zrobił to odrazu pełna łycha z wielką siłą leci w dół i wali w ziemie z impetem. Nie ma mowy żeby w ten sposób opuścić tura tylko troche bo jak pełną lyche puszcze w ten sposób na dół i ją zatyrzymam w połowie drogi to mi sie tylne koła od ziemi odrywają ;) . Ja mam tura na linke więc krzystam z drugiej sekcii hydrauliki i moge w ten sposób opuszczać w położeniu dociążania i wtedy mi powoli opada całośc nawet pod ciężarem.

Jak to jest u ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ja tura pod wywrot podłącze łyzke podp odnośnik i powinno działac ;)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toma    21

Witam

 

Czy turem da się zdjąć glebę gdzieś 20 cm. Mam zamiar wokół domu trochę porównać ale przed tym muszę znieść pagórki. Gleba jest przeorana a dodatkowo przejechałem talerzówka.

Zastanawiam się nad kupieniem dwu sekcyjnego tura.

Będę wdzięczny za radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toma    21
Witam

 

Czy turem da się zdjąć glebę gdzieś 20 cm. Mam zamiar wokół domu trochę porównać ale przed tym muszę znieść pagórki. Gleba jest przeorana a dodatkowo przejechałem talerzówka.

Zastanawiam się nad kupieniem dwu sekcyjnego tura.

Będę wdzięczny za radę.

 

 

Czyżby nikt z Was nie próbował tura w takiej pracy????? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Ja nie mam tura, ale jeżeli masz ładowacz z szuflą sterowaną mechanicznie to ustaw ją tak żeby szła w dół, bo ładowacz nie ma docisku do podłoża i nie będzie się samo wbijać.

20 cm nie powinno stanowić problemu :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miloss    0

dokładnie bo są siłowniki jedno i dwu-stronnego działania

a w takich turach do T-25 to zazwyczaj jednostronnego działania czyli nie mają nacisku :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toma    21

Podłączyłbym pod istniejący rozdzielacz. Z tylu ciagnika mam fabryczne dwa złącza, tak ze tur mialby docisk a lyche pod podnośnik za pomoca zaworow.

Tylko zastanawiam się jakie to maja być zawory. Czy zawory kulowe te które są stosowane w instalacjach c.o będą odpowiednie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaz    0

Można jeszcze zastosować szybkozłącza na wężach do podnośnika i wtedy będziesz mógł łatwo podłączać łyżkę tura i spowrotem podnośnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lop16    0

możliwe... ale t-25 podniesiesz max. 400kg masz większy ciągnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
    • Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
    • Przez Tomaszzt25
      Witam!
      Przy jakiej temperaturze i obrotach docierać? 
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj