Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czym zastąpić merkatora 70

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 16 sierpień 2011 - 20:55

Czym zastąpić merkatora 70 Chciałbym poznać opinię kolegów o Dominatorze 76.Użytkuję Merkatora 70 już 10 lat nie mam co narzekać dużo części wymieniłem na nowe myślę zastąpić go dominatorem 76 ale to też stare kombajny i może trzeba będzie inwestować.Może ktoś przerabiał taki temat jakie różnice w wydajności i jakości koszenia i remontów.A może inny sprzęt chociaż wolałbym pozostać przy Claas trochę z przyzwyczajenia i znajomości marki (wcześniej miałem z 5lat matadora giganta).
Będę wdzięczny za posty.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czym zastąpić merkatora 70 Dzisiaj, 05:04
  •  

#2 Share zenas

zenas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:Moje zdanie to "DOGMAT" nie dyskutuje!

Napisany 18 sierpień 2011 - 21:01

Czym zastąpić merkatora 70 :blink: ta mądrze pytasz ale czy uzyskasz zadowalającą cię radę nie wiem, zależy na jaki areał chcesz go wykorzystać , ale wierz mi każdy "Dominator" jest lepszy od "Merkatora" my swego staruszka kupiliśmy w 2000r chodzi do dziś bez poważniejszej naprawy, chociaż najpoważniejszą było pęknięcie łańcucha podajnika pochyłego zboża co prawda chodzi w 20 ha "="-" ważna w nim jest prostota budowy brak skomplikowanych i awaryjnych w swej istocie ze względu na ekstremalne warunki pracy elektroniki, z konkurencji to tylko John Deere :D
Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 18 sierpień 2011 - 21:36

Czym zastąpić merkatora 70

:blink: ta mądrze pytasz ale czy uzyskasz zadowalającą cię radę nie wiem, zależy na jaki areał chcesz go wykorzystać , ale wierz mi każdy "Dominator" jest lepszy od "Merkatora" my swego staruszka kupiliśmy w 2000r chodzi do dziś bez poważniejszej naprawy, chociaż najpoważniejszą było pęknięcie łańcucha podajnika pochyłego zboża co prawda chodzi w 20 ha "="-" ważna w nim jest prostota budowy brak skomplikowanych i awaryjnych w swej istocie ze względu na ekstremalne warunki pracy elektroniki, z konkurencji to tylko John Deere :D

Dzięki za odpowiedż!
Areał do skoszenia do 60 ha zboża,strączkowe i proso. Może kolega użytkował Merkatora i Dominatora 76 i może mi więcej opisać.Tym Merkatorem wyrabiam się ale nie jest lekko.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 30 sierpień 2011 - 21:08

Czym zastąpić merkatora 70 kup sobie 9x i bedziesz mial jakis 4 dni zniw max ;p

Edytowany przez kravter, 30 sierpień 2011 - 21:09.