Skocz do zawartości

Zdjęcie

stuki strzały z okilc głowicy...

85 odpowiedzi na ten temat

#41 Share panRys87

panRys87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 25 sierpień 2011 - 20:47

stuki strzały z okilc głowicy... Ok już dzwoniłem do kolesia... Dzięki wsztstkim za odpowiedzi jak założe wtryski to napisze co i jak. Dobranoc;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
stuki strzały z okilc głowicy... Dzisiaj, 15:09
  •  

#42 Share panRys87

panRys87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 18:15

stuki strzały z okilc głowicy... No i znów coś ;[ i wygląda dość poważnie :( po założeniu wtrysków minimalna poprawa... Stare rospylały ale nie każdy na wszystkie dziury wieć założył nowe końcówki... Poskładałem silnik zapalił raz drugi trzeci a za czwartym już nie... Rozrusznik nie zakręci wogóle na zaciąg próbowałem z kilometr a nawet dymka nie puścił z komina... Co to może być...

#43 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 18:34

stuki strzały z okilc głowicy... Sprawdź czy ci się pompa wtryskowa obraca, niekiedy ścina wpust , i pomyśl i posprawdzaj czy czasem zmieniając wtryski nie zamknąłeś kranika, i czy paliwo w ogóle dochodzi do pompy
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#44 Share panRys87

panRys87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 22:37

stuki strzały z okilc głowicy... z góry sorki jesli cos jest nie tak bo odpisuje z telefonu... Paliwo myślę ze na pewno dochodzie bo nic nie ruszalen poza przewodami paliwowymi po założęniu odpaliłem go ze 3 razy i chodził a za 4 nagle zonk... Jutro znow pompe trzeba ściągać i zobaczę mam nadzieję ze to tylko klin przy pompie a nie cos poważniejszego:-( przed chwila rozmawiałem z sąsiadem i mówił ze albo klin albo puknac młotkiem gumowym z boku regulatora obrotow... Przepraszam ze tak zawracam gitarę no ale mam nadzieję ze z waszą pomocą dojdę do porządku z tym traktorem...

#45 Share panRys87

panRys87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 27 sierpień 2011 - 10:29

stuki strzały z okilc głowicy... Pompa ściągnieta i okazało się że klin nie ruszony... Wszystkie zębatki całe a gdy zakręciłem wałkiem pompie z króćców wypływało paliwo... Z przewodów podczas odkręcania ropa również schodziła... teraz to już nie mam pojęcia o co chodzi...

Układ paliwowy nie ma z tym nic wspólnego i szczeże powiem że szkoda :( chciałem teraz chociaż zawory ustawić i niemiła niespodzianka... Nawet nie idzie kołem zamachowym zakręcić rozrusznik zdjąłem i to samo... Co się mogło stać... Pewnie trzeba będzie silnik rozbierać :( Dodam że nie słyszałem żeby coś łupnęło w silniku możliwe że się zatarł???

Edytowany przez milanreal1, 28 sierpień 2011 - 22:36.
post pod postem

#46 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 28 sierpień 2011 - 08:18

stuki strzały z okilc głowicy... Pewnie któraś stopka się odkręciła i panewki wlazły na siebie i zablokowało wszystko, odkręć miske i sprawdź,

i jeszcze napisze ci bo cię zbanują , na dole po prawej stronie na swoich postach masz opcję "edytuj" kliknij na nia i wtedy możesz dopisać w swoim poście tylko użyj enter żeby była przerwa-akapit, a nie pisz pod swoimi postami
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#47 Share panRys87

panRys87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 28 sierpień 2011 - 08:46

stuki strzały z okilc głowicy... Sorki;) No jutro będe miskę zdejmował i patrzył i ma nadzieje że to nic poważnego bo jeżeli wał do szlifu to już bym musiał nowy kupić bo ten co mam już po ostatnim szlifie jest...

Witam przed chwilą zdjąłem miskę i patrzyłem na te panewki i wyglądają w porządku tzn że lekko się przesuwają przód tył bo mają minimalnie miejsca żeby je ruszyć Co prawda na jednej zostało tylko pół zawleczki jednak nakrętka trzyma... to wygląda OK jednak wałem nadal się nie da ruszyć w żadną stronę... Czy to mogą być cylindry zatarte :( ? Jeśli tak to czy jest możliwość wymiany bez rozpoławiania ciągnika? I co potem z panewkami nowe czy jak będe wdzięczna za każdą odpowiedź...

No i sprawa jest jasna' chyba najgorsza z opcji :( zatarty wał był na panewce trzymającej wał... Odkręciłem wszystkie i przy ostatnie kołem leciutko już się kręci... Wyjąłem panewke i okazało się że chyba coś tam wpadło bo wyryło rowek po całej jej długości i pełno wiórów tam jest dodatkowo wał cały porysowany... A chyba jest po ostatnim szlifie i teraz mam pytanie bo chciałbym kupić używany wał chociaż po drugim szlifie... Jak sprawdzić na samym wale ile razy był szlifowany i czy da się sprawdzić jakiej jest produkcji bo nie chce kupować jakiegoś indyjskiego czy jakiegoś tam szajsu co się zaraz posypie...

Edytowany przez panRys87, 30 sierpień 2011 - 18:04.

#48 Share javman

javman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 26 wrzesień 2011 - 19:32

stuki strzały z okilc głowicy... witam, znalazlem ten temat i nie chcialem pisac nowego, problem mam podobny - przynajmniej tak mi sie wydaje, bo objawy podobne. stuki i trzaski w pzredniej czesci silnika, i to takie jak by cos powiedzmy lekkiego od srodka napierniczalo w korpus silnika. jakas srubka czy cos... najpierw mylalem ze to prądnica bo wlasnie w jej okolicy bardzo stukalo, wiec ja odlaczylem i odpalilem, ale trzaski nadal są.... co to moze byc? dodam ze na 3 cylindrze licząc od przodu ciagnika , a wlasciwie na obudowie pojawila sie mokra plama czarnej mazi.. jak by olej... pod ta nakretką tej obudowy... jakies sugestie?
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

#49 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9076 postów

Napisany 26 wrzesień 2011 - 21:47

stuki strzały z okilc głowicy... Profilaktycznie powinieneś sprawdzić zawory. Możliwe że któryś nabrał zbyt dużego luzu. Zapal go pózniej bez pokrywek na klawiaturze. Jak będzie dalej klupać przysłuchaj się czy czasem ten dzwięk nie dochodzi z kolektora wydechowego. Możliwe że wydmuchało zawór. Może to być wtrysk lub gorzej przytarty tłok ale był by olej w kolektorze.
KPK Kumurun Team

#50 Share javman

javman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 27 wrzesień 2011 - 07:06

stuki strzały z okilc głowicy... ok, zerknę tam, ale dodam ze przy spuszczaniu oleju jakaś podkładka mi zablokowała otwór spustowy i jak ją palcem pchnąłem to dopiero olej swobodnie spłynął. Na razie próbuje ściągnąć kolo pasowe ale mam problem z tą podkładką, która była pod śrubą, nie chce zejść franca.

Edytowany przez javman, 27 wrzesień 2011 - 07:07.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9076 postów

Napisany 27 wrzesień 2011 - 07:35

stuki strzały z okilc głowicy... Tam nie ma za bardzo żadnych podkładek. Jedynie jedna duża, zaginana pod śrubami pompy oleju. Chyba że rozleciała się pod nakrętką którą jest przykręcony konik klawiatury i wpadły kawałki do miski. Wtedy konik by gonił i silnik stukał na tym cylindrze.
KPK Kumurun Team

#52 Share javman

javman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 27 wrzesień 2011 - 09:50

stuki strzały z okilc głowicy... ok, sciagnalem przednia pokrywe, zalozylem ze wtryskiwacze i cyllindry nie stukaly bo ciagnik dobrze pracowal i nie mulił.

na pokrywie od wewnętrznej strony widać wyżłobienie ok 2-3 milimetrowe po kole zębatym pośrednim górnym, dało sie je ściągnąć ręką, nie było niczym zabezpieczone przed zdjęciem. wydaje mi się ze tak nie powinno być, wszystkie koła żębate mają nakrętki zabezpieczające... chyba zerwało gwint.... co teraz?

tutaj zdjęcie znalezione na necie, dobrze obrazuje stan rzeczy, właśnie ta nakrętka niestandardowa (z 4 wycieciami- zwana łożyskową)wraz z podkładka taka jak trybik wyglądającą leżała na dnie miski olejowej.

ciężko wymienić tą oś koła pośredniego?

Edytowany przez javman, 27 wrzesień 2011 - 10:14.

#53 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9076 postów

Napisany 27 wrzesień 2011 - 10:28

stuki strzały z okilc głowicy... miska do zdjęcia i trzeba mieć cienką rączke żeby dostać nad wał. Ośka jest tylko włożona od wewnatrz w otwór i od zewnątrz przykręcona przez zębatke.

Edytowany przez seweryn20, 27 wrzesień 2011 - 10:29.

KPK Kumurun Team

#54 Share javman

javman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 27 wrzesień 2011 - 11:10

stuki strzały z okilc głowicy... czyli powinna łatwo wejść do komory silnika? bo już poxipolem przykleilem ją, ma szanse takie połączenie ?
zanim zakleiłem to probowałem tą ośkę poruszać ale napotykalem na jakiś opor przy próbie wciśniecia go głębiej, o cos metalowego uderzała

Edytowany przez javman, 27 wrzesień 2011 - 11:16.

#55 Share javman

javman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 27 wrzesień 2011 - 17:12

stuki strzały z okilc głowicy... ok, postanowilem odkleic to i wyjac ośke i kupic nową, tak jak myślalem oska zahaczała o wal, ale jak go lekko przekręciłem miałem juz dobry dostęp i wyjałem ośke bez kłopotu, jutro kupię nową i składam maszyne... przy okazji miałem mały kłopot z zapłonem bo mi sie poprzekręcały żebatki, ale już doszedłem do ładu. tylko takie pytanie mam, jeśli by były źle ustawione te żębatki to ciągnik by nie odpalił tak? istnieje mozliwość ustawic tak że odpala od kopa ale tylk onp. na 2 cylindry?

#56 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9076 postów

Napisany 27 wrzesień 2011 - 23:15

stuki strzały z okilc głowicy... Raczej nie. Przestawiejąc rozrząd kąty o tą samą wartość przestawiają się na wszystkich cylindrach. Róznica bedzie w pracy silnika bo palić może normalnie. Róznie to z tym bywa. Poza tym są odstępstwa od reguły. Różnice w rozpylanym paliwie na poszczególnych cylindrach mogą objawiać się brakiem zapłonu na tych gorszych.

KPK Kumurun Team

#57 Share javman

javman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 28 wrzesień 2011 - 07:27

stuki strzały z okilc głowicy... aha, ustawiłem według znaków na tych kolach zębatych i wydaje mi się, że po odpaleniu pracował równo, pozatym nie telepało nim, wiec mam nadzieje, że jest wszystko ok.

Edytowany przez javman, 28 wrzesień 2011 - 07:28.

#58 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9076 postów

Napisany 28 wrzesień 2011 - 07:41

stuki strzały z okilc głowicy... Jak ustawiłes tak jak na zdjęciu które zapodałeś to na pewno będzie dobrze. Stuki się uspokoiły?
KPK Kumurun Team

#59 Share javman

javman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 01 październik 2011 - 20:27

stuki strzały z okilc głowicy... sorka ze nie odpisywalem wczesniej ale nie bylo mnie w domu a poza nie bardzo mialem dostep do internetu. powiem tak, zlozylem to do kupy ale odpala nie tak dobrze jak przed calą wymiana tej ośki. tzn. odpala ale po chwili kręcenia a czasem za drugim razem dopiero... silnik za to pracuje jak by ciszej niz kiedys.... stuki sie uspokoiły... ustawiłem wg znaków ale kurde nie wiem czy czasem jak miałem klin na wale do góry to zamiast na pierwszym cylindrze tłok być w maksymalnym górnym położeniu był w jakimś innym... i to jest przyczyną gorszego odpalania...

Edytowany przez javman, 01 październik 2011 - 20:29.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9076 postów

Napisany 01 październik 2011 - 20:49

stuki strzały z okilc głowicy... Musisz ustawić według książki początek wtrysku paliwa. chcesz instrukcje jak to zrobić?
KPK Kumurun Team