Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kombajn John Deere - kupić, nie kupić

41 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 17 sierpień 2011 - 10:06

Kombajn John Deere - kupić, nie kupić Witam!
Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie zmiana kombajnu z Z056 na jakiegoś Jana np 1065.
Wczoraj mechanik sprowadził mnie na ziemię mówiąc, że w Jaśkach wszystko jest calowe. Problemem jest wymiana węży hydlaulicznych ze względu na wymiary gwintów oraz typów końcówek ( wklęsłai wypukła odwrotnie jak w bizonach) uszczelniaczy siłowników oraz wszelkich łożysk, śrubek itp.
Proszę o opinię użytkowników jak to jest z tymi elementami. Czy rzeczywiście jest to problem.
Pytanie jest o tyle zasadne, że kombajn jaki mógłbym kupić pochodzić będzie z lat '80 więc kłopoty z uszczelnieniami i różnymi pierdołami bedą nieuniknione.

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawaim!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kombajn John Deere - kupić, nie kupić Dzisiaj, 21:42
  •  

#2 Share IMATEUSZI

IMATEUSZI

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 17 sierpień 2011 - 11:38

Kombajn John Deere - kupić, nie kupić ogólnie to john deer`y są ciężkie więc w tym roku siedział bys w polu codziennie. ja polecam jd 965 ale z kabiną.

#3 Share Konczyk694

Konczyk694

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 17 sierpień 2011 - 12:28

Kombajn John Deere - kupić, nie kupić Ogolnie JD te które były przed 2001 r to z nimi jest tak że każdą część jest ciężko wymienić. Nie lepiej gustować w jakichś claasach ?? Tam masz lepszy omłot oraz czyściejsze ziarno z plew ;)

#4 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 17 sierpień 2011 - 13:07

Kombajn John Deere - kupić, nie kupić Nie przesądzam, że kupię tylko jana. Biorę różne maszyny pod uwagę ale jakoś tak te kombajny mi podchodzą.. tylko ten mechanik mi wylał kubeł zimnej wody na głowę i zastanawiam się i szukam informacji.

#5 Share astrzak

astrzak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:A wszystko po trochu...

Napisany 17 sierpień 2011 - 16:19

Kombajn John Deere - kupić, nie kupić Z czesciami do JD jest tak ze : sa drogie ale sa tez wytrzymałe. Za czesc trzeba duzo wiecej zapłaci niz do innych kombajnów ale tez duzo wiecej wytrzyma taka czesc. Mówie oczywiscie o czesciach oryginalnych bo z zamiennikami to wiecie jak jest.
Kolego @konczyk694 po czym wnioskujesz ze w Claasach jest lepszy system omłotu i czysciejsze ziarno???
Bo z moich obserwacji wynika ze z ta czystoscia to jest zupełnie odwrotnie
Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

#6 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3429 postów

Napisany 17 sierpień 2011 - 16:19

Kombajn John Deere - kupić, nie kupić koolego mielismy 430, teraz mamy 1042 i jesli mielibysmy zmieniac to tylko JD
lozyska w tym roku wymienione 5 sztuk(bylo do wymiany 2 ale przy okazji) zaden problem z dostaniem
zadnych wezy, uszczelniaczy nie wymienialismy tylko paski od sieczkarni i jeden co napedza przenosnik ziarna
chyba tyle na 5 lat uzytkowania

Polska B

#7 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 17 sierpień 2011 - 19:39

Kombajn John Deere - kupić, nie kupić Tak to prawda z tymi calowymi wymiarami... my w tym roku rozdzielacz wyciągaliśmy i wszystko calowe ani klucza ani d*py... Rozdzielacz made in UK Cessna :blink: Ale uszczelnienia szło dostać bez problemu na miejscu ;)

Edytowany przez JD1052, 17 sierpień 2011 - 19:40.

#8 Share CONDOR

CONDOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 17 sierpień 2011 - 21:43

Kombajn John Deere - kupić, nie kupić IMATEUSZI ciężko zrozumieć twoją wypowiedź, najpierw mówisz, że JD są ciężkie (ale pod jakim względem), a zaraz piszesz, że polecasz JD 965 (czyli poprzednika JD 1065)

Konczyk694 czy ty człowieku widziałeś z bliska (nie mówiąc o naprawach) kombajn marki JD, nawet z lat 70? To właśnie claas ( nie ważne czy stary senator, czy nowszy dominator 98 vx) ma trudniejszy dostęp w naprawach, każdy mechanik Ci to powie, który majstrował przy sprzętach obu marek.

Edytowany przez CONDOR, 17 sierpień 2011 - 21:45.

JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

#9 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6741 postów

Napisany 17 sierpień 2011 - 21:55

Kombajn John Deere - kupić, nie kupić To że ciężkie to chodziło mu o masę kombajnu. (chyba)
Jakby ktoś jakieś części potrzebował to zapraszam w moją okolicę. Znajomy kombajny na części rozbiera ;)
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#10 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 19 sierpień 2011 - 21:37

Kombajn John Deere - kupić, nie kupić Mam starego JD 970. Nie wiem jak jest z hydrauliką, tzn. czy tam jest wszystko w calach, bo nic nie robiłem przy hydraulice, poza spawaniem jednej cieknącej rurki, ale jak ją wykręcałem to wszystko metryczne (pasują nasze klucze, gwint też metryczny). Inne rzeczy jak przykręcam to także wszystko pasuje "nasze". Jak zakładałem nowe napinacze, to każdy przykręcony na zwykłą śrubę. No chyba, że mój już był spolszczony, ale nie wydaje mi się, bo kupiony bezpośrednio od handlarza.
Dobrze napisał kolega @astrzak, ponieważ jak stosujesz oryginalne części, to masz spokój na kilka sezonów. Zaraz na początku wymieniłem kilka łożysk i obecnie są po 6 sezonie i na razie nie wykazują oznak zmęczenia :). Podstawa to blisko dobry dealer i serwis JD, bo czasami jak części nie mają na sklepie to trzeba czekać te 24h niestety.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share dronningborg6

dronningborg6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 07:52

Kombajn John Deere - kupić, nie kupić John Deere to dobra maszyna i bardzo wydajna, mój 1042 z 3 metrowym hederem wydajność ma porównywalna z bizonem. Wszystko jest dobre jak chodzi ale jak trafisz bardzo wyeksploatowaną sztukę to ceny części mogą przewyższyć cenę kombajnu. Np. Wał wytrząsaczy do mojego modelu oryginalny kosztuje 3300zł, łożyska też nie należą do najtańszych. Co do czyszczenia to jak dobrze ustawisz kombajn i jest czyste zboże na polu to w ziarnie zanieczyszczeń też nie powinno być. Co do domłacania to jak kosicie pszenice na 700 obrotów na młocarni to nie ma co się dziwić. Ja koszę na 1050 na początku żniw i ok 900 na końcu i nie domłucone końcówki się nie trafiają. Gwint calowy zauważyłem że jest przy silniku a konkretnie w moim przypadku przy zaślepce od mechanicznej pompki paliwa.

#12 Share trigo

trigo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 04 wrzesień 2011 - 21:07

Kombajn John Deere - kupić, nie kupić Kolega ma JD 3m 4cyl z z 1990 lub 1988 już nie pamiętam 1800mth
kupiony był 5 lat temu za niecałe 40tyś
stan idealny, brak rdzy, silnik z wyglądu super, wszystko działa idealnie
brak jakiejkolwiek awarii
kupując kombajn należy rozważyć kupno JD

A w sprawie przewodów hydrauliki jeżeli nie możesz kupić przewodu to jeżeli masz końcówki dobre to jest możliwość wymiany SAMEGO przewodu z zostawieniem końcówek. (miesiąc temu miałem przetarty przewód hydrauliki, jak chciałem kupić to okazało się że jest oczywiście nietypowy, musiałbym czekać 3dni na transport, a tak wymiana samego węża i zrobienie całego przewodu trwało MAX 3 minuty) zapłaciłem za nowy przewód i robociznę ;)

#13 Share IMATEUSZI

IMATEUSZI

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 17 wrzesień 2011 - 09:18

Kombajn John Deere - kupić, nie kupić z tą ciężkością JD chodziło mi o masę kombajnu. Bizon (z056) jest wiele lżejszy);) i do tego szersze opony

#14 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 17 wrzesień 2011 - 11:02

Kombajn John Deere - kupić, nie kupić JD 1065 waży 6,5 tony, czyli jest o ponad tonę lżejszy od Supra :)

#15 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3429 postów

Napisany 17 wrzesień 2011 - 12:08

Kombajn John Deere - kupić, nie kupić 6,5t :blink: chyba bez hedera
nasz 1042 jak sie nie myle wazy 6t

Polska B

#16 Share jendreksz

jendreksz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 18:40

Kombajn John Deere - kupić, nie kupić Jeśli mogę śię dołączyć w temacie JD to polecam 11 77 obojętnie z jakim napędem.pali ok 20L .zbiornik ziarna 3.3tony.Dziennie kośi ok 15 ha.Wydaajność ok 100 ton.Z hederem 4.20 warzy ok9t

#17 Share tobiasz51

tobiasz51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 19:02

Kombajn John Deere - kupić, nie kupić

Ogolnie JD te które były przed 2001 r to z nimi jest tak że każdą część jest ciężko wymienić. Nie lepiej gustować w jakichś claasach ?? Tam masz lepszy omłot oraz czyściejsze ziarno z plew ;)

Ty chyba pomyliłeś marki obojętnie ile ma lat to i tak jest wszystko pomyślane i proste ;)

#18 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 10 grudzień 2011 - 17:11

Kombajn John Deere - kupić, nie kupić Mam JD970 z 1978 u mnie już kosi 14 sezonów,sporo w nim uległo z polszczeniu.Gdybym zmieniał to tylko na JD, super kombajn tylko trzeba o niego zadbać przed sezonem,a na pewno się odwdzięczy bez awaryjną pracą.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#19 Share Rabbit

Rabbit

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 11 grudzień 2011 - 18:26

Kombajn John Deere - kupić, nie kupić Witam od zeszłego sezonu mam jelonka 1055 z 87r nie jest to nowa maszyna więc wymagała troche nakładów i pracy ale wszystkie części są dostępne i wcale nie takie drogie jak piszecie. Nie zauważyłem też żeby cokolwiek w nim było calowe a wymieniałem w ni wiele różnych elementów i uszczelniacze i hydraulike rurki wyminiłem na węże wszystko typowe kupowane w wiejskim sklepie z częściami łozyska również są typowe podobne jak niktóre w z056 ja kupowałem łożyska firmowe więc były trochę droższe ale bez przesady . Może przy silniku jest kila calowych śrubek które da się wymienić na metryczne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 12 grudzień 2011 - 08:28

Kombajn John Deere - kupić, nie kupić Calowe łożyska są w targańcu jak i w rolkach napinaczy pasów.A pozostałe to zwykłe,motor to już calowe gwinty.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Dodaj odpowiedź