Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 1177 Hydro 4 czy Claas Dominator 98 SL Maxi

42 odpowiedzi na ten temat

#1 Share DJBOMBA12

DJBOMBA12

Chudy

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 25 wrzesień 2007 - 19:22

John Deere 1177 Hydro 4 czy Claas Dominator 98 SL Maxi Co byscie mi poradzili. John Deera czy Claasa??? Chodz mi też o Awaryjnosć, odczucia, opinie i o obsługe????!!!! Który lepszy??? Piszcie!!!!!

Pozdrawiam NEWOLLANDTL90A.
W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 1177 Hydro 4 czy Claas Dominator 98 SL Maxi Dzisiaj, 21:31
  •  

#2 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 26 wrzesień 2007 - 13:27

John Deere 1177 Hydro 4 czy Claas Dominator 98 SL Maxi A co kupujesz ;)? Musisz zwrócić uwage na serwis, czy masz daleko, żeby potem nie stać dniami jak coś nawali. U mnie po wiosce lata ten JD, po 4 latach już łańcuchy się wycierają, przez jakiś simering 26mm średnicy cały kombajn w oleju, 20l dziennie leciało. Ziarnka gubi, no ale jeszcze nie zrobiono kombajnu który by nie gubił ziaren :) O claasie nie wiem dużo, a przyznam, że te dominatory też mnie interesują.

KS Falubaz

#3 Share longerbycz

longerbycz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 30 wrzesień 2007 - 08:40

John Deere 1177 Hydro 4 czy Claas Dominator 98 SL Maxi john deere to dobra firma ale częsci droższe niż claasa, ja mam dominatora 98 SL z 93r i jestem zadowolony i gdyby nie spora wpadka na początku ubiegłego sezonu to mówił bym o nim w samych superlatywach heh Mianowicie po 5 godzinach młócenia pękł mi zawór w silniku(silnik mercedesa 180Km) ładowarka wyjąłem go zawiozłem do bydgoszczy i po chyba 3 dniach już młóciłem i reszta czyli 70 ha poszło dobrze......, a i jeszcze słyszałem że ta seria 1177 ma jakąś ukryta wade ale nie wiem jaką. zdecydował bym się mimo wszystko na claasa

#4 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 30 wrzesień 2007 - 08:53

John Deere 1177 Hydro 4 czy Claas Dominator 98 SL Maxi Pewnie młóciłeś w straszny upał. U mnie też tak było, sąsiad JD stał, a drugi kosił bizonem. I potem bizona ściągali z pola też przez ten zawór.

KS Falubaz

#5 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 30 wrzesień 2007 - 09:07

John Deere 1177 Hydro 4 czy Claas Dominator 98 SL Maxi a co ma do tego upał?

#6 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 30 wrzesień 2007 - 09:32

John Deere 1177 Hydro 4 czy Claas Dominator 98 SL Maxi Tego to ja nie wiem, tak stwierdził właściciel bizona w mojej okolicy, że przez upał miał tą awarie.

KS Falubaz

#7 Share DJBOMBA12

DJBOMBA12

Chudy

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 14 październik 2007 - 18:58

John Deere 1177 Hydro 4 czy Claas Dominator 98 SL Maxi Pisać ludzie pisać!!!!!

#8 Share longerbycz

longerbycz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 16 październik 2007 - 21:05

Tego to ja nie wiem, tak stwierdził właściciel bizona w mojej okolicy, że przez upał miał tą awarie.

powiem Ci że upału nie było ogólnie można to tak nazwać - pech...

#9 Share andrzejko

andrzejko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 17 październik 2007 - 14:29

John Deere 1177 Hydro 4 czy Claas Dominator 98 SL Maxi dominatory, zwlaszcza z silnikami merca to sprzety niedobite..

#10 Share DJBOMBA12

DJBOMBA12

Chudy

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 28 październik 2007 - 16:13

John Deere 1177 Hydro 4 czy Claas Dominator 98 SL Maxi Pisać ludzie pisać!!!!!!!!!!

Spokojnie, bez nerwów. Jeśli ktoś nie wie nic na ten temat nie będzie się wypowiadał!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share BRAMA

BRAMA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 07 listopad 2007 - 14:22

a co ma do tego upał?

Jak jest upał to silnik sie grzeje a ciepłe żelazo ma mniejszą wytrzymałość i zawór mógł pęknąć.

#12 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 18 listopad 2007 - 14:34

John Deere 1177 Hydro 4 czy Claas Dominator 98 SL Maxi Ja wybrałej JD 1188 H4 bo akurat taki się niedaleko trafił. Ogólnie jestem zadowolony. Części w ciagu 48 godzin Ci ściagną. Dużo z nich dopasujesz w Grene i innych dobrych sklepach. Bardzo podoba mi się duża sieć servisów do jajbliższego mam 40 km następnego 50km innego 60km. Natomiast co do Claasa się nie wypowiadam bo niemiałem z nim doczynienia. Najważniejsze to kupić niezajechaną maszynę w kukurydzy.
The Truth Is Out There

#13 Share TRACTORMASTER

TRACTORMASTER

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 17 grudzień 2007 - 19:16

John Deere 1177 Hydro 4 czy Claas Dominator 98 SL Maxi Tylko JOHN DEERE a CLAAS to taj jak Volkswagen przy Mercedesie śmietnik i tyle. Kosiłem JD 1177 Hydro o Boże robota w żniwa to przyjemność jeszcze jak Klimka działa sama przyjemność oczywiście Hydro. I wcale tak dużo nie pali.
Heder mam 4.85m. Polecam tylko JD ale najbardziej te z 5 klawiszami z 6 sie urywają wały i wytrząsacze ale to wszystko zależy od stanu. CLAAS też nie jest taki zły ale nie polecam. Najlepszy kombajn to LAWERDA !!!

#14 Share fokmen

fokmen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:No raczej chyba jak wiekszosc tych ktorzy sa na tej stronie:):P<br /><br />

Napisany 17 grudzień 2007 - 19:19

John Deere 1177 Hydro 4 czy Claas Dominator 98 SL Maxi ja bym polecil Claasa:) ;) nie orietuje sie w tym JD :P :P
Moje filmiki zobaczycie na

http://pl.youtube.co...os?user=fokmen5

zapraszam do ogladania:)

#15 Share uchman01

uchman01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 18:38

John Deere 1177 Hydro 4 czy Claas Dominator 98 SL Maxi Polecam JD użytkuję 1188 hydro, dobrze przygotowany nie przynosi żadnych niespodzianek w trakcie żniw, jeśli chodzi o kabinę to jest bardzo wygodna przy klimie :rolleyes: jeszcze dobra widocznośc oraz niski poziom hałasu.

#16 Share PawelJUREK

PawelJUREK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 08 styczeń 2009 - 20:20

John Deere 1177 Hydro 4 czy Claas Dominator 98 SL Maxi Witam chciałbym powiedzieć że jest pewna zależność w jakim państwie i przez kogo był wcześniej użytkowany dany kombajn
Polecam kombajny z niemiec które pracowały w gospodarstwach do 400ha ponieważ taki kombajn jest zadbany i wszystko wymienione na czas przez właściciela(wiem z własnego doświadczenia)
na zakupach w niemczech należało by uważać na handlarzy którzy ściągają maszyny z innych państw i później mówią że maszyna jest z niemiec
ja polecał bym John Deere

#17 Share skiet135

skiet135

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 08 styczeń 2009 - 20:57

John Deere 1177 Hydro 4 czy Claas Dominator 98 SL Maxi Nigdy w życiu Dominatora, sąsiadowi w ciągu roku się jeden się spalił a drugi zapalił po dwóch tygodniach od zakupu. :angry:

#18 Share MarcinJvD

MarcinJvD

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 23:20

John Deere 1177 Hydro 4 czy Claas Dominator 98 SL Maxi To ze w 6-klawiszowych pekaja waly to bujda bo w 5 i 4 tez pekaja i nie jest to uzaleznione od szerokosci młocarni.to bardzo zalezy od tego z ktorego kraju pochodzi maszyna gdyz na inny karj klada inny material.mam 2 1188 H4 i w jaednym pekl 2 razy a w drugim od nowosci oprocz plynow i smarowania nic nie bylo robione tyle ze kombajn pochodz z niemiec a tamten z francji.natomist niedaleko mnie ma gosc od nowosci 1170 i juz 2 razy mu wał pekl i niby 5 klawiszy.a jesli cos to pekaja tylko waly od podsiewacza a nie od klawiszy jak tu ktos mowi.ten ok klawiszy jest podpierany i moe penął komus ale jak mu sie zapchało wilgne zboże pomiedzy separatorem a klawiszami.
Jezeli bym polecał to 1177 lub 1188 ale w hydro.Claas ma ta wade ze silnik zaraz za kabina i w razie pozaru to malo co z niego zostaje a wogole ten hałas, krotsza gardziel i duzo pierdól ktore pogarszaja jakosc jazdy.

#19 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 11 styczeń 2009 - 10:38

Nigdy w życiu Dominatora, sąsiadowi w ciągu roku się jeden się spalił a drugi zapalił po dwóch tygodniach od zakupu. :angry:

A skad wiesz ze te wypadki nie byly wina sasiada??
My uzytkujemy juz 8 lat kombajn Claasa i powaznej awarii ogolem nie bylo. Wiadomo pekniety pas to nie jest wielka awaria a zdaza sie we wszystkich kombajnach. Te JD sa chyba ogolem mniejsze kombajny no a co za tym idzie mniej wydajne od Claasa.
A ile masz wogole do wydania na ten cel i z ktorego roku ma byc taki kombajn?
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share MarcinJvD

MarcinJvD

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 13:53

John Deere 1177 Hydro 4 czy Claas Dominator 98 SL Maxi Nie zgodzę się z kolega.może i są gabarytowo mniejsze ale na pewno nie mniej wydajne.

Dodaj odpowiedź