atomik

wszystko o ursusie 4512/4514

Polecane posty

karolas123    88

traktor nawet dobrze mi sie sprawowal pracowalem na nim 2 lata glownie w belarce oszczedny nie psuje sie mozna go polecic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maras    5

witam jestem posiadaczem 4512 z 97r Potwierdzam że był to ciągnik bez awaryjny do puki nie przekroczył 2400mth ale po przektoczeniu to masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

kris no i ile Ce wyniosła naprawa pompy?? jakim pługiem orzesz nim i masz moze zdjecie tego pługa?? wujas zakupił teraz kvernelanda na resorzez cztery skiby 4*35 ale bezie odkrecałjedna skibie bo sie sra


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Pompa kosztowała 2200zł+ 500zł za oleje + 1500zł robocinza z drobnymi częściami.

 

Ja mam Ibisa 3x40, narazie bez korpusów na górze (żeby był lżejszy), bo robiłem tak gdy podnośnik słabo podnosił.

 

Zauważyłem dzisiaj, że zawór rozdzielczy ciężko chodzi- co może być tego przyczyną?

Czy oringi się pozawijały czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

zawór ten co sie przestawia na rozdzielaczu na wyjscie lub podnosnik??


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Tak. Już go wymieniłem, bo się ten wałek od przełączania wyrwał (pękło w miejścu gdzie przechodzi stworzeń o który łapie dzigienka znajdująca się pod siedzieniem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3

Ja mam 4512 93 rocznik, 4000mth, do 98 roku obrabial 20 ha. Oraliśmy nim plugiem 3x35 unia, pożyczyliśmy raz 4x30 tez dawal rade, mial opny 13.6x36 diagonalne. Teraz ma 13.6x36 radialki Taurusa to z przyczepami z balotami na łące przy ruszaniu przód dęba stawał a koła nie zamieliły, i napewno lepiej sobie daje rade w transporcie i w polu niz sąsiada 7211, którego słychac z daleka gdy orze 3x35 plugiem, tak sie morduje. Najwiekszy ciężar jaki podnosił to gdy przywieźliśmy plug 3x40 obracalny , blizko 900kg, do MTZ, ktory wtedy nie był jeszcze zarejestrowany. Tak wiec na 4512 u mnie nie narzekamy ani troche. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180
A czy w każdym ciągniku pompa od podnośnika tak klekocze

 

Nie pompa tylko zawór przelewowy pompy :D ., na który nastawia się max ciśnienie podawane na TUZ. Klekocze przy każdym licencyjnym, jeśli podnośnik jest przesilony w stos. do nastawy ciśnienia na zaworze.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Czy zamontowanie dodatkowego siłownika wspomagającego odciąży cylinder główny i przestanie klekotać?

Bo najbardziej klekocze gdy podnoszę gruber'a o masie tylko 600kg i obawiam się żeby nic tam się nie przeciążyło i przestało podnosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

Panowie co do podnośnika, jak nie używacie go to zwródcie uwagę czy cofneliście wajche od błotnika na dół czy czasem nie jeżdzicie wciąż na ciśnieniu. Ja miałem 4514 93r co do podnośnika nie mogłem narzekać. układ wspomagania nie jest dopracowany moim zdaniem do końca wydaje mi się że zetor 7211 ma lepsze rozwiązanie z pompą i zbiornikiem oleju. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid95    0

Mam prośbe powiedzcie co myślicie o tym ciągniku. Mój wuja ma takiego i chce sprawdzić czy dobrze postąpił. prosz o pomoc. z góry dzięki.

 

 

///

na przyszlość proszę sprawdzić czy takiego tematu juz nie było.

podpiąłem to pytanie pod ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Opinie mogą być różne. Jak akurat trafiłem chyba na dobry egzemplarz B). Mam go od 98r. A warii za dużo nie było. Strzeliła mi tylko pompa wodna, niedawno musiałem troche pospawać tylne felgi. Na poczatku miałem troche wycieków z przednich i tylnych zwolnic, które szybko usunąłem. Klekoczący podnośnik to chyba u nich normalka :). Poza tym wszystko jest ok :). Ma mały apetyt na paliwo :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Jeśli chodzi o mojego 4514 mogę powiedzieć że mimo kilku wad fabrycznych (wadliwa pompa hydrauliczna) to ciągnik spisuje się b. dobrze...

Małe spalanie, duża siła uciągu, elastyczność silnika.

Tylko, że jeśli chodzi o części to najlepiej je szukać w największych składnicach z częściami (no może części silnikowe i normalia dostaniesz wszędzie)

 

 

@coolman111- jak uszczelniałeś przednie zwolnice to wymieniałeś simeringi na takie same co były, czy zwykłe gumowe?

Bo ja kilka dni temu uszczelniałem przednią lewą zwolnicę i jako oryg. simering występuje tam jakiś Corteco Combo (stalowa obudowa i dodatkowy wkład filcowy, oraz cena- 80zł :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Klekoczący podnośnik to nie jest żaden przesilony rozdzielacz czy coś tam co wypisywaliście. W pewnym położeniu cylinder od podnośnika delikatnie trąca o tryb talerzowy, wystarczy delikatnie ruszyc dzwignią od podnośnika i OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267
Klekoczący podnośnik to nie jest żaden przesilony rozdzielacz czy coś tam co wypisywaliście. W pewnym położeniu cylinder od podnośnika delikatnie trąca o tryb talerzowy, wystarczy delikatnie ruszyc dzwignią od podnośnika i OK

 

Mam 2 pytania dotyczące twojej odpowiedzi:

1: Dlaczego klekocze tylko przy podnoszeniu dużych ciężarów (pług obrotowy, gruber, agregat)?

2: Czemu ten problem nie występuje przy MF 255 (konstrukcja jest przecież ta sama [tak sądzę])?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
Klekoczący podnośnik to nie jest żaden przesilony rozdzielacz czy coś tam co wypisywaliście. W pewnym położeniu cylinder od podnośnika delikatnie trąca o tryb talerzowy, wystarczy delikatnie ruszyc dzwignią od podnośnika i OK

 

U mnie występuje to w każdym położeniu :P.

 

kris14, ten simer co go wymieniłem to właśnie na ten orginalny, ale robiłem to z 3 lata temu. O ile pamiętam to dałem za niego niecałe 50zł. A wiesz co było przyczyną- uzupełniałem stan oleju i chyba za dużo nalałem. Teraz już sobie daje spokój z tym olejem :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

U mnie najprawdopodobniej od orki na jedną stronę (no bo podnośnik był nie sprawny i nie był wstanie obrócić pługa...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

U mnie klekocze jak jade drogą z podniesioną maszyną w jednej pozycji jak rusze dzwignią minimalnie przestaje i po kilku min lub po chwili znowu klekocze, oglądałem ten tryb i faktycznie może trącac o cylinder, ale u mnie jest inny problem jak ma ciężko podnieśc na wolnych obrotach cały ciągnik rytmicznie przykuca gdy podnosi tak jak by podnosił po kilka cm i zatrzymywał się na sekundę i znowu podnosił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

U mnie jak już klekocze to strasznie trzęsie (na wolnych obrotach), jak dodam "gazu" to przestaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Mam mały problem- przy napinaczu sprężarki wydostaje się olej (najprawdopodobniej silnikowy), czy można to jakoś uszczelnić?

 

PS:Te nieszczelności doprowadzają mnie do szału!- teraz będę musiał wymieniać simering w prawej przedniej zwolnicy bo też zaczyna przeciekać, dotego puszczają oringi przy ramionach podnośnika, przy filtrze oleju też cieszcze i przy pompe wtryskowej, jeszcze na dokładkę dodam że siłownik wspomagania też potrzebuje pomocy (co 1-2 dni muszę dolewać olej do układu..) :P :angry: :angry: :angry: :angry: :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

podczas ostantniej większej roboty (sianokiszoka) w 4512 na 4100mth poszłą mi pompa wodna a dokładniej uszczelka pod wirnikiem i łożyska...uszczelki nie mogłem dostać i musiełem kupić nową pompę-330zł...ale i tak miałem nie mały problem żeby i ją dostac...myślę że do zetora kupiłby bez problemu...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj