acmt

Mały kombajn do 15 tys, co polecacie?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
acmt    0

Przede wszystkim witam wszystkich.

 

Chcę kupić mały kombajn do 15 tysięcy.

 

Heder maksymalnie 3 metry ale raczej nie mniejszy jak 2,4

 

Dobrze by było gdyby był w miarę lekki (myślę, że 4 do 6 ton)

 

Od razu wyjaśnię czemu ma być lekki - po ostatnich deszczach żaden bizon nie mógł nigdzie wjechać, dopiero z sąsiedniej wsi przyjechał mały john deere i w miarę sobie dał rade.

 

A ma być mały bo u nas są małe kawałki pól - maksymalne to chyba lekko ponad hektar mają więc duży kombajn nie ma sensu.

Fajnie by było gdyby posiadał wspomaganie kierownicy, i jakieś tam przyspieszacze/spowalniacze (na których się nie znam)

Musi posiadać sieczkarnie.

 

Rocznie będzie młócił około 20 ha.

 

Podsumowanie:

1. Mały

2. Lekki

3. Heder maks 3 m

4. Sieczkarnia

5. Na około 20 ha rocznie

6. Od razu mówię, że nie mogę za wiele do tej sumy dołożyć, więc proszę tego nie sugerować.

 

 

Czytałem już inne podobne tematy na forum i przeglądałem też aukcje internetowe, i mam listę paru kombajnów, które spełniają moje warunki:(myślę, że je spełniają bo nie zawsze wszystkie informacje są podane na aukcji)

 

- Volvo np. s800 (nie polecacie), s830 (polecacie)

 

- John Deere 330

 

- Claas np. Columbus (to chyba za stary model), Mercator (najczęściej polecacie 60), Compact (najczęściej polecana jest 30), Consul, Comet (waski heder), Protector

 

Claas'y są ogólnie drogie, więc pewnie ciężko znaleźć dobry model w moim przedziale cenowym. Ogłoszeń z John'em Deere jest mało, więc chyba najłatwiej o Volvo s830.

Ale może warto zwrócić uwagę jeszcze na jakąś inną markę, lub model??

 

Ostatnie pytanie, czy Waszym zdaniem warto kupować kombajn zimą? Myślę, że ceny mogą być niższe (ale pewnie jest również mniej ogłoszeń) – sprawdzania nie biorę pod uwagę bo np. u handlarza i tak nie ma takiej możliwości.

 

 

Niektórym radzicie rozglądnąć się jakie bizony się w okolicy, mieszkam na pograniczu Świętokrzyskiego z Podkarpackim a w mojej wsi i okolicach jest:

- jeden Bizon zo56

- jeden John Deere (nie wiem jaki model)

- jeden New Holland

- dwa Claas’y

- jeden Fahr

- i jeszcze 4 jakieś cuda, nie wiem nawet co to za marki, bo albo nie ma napisu, albo co najwyżej można to nazwać składakiem

 

Co do części od ręki to nie ma raczej do żadnej marki, ale każdy jakoś sobie radzi.

 

P.s. Proszę nie polecać mi Vistuli bo jak to u nas mówią „Wykosi, wymłóci i chłopa wywróci.” :)

 

Serdecznie wszystkich pozdrawiam.

Edytowano przez acmt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

takie wymagania aw takiej cenie to będzie ciężko coś znaleść. Ja bym bizona szukał, ale mówisz że za duzy. bizon radzi sobi dobrze na małych kawałkach, a jest dość lekki, porównując go z classem dominatorem cs 112 bo taki ma sąsiad to bardzo lekki. Więc z tego co piszesz to pozostaje tylko ten volvo no i może jakiś fahr, może bizon sampo, ale cięzko w tym przedziale.

 

może coś z tego;

http://moto.allegro.pl/kombajny-zbozowe-john-deere-630-i-john-deere-970-i1758128035.html

http://moto.allegro.pl/masey-ferguson-187-gotowy-do-zniw-i1758884111.html

http://otomoto.pl/volvo-950-A56182.html

http://moto.allegro.pl/kombajn-claas-compact-30-i1769449029.html

http://otomoto.pl/maszyna-rolnicza-kombajn-zbozowy-kombajn-zbozowy-new-hola-A86502.html

http://otomoto.pl/dronningborg-1600-zamiana-A86499.html

http://otomoto.pl/kombajn-fahr-m1000-A77613.html

http://moto.allegro.pl/claas-protector-i1750237660.html

Edytowano przez ursus1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Ja polecam Volvo bm s 830 mamy go już z 10 lat i jak na razie nie było grubszych awarii,co ci mogę więcej powiedzieć...silnik jest dosyć oszczędny bo perkins,,części są dostępne [przynajmniej u mnie ],mój kombajn jest praktycznie nie zatapialny ,bo dorobiłem do niego jeden bliźniak na prawą stronę od tego czasu nigdy nie siadł,heder 2,8m.Jak masz pytania to pisz na gg,lub pw B) Pozdr.




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acmt    0

Ten bizon który jest u nas waży 12 ton i można powiedzieć, że on dosłownie pływa, jak jest choć trochę bardziej mokry rok.

 

P.s. zauważyłem, że na allegro są często wyższe ceny jak na innych serwisach np.

 

http://www.ofertymaszyn.com/s950.html

http://www.tabor24.pl/JOHN-DEERE-330-kombajn/o/101983

http://zielonki.lento.pl/claas-consul,105351.html

 

Myślę też o zakupie anonsów i zobaczę jak w nich sytuacja się przedstawia. Chyba, że wy znacie jakieś serwisy (prócz giełdy na forum) które warto przeglądać.

Edytowano przez acmt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazikrol    6

Ale Bizon zo56 nie waży 12t Bizon waży 7t z kawałkiem.

Sam kiedyś widziałem sytuacje jak Claas dominator 208 siadał na polu, więc przyjechał bizon zo56 i nawet ani razu nie siadł. Jeżeli nawat kombajn będzie lekki a będzie miał wąskie koł to moment i siądzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acmt    0

kazikrol napisałem tylko to co mówił właściciel, ja osobiście nie czytałem tabliczki znamionowej więc nie wiem. (uwierzyłem mu na słowo)

 

Co do opon zgodziłbym się z Tobą gdyby nie to, że ten bizon ma szerokie opony ale nie dał rady wjechać, a ten john deery (na 90% 1042) na dużo węższych sobie dawał rade, nie mówiąc o tym, że z tyłu ma wąskie jak od ciągnika.

 

Zresztą nie ma co tu robić dyskusji, a temat ma inne zadanie jak wymiana naszych zdań na temat czemu ktoś się zakopuje a ktoś inny nie ;)

 

Jeśli kogoś wprowadziłem w błąd to przepraszam, nie było to moim celem.

 

Oczywiście przyznaje Ci rację co do wagi ZO-56, podpierając się wiki waży 7700 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

Napisałes ze John deere 330 by cie interesował. Mam takiego do sprzedania heder 2.60. W pełni sprawny , w te zniwa skosił 22 ha bez najmniejszej awari i jeszcze jest w trakcie koszenia. sa to twarde i naprawde mało awaryjne maszyny. No i nie sa ciezkie , moj wazy 4250 kg.


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubcio224    6

a ja polecam ci JD 935 heder 2.70 jest lekki i bardzo wytrzymały mam takiego 2 sezon i jest dobry


Moje ciągniki: Mtz 80 +tur , T-25, John Deere 935
..........................................................................
I inne : New Holland,Bomet,Sip,Agromet,Z-001,N226/1,Amazone,Jarmet,stanrol,itp
................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najpierw to przejedz do pobliskich składów i sprawdź do jakich kombajnów mają czesci, moze zneta jakis sklep wysyłkowy?

P.S.- Skąd dokładnie jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15255

Jd 330, 430 to nie do zajechania. Na wiosce ma 430 kupę lat i śmiga, prosty mało pasów i łańcuchów. A w classach to tych paseczków i tego badziewia że głowa mała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandcba    0

Ten mf który podaliście wyżej wygląda na bardzo dobrą maszynke lakier widać neizły deska rozdzielcza z najkejkami. Jeśli wnętrze będzie miał dobre to myśle że to bardzo dobry kombajn jak na twoje wymagania w dodatku ma szerokie laczki a w tym roku to baRRRRRdzo duży PLUS. A co do części to myślę że teraz w dobie internetu i 24h wysyłek części to nie problem. Jeśli dobrze się zorganizujesz to potrzebną część możesz mieć następnego dnai pod drzwiami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acmt    0

cezar903, byłem w sklepach (tych najbliżej, nie pytałem np. w Sandomierzu) i albo mają części tylko do polskich (paski i łożyska - reszta na zamówienie), albo nie mają części w ogóle, zauważyłem też, że większość sprzedających niechętnie wypowiada się o zamawianiu części do claas'a.

 

Myślę, że będzie trzeba bardziej zdać się na siebie i allegro, coś się poczeka, ale jak się na spokojnie sprzęt przed sezonem przygotuje a przed zimą zabezpieczy to nie powinno być jakich super wielkich niespodzianek (taką mam nadzieje).

O sklepie wysyłkowym nie myślę, bo nowych części to raczej nie dostanę.

 

A dokładnie jestem z Kotowej Woli, a czemu pytasz?

 

astrzak ile lat masz ten sprzęt?? Czemu chcesz sprzedać - nie wiem czy chcesz sprzedać go już, bo tak jak pisałem w 1 poście ja będę kupował kombajn raczej w zimę (chyba, że nie będzie wtedy ogłoszeń).

 

chubcio popatrzyłem na allegro i dla mnie chyba to będzie za droga maszyna (muszę jeszcze poszukać jej na innych serwisach).

 

damiandcba, moim zdaniem ten mf ładnie się prezentuje, ale jechać 500 km w jedną stronę żeby go oglądnąć to trochę za dużo, a potem trzeba by go też jakoś przetransportować.

 

Pozdrawiam wszystkich

 

P.s. Wy swoje bizony, rejestrujecie i ubezpieczacie ??

Edytowano przez acmt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandcba    0

No fakt 500km to przegięcie ja mam jakieś 200km ale ten mf rzeczywiście wygląda interesująco. Myślę że nie ma co czekać w zimę tylko poszukiwania rozpocząć we wrześniu jeśli oczywiście finanse pozwalają. Bo oglądać kombajn w warunkach kiedy jest -15 stopni i pada śnieg to nie za ciekawie.:0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

Kolega @acmt ja tego jelonka mam juz 9 sezon. Chce sprzedac bo jestem na kupnie 1075 lub 1085. Jak chcesz cos zapytac lub pogadac to wal na PW

Edytowano przez astrzak

Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@acmt Bo ja ze świętokrzyskiego i myślełem, że mam blisko do cb :lol:

 

Mając na myśli ,,sklep wysyłkowy'' nie chodziłe mi o allegro, ale np. w TAP oglasza sie firma, ktora sprzedaje nowe czesci do amazone i feele kurierem- nowe. Mój znajomy z okolicy ma jd 330 i oni też cześci jakoś zamawiają kurierem chyba ze Śląska. A jakiegoś oddziału Agromy nie masz, lepiej z Kutna, bo mają więcej części niż ta z Kielc. :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reset1990    0

ja bym brał bizona :) jak mowisz ze do 15 tys... w moich okolicach koles kupil bizona ZO56 za 11 tys ale miał elektryke do wymiany i dał za wymiane 2 tys czyli wyniosło go jakies 13 tys i jest zadowolony i obkasza nim jakies 20 hektarów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11
:o taa jak wyżej bierz "Bizona" części zamienne coraz lepsze a co za tym idzie mniej awarii na polu. No i masz piękny dźwięk silnika naprawdę super a to się liczy. :)

Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acmt    0

@acmt Bo ja ze świętokrzyskiego i myślełem, że mam blisko do cb :lol:

 

Mając na myśli ,,sklep wysyłkowy'' nie chodziłe mi o allegro, ale np. w TAP oglasza sie firma, ktora sprzedaje nowe czesci do amazone i feele kurierem- nowe. Mój znajomy z okolicy ma jd 330 i oni też cześci jakoś zamawiają kurierem chyba ze Śląska. A jakiegoś oddziału Agromy nie masz, lepiej z Kutna, bo mają więcej części niż ta z Kielc. :unsure:

 

Nie ma żadnej Agromy, chyba że w Kielcach :P W moich okolicach rolnictwo wymiera śmiercią naturalna.

 

No tak strasznie daleko nie masz :lol:

 

bobcat2250 zgadza się, ale jak już pisałem teraz powoli się orientuje a sam zakup planuje z zimę, jak będą do dyspozycji odpowiednie środki. (może jako prezent pod choinkę :P )

 

Poza tym, nawet w moim temacie jest sporo wypowiedzi mówiących, że claas'y na tle volvo i jd są bardzo skomplikowane i mają dużo pasków itd., ale zdjęcia z przyjemnością zobaczę.

 

reset1990 jak już pisałem bizon w moim przypadku nie ma sensu, kombajn musi być od niego lżejszy.

 

zenas pewnie bym znalazł bizona z hederem 3 m ale i tak będzie ogromny i do tego waga zrobi swoje, poza tym jeśli można zacząć przygodę z kombajnami od takich marek jak claas lub jd to czemu nie.

Z bizona jest jeszcze ten problem ze ceny są strasznie rozchwiane, a ja nie znam się na kombajnach.

A np. volvo bm s 830 oscylują wokół 14-15 tys (no chyba, że nie ma silnika :P )

 

p.s. sam masz claas'a nie przepadasz za tą firma ??

Edytowano przez acmt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandcba    0

Bierz bizona bierz bizona i co kupi bizona i będzie miał skarbonke bez dna to już lepiej kupić mniejszy kombajn ale sprawny co wy przed sąsiadami chcecie się popisać że kupicie taki duży kombajn i co z tego jeśli będzie się co chwile psuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

Polecam ci claasa consula. Maszyna pracuje u mnie już 12 lat i bardzo ją chwale. Małe, zwinne lekkie heder 3m 1ha jęczmienia ok 70min.Rocznie kosze ok 30ha. Poza tym proste w obsłudze. W dobrym stanie z sieczkarnia to ok 15,16 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reset1990    0

Bierz bizona bierz bizona i co kupi bizona i będzie miał skarbonke bez dna to już lepiej kupić mniejszy kombajn ale sprawny co wy przed sąsiadami chcecie się popisać że kupicie taki duży kombajn i co z tego jeśli będzie się co chwile psuł.

 

 

moze twoj bizno to skarbonka jest ;p ja na swojego nie narzekam ! .. a co inne sie nie psuja ? dziwne :D wkoncu to maszyna jest ;p ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandcba    0

Każda maszyna się psuje ale po pierwsze jakość wykonania jest zupełnie inna części polskich i zachodnich. A po drugie to nie wierzę aby kupić bizona nie zużytego w tym przedziale cenowym no chyba że ktoś ma cholernego farta. Bizon też może chodzić bezawaryjnie przez kilka lat ale musi być w dobrym stanie a za taką kwotę się go nie kupi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Bizon do 15 tys PLN jest już wyekspolatowany. Sporo napraw w pierwszym roku - my naszego szykowaliśmy 3 tygodnie aby przekosić spokojnie żniwa, drugi sezon szykowaliśmy tydzień przed żniwami a w tym roku 1 dzień (i posypała sie jedna rzecz przed końcem żniw i dzień stracony).

Ogólnie - jak ktoś ma czas to bizon nie jest zły, kupić 56tkę i można tym kosić do tych 20ha. Ja jednak zaczynam się rozglądać za czymś nowszym i nie suprem/rekordem czy classem.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janowiak    0

Witam

 

Też jestem w podobnej sytuacji i jeśli nie zmienie w najbliższym czasie profilu gospodarki to kupie sobie coś takiego:

 

http://moto.allegro.pl/masey-ferguson-187-gotowy-do-zniw-i1758884111.html

lub

http://moto.allegro.pl/kombajn-zbozowy-massey-ferguson-mf-206-i1744738236.html

 

Bo po 1.Ma szerokie opony. (Więc tak bardzo nie będzie ugrzęzał)

2.Mało waży.

3.Jest w tani i części tanie

 

Na 20ha spokojnie wystarczy a nawet i więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
    • Przez seba76
      Panowie szukam kombajnu Dominator 86/88/96/98. Przy ok 80ha jaki wybrać. Oczywiście liczy się stosunek cena/możliwości. Czy młodsza i droższa seria x8 warta jest dopłaty?
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj