acmt

Mały kombajn do 15 tys, co polecacie?

Polecane posty

andrzej78    576

moim zdaniem kieruj się dostępnością części i trwałością,a tu najlepiej przynajmniej na mim terenie przoduje claas choć części nie najtańsze ,niektóre już porównywalne z bizonem ale wszystko dostaniesz także używkę.osobiście posiadam consula 11 sezonów obrabiam ok 15-20h rocznie i nie miałem żądnej poważnej awarii poza wymianą przed sezonem łożysk,obecnie przymierzam się do wymiany łożysk głównych młocarni i odrzutnika oraz łańcuchów podajnika tak profilaktycznie na następny sezon i kilkanaście lat spokoju,w tych pieniądzach to tylko consula można kupić no chyba że protektora ale najlepiej z hedrem 3m bo z mniejszym to nie ma co robić mercator i protector są porównywalne z bizonem(młocarnia sita)consul tutaj wypada gorzej ale bardzo mało pali z sieczkarnią max8 litrów na godzinę.mankamentem w consulu są pasy jezdne bo są krótkie i ja wymieniłem już trzy(pagórki robią swoje),na ten sezon dokupiłem sobie heder 3,0 metrowy od mercatora trochę przeróbek i pasuje jest trochę zapasu obok kół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lechu    11

Miałem VOLVO S 830 10 lat. Ogólnie kombajn bardzo udany , prosty konstrukcyjnie, dobrze czyści zboże i jak na tę wielkość to niezła wydajność , o potężnym zbiorniku na zboże -mało co mniejszy od bizona.Ale ma jedną poważną wadę . Zamiast zrobić przedłuzony podsiewacz ze stołem do samej młocarni tak jak jest chyba w każdym normalnym kombajnie ktoś wymyślił w środku podajnik do przesuwania brudnego zboża na podsiewacz. Kosisz i modlisz sie żeby nie pękł.Bo jak nawali w czasie pracy to masz prz...ane. Cały dzień roboty w brudzie i upale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    576

odnośnie volvo słyszałem o konstrukcji tego podajnika kolega miał taki kombajn i po kilku latach sprzedał kilka razy zerwał mu się łańcuch a naprawa jest ciężka z częściami gorzej jak z claasem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WITAM . czytając wszystkie podpowiedzi zauważyłem że każdy zachwala to co ma . obserwując tegoroczne żniwa i zachowanie różnych kombajnów z mojej okolicy na mokrych polach odradzam kupna jakiegokolwiek bizona . osobiści mam volvo s830 któreś żniwa z kolei i nie miałem żadnych większych awarii . kombajn jest naprawdę lekki (waży tylko 2750 kg ) i na mokrych terenach radzi sobie wspaniale . kosiłem parę razy u ludzi którzy mają swoje kombajny i nie dawali rady wjechać na pole , a ja wykosiłem całe pola . mój wujek ma "mf" -jedna wielka awaria ( nie polecam) claas - jak się trafi dobry to trochę nim popracujesz bez awarii (sam miałem więcej nie chcę mieć ) . natomiast zakładając koła bliźniacze do volvo 830 robisz z niego kombajn prawi nie zatapialny . co do części są dostępne nowe i używane . powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Polecam coś z Deutz Fahr. W okolicy śmiga już kilka kombajnów tej marki. Różne roczniki i różne szerokości. Od 3 do 5 metrów. Plusem jest prosta budowa, silnik chłodzony powietrzem, mocna konstrukcja, łatwy dostęp do wszystkich łożysk, pasów itp. Najważniejsza rzecz - kosisz na siedząco, nie to co w Bizonie. W wiosce jest jeden Bizon za 15 tys - skarbonka, nic więcej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz12a    2

@ bienio1967 Jaka jest dostępność części do Droninborga?

Ja polecam Volvo S 830 parę lat było u nas w gospodarstwie byliśmy z niego zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

części do volvo to firma TASKO w elizówce koło lublina namiary znajdziesz na allegro w maszynach rolniczych,

 

@ bienio1967 Jaka jest dostępność części do Droninborga?

Ja polecam Volvo S 830 parę lat było u nas w gospodarstwie byliśmy z niego zadowoleni.

części do droninborga pasują z mf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

witam sorki za bledy moje zdanie jest takie za te pieniadze i o takiej wadze to wybór spory bizon za ciezki i za taka kase to zlom claas consul maszynka mi sie podoba widzialem ladnie po polu smiga co do czesci jest ich duzo mysle o uzywkach starsze claasy typu corsar cosmos i eurory matadory sa troche stare w mojej okolicy jest ich kilka sztuk i jakos tam kosza co do volva nie byl bym taki chetny na jego kupno u nas sa 2 kosza wolno .droningborga nie polecam jeden kupil to wszyscy pokosili a on stal i stal morze czesci i pasuja od mf bo co nie które modele to to samo ale to takie same wynalazki jaki mf-y co do df sa sprytne ale czesci nowe drogie a urzywki ciezko dostac malo ich stoi na rozbiórki wiem z wlasnego doswiadczenia wiec wybór kierowal bym na consula lub protektora badz deutz fahr male modele 3 cylindrowe m 660 m900 4 cyl m88 3 gary morzna pomyslec nad jd ale jd330 by pasowal ale to stare maszyny lata 60 o internationalach sie nie wypowiem u mnie takich nie ma jeden kupil w tym sezonie wiec potem sie cos dowiem jak mu to chodzilo pozdrawiam

Edytowano przez milanreal1
orty i literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sprzedam kombajn marki new holland cena to 18 tys bardzo dobry stan silnik 4 cylki 3 m szerokosci silnik marki ford nie bierze oleju woj lubelskie blisko łukowa jak cos to piszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeq    12

Co myślicie o kombajnach Volvo? Czym sie różni Volvo 800 od 830? Nie wiecie gdzie takie można kupic w podkarpackim w cenie do 12000??

Edytowano przez tomeq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oOMateQOo    0

Witam chciałbym nieco odnowic temat i doradzić sie forumowiczów jaki polecacie kombajn na areał ok 20h do 18tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomall1991    1

Witam , polecam  new holland z serii 1540 lub 1550, użytkuje new hollanda  już około 15 lat i nie zamienię na inną markę. Prosta obsługa , mało awaryjny,łatwy dostęp do części .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruuski    0

Witam. Jaki kombajn polecicie w 2018?? Ja się zastanawiam nad classem consul albo protector... Co byście mi radzili?? Mieszkam na podkarpaciu części tylko przez internet. Bizona nie chce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
    • Przez seba76
      Panowie szukam kombajnu Dominator 86/88/96/98. Przy ok 80ha jaki wybrać. Oczywiście liczy się stosunek cena/możliwości. Czy młodsza i droższa seria x8 warta jest dopłaty?
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj