maras

Władymirec T 25 TUR

Polecane posty

Toma    21
możliwe... ale t-25 podniesiesz max. 400kg masz większy ciągnik?

 

 

Mam tylko T25. Tur byłby tylko do prac ładowania materiałów sypkich jak i do równania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

W t25 chciał bym dodać ze też jest dociążanie w drugiej sekcji wywrotu. Działa tak samo jak podnśnik. Olej z przyczepy moge tak samo zasysać. Jak przyczepa opadnei aż słychać po obrotach ze troche ma ciężej. Także tutaj tura by wbił w ziemie. Tylko odpowiednie silowniki jeszcze


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Panowie a jak sie sprawuje t 25 przy turze???

Rozrzutnik 3.5 t w ile naladuje np obornika przy dobrych warunkach???


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

Zależy do czego i w jakich warunkach ma pracować. Np u mnie przy ladowaniu obornika spisuje sie b.dobrze ale mam plyte. Po błocie jak nie miałem plyty bylo różnie. Teraz naładuje spokojnie rozrzutnik 3 tonowy w około 5 minut. Do róznych lekkich prac też sie nadaje tym bardziej jeśli ma rewers. Do spychania ziemi sie napewno nie nadaje i nie ma tu co kombinowac z dociskiem tura bo lycha sama wchodzi w ziemie. Niestety potem traktor nie może tego popchnąć. Wiem bo probowałem łąke zaoraną porównac i to byla męka i musiałem zrezygnować. Do takiej roboty potrzeba przedniego napędu. Ale np do zwózki bel nie jest zły ale to zależy od terenu, bo jesli na widłach jest bela to zwykla bruzda potrafi byc przeszkodą nie do pokonania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

No to jeszczem ożna tyl dociażyć troche i też inaczej będzie, na koła obciazniki a przednie założyć na jakąś rame na tuz z tyłu :lol:


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

No tak można dociążać i dociążać, aż wkońcu zrobiął się 2 części z ciągnika :lol: Władek nie ma ramy od tura aż do tylnego mostu ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

No to jeszczem ożna tyl dociażyć troche i też inaczej będzie, na koła obciazniki a przednie założyć na jakąś rame na tuz z tyłu :lol:

Wiem , że jesteś wielkim milosnikiem Wladimirca ale uwierz mi gdzieś są jednak granice jego możliwości. Jak lycha przy spychaniu ziemi sie zagłębi to traktor sie zatrzymuje i cały przodek unosi sie do góry aż schowają sie całe siłowniki, więc dodatkowe dociążanie tylu jest niepotrzebne bo w pewnym momencie cała masa traktoru spoczywa tylko na tylnych kołach. Potem można tylko obstawiać co sie pierwsze urwie. Ja obstawiam, że najpierw złamie sie przedni zaczep bo do niego są mocowane odciągi tura i tam jest wtedy duże naprężenie materiału, albo tak jak u mnie pokrzywi sie mocowanie tura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toma    21

Witam z nadchodzącym Nowym Rokiem.

 

Już mam wykonaną ramę i zamontowane dwa siłowniki (dwustronne). Teraz przyszła kolejka zrobienia łyżki tylko zastanawiam się o rozmiary głębokość i wysokość. Głównie będę ładował materiały sypkie. Czy takie rozmiary będą optymalne? http://img6.imageshack.us/img6/4246/35152229.jpg

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!! Jestem nowym użytkownikiem. Chcę założyć do mojego władka tura. Tylko w tym rzecz że nie wiem jakiego? Myśle na firmą AGRO-TUR ale nie wiem czy są wytrzymałe.Byłby to TUR-4 2-sekcyjny. Bardzo proszę o odpowiedź....Pozdrawiam Wszystkich użytkowników!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Z tego co wiem, to tur 4 nie jest 2-sekcyjny. Tury 2 sekcyjne to tylko 1 ,2 i 3.

Do władka pasuje 2 lub 3 .Od tura 3B w Góre są 3 sekcyjne. :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackassiu    50

Tur 1 przeznaczony do t 25 podnosi na wysokość 2,60 cm, a T 210 z Meprozetu 3m ... Więc brak szans :)


Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już nie jest takie ważne :) Ale wraz nie wiem na jakiego się zdecydować???? Założył bym do zetora ale mi się trochę nie opłaca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackassiu    50

Do T 25 ciężko będziesz miał o 2 sekcyjny, no chyba, że jakiś prywatny takiego zrobi :) Bo z tego co się orientuję to ani TUR 1 ani T 210 nie oferują 2 sekcyjnych


Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackassiu    50

A nie myślałeś o takim ładowaczu na tylni TUZ ? Zależy ile to w/g Ciebie " nie dużo":)


Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do bel jest to dobre(mam taki) ale do gnoju to raczej nie :) Więc zastanawiam się nad turem :) Bel przeważnie mam około 150 i około 30 rozrzutników gnoju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackassiu    50

No szkoda by było w takim razie zaprzęgać Władimira do rozrzutnika a nie korzystać większej mocy :) Ten na TUZa nie jest super rozwiązaniem bo po dłuzszej chwili całe plecy bolą, no ale ma przewage cenową nad czołowym nawet 2x :) Zatem wybór należy do Ciebie :)


Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochen    65

Ile można podnieść Tur`em takim t-25? Dźwignie 500kg? Bo mi zależy na małym ciągniku do hali który będzie ładował i rozładowywał nawóz(hala jest z rampą więc jak podjadę przyczepą z big-bagami to jest na tym samym poziomie więc nie trzeba wysoko podnosić tak 0.5m by starczyło) oraz podgarniał zboże do żmijki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

W 30 podnosi 500kg jeśli jest dobra hydraulika więc myśle że i dobry rusak powinien dać rade. A nie wolałbyś kupić widlaka, te same pieniądze co ładowacz?


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochen    65

A nie wolałbyś kupić widlaka, te same pieniądze co ładowacz?

 

 

 

W grę wchodzi jeszcze jakaś mini ładowarka lub coś podobnego. Widlak też by podszedł ale jak tym zboże podgarniać trzeba by jakąś łyżkę dorobić. Głownie chodzi mi o koszty bo po co ładować kasę w sprzęt jak będzie 4,5 razy do roku używany (max 10-13 tyś),a widlaka już oglądałem za 5tyś ale się jeszcze zastanawiam bo lepiej dołożyć niż potem się wkurzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dexter170
      Witam, wymieniłem głowice bo zawory latały już w tulejach i mam teraz problem bo oczywiście chińczyki zrobili źle odwiert pod śrubę smarowania i była za płytka przez co wyrwałem gwint. Są na rynku śruby M14 więc przegwintowałem, zamontowałem i działa. Nie bawiłem się w wymianę tuleji bo się naczytałem że powszechnie dostępne są kijowe.
      Martwi mnie tylko smarowanie czy nie za bardzo zablokowałem kanał oleju, tzn dźwigienki są smarowane, olej leci, ale sprężyny suche, oleju może kropla czy dwie pod nimi reszta spływa a tuleje wystają przecież ok 2cm nad poziom głowicy. To jest w porządku czy mam się martwić?
      Ciśnienie normalne 3,5 na zimnym i 2,5 przy 80. Nie chcę żeby te nowe zawory się zatarły jak pojadę w pole.
    • Przez Tomaszzt25
      lv_0_20231215164649.mp4 Witam Aktualnie mam stomile 11.2-28 i chciałbym kupić większe opony ze względu na to że t25 często wyjeżdża w trasy.
      I moje pytanie brzmi co wybrać? 12.4-28 czy 13.6-28.
      Ciągnie rotacyjną,zgrabiarke,kopaczkę, rozsiewacz nawozu,a rzadziej pług,poznaniaka i kultywator
       
       
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj