Skocz do zawartości

Zdjęcie

Władymirec T 25 TUR

177 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 07:54

Władymirec T 25 TUR Czy ogromne to bym nie powiedział. Napewno bedzie troche większe. Nie ma sie co sugerować tym, że kierownica ciężko chodzi. Trzeba wziąść coś na łyżke i spojżeć na opony. Jak są placki to normalne że bedzie ciężko chodzić a jak bedzie ciężko chodzić to sie bedzie też zużywać. Ja jak turem pracuje to wbijam conajmniej 3 atmosfery w przednie koła i problem z glowy. Jak skończe robote to upuszczam powietrza. Różnica w ciężkości kierowania między dwoma a trzema atmosferami jest taka że przy 2 musze kręcić dwoma rękami a przy 3 atmosferach spokojnie kręce jedną ręką.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Władymirec T 25 TUR Dzisiaj, 01:51
  •  

#22 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 16:00

Władymirec T 25 TUR Jeśli jest tak dobrze to czemu myślałeś o wspomaganiu

#23 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 16:32

Władymirec T 25 TUR Miałem rozwalony układ kierowniczy więc i tak musiałem wszystko rozbierać i kupować nowe części. Niestety żeby zrobić jakieś wspomaganie trzeba wyłożyć około 1500zł i to przy użyciu urzywanych niektorych części. Stary układ kierowniczy zrobiłem za około 300zł. Wymieniłem wszystkie bebechy w kolumnie, nowe zwrotnice, tulejki, końcówki drążków. Teraz lekko chodzi a rachunek jest prosty. Jakbym nim codzienie robił to bym wybrał wspomaganie a jak w sumie rocznie robie 10mth turem to czy warto sie grzebać w tym?

#24 Share kamil555

kamil555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 05 styczeń 2009 - 17:36

Władymirec T 25 TUR Mi ten tur podnosi ok~ 400kg a co do remontu to jeszcze nic nie robiłem.
pzdr

#25 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 19:56

Władymirec T 25 TUR Zawsze można założyć przekładnie od c 360,będzie jak ze wspomaganiem .

#26 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 21:07

Władymirec T 25 TUR No jakby sie jakaś używana trafiła w dobrym stanie i niedrogo to by było warto pszerabiać, ale nowa to już sie malo opłaci bo wspomaganie niewiele drożej by wyszło.

#27 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 21:34

Władymirec T 25 TUR Jedno i drugie drogo.

#28 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 07 styczeń 2009 - 20:17

Władymirec T 25 TUR wspomaganie mozna samemu zrobić pojeżdzić po złomowisku i bedzie taniej troche.

#29 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 20:27

Władymirec T 25 TUR Ale jeśli będzie coś nie tak to nie przejdzie przeglądu .

#30 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 15 marzec 2009 - 12:03

Władymirec T 25 TUR Witam mam zamiar zakupić tura na t25 ma być 2 sekcyjny z hydraulczną łyżką (Nie na linke) tylko nie wiem czy dało by rade np łyżke pod podnośik podłączyc a tura pod wywrot. Chce wiedzieć przed zakupem co da się zrobić ;) Żeby potem żadnych jaj nie było że tur mi działac nie będzie ;)
Chodzi mi o tego tura http://www.allegro.p...wladimirec.html
Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 15 marzec 2009 - 13:19

Władymirec T 25 TUR jasne ze da sie to zrobic tylko wtedy nie bedzie ci dzialal podnosnik. chyba ze zastosujesz zawory odcinajace wtedy bedziesz mogl sterowac gdzie ma byc kierowany olej. wszystko da sie zrobic tylko trzeba bedzie pokombinowac

Edytowany przez andrzej2110, 17 marzec 2009 - 16:42.
cytowanie posta wyżej

#32 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 15 marzec 2009 - 13:27

Władymirec T 25 TUR W t25 Rozdzielacz ma dwie sekcje, tak że nie ma gdzie podpiąć jednego obwodu, trzeba zmienić rozdzielacz na trzy sekcyjny(są takie ).

#33 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 15 marzec 2009 - 14:35

Władymirec T 25 TUR

jasne ze da sie to zrobic tylko wtedy nie bedzie ci dzialal podnosnik. chyba ze zastosujesz zawory odcinajace wtedy bedziesz mogl sterowac gdzie ma byc kierowany olej. wszystko da sie zrobic tylko trzeba bedzie pokombinowac

Tura będe używał pare razy do roku i będe go ściągał jak nie będe go używał ;) Więc jak sie da tak że tura pod podnośnik a łych pod wywrot to tak też zrobie ;) tylko tak, do siłownika idą 2 węże ;) i który teraz będzie trzeba podpiąć pod tura czy oby dwa będzie trzeba ? ;) Czy do tura jeden wąąz a do siłownika 2 przyjdą?

#34 Share xdxaxmxixaxnx

xdxaxmxixaxnx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 15 marzec 2009 - 19:56

Władymirec T 25 TUR Od podnoszenia i opuszczania masz siłowniki jednostronne, więc idzie jeden przewód który podepniesz do wywrotu w ciągniku. A sterowanie siłownikiem od lyżki podepniesz pod podnośnik, bo masz tam 2 przewody. I powinno działać.
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

#35 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 15 marzec 2009 - 20:25

Władymirec T 25 TUR No tak myśle bo tur opadać bedzie sam pod własnym ciężarem jak przyczepa a łyżke dam pod podnośnik i wszystko będzie działać ;) I wajchy też pod ręką w miare

#36 Share bongle

bongle

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 19:49

Władymirec T 25 TUR Mam tura przy T25 własnej konstrukcji imam zrobione tak:sterowanie turem podpięte pod podnośnik(a konkretnie pod dociążanie) sterowanie łyżką pod wolny rozdzielacz.Wadą tego rozwiązania jest brak dociążania.

#37 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 17 marzec 2009 - 16:33

Władymirec T 25 TUR Zawsze można jeszcze opdkręcić na śrubach przy wieszakach i bedziesz miał wyżem i nie bezie wadzić o ziemie.

#38 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 17 marzec 2009 - 17:07

Władymirec T 25 TUR

Mam tura przy T25 własnej konstrukcji imam zrobione tak:sterowanie turem podpięte pod podnośnik(a konkretnie pod dociążanie) sterowanie łyżką pod wolny rozdzielacz.Wadą tego rozwiązania jest brak dociążania.

@bongle a jak chcesz opuścić tura to jak ustawiasz dźwignie? Ustawisz na swobodne opadanie (dźwignia na max do siebie pociągnięta)? Czy jak? Ja u siebie jak bym tak zrobił to odrazu pełna łycha z wielką siłą leci w dół i wali w ziemie z impetem. Nie ma mowy żeby w ten sposób opuścić tura tylko troche bo jak pełną lyche puszcze w ten sposób na dół i ją zatyrzymam w połowie drogi to mi sie tylne koła od ziemi odrywają ;) . Ja mam tura na linke więc krzystam z drugiej sekcii hydrauliki i moge w ten sposób opuszczać w położeniu dociążania i wtedy mi powoli opada całośc nawet pod ciężarem.
Jak to jest u ciebie?

#39 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 17 marzec 2009 - 19:38

Władymirec T 25 TUR Ja tura pod wywrot podłącze łyzke podp odnośnik i powinno działac ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Toma

Toma

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 22 lipiec 2009 - 11:52

Władymirec T 25 TUR Witam

Czy turem da się zdjąć glebę gdzieś 20 cm. Mam zamiar wokół domu trochę porównać ale przed tym muszę znieść pagórki. Gleba jest przeorana a dodatkowo przejechałem talerzówka.
Zastanawiam się nad kupieniem dwu sekcyjnego tura.
Będę wdzięczny za radę.