Zaloguj się, aby obserwować  
Deny

ZETOR FORTERRA 115 i ZETOR PROXIMA POWER 90 czy Deutz Agrofarm 430 i 410?

Polecane posty

Deny    0

Witam!

Chciałem się zapytac forumowiczów w temacie co było by lepiej wybrac Zetora Forterrę 115 o mocy 110km i Proxime power 90 o mocy 87km czy Deutze Agrofarm 430 i 410 ?

Oczywicie 410 i proxima do tura...

Niewiem na co się zdecydowac bo Agrofarmy sa strasznie lekkie i na cieszych pracach wiecej pala nisz mają normy jak również tylny wałek jest bardzo delikatny i łatwo go ukrecici czego o zetorach bym nie powiedział prosze o nominowanie ciagników które według was są lepsze i jakies informacje dlaczego?...

Pozdrawiam Deny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erni0402    10

to na jaki areał chcesz taki sprzęt,może agrofarm 410 do tura i leżejszych prac a do cięższych agrtron k 420?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwewwe    0

Deutze Agrofarm 430 i 410 za stosunkowo niską cenę oferują ci najnowsze rozwiązania techniczne, łatwość obsługi i podzespoły najlepsze jakościowo, a co za tym idzie niskie koszty eksploatacji. Mogą być zasilane 100% Biodieslem. Skrzynia biegów mechaniczna w pełni zsynchronizowana w wersji „GS” posiadać może półbiegi załączane pod obciążeniem i rewers elektrohydrauliczny.

 

nie ma co barć ztorów bierz Deutze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

Według mnie też lepiej brać deutze zetory wiadomo lubią sobie łyknąć paliwa a w fendtach siedzą silnika deutza a jak wiadomo fendt jeden z najoszczędniejszych ciągników. Druga sprawa e deutzu nie ma w nim aż tyle elektroniki żeby cały czas się coś psuło a nie lepiej do ładowacza było by brać JD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrmtz82    0

najoszcządniejsze są Mf i fendt a DJ jak to amerykaniec paliwa sobie nie odmówi i jak do tura to fendt ma dużo bajerów i unowocześnień polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek5011    3

Jeśli ma być to ciągnik prac w polu to zetor ,jest zapas mocy , komfort pracy .Co prawda nie tylu pierdółek co DF i te inne ale jest wytrzymały łatwy w obsłudze . I wcale dużo nie pali jak na to co zrobi to spalenie nie jest aż takie ogromne jak tutaj niektórzy mówią .

Edytowano przez zetorek5011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deny    0

No własnie w tym rzezc jest tylko dwie opcje te zetory i te detuze które napisałem to albo to...Prosze o nie pisanie o JD MF czy Fend wiem co za nimi stoi JD sporo chlaja i elektroniki maja tak samo fendt tylko ze mniej pali (jaki i deutz) a MF tez mało pali ale o nich nawet nie myślałem ceny są tez nie małe w porównaniu do seri agrofarm...

Ja się pytam o te deutze i zetory...I niewiem bo Agrofarmy małe sa i stekają w pługach dlatego nici z ich oszczednosci paliwa a zetor masywny to idzie na jednym gazie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a dlaczego porównujesz ciągniki o tak różnych mocach? co ten ciągnik ma głównie robić? ładowacz? ciężka uprawa? jak do ładowacza to wybierałbym coś pomiędzy powerką a DF pod warunkiem że DF z EH rewersem by był, jak do pracy w polu to zastanowiłbym się nad forterrką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deny    0

Te moce sa prawie takie same...

A własnie o to chodzi że mam 2 brac i jeden do tego a drugi do tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a to chyba że,

 

znasz ceny powerki i DF w podobnym wyposażeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Według mnie też lepiej brać deutze zetory wiadomo lubią sobie łyknąć paliwa a w fendtach siedzą silnika deutza a jak wiadomo fendt jeden z najoszczędniejszych ciągników. Druga sprawa e deutzu nie ma w nim aż tyle elektroniki żeby cały czas się coś psuło a nie lepiej do ładowacza było by brać JD?

 

Kto Ci powiedział, ze Fendt to jeden z najoszczednejszych ciagników ? Chyba przedstawiciel handlowy...

 

Co do wyboru to brałbym Deutza, mały zwortny, oszczedny :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zetor nie pali aż tak dużo, może te stare to tak :) a takiemu DF 410 jak dasz w ciężkiej robocie po gazie to i też łyknie, bo jemu musisz bardziej piłować niż Zetorkowi bo ma mniejszy o sporo moment obrotowy, mniejszą mase no i 2 biegi pod obciążeniem a nie 3 jak w Proxie ;d w zetorze kabinka większa i wygodniejsza a nie ciasnota :) ale DF zwinniejszy bo krótszy

Edytowano przez ThePatryk1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deny    0

Właśnie zgadzam się z patrykiem zetory są wieksze,a deutze mniejsze przez co w cieszej robcie nie ma różnicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

taaa zetor malo pali, patrz bo uwierze.

 

Nikt mi nie wmowi ze mało bo sam mialem forterre, nigdy wiecej nowego zetora, jego epoka zatrzymala sie na serii 72** i koniec kropka, malo kto nie ma z tym ciagnikiem problemow.

 

Moim zdaniem powiniennes rozwazyc jeszcze T50** z NH, case JXU, wychodza podobnie cenowo a rowniez prezentuja podobna jakosc do DF.

 

Zgodze sie z jednym silnik Deutz w Fendt nie jest przyczyna oszczednosci Fendta, tylko skrzynia.

Edytowano przez statek

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deny    0

Po 1 nie porównuje spalania tych dwoch ciagników w lekkich pracach...

Po 2 nie mysle o innych ciagnikach niz te...

Po 3 zetor nie jest wadliwy tylko moze ci sie trafił taki i wasnie one są dobre...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

mister w ktorej czesci wypowiedzi sie pomylily?

 

mialem zetora, 2 sasiadow ma rowniez, nie ma miesiaca bez usterki, lub awarii. Nie mowie o tym co slyszalem tylko o tym co widze i widzialem na wlasne oczy.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Co sie działo z nimi ? Jesli u Ciebie zdarzały sie usterki to sie nie dziwie bo ciagniki maja troche roboty ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Zetory to dwa różne ciągniki. Jeden większy drugi mniejszy więc jakoś robote można podzielić między nie. A deutze to ten sam ciągnik praktycznie różniący się dawką na pompie więc nie wiem po co dwa chcesz takie same. Jak dwa deutze to większy powinien być z agrotronów. A które wybrać, zetor będzie troche tańszy, deutz mniejsze ma spalanie. Choć napewno różnica w spalaniu nie będie jakaś wielka myśle że koło 10%. Seria agrofarm ma strasznie kiepską kabine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Wacek 21 po to sie kupuje nowy ciagnik aby nie bylo problemow niezaleznie od tego ile robia.

 

W forterze silnik raz byl robiony, 3 razy pompa paliwowa, raz podnosnik, chlodnica ciekla, juz o elektryce nie bede wspominal:)


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli w związku z kupnem małego ciągnika, ja bym się zastanawiał nad NH T5040. Kabina nie tak, w środku sporo miejsca, możesz mieć EHR, rewers elektro jest w podstawie, 2 biegi pod obciążeniem, ciągnik ma większy moment obrotowy od agrofarma czy zetora, większą pojemność silnika a pali nie za dużo, jest najcięższy ze wszyskich co do tura jest to "+" no i przy połączeniu z większą maszyną nie będzie sapał tylko idze jak burza ( wiem o nim dużo bo sam prawdopodobnie takiego teraz na PROW będę brał )xD cena około 160 tys. ze wszystkimi bajerami oprócz EHR i 3 par zewn. hydrauliki ale to można dokupić ;d

Edytowano przez ThePatryk1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
motek1986    0

Jetem przy tym samym wyborze między zetorem proximą power 90 i agrofarmem 410 i użytkownikem zetora i new hollanda .

I powiem tyle że co do new hollanda to nigdy tego nie kupie psują sie ciągle 3 razy wymiana pompy podnośnika a to nie mały koszt ,słaby moment obrotowy silnika . A co do zetora mam go 10 lat i wymieniłem tylko 2 razy pompke od sprzęgła ,dodam ze new holland ma 4 lata a co do momentu obrotowego silnika to patrz w jekiej normie podają : zetor podaje ECER24 A DF I NH W NORMIE ISO WIĘC POCZYTAJ NA NECIE I ZOBACZYSZ ŻE MOC MOCY NIE JEST RÓWNA . ja na twoim miejscu brał bym zetora bo mój kumpel kupił DF agrofarm 410 i w pługu zagonowym 4*40 pali na motogodzine od 12 do 13 litruw paliwa więc taki oszczędny to nie jest ;)

A ja chyba wezme forterre 95.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj