Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mały kombajn do 15 tys, co polecacie?

38 odpowiedzi na ten temat

#21 Share celtis

celtis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 18 sierpień 2011 - 22:19

Mały kombajn do 15 tys, co polecacie? Polecam ci claasa consula. Maszyna pracuje u mnie już 12 lat i bardzo ją chwale. Małe, zwinne lekkie heder 3m 1ha jęczmienia ok 70min.Rocznie kosze ok 30ha. Poza tym proste w obsłudze. W dobrym stanie z sieczkarnia to ok 15,16 tys.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mały kombajn do 15 tys, co polecacie? Dzisiaj, 16:57
  •  

#22 Share reset1990

reset1990

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 19 sierpień 2011 - 08:16

Mały kombajn do 15 tys, co polecacie?

Bierz bizona bierz bizona i co kupi bizona i będzie miał skarbonke bez dna to już lepiej kupić mniejszy kombajn ale sprawny co wy przed sąsiadami chcecie się popisać że kupicie taki duży kombajn i co z tego jeśli będzie się co chwile psuł.

moze twoj bizno to skarbonka jest ;p ja na swojego nie narzekam ! .. a co inne sie nie psuja ? dziwne :D wkoncu to maszyna jest ;p ..

#23 Share damiandcba

damiandcba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 19 sierpień 2011 - 09:15

Mały kombajn do 15 tys, co polecacie? Każda maszyna się psuje ale po pierwsze jakość wykonania jest zupełnie inna części polskich i zachodnich. A po drugie to nie wierzę aby kupić bizona nie zużytego w tym przedziale cenowym no chyba że ktoś ma cholernego farta. Bizon też może chodzić bezawaryjnie przez kilka lat ale musi być w dobrym stanie a za taką kwotę się go nie kupi :(

#24 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 21 sierpień 2011 - 15:22

Mały kombajn do 15 tys, co polecacie? Bizon do 15 tys PLN jest już wyekspolatowany. Sporo napraw w pierwszym roku - my naszego szykowaliśmy 3 tygodnie aby przekosić spokojnie żniwa, drugi sezon szykowaliśmy tydzień przed żniwami a w tym roku 1 dzień (i posypała sie jedna rzecz przed końcem żniw i dzień stracony).
Ogólnie - jak ktoś ma czas to bizon nie jest zły, kupić 56tkę i można tym kosić do tych 20ha. Ja jednak zaczynam się rozglądać za czymś nowszym i nie suprem/rekordem czy classem.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#25 Share Janowiak

Janowiak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 21 sierpień 2011 - 15:50

Mały kombajn do 15 tys, co polecacie? Witam

Też jestem w podobnej sytuacji i jeśli nie zmienie w najbliższym czasie profilu gospodarki to kupie sobie coś takiego:

http://moto.allegro....1758884111.html
lub
http://moto.allegro....1744738236.html

Bo po 1.Ma szerokie opony. (Więc tak bardzo nie będzie ugrzęzał)
2.Mało waży.
3.Jest w tani i części tanie

Na 20ha spokojnie wystarczy a nawet i więcej.

#26 Share andrzej78

andrzej78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 21 sierpień 2011 - 20:55

Mały kombajn do 15 tys, co polecacie? moim zdaniem kieruj się dostępnością części i trwałością,a tu najlepiej przynajmniej na mim terenie przoduje claas choć części nie najtańsze ,niektóre już porównywalne z bizonem ale wszystko dostaniesz także używkę.osobiście posiadam consula 11 sezonów obrabiam ok 15-20h rocznie i nie miałem żądnej poważnej awarii poza wymianą przed sezonem łożysk,obecnie przymierzam się do wymiany łożysk głównych młocarni i odrzutnika oraz łańcuchów podajnika tak profilaktycznie na następny sezon i kilkanaście lat spokoju,w tych pieniądzach to tylko consula można kupić no chyba że protektora ale najlepiej z hedrem 3m bo z mniejszym to nie ma co robić mercator i protector są porównywalne z bizonem(młocarnia sita)consul tutaj wypada gorzej ale bardzo mało pali z sieczkarnią max8 litrów na godzinę.mankamentem w consulu są pasy jezdne bo są krótkie i ja wymieniłem już trzy(pagórki robią swoje),na ten sezon dokupiłem sobie heder 3,0 metrowy od mercatora trochę przeróbek i pasuje jest trochę zapasu obok kół

#27 Share Lechu

Lechu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 20:43

Mały kombajn do 15 tys, co polecacie? Miałem VOLVO S 830 10 lat. Ogólnie kombajn bardzo udany , prosty konstrukcyjnie, dobrze czyści zboże i jak na tę wielkość to niezła wydajność , o potężnym zbiorniku na zboże -mało co mniejszy od bizona.Ale ma jedną poważną wadę . Zamiast zrobić przedłuzony podsiewacz ze stołem do samej młocarni tak jak jest chyba w każdym normalnym kombajnie ktoś wymyślił w środku podajnik do przesuwania brudnego zboża na podsiewacz. Kosisz i modlisz sie żeby nie pękł.Bo jak nawali w czasie pracy to masz prz...ane. Cały dzień roboty w brudzie i upale.

#28 Share damiandcba

damiandcba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 21:36

Mały kombajn do 15 tys, co polecacie? Ajak to jest z tymi częściami do volvo łątwo je dostać czy trudniej niż np części do fahr, Mf

#29 Share andrzej78

andrzej78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 23 sierpień 2011 - 06:33

Mały kombajn do 15 tys, co polecacie? odnośnie volvo słyszałem o konstrukcji tego podajnika kolega miał taki kombajn i po kilku latach sprzedał kilka razy zerwał mu się łańcuch a naprawa jest ciężka z częściami gorzej jak z claasem

#30 Share rolnikvolvoursus

rolnikvolvoursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 02 wrzesień 2011 - 21:48

Mały kombajn do 15 tys, co polecacie? WITAM . czytając wszystkie podpowiedzi zauważyłem że każdy zachwala to co ma . obserwując tegoroczne żniwa i zachowanie różnych kombajnów z mojej okolicy na mokrych polach odradzam kupna jakiegokolwiek bizona . osobiści mam volvo s830 któreś żniwa z kolei i nie miałem żadnych większych awarii . kombajn jest naprawdę lekki (waży tylko 2750 kg ) i na mokrych terenach radzi sobie wspaniale . kosiłem parę razy u ludzi którzy mają swoje kombajny i nie dawali rady wjechać na pole , a ja wykosiłem całe pola . mój wujek ma "mf" -jedna wielka awaria ( nie polecam) claas - jak się trafi dobry to trochę nim popracujesz bez awarii (sam miałem więcej nie chcę mieć ) . natomiast zakładając koła bliźniacze do volvo 830 robisz z niego kombajn prawi nie zatapialny . co do części są dostępne nowe i używane . powodzenia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 03 wrzesień 2011 - 09:29

Mały kombajn do 15 tys, co polecacie? omijaj bizona i fergusona-szukaj droninborg,ihc,

#32 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 03 wrzesień 2011 - 13:34

Mały kombajn do 15 tys, co polecacie? Polecam coś z Deutz Fahr. W okolicy śmiga już kilka kombajnów tej marki. Różne roczniki i różne szerokości. Od 3 do 5 metrów. Plusem jest prosta budowa, silnik chłodzony powietrzem, mocna konstrukcja, łatwy dostęp do wszystkich łożysk, pasów itp. Najważniejsza rzecz - kosisz na siedząco, nie to co w Bizonie. W wiosce jest jeden Bizon za 15 tys - skarbonka, nic więcej :/

#33 Share Lukasz12a

Lukasz12a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związanie

Napisany 03 wrzesień 2011 - 19:44

Mały kombajn do 15 tys, co polecacie? @ bienio1967 Jaka jest dostępność części do Droninborga?
Ja polecam Volvo S 830 parę lat było u nas w gospodarstwie byliśmy z niego zadowoleni.

#34 Share niebieski

niebieski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 03 wrzesień 2011 - 19:59

Mały kombajn do 15 tys, co polecacie? Czy mógłby ktoś podać namiary na punkty sprzedaży nowych części do volvo 830.
Dzięki

#35 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 04 wrzesień 2011 - 08:29

Mały kombajn do 15 tys, co polecacie? części do volvo to firma TASKO w elizówce koło lublina namiary znajdziesz na allegro w maszynach rolniczych,

@ bienio1967 Jaka jest dostępność części do Droninborga?
Ja polecam Volvo S 830 parę lat było u nas w gospodarstwie byliśmy z niego zadowoleni.

części do droninborga pasują z mf

#36 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 04 wrzesień 2011 - 09:31

Mały kombajn do 15 tys, co polecacie? mf to tylko niektóre z modeli dronningborga-ale dostępne są.

#37 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 04 wrzesień 2011 - 20:30

Mały kombajn do 15 tys, co polecacie? witam sorki za bledy moje zdanie jest takie za te pieniadze i o takiej wadze to wybór spory bizon za ciezki i za taka kase to zlom claas consul maszynka mi sie podoba widzialem ladnie po polu smiga co do czesci jest ich duzo mysle o uzywkach starsze claasy typu corsar cosmos i eurory matadory sa troche stare w mojej okolicy jest ich kilka sztuk i jakos tam kosza co do volva nie byl bym taki chetny na jego kupno u nas sa 2 kosza wolno .droningborga nie polecam jeden kupil to wszyscy pokosili a on stal i stal morze czesci i pasuja od mf bo co nie które modele to to samo ale to takie same wynalazki jaki mf-y co do df sa sprytne ale czesci nowe drogie a urzywki ciezko dostac malo ich stoi na rozbiórki wiem z wlasnego doswiadczenia wiec wybór kierowal bym na consula lub protektora badz deutz fahr male modele 3 cylindrowe m 660 m900 4 cyl m88 3 gary morzna pomyslec nad jd ale jd330 by pasowal ale to stare maszyny lata 60 o internationalach sie nie wypowiem u mnie takich nie ma jeden kupil w tym sezonie wiec potem sie cos dowiem jak mu to chodzilo pozdrawiam

Edytowany przez milanreal1, 04 wrzesień 2011 - 21:48.
orty i literówki

#38 Share megafarmer2011

megafarmer2011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 21:59

Mały kombajn do 15 tys, co polecacie? sprzedam kombajn marki new holland cena to 18 tys bardzo dobry stan silnik 4 cylki 3 m szerokosci silnik marki ford nie bierze oleju woj lubelskie blisko łukowa jak cos to piszcie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#39 Share tomeq

tomeq

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 21 lipiec 2012 - 10:06

Mały kombajn do 15 tys, co polecacie? Co myślicie o kombajnach Volvo? Czym sie różni Volvo 800 od 830? Nie wiecie gdzie takie można kupic w podkarpackim w cenie do 12000??

Edytowany przez tomeq, 17 październik 2012 - 17:02.