Skocz do zawartości

Zdjęcie

Vistula

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Despes88

Despes88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 16 sierpień 2011 - 20:10

Vistula Kto z was miał Vistule? Chciałbym się dowiedzieć kto jeszcze ją ma albo jakieś części do niej np skrzynie, przekładnie bezstopniową albo tryb duży od drugiego biegu? Jak wam się sprawował ten kombajn i czy nie wkurzał was ten wysokaśny zbiornik bo mnie bardzo.
A oto moja Vistula.[attachment=3454:DSCF0202.jpg]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Vistula Dzisiaj, 10:29
  •  

#2 Share szczepanursus

szczepanursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 16 sierpień 2011 - 20:49

Vistula Ja miałem vistule lecz sprzedałem bo byla zamala wydajnosc i kupilem zo50
a w vistuli denerwowalo mnie to ze powiecze z chłodnicy lesialo prosto na kombajniste

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 sierpień 2011 - 21:06

Vistula Ja miałem 2 vistule od 1988 do 2005 roku kiedy to kupiłem Fortschritta E512 a co do vistuli to jedna była na silniku stara 28 a druga perkinsa jakoś się tam tym siekło ale było w tedy najpierw 11 a później 17 hektarów i już się człowiek nie wyrabiał ;) co drugi dzień 100 kalamitek do smarowania jak się kosiło to gorąco jak h*j bo siedziało się zaraz przy silniku kurz jak diabli wolno jedzie lubi się zapchać mały zbiornik ziarna od kręcenia kierownicą tak bolały ręce jak bym oborę gnoju wywalił dostępność części zerowa. Koszenie tym kombajnem to by mogli w piekle za pokutę zadawać :D dzięki bogu że już nie mam oby dwóch bo bym się chyba wykończył do tej pory kosząc nimi ponad 30 hektarów.

#4 Share radar83

radar83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 23 listopad 2011 - 20:05

Vistula Ja mam vistulę 4sezony.Kosi ok 15 ha.Część upraw to rzepak.Vistula jest z kabiną i ma wspomaganie.Co do wysokiego zbiornika to troszkę kłopotliwe przy zagarażowaniu szczególnie.Ogólnie działa bez zarzutu po za drobnymi awariami które tak leciwemu kombajnowi w pełni można wybaczyć. :rolleyes:.Kosi może ktoś z was Jęczmień Ozimy Vistulą?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share gorgo

gorgo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 15:20

Vistula Ja mam jeszcze vistulę , co prawda już nią nie koszę bo silnik zdechł , ale poza silnikiem wszystko jak najbardziej sprawne. Do tego mam prawie wszystkie części mechaniczne z drugiej vistuli którą posiadałem , ale na końcu ją poszatkowałem - blachy poszły na złom , a mechanika została. Do Vistuli mam pewien sentyment - na niej uczyłem się kosić , najpierw była z workownicą , później zamontowaliśmy zbiornik. Do koszenia było około 20 ha i kosiłem nią wszystko co było zasiane i nie zasiane.W ubiegłym roku kosiłem Bizonem 056 i sprzęt jest bez porównania , ale Przy Vistuli byly niezłe szopki i kupa śmiechu , a i spawarka wystarczyła i kawałek drutu do naprawy. Chyba mógłbym książkę napisać o obsłudze i naprawie

#6 Share keram

keram

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 08 luty 2012 - 10:41

Vistula

Ja mam vistulę 4sezony.Kosi ok 15 ha.Część upraw to rzepak.Vistula jest z kabiną i ma wspomaganie.Co do wysokiego zbiornika to troszkę kłopotliwe przy zagarażowaniu szczególnie.Ogólnie działa bez zarzutu po za drobnymi awariami które tak leciwemu kombajnowi w pełni można wybaczyć. :rolleyes:.Kosi może ktoś z was Jęczmień Ozimy Vistulą?

ja też mam vistule i mam z nią tylko jeden problem:nie moge jej ustawic tak żeby dobrze czysciła bo albo słabo czysci tzn jest dużo kłosow i plew w ziarnie albo wyrzuca ziarno do tyłu ze słomą.prosze o fachowe porady kogos doswiadczonego w tym temacie

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 luty 2012 - 13:44

Vistula Vistula bardzo dobrze czyściła ziarno, nawet jęczmień ozimy super wybijała, odezwij się na PW, to powiem Ci co zrobić, ale wieczorem bo teraz nie mam czasu.

Edytowany przez MAT912, 08 luty 2012 - 13:45.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share radar83

radar83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 09 luty 2012 - 21:48

Vistula

ja też mam vistule i mam z nią tylko jeden problem:nie moge jej ustawic tak żeby dobrze czysciła bo albo słabo czysci tzn jest dużo kłosow i plew w ziarnie albo wyrzuca ziarno do tyłu ze słomą.prosze o fachowe porady kogos doswiadczonego w tym temacie

Jeśli chodzi o wyrzucanie ziarna do tyłu to próbowałeś "przymknąć wiater" na wentylatorze?.Jeśli chodzi o kłosy w zarnie to trzeba "dostalować maszynę" czyli przestawić dźwignię od klepiska młocarni znajduje się po prawej stronie kombajnu,są tam też koła dwa pasowe duże przestawia się na nich prędkość bębna młucącego zależnie od koszonego ziarna.Trzeba też "pokombinować" z ustawieniami sit żaluzjowych,jak masz czas to wyjmij je i zobacz czy sie ładnie zamykają wszystkie blaszki bo przez niektóre nie domknięte mogą smykac kłóski.Vistulce trzeba troszkę czasu poświecići będzie działać :D .Mam nadzięję że choć trochę pomogłem powodzenia. :)

Dodaj odpowiedź