atomik

wszystko o ursusie 4512/4514

Polecane posty

atomik    148

piszcie wszystkie wady i zalety tego ciagnika:D


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilku    2

Kiedyś widziałem 4514 z obciążnikami pszednimi i tylnymi i agregatem uprawowo siewnym, pracował na piaskach. Traktorek prezentował się okazale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mały    0

no nie wiem bo znajomy kupił 3 metrowy agregat uprawowo- siewny z famarolu i 4514 miał problemy go wstawić do garażu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek    0

Niewiem czego Wy oczekujecie od ciągnika ,który ma zaledwie 66KM. Trzeba mierzyć siły na zamiary. W mojej okolicy Ursusy 4514 bez większego problemu pracują z 4 skibowymi pługami zagonowymi i agregatami uprawowymi około 3m. Podobno też stosunkowo mało palą.

Sami zastanawiamy się czy może sobie takiego nie kupić ale jak narazie nie miał by co robić na 10 ha. Tylko do uniatania kiszonki to by się przydał. A do 3 metrowego agregatu uprawowo-siewnego to raczej coś około 100 koni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

znajomy kieys mial 4512 i do pola wcale sie nei nadawal ten ciagnik, opony za waskie, za lekki, 7211 bezporownania lepiej sie sprawuje na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Ja bym nigdy nie zamienił mojego 4514 na zetora 7211. Może wersja bez przedniego napędu (4512) zachowuje sie gorzej w polu. Za to z przednia osią napędową wymiata :D. Mój sprzęt bez problemu radzi sobie w pługu Unia Grudziądz TUR 4*35. Zetor 7211 nie ma szans :P. Co do agregatu, to mam 2,4m., ale ja śmigam w nim 1 szosową- robi mąkę na polu :P. POLECAM TEN CIĄGNIK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek86    0

no wlasnie porownujecie zetorka 7211 z ursusem 4514 to napewno zetor bedzie mial mniejsza sile uciagu bo jest 2WD ale z plogiem 4 skibowym napewno sobie poradzi ( zobaczcie filmik kiza) jak juz chcecie takiego porownania to rownajcie go z zetorem 7245:)


nie ma brzybkich dziewczyn,czasami tylko jest za malo alkoholu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mały    0
maly a czym go chcial coagac?moze 4514 :D

no chciał ale po przygodzie z wstawieniem do garażu musiał zainwestować w 12245

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
Ale co do ekonomiki, to Ursus 4514 wygrywa nad Zetorem :D.

Dolicz tylko częsci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek86    0
Nie wiem jak jest z częsciami, bo jeszcze nic nie robiłem przy swoim. Chodziło mi o spalanie.

co do spalania to masz racje


nie ma brzybkich dziewczyn,czasami tylko jest za malo alkoholu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek86    0

a moj zetor 7211 wczoraj wychlal 30 litrow na 1,5 ha ale bardzo ciezko sie oralo


nie ma brzybkich dziewczyn,czasami tylko jest za malo alkoholu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek86    0

3x35cm ale to tylko jeden taki kawalek gdzie wystapilo takie spalanie bo bylo naprawde ciezko


nie ma brzybkich dziewczyn,czasami tylko jest za malo alkoholu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Co do Ursusa 4514 to moge napisać coś na temat elektryki. Dokładniej chodzi mi o akumulator- jeden akumulator to troche za mało. Może gdyby miejsca było więcej to możnaby było włożyć o większej pojemności. A w 4514 jest miejsce na taki 120Ah :(. To jest jego minus- zimą po prostu słabo kręci :(. Ale ja juz się z tym uporałem. Pomiędzy chłodnicą a standardowym miejscem na ukumulator jest wnęka, gdzie można zamontować dodatkową podstawkę. Ja zamontowałem i teraz mam 2*120Ah- teraz ma kopa :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

2x6V czy też 2x12 V równolegle?w moim 5314 akuś wystarzcza na 2 lata,potem nie ma czym zakręcić zimą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a ja przy swoim 4512 97r mam już czwarty za każdym razem obrywa się jedna cela, pewnie dlatego że jest nad przenią osią gdzie są bardzo duże wstrząsy. ostani maił gwarancję 2lat i akurat zostało 3 tyg do końca i mi go wymienili ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M   
Gość M

Największą wadą 4514 jest chyba cena.Zastanawia mnie czemu Zetory więcej palą niż ursusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Tak, teraz cena nowego Ursusa 4514 jest zabójcza  :-. Ja za swojego w 98r. zapłaciłem 53tys zł brutto (kabina komfort).

Jeśli chodzi o to spalanie, to Zetory mają pompy tłoczkowe, a Ursusy (takiej jak 2812, 3512[14], 4512[14], 5312[14]...) posiadają pompę rotacyjną, która jest o wiele oszczędniejsza od tłoczkowej. Ww. Ursusy mają silnik Perkinsa (przy 4514 jest 4cyl. o poj. 3,9l)- a te silniki słyną z ekonomiczności  ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FQ    0

Macie może jakies informacje o 4514 TURBO,bo nic nie mogę znaleźć.pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj